4 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

4 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ermeni lobisinden kongrede sınırın açılması için girişim ABD Kongresi’ndeki Ermeni lobisi, Temsilciler Meclisi’ne Türkiye’yi hedef alan yeni bir tasarı daha sundu.
Şin Bet, bakanlara çelik yelek giydiriyor İsrail iç güvenlik servisi Şin Bet’in, Gazze’den çekilme planına karşı çıkan radikal Yahudilerden tehdit alan İsrailli bakanlara çelik yelek giydirec..
Yeni geliştirilen ilaç korunursa 300 milyon dolar sermaye gelir Türkiye’de faaliyet gösteren firmalar arasında ‘yeni geliştirilen ilaçların korunması’ konusundaki tartışmalar, yerli üreticile..
Sağlıkta devleti dolandırmak için ilginç yöntemlere başvuruluyor Sağlık sektöründe yapılan denetimler, devletin 39 değişik yolla dolandırıldığını ortaya koydu.
İşkur müdürü personelini uyardı: İşsizlere iş bulalım Türkiye İş Kurumu, 2 bin 400 personele sahip olmasına rağmen özel sektörde işe yerleştirmede sadece yüzde bir paya sahip.
Atatürk Hava Limanı Tepe Akfen’e teslim TAV (Tepe-Akfen-Vie), Atatürk Hava Limanı Dış ve İç Hatlar Terminali ile Genel Havacılık Terminali’nin işletmeciğine dün resmen başladı.
Benzincilerde yazarkasa sözleşmesi denetimi başlıyor Devlete 2,5 milyar yeni liraya mal olan akaryakıt kaçağını önlemek için harekete geçen Maliye, istasyondaki pompalara yazarkasa uygulaması..
Türk şirketi, Kuzey Irak’ta ABD’li ortakla petrol çıkaracak Türk petrol şirketi Pet Oil, Kuzey Irak’ın zengin petrol rezervi tespit ettiği Kifri bölgesinde, ABD’li bir şirketle ortak petrol ç..
Erdemir’in satışında süre uzadı Erdemir’in özelleştirilmesinde, ön yeterlilik başvurusunda süre uzatımına gidildi. Daha önce 8 Temmuz 2005 olarak belirlenen ön yeterlilik için son başvuru tar..
‘İndirimli satış devi’ BİM, halka arzdan 305 milyon YTL bekliyor Birleşme ve satın almaların revaçta olduğu Türk perakende sektöründe Migros, Tansaş, Gima ve Tesco Kipa’dan sonra BİM de halka..
Morgan Stanley: Türkiye reformlarla Avrupa’ya örnek Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, Türkiye’nin birçok Avrupa ülkesinin yarısına yakın bir gelire sahip olmasına karşın, uyguladığ..
Dünyanın mimarları Sinan’ın şehrinde buluştu Dünyanın ünlü mimarları 22. Dünya Mimarlık Kongresi için İstanbul’da bir araya geldi. İstanbul’un tarihi surları içindeki Yedikule Zindanları’nda ..
Kazakistan’daki Türk liseleri üniversite sınavında yüzde yüzlük başarı sağladı Kazakistan’da 1992 yılından beri faaliyet gösteren Uluslararası Eğitim ve Kültür Vakfı’na bağlı Kazak-Türk lise..
20 dakika süren dolu Erzurum’u beyaza bürüdü Erzurum'da 20 dakika boyunca yağan dolu, kentte temmuz ayında kış ayından görüntülerin oluşmasına sebep oldu.
Şehitlerin cenazesinde Karayalçın’a linç girişimi Elazığ-Tatvan seferini yapan posta trenine, bölücü terör örgütü üyelerince yapılan saldırıda şehit edilen 5 güvenlik görevlisi için Elazığ’da..
Örgüt üyesi olduğu iddia edilen polis memuru açığa alındı İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından geçen ay gerçekleştirilen operasyonda bir polis memuru örgüt üy..
AB bayrağını İstiklal Marşı ile göndere çekenlere soruşturma Milli Eğitim Bakanlığı, AB bayrağını cuma ve pazartesi günleri İstiklâl Marşı eşliğinde Türk bayrağı ile birlikte törenle göndere ..
Eğitim için 30 maddelik reçete Eğitimdeki sorunları tartışmak amacıyla Erzurum’da toplanan Abant Platformu’nun dokuzuncusu dün yayınlanan sonuç bildirisi ile tamamlandı. 3 gün süren oturumlar..
[HABER İZLENİM] İstanbul Boğazı'nı seyrederek meseleler yorumlanamaz Bolu Abant’tan başlayıp yurtdışına yayılan Abant Platformu’nun Erzurum üzerinden tekrar Anadolu’ya dönme kararının haklılı..
Oğlumuzu bu hale, okulu ve arkadaşları getirdi Adalet Bakanlığı’na üzerindeki patlayıcı ile girmeye çalışırken öldürülen terör örgütü DHKP-C militanı Eyüp Beyaz’ın cenazesine katılmak isteyen..
Kırım Kongo hastalığı için bakanlık seferberlik başlattı İç Anadolu Bölgesi’nde Kırım Kongo kanamalı ateşi (KKKA) hastalığı tehdidi yaşanması üzerine Sağlık ve Tarım bakanlıkları seferberlik..
Anadolu Üniversitesi, içme suyu göletine ada kurmak da istemiş Mutlak koruma alanında bulunan gölet çevresine trilyonluk kaçak tesis inşa eden Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin (AÜ), aynı g..
Ağabey Nesin: Ali’nin sözlerini anlayamadılar Yazar Aziz Nesin'in oğlu Ateş Nesin, kardeşi Ali Nesin'in, bir sohbet esnasında arkadaşlarına AK Parti'yi övdüğü ve bu yüzden dostlarıyla arasını..
YÖK, aynı fakülteyi bitiren iki kardeşten sadece birine denklik verdi İki kardeş, KKTC'deki Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2002'de birlikte mezun oldu. Avukatlık yapmak için mür..
‘Türkiye’de kadın’ raporuna başörtüsü protestosu Avrupa Parlamentosu (AP), Milletvekili Emine Bozkurt’un hazırladığı ‘Türkiye’de Kadının Sosyal, Ekonomik ve Siyasi Hayattaki Rolü’ isimli rapo..
Dijital televizyon yayınlarının pabucu dama atılıyor Amerika ve Japonya’dan sonra Avrupa da, televizyonda dijital yayından iki kat daha net ve canlı görüntü sağlayan yüksek çözünürlüklü HD (H..
Osmanlı arşivleri sınır sorunlarını çözüyor Uzun süre Osmanlı hakimiyeti altında kaldıktan sonra devlet kuran Asya ve Afrikalı uluslar şimdi Osmanlı arşivlerinden yararlanarak sınır sorunları..
Amerika, çuha çiçeğini keşfetti Çuha çiçeğinin kökünde bulunan yağ; kalp, dolaşım, deri ve savunma sistemlerine etkileriyle gençleştirici ana madde olarak kullanılmaya başlandı.
İngiliz sürücülerin hızını uydu kesecek İngiltere'de karayollarına yerleştirilen kameralarla hız nedeniyle meydana gelen trafik kazalarının önüne geçmeyi hedefleyen, ancak beklenen başarıyı e..
Oyun alanı kısıtlanan çocukların fizikî becerileri de gelişmiyor Öğrenme; her aşamasının nasıl olacağını büyüklerin belirlediği hatasız bir otoriter durumdan ziyade, çocuğun elde ettiği deney..
Kulakları sivri nesnelerle karıştırmak çok tehlikeli Kişinin gerilimli olması ile oluşan kulak kaşıntısı için çöp, kalem, anahtarlık, gözlük gibi nesnelerin kullanılması kulakta işitme engeli..
Amerika kitapları patladı 11 Eylül 2001’de Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan intihar saldırılarının ardından Batı’nın gözü İslam dünyasına çevrilmişti.
Sinemanın önemini ilk Kâzım Karabekir kavramış Genç yönetmenlerin çalışmalarıyla hareketlenen Türk sineması, son zamanlarda yine birçok tartışmanın odağında.
Kadıköy’de çocuklar için 10 günlük tiyatro keyfi Kadıköy Belediyesi ile Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Derneği’nin (ÇOGED) ortaklaşa düzenlediği ‘4. Kadıköy Çocuk Tiyatroları Festivali’, Sarıye..
Carmen, Aspendos’ta Prosper Merimee’nin aynı adlı romanından uyarlanan, Bizet’in ünlü eseri Carmen Operası, yarın Aspendos Antik Tiyatrosu’nda sahnelenecek.
Temel yasalara isim taktı: Ham hum şaralom kanunu Meclis içtüzüğündeki değişikliğin ardından hükümet sözcüleri ile anamuhalefet partisi arasında başlayan söz düellosu sürüyor.
Erdoğan’ı, üniversiteleri aşağılamakla suçladı Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erdoğan Teziç, Türk üniversitelerinin ilk 500’de neden yer almadığının sorgulanmasını isteyen Başbakan Tayyip Erdoğ..
Anayasa Mahkemesi, başkanını yarın seçiyor Yüksek Mahkeme, Mustafa Bumin’in yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan başkanlık koltuğu için yarın seçim yapacak.
Erdoğan tatilde yine Ekinlik’te Tatil geleneğini bozmayan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu seneki tercihi de Marmara Denizi’ndeki Ekinlik Adası. Eşi ve çocukları da AK Parti liderine eşlik edece..
Telefonlar, artık tek merkezden dinlenecek Meclis’te ikisi temel kanun yöntemiyle olmak üzere 237 maddeden oluşan 11 tasarı ve teklif görüşülerek yasalaştı.
Vekiller, 3 ay tatil yapacak TBMM, dün çalışmalarını tamamlayarak yaz tatiline girdi. AK Parti, dün Danışma Kurulu’nun toplanamaması nedeniyle gündem değişikliği ve tatil kararına ilişkin öne..
CHP’siz Genel Kurul’da muhalefet AKP’ye düştü TBMM İçtüzüğü’nün değiştirilmesi sebebiyle CHP’nin 3 gündür Genel Kurul çalışmalarına katılmaması Meclis’i muhalefetsiz bıraktı.
Mumcu, Telekom’un satışını başarılı buldu Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Türk Telekom'un özelleştirilmesini başarılı buldu.
Kokteyli bırakıp pikniğe katıldı Başbakan Tayyip Erdoğan, 22. Dünya Mimarlık Kongresi'nin açılışından sonra kokteyli bırakıp vatandaşlarla piknik yaptı.
Akdeniz’e takım sporlarında damgamızı vurduk Türkiye, 15. Akdeniz Oyunları’nda takım sporlarıyla ön plana çıktı. Sevindirici ilk haberi bayan basketçilerimiz verdi. İkinci şampiyonluk sevinci..
Olimpik Milliler finalde İspanya’ya boyun eğdi İspanya’nın Almeria kentinde düzenlenen 15. Akdeniz Oyunları’nda 12 yıl sonra ikinci kez şampiyon olma şansını yakalayan Olimpik Milli Takımımız..
Demirören'den Fener’e yabancı desteği Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Avrupa Birliği ülkelerinden gelen futbolcuların yabancı sayılmaması fikrine sıcak baktığını söyledi.
Trabzon, üç futbolcu ile prensipte anlaştı Trabzonspor, dış transfer çalışmalarını yöneticiler Ömer Sarı ve Murat Bozoğlu ile Brezilya'da sürdürüyor.
Avrupa’da transfer dönemi sönük geçiyor Avrupa bu sezon hareketsiz bir transfer dönemi yaşıyor. Futbolun en cilveli, en heyecan uyandıran kısmı olan transfer döneminde henüz büyük bombalar pa..
F.Bahçe kalesinde tatlı bir rekabet yaşanıyor Fenerbahçe'nin Bursaspor'dan transfer ettiği kaleci Serdar yeni takımına çabuk uyum sağlayacağının sinyallerini verdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7