31 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

31 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Seydişehir'de olaylı gece Özelleştirme İdaresi tarafından yapılan ihaleyi 305 milyon dolarla kazanarak Seydişehir Eti Alüminyum Fabrikası'nın sahibi olan CE-KA A.Ş....
Özelleştirme 12 milyar dolara gidiyor Büyük özelleştirmelerin art arda gündeme gelmesi ve Türk Telekom ihalesinin gerçekleştirilmesiyle özelleştirmede bu yıl rekor üzerine rekor kırılıyor ..
Petrolün bedeli ağır Türkiye'nin, bu yılın ilk altı aylık döneminde ham petrol ve akaryakıt ithalatı yüzde 42.8 oranında büyüyerek 5 milyar 216 milyon doları, toplam enerji ithalatı ise 9 mil..
Rum-Yunan hattı: Bu iş yürümez Rum hükümeti, Türkiye'nin deklarasyonundan 'derin üzüntü' duydu. Rumlar veto tehdidini yineledi. Atina ve Rum Yönetimi, AB'yi Ankara'ya karşı ikna edebilmek içi..
Kuzey Kıbrıs'ın tepkisi olumlu Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü Rum Yönetimi'ni kapsayacak şekilde imzalaması KKTC'de muhalefetin kaygılı açıklamalarına karşın iktidar tarafından ol..
Londra'daki Türkler serbest Londra'daki saldırılarla ilgili gözaltına alınan İslam Tat, Hidayet Derya ve İbrahim Yalçın serbest kaldı. Yalçın sınır dışı edilebilir. Barış Başeğmez kısa bir sü..
'Amacımız sadece korkutmaktı' Londra'da Shepherd's Bush istasyonundaki saldırı girişiminin zanlısı Etiyopya asıllı Osman Hüseyin'in polis sorgusunda amaçlarının sadece korkutmak olduğunu söyl..
Saddam'la yumruklaşma Irak'ın devrik devlet başkanı Saddam Hüseyin'in, Bağdat'ta özel mahkemede, bir kişinin saldırısına uğradığı iddia edildi.
'Ahmedinecad baskında yok' İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın 1979'da ABD'nin Tahran elçiliğini basan öğrenciler arasında olup olmadığı tartışmasını CIA noktaladı.
Mübarek'e rakip bol Mısır'da 7 Eylül'de yapılacak ilk çok adaylı devlet başkanlığı seçiminde Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e 17 rakip çıktı. Suikasta kurban giden eski Devlet Başkanı Enver Sed..
Müşerref'e öğrenci öfkesi Londra'daki 7 Temmuz saldırılarının zanlılarının Pakistan asıllı çıkması nedeniyle uluslararası toplumun baskısı altında olan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in medre..
Ek protokol kavgası 'Gerçekçi politika' Erdoğan, Gümrük Birliği'ne Güney Kıbrıs'ı dahil eden ek protokolün imzasını "Türkiye için, insanlık için, AB için hayırlı olsun" diye yorumladı ve ekl..
Muhalefet: Tarihi hata Hükümetin, AB'ye yönelik imzaladığı Gümrük Birliği Ek Protokolü'ne muhalefet partileri ve bazı sivil toplum örgütleri sert tepki gösterdi. Tepkiler şöyle:
CHP lideri: Tam bir fiyasko CHP lideri Deniz Baykal, Türkiye'nin Gümrük Birliği Ek Protokolü'nü gemi ve uçaklara ilişkin bir görüş belirtilmeyen beyanla imzalamasını 'Tam bir fiyasko' olarak ..
'İnsanlığa hayırlı olsun' Başbakan Tayyip Erdoğan, Gümrük Birliği Ek Protokolü'nün imzalanmasıyla, Türkiye'nin dünyaya kapalı değil, açık bir ülke olarak ilan edildiğini ve bunun altyapısının..
Önce güvence sonra imza Türkiye, AB Dönem Başkanı Britanya'ya "Beyanda Gümrük Birliği ruhuna aykırı ifadeler yok" güvencesini verince, imza erkene çekildi. Deklarasyonda lim..
Türkiye tatile çok yabancı GfK Türkiye arıştırma şirketinin yedi bölge ve 20 ilde kadın-erkek 1355 kişi arasında yaptırdığı araştırmada Türkiye'nin tatil alışkanlıkları ortaya çıktı.
'Sayın çok bilmiş tüketici' Hak arama başvurularını yürüten vatandaşa devletten gelen yanıtta, iç yazışmalar da vardı: "Sn. Kolcu, şu çok bilmiş tüketicinin şikâyetine dair yazışmışt..
Yargı: Yusufeli Barajı dursun Danıştay, Artvin'deki Yusufeli Barajı ile Hidroelektrik Santralı'nın yapımına dair Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Dava, ÇED raporu olmadan proje başlatıldı..
Vakıf uyumuna yargı desteği Danıştay'dan, AB ile uyum sürecinde önemli bir karar: Kesintisiz olarak faaliyeti devam eden gayrimüslim cemaat vakıflarının (azınlık vakıfları) yönetimine el koym..
'Askeri konum AB için engel' Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hans Jörg Kretschmer, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ülke yönetimindeki pozisyonunun Türkiye'nin AB üyel..
Erbakan'a kötü haber Yeni Türk Ceza Kanunu (TCK), Necmettin Erbakan'a yaramadı. Kapatılan RP'nin 'Kayıp trilyon' davasında sahtecilik suçundan 2 yıl 3 ay hapse mahkûm edilen ve cezasının i..
YAŞ'ta terfi heyecanı Yüksek Askeri Şûra (YAŞ), yarın Cumhurbaşkanı Sezer başkanlığında toplanacak. Dört günlük toplantıda, rütbe bekleme sürelerini tamamlayan 117 general ve amiralin durumu ..
Arınç: Kırmızı plakaya sınır TBMM Başkanı Bülent Arınç, kırmızı plakalı araç kullanımına sınır getirilmesini istiyor.
Eğitimde çileli yaz Dert üstüne dert Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı'nda (OKS) tercih bilmecesi çözülmemişken, tercihlerin teslimi ayrı bir işkence haline geldi. Tercih listelerin..
Cizre'de esnaf için siesta vakti Cizre'de yaz aylarında 46.5 dereceye ulaşan sıcaklık nedeniyle esnafın büyük çoğunluğu 13.00-16.00 saatleri arasında işyerini kapatarak, evine çekiliyor.
Kalkolitik balıkçılar Aksaray'da, Kalkolitik Çağ'dan kalma 8 bin yıllık köyün bulunduğu Güvercinkayası Höyüğü turistlerin gözdesi. Müze Müdürü Yücel Kiper mutlu: "Kazılar 1996'da baş..
Ömür boyu bakım sözü Menenjit sonrası gelişen kangren nedeniyle iki eli ve iki ayağı kesilen sekiz aylık Makbule bebeğe protez sözünden sonra, ömür boyu tedavi imkânı da sağlanacağı açıklandı..
AKP'li başkan bırakıldı AKP Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun, üç gün önce Sürbüz Yaylası'nda gezerken PKK'lılarca kaçırılan Yayladere Belediye Başkanı AKP'li Haşim Akyürek'in Tunceli'nin Nazımi..
Torul'da bir er şehit oldu Teröristler Gümüşhane'nin Torul ilçesinde, Askerlik Şubesi'ne uzun namlulu silahlarla saldırarak, bir eri şehit etti.
Kırandi heyeti Tunceli'de İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Yusuf Alataş ve beraberindeki heyet, PKK tarafından kaçırılan jandarma er Coşkun Kırandi'nin serbest bırakılması için Tunc..
Göcek koyları yok ediliyor Yat turizminin gözdesi Göcek'te 1989'da başlayan 49 yıl gibi uzun süreli kiralamalar, koyları tehdit ediyor. Koyların yat limanları, dinlenme tesisi ve benzeri işle..
Hasta veterinere emanet Pamukova Belediyesi'nin alt katında hizmet veren sağlık kabininde görevli sağlık memuru Ünal Çetin, bir haftalık yıllık izne ayrıldı.
Yunan basını: Bodrum rakip Yunan basınında yıllarca Türkiye'nin turistik beldeleri tanıtılırken tek özelliklerinin ucuz olduğundan bahsedilirdi.
Güneş Sistemi genişledi Güneş Sistemi'nin dokuz gezegenli göründüğü hayat bilgisi kitapları çöpe... ABD'deki Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü araştırmacıları Güneş Sistemi'nde dokuz değil, 10..
Dünyanın dibinde yaşıyorlar Kuzey Buz Denizi'nin derinlikleri hayat dolu. Alaska Üniversitesi'nden bilim adamlarının 3 bin 800 metre derinliğe yolladığı robotlar sayesinde varlıkları bilinmey..
Bir kupona 184 milyon YTL! İrlanda'da bir kişi, kuponları sekiz Avrupa ülkesinde satılan bir piyango çekilişinden 115 milyon avro (yaklaşık 184 milyon YTL) kazandı.
Alaska Tarzanları çocuklar gibi şen... Tatilcilerin yeni gözdesi kuşbakışı Alaska. Turistler ulu ağaçlar arasına kurulu asma köprüler ve makara sistemi sayesinde...
En hakiki korku treni Kaliforniya Orange County' deki Disneyland Parkı'nda iki korku treni çarpıştı, 14 kişi yaralandı.
Kanserojen listesine ek Birleşmiş Milletler Kanser Araştırma Dairesi, hormon haplarını potansiyel kanserojenler listesine aldı.
Yaşar'ın yeni stili nasıl olacak? Son zamanlarda bakıyorum da, herkes bir 'stil' değiştirme (yoksa eğer oluşturma) yarışına girdi. Kimi üstü başıyla uğraşıyor, fizik ve kimyasını zorluyor, ki..
Güneş uçuk yapabilir Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi, alerji uzmanı Prof. Dr. Yaşar Anlar, güneş ışınlarına uzun süre m..
Üzüm kalp dostu meyve Sıcak havada bol bol üzüm tüketin. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İzzet Tandoğan, sıcağa bağlı aşırı sıvı kaybının, kan..
Tesettürlü 'rock'çılar 'CAN Kırıkları' adlı yeni albümünün tanıtımı amacıyla konserlere başlayan Şebnem Ferah, önceki gece Parkorman'da sahne aldı. Konsere 'Mülteciyim' adlı şarkıyla başlayan..
Ankara'da 5,3'lük deprem Ankara'da dün gece yarısı meydana gelen orta büyüklükteki deprem, paniğe neden oldu. Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre merkez ü..
Zanlılar için polisle çatıştılar Antalya'da polis, 3 kişiyi gözaltına almak istedi. Zanlıların yakınları ve komşuları polise silahla saldırdıKuş gribi Rusya'da
CE-KA duyurudağıttı Dün fabrikayı alan CE - KA'nın sahibi Şeref Cengiz'in imzası ile işe gelen işçilere duyuru dağıtıldı. Duyuruda, "Tahriklere kapılmayarak, anlayış ile karşılıklı işbirliği ..
Bilgi Edinme Merkezi, hakkını arayan tüketiciye 'çok bilmiş' dedi Hakkını aramak için Başbakanlık Bilgi Edinme Merkezi'ne başvuran vatandaşa, yanlışlıkla gönderilen yazıda, "çok bilmiş tüketi..
Uzanların çimento fabrikaları satılıyor Uzanlar'a ait 9 çimento fabrikası toplam 433 milyon dolara satışa çıkarılıyor. Türkiye'nin ve dünyanın bütün büyük çimentocuları, talip olduklarını ila..
CIA: Fotoğraftaki Ahmedinecad değil Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA), 1979'da Tahran'daki ABD Büyükelçiliği işgali sırasında büyükelçilik yetkililerini rehin alan bir grup İranlı g..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8