31 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

31 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sessizliğe ve gürültüye karşı söz İçgüdü delidolu ve büyük adımlar atarken sevgi bir Çinli kızın minik adımlarıyla yürüyor An’ın üstünde. İçgüdü özgürlüğü bir atmaca gibi sürerken avının üstü..
Lozan yollarında Gençlik Marşı Biz Türkler, haftanın 7 gününe 70 kutlamayı sığdıran nadir milletlerden biriyiz. Bunlara her gün yenileri ekleniyor. Kutlamalarla tartışmalar, kavgalar iç içe y..
Eğer mağdur erkek sayısı artarsa onlar için de ayrı bir birim kurarız Kadın ve aileden sorumlu devlet bakanlığı denince neden akla önce kadın ve onun ekseninde gelişen kadın politikaları geli..
Bir zamanlar hurufiler yaşardı bu memlekette Şimdiye değin ‘neden İngilizce roman yazdınız, yazıyorsunuz?’ sorusu o kadar çok soruldu ki, sırf bu ucu bucağı açık soruyu kısa yoldan atlayabilm..
Satacak albüm, İstiklal'de belli olur Popüler olanın dışında üretilen müzik türlerinde yeni bir albümü ilk İstiklal Caddesi’nde duyuluyor. Buradaki müzik marketlerden dışarıya taşan müziker o..
İstanbullulara müjde! Göç rotası Antalya'ya çevrildi Antalya kent merkezine her yıl 50-55 bin kişi göç ediyor. Şehrin nüfusu bir yılda Burdur kadar büyüyor. Göçün durdurulması gerektiği konus..
Modayı takip eden tüketici, firmaları yabancı isim altında markalı üretime yönlendirdi Modayı yakından takip eden tüketici, firmaları yabancı isim altında üretime zorluyor. Aynı kumaştan üret..
Detaylarıyla Çanakkale tarihi Çanakkale Savaşı’nın galibi Türkler olmasına karşılık hep özgün eser ve araştırmalar Avustralyalı, Yeni Zelandalı veya İngiliz araştırmacıların imzasını taşıyor...
Aşk ve ölüm, korku ve cinayet Nirvana’nın lideri Kurt Cobain’in 1994’ün 8 Nisan Cuma günü, Seattle’da bir garajın üstündeki bir odada cesedi bulundu ve yetkililere göre bu olay bir aç-kapa in..
Bir polisiye gerilim: Korku Evi Polisiye romanlarının özgün isimlerinden Osman Aysu, yine heyecanlı ve bir solukta okunacak Korku Evi isimli romanıyla gerilim dolu zamanlara işaret ediyor.
Bekâr erkeklere dair 1920’lerin Paris’inde iki soylu bekar erkeğin hayatının nasıl geçtiğini merak ettiniz mi hiç? Sosyal hayattan her geçen gün uzaklaşmış, kırılgan, çekingen, paraları suyun..
Ay vaktinde konuşanlar Ay Vakti Kültür ve Edebiyat Dergisi’nde yayınlanan söyleşilerden oluşan "Ay Vaktinde Konuşmalar" kitabı ilginç hatıralar, anekdotlar ve edebiyat ile söze ilişkin ilginç..
Ansiklopedilerin en lüzumlusu İnternet evimize girdi gireli ansiklopedilerle pek işimiz kalmadı ya neyse, ama ben şahsen ansiklopediden vazgeçemeyenlerden olduğum için, hem evdekilere hem de ..
Anadolu’nun bütün gelin türküleri Başarılı yorumu ile Türk halk müziğinin sevilen sanatçısı Cengiz Özkan’ın beşinci albümü ‘Gelin’ yayınlandı.
Karadeniz’in serin yaylalarından... Yaygınlaşan ve nitelikli yapımlarla sevilen müzikler arasına giren otantik Karadeniz müziğinde bir albüm...
‘Seyr-i âlem’de iken okunan türküler Türk halk müziğinin dikkatli dinleyenleri, onu Orient Expressions’ın "Divan" adlı albümünde okuduğu "Kerkük Divanı"ndan ve Tuncay Akdoğan’ın "Bİr Nehir k..
Havaya ateş, başıma iş açma Efendim, sürekli telefonla taciz etmenin, elektronik postacıları meşgul etmenin, bizim hanımı ve çocukları, zeval olmayacağını umarak elçi tayin etmenin anlamı yok..
Ha gayret! 20 yıl sabret! Bundan sonra gözünüzü dört açmanız gerekiyor. Kaldırımda yürüyerek kendinizi emniyete aldığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Her an yanından geçtiğiniz bir inşaatta..
Babalık bir sponsorluk mudur? Babalığımızı çocuklarımıza para ve imkân yetiştiren ve bunları yapmış olmakla yetinen "sponsor babalar"ın ötesine taşırmalıyız. Çocukları için çalışan babadan, ç..
Afrika mutfağından Bob Geldof, Live8 konserleri ile G-8’lerin dikkatini Afrika’nın üstüne çekmeye çalıştı. Ancak Londra’da bombalar patlayınca dünyayı yönetenler zirvesinin Afrika’nın borçlar..
Yol üzerinde bir şifahane: Berceste Sağlıklı yaşam, doğal gıdalar ve doğal tedavi yöntemleri son yıllarda sıkça konuşulan ve talep gören unsurlardan.
Bahçemiz de yok, hobimiz de Ülkemizde hobi bahçeciliği çok yaygınlık gösteren bir uğraş alanı değil. Ancak yapı marketlerine, nalburlara ve bahçe ile ilgili satış yapan yerlere bakıldığında b..
İki milyar liralık gazlı mangalların satışı iki kat arttı Bahçe eldiveninden sulama sistemlerine, çim biçme makinesinden çiçek makaslarına kadar çok geniş bir yelpazede ürünler sunan Gardena-..
Ev sineması İran’a açıldı İranlı yönetmenlerin ve eserlerinin pek çoğu dünya sinema çevrelerinde tanınır. Hatta İran filmlerinden bazıları son on, yirmi yılda Cannes, Nantes, Berlin, Chicago ..
Mutfaktan bildirmeye devam ediyoruz Püf noktalar, sadece bir şeylerin kısa ve çabuk yolu anlamına gelmiyor, aynı zamanda bir iki küçük hareketle veya düşünceyle bize zaman da kazandırıyor.
[GİYİM] Farklılar Damat’tan giyinir Damat Giyim erkeklerin kendine özgü stilini ve farklılığını belirginleştiriyor. Nişantaşı’nda açılan Flagship Store mağazasıyla da kişiye özel takım elbis..
[MUTFAK] Pratik ve güçlü yardımcılar Çelik mutfak eşya üreticisi Korkmaz, üç farklı emniyet sistemine sahip düdüklü tencereleri, eletrikli ızgaraları, şık çaydanlık takımları ve çok yönlü tos..
[YEMEK] Gece yarısı sipariş Ülkemizin ilk online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, "Her saatte acıkmaya hakkınız var" diyerek sipariş saatlerini gece 03.00’e uzattı. Site günde yaklaşık ..
Araplar için safkan Arap atı yetiştiriyoruz Arap atına merklı Körfez şeyh, emir ve karallarının at yetiştirme üssü İrlanda, ilgimizi çekti. Gerekçemiz ise şu: Türkiye, gelenek olarak at yet..
TİGEM, safkan Arap atı yetiştiriciliği yapıyor TİGEM her yıl 320 tay üretiyor. Özel sektör ve Türkiye Jokey Kulübü ise İngiliz tayı üretiyor. 2000-2005 döneminde safkan 534 İngiliz, 51 adet d..
[ÇİN] Hong Kong sokaklarını fareler istila etti Hong Kong’un, pırıl pırıl gökdelenleri ve barlarıyla ünlü merkezini fareler bastı. Yetkililer, nüfusun kalabalık olduğu kesimdeki kemirgen isti..
[FRANSA] ‘Dünyanın en büyük adamı’ Nelson Mandela Fransa, İngiltere ve Almanya’da ortaklaşa yapılan bir araştırma, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin eski lideri Nelson Mandela’nın "Dünyanın en büy..
Balık çiftliğine kapasite sınırı Balık çiftliklerinin yarattığı kirliliğin çevre ve turizmi olumsuz etkilemesi, Çevre ve Orman Bakanlığı’nı harekete geçirdi.
Memur izne çıktı hastaya veteriner bakıyor Sakarya'nın Pamukova İlçesi’nde belediyeye ait sağlık kabininde görevli sağlık memuru Ünal Çetin, bir hafta izne ayrıldı. Bunun üzerine Belediye Mez..
Acılar onu yıldıramadı Hüseyin Çaça’nın dramı, daha ilkokuldayken başladı. Parasızlık yüzünden okuldan ayrılıp çalışmaya başlayan Çaça, işyerindeki kazada ağır yaralandı. Ameliyatı deprem yüz..
Kimsesizler mezarlığına gömülüyordu Susurluk skandalı patladığında adı ‘devlet için silah ithal eden tüccar’ olarak kamuoyuna yansıyan işadamı, 68 yaşındaki Ertaç Tinar öldü. Londra’da şirket..
72’lik Alman dedeye tecavüz suçlaması 72 yaşındaki Alman Dietmar Herbert Egbert Hess, 2000 yılı temmuzunda, ailesinin izniyle Mersin’e tatile getirdiği 15 yaşındaki Agnes Ballani tarafından t..
Makbule’ye ömür boyu tedavi, babasına iş Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından görevlendirilen İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Özkan, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisi’n..
Kırmızıda duran kamyona çarptı Almanya’da işçi olarak çalışan Hakan Aydın, iznini geçirmek üzere eşi Ayşegül Aydın, çocukları Enis, Eda ve Cenk ile birlikte E CE 2001 plakalı BMW marka otomob..
Boğaz’ın dostları Güney Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’ne ait ‘Roks Cuhngmugong Yi Sunshin’ ve ’Roks Cheonji’ gemileri önceki gün İstanbul Boğazı’na demirledi.
Koreli 3 gazeteci ölümden döndü Tarihi ve turistik içerikli belgesel çekimleri için önceki gün Türkiye’ye gelen Güney Kore Devlet Televizyonu’nun muhabiri 41 yaşındaki Tohun Pele ile kamerama..
Azınlık vakfına el koyulmaz Danıştay 10. Dairesi’nden azınlık vakıflarını sevindiren bir karar çıktı. Danıştay, davacı Büyükada Rum Erkek ve Kız Yetimhanesi Vakfı’nın ‘karar düzeltme’ başvuru..
Yeni hedef Güney Kore Memleketinden Çanakkale’ye ‘Şehitlere saygı’ yürüyüşü yapıp, ardından da ‘Bayrağa saygı’ ve ‘Kıbrıs Şehitleri’ne Saygı’ yürüyüşlerini gerçekleştiren Gaziantepli 26 yaşın..
Ankara gece 5.3’le sallandı Ankara, dün gece yarısı orta şiddette bir depremle sallandı. Kandilli Rasathanesi, 5.3 büyüklüğündeki depremin merkez üssünü Bala İlçesi olarak açıkladı.
Başım dik, ağlamam Hakkari’deki patlamada şehit olan iki astsubaydan Şevket Kaygusuz dün toprağa verildi. Şehit eşi Mehtap Kaygusuz törende, ‘Başımız her zaman dik kalacak, ağlamayacağım’ ded..
Arınç’ın uçağına bagaj aracı çarptı Suudi Arabistan Havayolları’nın İstanbul-Cidde seferini yapacak Boeing 777 tipi uçağın motoruna, pistte ilerlerken bagaj arabaları çarptı. Yolcuları arasın..
Durdurun şu adamı 18 gün önce Denizli’nin Kaklık beldesinde 1.5 hektar orman yakan ve akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesiyle serbest bırakılan Asım Danışman, bu kez 4 ayrı bölgede yine ya..
Mekikte hasar tespiti için uzay yürüyüşü Dünya yörüngesindeki Uluslararası Uzay İstasyonu’yla kenetlenen Discovery uzay mekiği astronotlarından Stephen Robinson ve Japon Soichi Noguchi, dün u..
Onuncu gezegen Güneş Sistemi’ndeki onuncu gezegen keşfedildi. Pluton’un yaklaşık 1.5 katı büyüklüğünde olduğu belirtilen 10. gezegene ‘2003-UB313’ adı verildi. Dünyadan 15 milyar km uzaktaki ..
Türkiye’nin Mikonos’u Milyonlarca turistin tatil için Türkiye’yi tercih etmesini yıllardır ‘ucuz tatil’ gerekçesiyle karalamaya çalışan Yunan basını, tavır değiştirdi. Yunanistan’ın önde gele..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8