4 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

4 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Iraklılar Türkleri komşu istemiyor ABD’de yapılan bir ankete göre, Bush Yönetimi’nin özgürlük ve demokrasi modeli haline getirmek istediği Irak şu anda dünyada yabancı düşmanlığının en yoğun ..
Mısır’ın Bağdat Büyükelçisi kaçırıldı Mısır’ın Bağdat Büyükelçisi İhab El Şerif, önceki gece Irak’ın başkenti Bağdat’ta kaçırıldı. Görgü tanıkları, diplomatik plaka taşıyan Cherokee marka cip..
Türk imamın oğlu yine İslam’a çattı ABD’de köktendinci Evanjelik hareketin önde gelen isimlerinden biri haline gelen ve bir Türk imamın oğlu olan Ergun Caner, yine İslam’a çattı. Teoloji Fakü..
Türkiye’yi AB’ye almamak miyopluk Amerikan Washington Post gazetesi, AB’nin genişleme konusunda kararsız davranmasını ‘miyopluk’ diye nitelerken, genişlemenin devam etmemesi halinde bunun Avr..
Tavianiler’den sözde soykırım filmi İtalya’nın önde gelen yönetmenleri Vittorio ve Paolo Taviani kardeşler, sözde soykırımı anlatan bir film çevireceklerini açıkladılar. Yaklaşık 15 milyon av..
Live8 tamam sıra G8’de Zenginler zirvesinde buluşacak 8 lider üzerinde baskı kurmak için düzenlenen ‘Live8’ konserleriyle dünyanın en büyük kitlesel eylemi gerçekleşti, müziğin ve halkın sesi..
Hükümet sosyal güvenlikte sözünü tutamadı IMF'nin "yasalaşmazsa ilk dilim krediyi vermeyiz" dediği Sosyal Güvenlik Tasarısı ekim ayına kaldı. Tasarının görüşüleceği TBMM Plan ve Bütçe Komisyo..
Memurun 3 yıllık zammı belli Hükümet memur maaşlarına önümüzdeki 3 yıl için yapılacak zam oranlarını şimdiden belirledi. Buna göre memurlar, 2006 yılında yüzde 7.4, 2007'de yüzde 6.4, 2008'de..
Yağmur ve sele dikkat Meteroloji Genel Müdürlüğü’nün veriline göre yurdun kuzeybatı kesimleri dün yeni bir yağışlı havanın etkisine girdi. İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, ..
İngiliz gazetecinin tezgáhı Üç çocuğunu 15 yaşındaki dadıya bırakıp Marmaris’e tatile giden İngiliz annenin macerası, İngiltere’de olduğu kadar Türkiye’de de tepki gördü.
Düğün konvoyuna ceza yağdı vatandaş aracını tekmeledi Kayseri’de uyarılara karşın düğün konvoyu oluşturanlara 45 YTL ceza kesildi. Trafik ve asayiş ekipleri tarafından durdurulan düğün konvoy..
TAYAD’ı taşladılar Patlamadan öldürülen DHKP-C’li ‘canlı bomba’nın köylüleri, cenazeye gelen TAYAD’lıları taşlayarak kovaladı. Otobüslerinin camları kırılan TAYAD’lılar ise köylüleri jandarma..
Hükümet halk-devlet çatışması peşinde AKP’nin toplumla devleti karşı karşıya getirmek istediğini savunan CHP Baykal, hükümete ilginç bir uyarıda bulundu: ‘Biz konuştuk, üniversiteler konuşuyo..
Yasalar jet hızıyla İçtüzük değişikliğinden sonra jet hızıyla gündemdeki teklif ve tasarıları kabul eden TBMM Genel Kurulu, dün de 11 yasayı çıkararak yaz tatiline girdi. 20 bin 543 memurun d..
Başbakan dan dun konuşuyor Parlamento maalesef bu dönemde halkın sorunlarına köklü çözümler getirecek çalışmalar yapmadı. Türkiye’nin sorunlarına Türkiye’nin çözümleri üretilemedi.
Kahkaha attıran fıkra Fener Rum Patriği Bartholomeos, Nevşehir’in Derinkuyu İlçesi’ndeki Theodoros Tirion Kilisesi’nde ayin yönettikten sonra Ürgüp İlçesi’ne bağlı Mustafapaşa Beldesi’nde düz..
Dünya Mimarları Zindanlar’a sığmadı İstanbul Yedikule Zindanları dün akşam görkemli bir açılışa sahne oldu. 22. Uluslararası Mimarlar Birliği Kongresi’nin (UIA 2005) açılış törenine yaklaşık ..
TCDD şehitleri gözyaşlarıyla PKK’lı teröristlerin uzaktan kumandalı bombalı saldırısına uğrayan posta treninde şehit düşen TCDD’nin 5 güvenlik görevlisi, Bingöl’de düzenlenen cenaze töreninin..
AB bayrağına İstiklal Marşı Türkiye, Avrupa Birliği’ne tam üyelik için müzakere sürecine hazırlanırken ilginç uygulamalara da sahne oluyor. Bursa Yıldırım Kız Meslek Lisesi Yöneticileri, eğit..
60’ında da yakarız ODTÜ’de yakılan ABD Elçisi’nin otomobilinin Cadillac armasını 36 yıl saklayan ve Hürriyet’te dün fotoğrafı yayınlanan kişinin mimar Ahmet Sönmez olduğu ortaya çıktı. O parç..
Belediye kupası için kıyasıya yarıştılar Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bisiklet yarışı çok sayıda sporcunun mücadelesine sahne oldu. Yüzlerce İstanbullu, profesyonel sporcuların yarış..
Ensar Vakfı’nın pikniğine, bakanlar ve İstanbullu yöneticiler katıldı Ensar Vakfı üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Devlet Bakanı Mehmet Aydın’ın da katıldığı geleneksel 22. Kır G..
Yönetmelik çıktı, gürültü kirliliği cezalandırılacak Çevre ve Orman Bakanlığı, yayımladığı genelgeyle sinema, hastane, konser salonu, okul gibi yapıların yakınında her türlü açık hava faaliye..
İstanbul semaları uçurtmalarla kucaklaştı Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği’nce düzenlenen 3. İstanbul Uluslararası Uçurtma Festivali’ne katılan onlarca uçurtma tutkunu, ..
Eyüp’te nikâhlar internetten yayınlanıyor Eyüp Belediyesi, e-nikah sistemini hizmete soktu. Böylece gidilemeyen nikahlar canlı olarak e-eyup/e-nikah internet adresinden izlenebiliyor.
Tarihî Zeyrek semtini fakirlikten Birleşmiş Milletler kurtaracak Birleşmiş Milletler (BM), Millenium Projeleri arasında "The Global Studio" (GS) adı altında, İstanbul Zeyrek’te uluslararası b..
ÜniversiteSA 360 öğrenci mezun etti Sabancı Üniversitesi, üniversitenin Orhanlı Kampüsü’nde düzenlediği törenle 2004-2005 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrencilere diplomalarını verdi.
Akabe Vakfı üyeleri geleneksel AKEV Pikniği’nde bir araya geldi Akabe Kültür ve Eğitim Vakfı, tefsir dersi öğrencileri ile geleneksel yaz pikniğinde Çatalca’da bir araya geldi.
Nevzat Er, Şehzadebaşı Camii’ne gelen cemaate teşekkür etti Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, bir süredir Sehzadebaşı Camii’nde devam eden sabah namazı etkinliklerine katıldı.
Küçük Mahmut trene binerken ayağını kaybetti Fatih’te arkadaşlarıyla birlikte gezmeye gitmek için hareket halindeki trene binmeye çalışan çocuk kapıya sıkışınca duvarla tren arasında kalan ba..
Florya’da kapkaç yapılan kadın yaralandı Florya’da bir restorandan çıkan kadın kapkaççıların saldırısına uğradı. Arabayla geçerken çantasını almaya çalışan kapkaççılara direnen kadın kafasını..
Aşırı hız ve dikkatsizlik bir gecede 6 cana mal oldu Aşırı hız, dikkatsizlik ve yayaların kendilerine ait olmayan yollarda yürümesi nedeniyle İstanbul’un değişik semtlerinde meydana gelen tra..
Kaçak otopark, polis gücüyle yıkıldı Bahçelievler’de kaçak işletilen bir oto yıkama istasyonunu yıkmak isteyen belediye ekipleri zor anlar yaşadı.
Trenin çarptığı engelli çocuk hayatını kaybetti Küçükçekmece'de yürüme engelli olduğu öğrenilen 14 yaşındaki Mehmet Emin Aşkın, rayların üzerinden karşıdan karşıya geçmeye çalışırken trenin a..
Ağaca saklanan kapkaççı, polisten kaçamadı Şişli ve Beyoğlu’nda çok sayıda kapkaç olaylarına karıştığı öne sürülen bir kişi, polisten kaçmak için çıktığı ağaçta gözaltına alındı.
Sıcakların ardından gelen sağanak yağış, su baskınlarına sebep oldu Aşırı sıcakların ardından gelen yağışlı hava Çanakkale, Bursa ve Bolu’da su baskınlarına sebep oldu.
Darıca Şöleni’ne fanatikler damgasını vurdu Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Darıca Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleninin 12.’si Darıca Şehir Stadı’nda sanatçı İ..
Hendek Belediyesi’nden sünnet şölenine katılanlara etli pilav Sakarya’nın Hendek ilçesinde belediyenin düzenlediği 6. Geleneksel Sünnet Şöleni’nde vatandaşlar unutamayacakları bir gün geçirdi..
Biga’da Doğtaş Mobilya Fabrikası’nda yangın Çanakkale'nin Biga ilçesinde kurulu bulunan Doğtaş Mobilya Fabrikası'nın boyahane kısmında yangın çıktı.
Güney Marmara sahillerinde kirlilik, normalin üstünde çıktı Bursa Sağlık Müdürlüğü'nün bazı sahillerde yaptığı ölçümlerde kirlilik, normal değerlerin çok üstünde bulundu. Ölçümlerde, özellikl..
Doğa savaşçıları deniz kirliliğini protesto etti İstanbul’da Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü, Türk Boğaz’larındaki tehlikeleri ve deniz kirliliğini protesto etti.
Uzanlar’ın çiftliğindeki iş makineleri satılıyor Sakarya’nın Pamukova ilçesinde bulunan ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Uzan ailesine ait eski çiftlikte bulunan iş makineleri, jenerat..
Üniversiteli iki genç, serinlemek için girdiği İznik Gölü’nde boğuldu Yaz sezonu ile boğulmalarda da artış gözlenmeye başlandı. Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, İznik Gölü’ne giren üniversiteli..
Bursa Gıda Kontrol Enstitüsü’nün başına Kemal Bayraktar getirildi Bursa İl Gıda Kontrol ve Araştırma Ensitütüsü Müdürlüğü’ne Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Hastalıkları Teşhisi Laboratuvarı Şefi V..
Zonguldak kordonboyundaki festival, esnafın yüzünü güldürdü Zonguldak’ta geçen hafta yapılan 8. Karaelmas Kültür ve Sanat Festivali, esnafın yüzünü güldürdü.
Evde baba, spor salonunda antrenör Tekvando Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi ve Çanakkale Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık, haftada 3 gün antrenmanına katılan eşi ve 2 çocuğunun antrenör..
Yunanistan’la stratejik adım: Doğalgaz hattının temeli atıldı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, dün Meriç Nehri üzerindeki köprüde Türkiye-Yunanistan Do..
Müzakerelerde kolay başlıklar hemen bitecek zorlar sona bırakılıyor AB ile 3 Ekim’de başlaması beklenen müzakereler yaklaşırken, Türkiye’nin, 35 müzakere başlığından, yarısını kısa vadede tam..
G-8 zirvesi öncesinde ısınma turu Çarşamba günü G-8 zirvesine katılacak olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Gerhard Schröder ve Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’la..
Mısır’ın Bağdat elçisi kaçırıldı Mısır’ın Irak’taki temsilcisi İhab el Şerif, korumaları olmadan dışarı çıktığı Bağdat’ta direnişçiler tarafından kaçırıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7