5 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

5 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuzey Kıbrıs'a 900 milyon YTL Türkiye, 1974'ten beri yaklaşık 3 milyar dolar yardım yaptığı KKTC'ye bu yıl da kesenin ağzını açtı. Ankara bu yıl Kuzey Kıbrıs'a 900 milyon YTL (900 trilyon lir..
Bush: Önce ABD'nin çıkarları gelir Dünyanın en zengin yedi ülkesi (ABD, Britanya, Fransa, Almanya, İtalya, Kanada, Japonya) ile Rusya'nın oluşturduğu G8'in liderleri, başta Afrika olmak üzere..
Çinli asker uçuyor ABD yönetimi Çin ordusunun yüksek teknoloji ürünü uçak, denizaltı ve füzelerle donatılması, ayrıca büyük bir istihbarat ağı oluşturması karşısında alarm zilleri çalarken...
ABD'ye Irak heyeti gitti Irak'ta kalıcı anayasanın tamamlanması için öngörülen ağustos ortası yaklaşırken, Türkiye ABD'ye üst düzey heyet gönderdi.
Afganistan'da Türklere saldırı Afganistan'ın güneydoğusunda bulunan Paktika bölgesine giderken, yola yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu bir Afgan şoför öldü, iki Türk mühendis yarala..
Nazarbayev yine aday Kazakistan'ı 15 yıldır yöneten Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev koltuğu bırakmaya niyetli değil. 65 yaşındaki lider önümüzdeki seçimde yine aday olacağını açıkladı.
Gazetecilerin kaynağı Rove Irak savaşına gerekçe yapılan kitle imha silahlarının bulunmadığını söyleyip Bush yönetimiyle ters düşen emekli elçi Joseph Wilson'ın CIA ajanı...
Okinawa'da taciz bitmiyor Japonya'nın Okinawa kentindeki ABD askeri üssünde görevli bir asker, 10 yaşındaki bir kıza cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.
YÖK yine hedefte Hükümet, YÖK'e karşı çıkışını Başbakan Erdoğan'ın sözcüsü Beki ile sürdürdü. Beki'nin sözleri şöyle: "YÖK Başkanı Teziç ve AÜ Rektörü Aras'ın açıklamaları bilim adam..
Baykal: Demokrasi AKP sınavında CHP lideri Deniz Baykal, yasama yılının sona ermesi nedeniyle milletvekillerine önceki gece bir yemek verdi. AKP'ye yüklenen Baykal, şunları söyledi...
Barolar: Gidişat kaygı verici Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu ile 60 baro başkanının Ankara'da 2 Temmuz'da yaptığı toplantının sonuç bildirisinden hükümete uyarı çıktı.
Yargıtay'a eleştiri Adalet Bakanı Çiçek, Yargıtay Başkanlar Kurulu'nun 'Yeni Hâkimler ve Savcılar Yasası yargıyı siyasallaştırıyor' uyarısı yaptığı bildirisini 'zamansız ve yanlış' diye nitel..
'Anayasa' başkanını arıyor Anayasa Mahkemesi'nin yeni başkanı, bugünkü seçimle belirlenecek. Aynı zamanda Yüce Divan olarak da görev yapan Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Mustafa Bumin'in 26 Ha..
Etik Kurul: Teşhir edilir Başbakanlık Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sağlam, batık bankacı Halis Toprak'ın sağladığı biletlerle Londra'ya giden İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu hakkında ba..
Sezer'in yasa maratonu Yaz tatili öncesinde, rekor sayıda yasa kabul eden TBMM, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer üzerinde de görülmemiş bir işyükü oluşturdu.
Örnek, Erdoğan'ı düğüne davet etti Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek, Başbakan Tayyip Erdoğan'ı oğlunun düğününe davet etti. Oramiral Örnek, dün akşam saatlerinde Başbakanlık Mer..
Kim dinleniyor, Başbakan bilecek MİT, Jandarma ve Emniyet'teki telekulaklara getirilen yeni düzen, Başbakan'a, kimlerin dinlemeye alındığını bilme olanağı sağlayacak. MİT, Jandarma ve...
'AB kafasıyla düşünmelisiniz' Macaristan müzakerecisi Balazs: Kulübe girmek istiyorsanız, uyum sağlamalısınız. Din faktörü önemli değil, çünkü Türkiye modern. AB kafasıyla düşünmekse şart.
Ekmeğini köyde kazan 22. Dünya Mimarlık Kogresi'ne birçok ülkenin bakan, bakan yardımcısı ve üst düzey yetkililerinin katılımı, ancak Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile Bayındırlık ve İsk..
Vadim o kadar boştu ki! Beklenen gün yağmurla geldi. 22. Dünya Mimarlık Kongresi (UIA 2005 İstanbul) dün yağmurla başladı. İTÜ Taşkışla Kampüsü'nden Maçka Parkı'na, oradan CRR Konser Salonu, ..
İstanbul'a çelik perde Aslen İtalyan'dı. İlk adı Ogliaari. 1496 yılında Licastelle'de doğmuştu. Genç yaşında denizde esir düştü. Müslüman olup bir süre korsanlık yaptı.
'Bırakın kent kaotik kalsın' 22. Dünya Mimarlık Kongresi'nin (UIA 2005 İstanbul) 28 'yıldız konuğu' konuşmalarına dün başladı. Mimar Cengiz Bektaş'ın sunumuyla başlayan 'Ana Konuşmacılar' böl..
Aciz bırakan yaz yağmuru Türkiye'nin birçok ili yağmur yüzünden perişan. Adapazarı'nda atıksu şebekesi taşınca devlet hastanesinin acil servisiyle polikliniklerini su bastı; hastalar başka ha..
İstanbul sele teslim 22. Dünya Mimarlar Kongresi'ne ev sahipliği yapan İstanbul dün sağanakla gelen sele teslim oldu.
İtinayla arı kovma Üniversiteyi basan arılar, 'organik' savaş yöntemleri kullanılarak bölgeden kovuldu. Balçova'daki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi arıların istilasına..
Kalbin sesini dinledi, öldü Kızının sevdiği kişiyle evlenmesine izin veren baba, halasının oğlu tarafından nişan günü öldürüldü. Zanlı, "Mustafa Şahin kızını bize verecekti"..
Türk gemisi alıkondu Soçi kentinde 'Tarık Güner' isimli Türk yük gemisi Gürcistan'da alıkonuldu. Gemi sahibi Ümit Tosunoğlu, 1 Temmuz günü Trabzon Limanı'ndan hareket eden inşaat malzemesi ta..
Nakliye hasarı: Beş boynuz Sivas Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ndeki erkek yabangeyiği Kayseri Büyükşehir Belediyesi hayvanat bahçesine hibe edildi. Hırçınlığı bilinen hayvana sakinleştirici iğ..
Kadın iyi toparlıyor erkek fena dağıtıyor Bir İngiliz kuruluşu araştırdı: Boşandıktan sonra kadınlar, erkeklere oranlara kendilerini daha özgür, hafif ve mutlu hissediyor. Erkekse intiharı bi..
Yalancı tokluk cihazı Britanya'da geliştirilen bir cihaz, beyni kandırıp, tokluk hissi yaratılıyor. Cihazla mide sinirleri tetikleniyor ve sindirim başlatılıyor. Böylece beyne, kişi yemek yem..
On numara' ya üç ortak Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen üç kişi, 36 bin 245'er YTL ikramiye kazandı.
Gerçek uzay filmi 'Deep Impact' uzay aracının dün sabah hedefe yolladığı çamaşır makinesi büyüklüğündeki sonda, Tempel-1 adlı kuyrukluyıldızdaki planlanan noktaya 'başarıyla' çarptı.
Porsche en uzun öpene... Dudağına güvenen, Porsche'u alır! Moskova'da Porsche yetkili satıcısı ile bir radyo istasyonunun düzenlediği yarışmada, otomobili en uzun süre öpen kişi 60 bin dolarl..
Çernobil'den Küba'ya... Dünya 26 Nisan 1986'da patlayan Çernobil nükleer reaktörünün yarattığı tahribatı çoktan unuttu. Ancak faciayı unutmayan Küba, 15 yıldır Çernobil kurbanlarını ücretsiz ..
Silko Grup-Han Grup işbirliği İtalya'nın Endüstriyel Mutfak üreticisi Silko Grup ile Han Grup işbirliği yapacak. Han Grup'tan yapılan açıklamaya göre, Han Grup ile işbirliği yapmak üzere Türk..
Dev mermi hedefe ulaştı NASA'nın fırlattığı 'Derin Darbe' uzay aracının bıraktığı dev bakır mermi, Tempel-1' kuyrukluyıldızında planlanan noktaya dün başarıyla çarptı. Proje sayesinde, kuyruk..
En uzun öpen arabayı kapacak Rusya'nın başkenti Moskova'daki bir araba galerisinde ilginç bir yarışma düzenleniyor. Porsche Boxter marka spor arabayı en uzun süre öpen kişiye 60 bin dolarlık ..
'Schumi' kendine şato yaptırıyor Formula-1 yarışlarının efsane pilotu Michael Schumacher, 28.5 milyon dolara İsviçre'de muhteşem bir malikâne yaptırıyor. Yedi kez dünya şampiyonu olan Alman p..
İngilizler'e kim yardım etsin! Afrika'daki yoksulluğa dikkat çekmek için dört kıtada ve dokuz 9 ülkede düzenlenen "Live 8" konserlerinin yankıları devam ediyor. İngiliz basını, 205 bin kişi t..
Güçlü hafıza için yeterli uyku şart İngiltere'de yapılan son araştırmalar düzenli ve yeterli bir uykunun önemini daha net ortaya koydu. Londra Nöroloji Enstitüsü doktorlarından Matthew Walker..
ABD askeri 6 gün sonra kurtarıldı Afganistan'da salı gününden beri kayıp olan ABD özel timinden bir kişiye ulaşıldı. Askeri yetkili, askerin "düşmanın elinden kaçtığını ve Amerikan güçlerince..
Direnişçiler kendi arasında savaşıyor Irak'ta intihar eylemi ve silahlı saldırılar düzenleyen direnişçiler, bu kez de El Kaide ile çatışmaya başladı. Suriye sınırı yakınında, El Kaide'nin Ira..
İspanya, ETA'yla görüşmeye başladı Bask bölgesi Başbakanı Juan Jose Ibarretxe, hükümetin ayrılıkçı terör örgütü Eta'nın siyasi kanadı olan Batasuna partisiyle görüşmelere başladığını açıkladı..
İlk kadın papaz Fransa'yı karıştırdı Genevieve Beney, Lyon kentinde düzenlenen bir törenle papaz olarak atandı ve görevine başladı. Ancak sert tepki gösteren Katolik Kilisesi, 55 yaşında ve b..
Türkiye'yi radardan uzak tutacak AB yolunda Türkiye'ye en çok destek olan ülkelerin başında gelen İngiltere bir kez daha bunu ortaya koyacak. 1 Temmuz'da AB dönem başkanlığını alan Başbakan B..
Kadın hakları raporu masada Türk asıllı Hollandalı parlamenter Emine Bozkurt'un hazırladığı "Kadının Türkiye'de sosyal, ekonomik ve siyasi faaliyetlere katılımı" konulu rapor, Avrupa Parlamen..
100 günde evliliğini kurtaracak Eşinin kendisini aldattığı yolundaki iddialar üzerine özel yaşantısıyla gündeme gelen Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, tam bir siyasetçi çözümüyle harek..
Ağustosta Türkiye'de Türkiye'den geçip Yunanistan'a uzanacak doğal gaz hattının önceki gün Meriç'te yapılan temel atma töreninde Başbakan Erdoğan'ın davetini kabul eden Yunanistan Başbakanı K..
Zeplinle güvenlik G8 zirvesine ev sahipliği yapacağı süre boyunca büyük protesto gösterilerine sahne olması beklenen İskoçya'nın başkenti Edinburgh, zirve yaklaştıkça adeta bir "kaleye" dönüş..
Komşuda 'dazlak' zirvesi Türkiye, Avrupa'dan dışarı... Bu, eylül ayında Yunanistan'ın Meligala kentinde düzenlenecek ve Avrupa'nın tüm aşırı sağcı partilerinin katılacağı zirvenin sloganı. 16..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8