4 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

4 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haberin Devamı>>> Yıllık enflasyonun yüzde 8, kredi kartı faizlerinin aylık ortalama yüzde 6 olduğunu belirten Tüketiciler Birliği Başkanı Bülent Deniz, kart sahip...'İhlas mudileri mağdur du..
Haberin Devamı>>> Tatlıses, caretta kaplumbağasıyla kurbağayı birbirine karıştırdıAcısını alkışlar hafifletti
Dışbank Fortis'e devredildi Türkiye'nin 7. büyük özel bankası Türk Dış Ticaret Bankası'nın (Dışbank) çoğunluk hisseleri, Avrupa'nın en büyük 20 finans kuruluşu arasında yer alan Hollanda-Belç..
Haberin Devamı>>> YÖK Başkanı Teziç, imam hatipler için yeni bir model önerdi. Teziç, "Belli büyük merkezlerde 2-3 okul olur. Arapça, Farsça, Grekçe ve Latince öğr...İşbirliğinde bir adım dah..
Haberin Devamı>>> Yabancı transferine noktayı koymak isteyen Beşiktaş, listesindeki 6 futbolcu için tek tek görüşüp kararını verecek. Kartal, biri forvet, diğeri i...İşte Ata'nın kızları
Buharalı istifa etti, Sümen genel müdür Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'ne, Devlet Sanatçısı Meriç Sümen atandı. Genel müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, 11 Nisan 2000 tarihinden b..
EDİTÖRDEN Bu satırları yazdığım, 1 Temmuz Cuma akşamı, Türk Telekom'un yüzde 55'i Lübnanlı Hariri Ailesi'nin şirketi Saudi Oger'e satıldı. Oger Grubu açık artırmada şirkete 6 milyar 550 milyo..
Haberin Devamı>>> Sabri Özel, on yaşındayken Malatya'dan tek başına İstanbul'a geldi. Tekstil atölyelerinde ustabaşılığa kadar yükseldikten sonra 19 yaşında kendi ...Afganistan'da dağ başında..
Haberin Devamı>>> Dünya Üniversiteler Spor Oyunları sayesinde kent şantiyeye döndü. Önce tesisler yapıldı. Sıra şimdi altyapıya geldi. Asfalt seferberliği başlatıl...Bu hemşirelerin hepsi çif..
Enflasyonda hedefler tutturuluyor Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), bu yıl Haziran'da aylık bazda Tüketici Fiyatları Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 0.10 artarken, Üretici Fiyatları Endeksi'nin (ÜF..
Ucuz konuta ilgi TOKİ'nin, İstanbul Halkalı ve İkitelli'de alt ve orta gelirlilere yönelik konutları yoğun ilgili görürken 1 saat içinde 30 bine yakın başvuru yapıldı.
Memura jet emeklilik imkanı Emekli Sandığı'nın On-line emeklilik projesi ile memurlar ve diğer kamu görevlileri, 2 ay yerine 2 günde emekli olabilecek. Emekli olmak için kuruma başvuranların ..
Hasankeyf'te kutsal vadi bulundu Batman'ın Hasankeyf İlçesi'nde yapılan arkeolojik kurtarma kazısında, 200 metrekarelik alanda farklı dinlere ait ibadethane ortaya çıkarıldı. Ilısu Baraj Gölü..
Uçak Porsche'un üzerine indi Almanya'nın Leverkusen kenti yakınlarındaki Bitburg kasabasında küçük bir özel uçak, hareket halindeki Porsche marka otomobilin üzerine indi. Polis, küçük uçağın,..
Enflasyonda hedefler tuturuluyor Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), bu yıl Haziran'da aylık bazda Tüketici Fiyatları Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 0.10 artarken, Üretici Fiyatları Endeksi'nin (ÜFE..
Chirac, kırdı geçirdi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın,dün Rusya'nın Kaliningrad kentinde bir araya geldiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'i, ..
Uzun'un kitabı Norveç dilinde Yazar Mehmed Uzun'un Aşk Gibi Aydınlık-Ölüm Gibi Karanlık adlı romanı Norveç'in köklü yayınevlerinden Cappelen tarafından Norveç'te yayımlandı. Bu, Uzun'un Yitik..
Hac kayıtlarında son gün 22 Temmuz Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, başkanlığın ve şirketlerin planlamalarını yapabilmeleri için erkene alınan hac kayıtlarının bugünden itibar..
'Petrol faturası yılın ilk yarısında 3.9 milyar % oldu' Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) yılın ilk yarısında yurtiçi satışlarını artırırken, petrol ürünleri ihracatını da katladı. TÜ..
Kira öder gibi konut sahibi ol! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle dar ve orta gelirlilere yönelik 678'i İkitelli'de, 440'ı da Halkalı'..
Ağar: Önlem alınmıyor DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ''Terörü besleyen işsizlik, ekonomik perişanlık ve fukaralığa karşı hiçbir önlem alınmadığını görmekten büyük üzüntü duyuyorum'' dedi. Meh..
Hac kayıtları başladı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, başkanlığın ve şirketlerin planlamalarını yapabilmeleri için erkene alınan hac kayıtlarının bugünden itibaren 22 Temmuz ..
'Yargının siyasallaşması kaygı verici' Baro Başkanları toplantısı sonuç bildirisinde, ''Son dönemde kolay yetişilemeyecek bir hızla gerçekleştirilen yasa değişiklikleri arasında yargının siya..
'Bir bilete feda edildim' İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, emeklilik kararıyla ilgili olarak, ''Bazı taraflı basın organlarının hakemliği sonucunda bu maçı tatil ettiler. Zaman içinde belki bu ..
Bankalar uluslararası hesap numarasına geçiyor Para transferlerindeki hataları azalttığı ve maliyetleri düşürdüğü belirtilen uluslararası banka hesap numarası (IBAN) uygulamasına Türkiye’deki..
Diyarbakır'da kaliteli petrol sevinci Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesi Özekli beldesi yakınlarında, 2 bin 325 metre derinlikte, 32 graviteli kaliteli petrol bulundu.
Ucuz konuta yoğun ilgi TOKİ'nin, İstanbul Halkalı ve İkitelli'de alt ve orta gelirlilere yönelik konutlar için bugün başlayan başvurulara yoğun ilgili oldu.
Memurlardan hükümete uyarı Memura 2006’da yüzde 7.4 zam
Arınç'tan Çiçek'e ‘geçmiş olsun’ ziyareti TBMM Başkanı Bülent Arınç, Adalet Bakanlığı'na yönelik saldırı girişiminin, sadece Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in şahsına yönelik olmadığını belirterek..
Anayasa Mahkemesi'ne yeni başkan Anayasa Mahkemesi, yeni başkanını, yarın yapacağı seçimle belirleyecek.
Fener Patriği: Memleketin bir kurumuyuz Fener-Rum Patriği Bartholomeos, "Patrikhanemiz bu memleketin bir kurumudur. Buraların yabancısı değil yerlisiyiz" dedi.
Filipinler'de bir gazeteci öldürüldü Filipinler'in güneyinde bir gazetecinin öldürüldüğü, bu cinayetle birlikte bu yılın başından beri ülkede öldürülen gazeteci sayısının 6'ya ulaştığı bildir..
Neo-Naziler: Türkiye Avrupa'dan çık Avrupa’nın aşırı sağ partileri Yunanistan’da toplanacak. Yunanistan’da tepki yaratan etkinliğin başlıca sloganı, "Türkiye Avrupa’dan çık" olacak.
İngiltere'de 10 ilkokulludan biri silahlı İngiltere'de 10 erkek ilkokul öğrencisinden birinin tabanca taşıdığı açıklandı.
Bush: ABD'nin çıkarları önce gelir ABD Başkanı George Bush, Afrika'daki açlık ve yoksulluğun giderilmesiyle küresel ısınmanın önlenmesi gibi önemli konuların ele alınacağı G8 zirvesinde, her ..
PTT 'den Zeugma pulu PTT "Zeugma" konulu anma pullarını yarın satışa çıkaracak. PTT Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yarın satışa sunulacak Zeugma pullarında "Zeugma 05/07/2005-A..
Otomotiv ihracatı AB'ye aktı Türk ekonomisinin lokomotifi haline gelen otomotiv sektörü, yılın ilk yarısında ihracatının yüzde 68.8'ini Avrupa Birliği (AB) üyesi 24 ülkeye gerçekleştirdi. Kıb..
Rus Alfa Başkanı Fridman: 'Turkcell'de kontrol Türk şirketinde olacak' Rus ALFA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mihail Fridman, Turkcell'e yapacakları yatırım konusunda bilgi verirken, Turkcell'..
BİM halka açılıyor Gıda perakende alanında indirim marketi konseptiyle faaliyet gösteren Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM) İş Yatırım liderliğindeki 29 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum tarafında..
Yapı Kredi iştirakleri için çağrı muafiyeti Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası'nın alıcılarının, SPK'ya başvurarak bankanın 6 iştiraki için çağrı muafiyeti talep ettiğini açıkladı. Alfa Gr..
İngiltere'de 10 öğrenciden biri silahlı İngiltere'de 10 erkek ilkokul öğrencisinden birinin tabanca taşıdığı açıklandı. Geçen bir yılı esas alan araştırmanın sonuçları, özellikle büyük kentle..
Memura jet emeklilik olanağı Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü'nün uygulamaya koyacağı ''Hizmet Belgesi Oluşturarak Emeklilik İşlemlerinin On-Line Yürütülmesi'' Projesiyle, devlet memurları ve d..
İki otobüs çarpıştı: 20 yaralı Bolu Dağı istikametine giden bir yolcu otobüsü, dinlenme tesisinde çıkan başka bir yolcu otobüsüne çarptı. Kazada ilk belirlemelere göre 20'ye yakın yolcu yaral..
İstanbul yağmura teslim İstanbul'da etkili olan sağanak yağış sonucu, 250'si Kartal ve Pendik'te olmak üzere 561 ev ve işyeri için su baskını ihbarı yapıldı. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdare..
Irak'ta direnişçiler sözcü atadı Irak'ta direnişçi iki grup, ilk kez bir resmi sözcü atadıklarını duyurdu.
İnsanlık kuyruklu yıldızı vurdu Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, "Deep Impact" uzay aracından bırakılan sondanın Tempel-1 kuyrukluyıldızını vurduğunu açıkladı.
Akdeniz'de deprem Akdeniz'de orta şiddette bir deprem meydana geldi.
BİM halka açılıyor Gıda perakende alanında indirim marketi konseptiyle faaliyet gösteren Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM) halka açılacak. BİM'in halka arzına ilişkin bugünkü gazetelerde yer alan..
Yapı Kredi'de çağrı muafiyeti talebi Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası'nın alıcılarının, SPK'ya başvurarak bankanın 6 iştiraki için çağrı muafiyeti talep ettiğini açıkladı. Sıcak paranın ..
Kredi borçlusu 600 bine dayandı İlk beş ayda tüketici kredisi ve kredi kartı borcunu ödemedikleri ya da geç ödedikleri için 126 bin 419 kişi bankaların "kara listesi"ne alındı. Listedekilerin..
» 1 2 3 4 5 6 7