30 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

30 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İngilizler memnun, AB cevap hakkını saklı tutuyor Avrupa Birliği (AB) dönem başkanı İngiltere, Ek Protokol'ün Türkiye tarafından imzalanmasından memnun olduğunu açıklarken, Brüksel'in cevap h..
[ANALİZ] AB sözünde durmazsa Türkiye Meclis kozunu devreye sokar Kritik 17 Aralık akşamında Başbakan Erdoğan'a 'Uçağı hazırlayın, dönüyoruz' dedirten Kıbrıs'la ilgili uyum protokolü nihayet i..
Dünya, Nijer’in sesini 9 ay sonra duyabildi Kuraklık ve kıtlığın pençesinden kurtulamayan Afrika ülkesi Nijer’de milyonlarca insan ölümle burun buruna yaşıyor. Nijer’de kuraklık ve çekirge ba..
Bolu Tüneli’nde ışık göründü İstanbul-Ankara yakınlaşıyor Yapımına 1993’te başlanan Bolu Dağı Tüneli’nde ilk ışık göründü. Tünelin sol tüpünde yapılan kazı çalışmaları sırasında bitime 3,5 me..
Teşvikler 160 bin kişiye ekmek kapısı oldu Başbakan Tayyip Erdoğan, 5084 sayılı Teşvik Yasası ile 49 ilde açılan fabrikalarda sağlanan istihdamın 160 bini aştığını bildirdi. Erdoğan, ‘hayırlı..
Başbakan: Duble yollar yetmeyecek, üç gidiş üç gelişli yollar yapacağız Başbakan Erdoğan, Kayseri'deki programının ikinci durağında, Kayseri-Kırıkkale-Ankara, Kayseri-Nevşehir-Aksaray ve Kays..
Bankalar borcunu ödemeyen müşteriyi adresinde bulamıyor Ekonomideki istikrar ortamı ile birlikte bankaların bireysel kredileri ile birlikte ödenmeyen krediler de artıyor.
Diyanet’e verilen sosyal tesisi, Maliye satışa çıkardı Diyanet İşleri Başkanlığı'na bedelsiz olarak devredilen Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na ait İzmir-Seferihisar Kampı, Maliye Bakanı Kemal..
İngiltere'de İslamî mortgage piyasası hızlı büyüyor İngiltere'de İslamî bankalar ve finans kuruluşları tarafından şeriat kurallarına uygun olarak verilen mortgage (ipoteğe dayalı uzun vadeli ..
‘Benim benzin istasyonum da memur izne çıktığı için kapatıldı’ Akaryakıt istasyonları için getirilen lisans zorunluluğu bayilerle Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nu karşı karşıya getirdi. Ba..
Rafineride yangın çıktı petrol 60 doların üzerinde Uluslararası borsalarda petrol fiyatları, iki haftalık aradan sonra tekrar 60 dolar seviyesinin üzerine çıktı.
Dış ticaret açığında sürpriz yok, uzmanlar ‘ithalata dikkat’ diyor Türk Lirası'nın dolar karşısında değerli seyrini sürdürmesi ithal girdi kullanımını artırıyor.
TMSF’nin batık banka tahsilatı 2 milyar dolar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na geçen bankaların hakim ortakları ile bireysel ve kurumsal borçlulardan yapılan tahsilat 2 milyar doları aştı.
İstikrarı gördük, 2 yılda beş otel daha açacağız Turizmciler geçen yıla ait ziyaretçi ve gelir rekorlarını geliştirmeye devam ederken, yerli ve yabancı işletmeciler yeni yatırımlara hız verdi..
Mittal, Erdemir'in yüzde 8,6'sını Borsa’dan almış Dünyada çelik üretiminde ilk sırada yer alan Mittal Steel Company (Mittal)’nin, özelleştirme kapsamındaki Erdemir'in toplam yüzde 8,61 oranı..
Taşıt Vergisi hafta sonu da ödenebilecek Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ikinci taksiti için son ödeme tarihi yarın doluyor.
Filtre takılıyor; Yatağan zehirden kurtulacak Yatağanlıları kükürtlü hava solumaktan kurtaracak arıtma sisteminin en geç 2006’da devreye sokulması için Alman firmayla anlaşıldı.
AB’den Türkiye’ye çevre uyumu için 2,3 milyon Euro hibe Avrupa Komisyonu, Türkiye’nin çevre standardını AB seviyesine getirmesi için 2,3 milyon Euro aktardı. Komisyonun hibesi, Bölgesel Çevre..
Hastaların röntgenini 6 yıl boyunca temizlikçi çekmiş Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde bir ameliyat sırasında doktorla kavga ettiği gerekçe..
Park halindeki araçta patlama: 2 astsubay şehit Hakkari’de bir otomobile yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 2 astsubay şehit oldu, 3 kişi de yaralandı.
Emniyet: El-Kaide’den saldırı beklentimiz yok İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şammaz Demirtaş’a atfen dün Vatan gazetesinde yayınlanan "Türkiye’de kasım ayına kadar bir eylem olma ihtimal..
[HABER ANALİZ] İstihbarat analizi yanlış kurguyla bombaya dönüştü İstihbarat uzmanı Emniyet Müdür Yardımcısı Şammaz Demirtaş’ın Vatan Gazetesi’ne yaptığı ‘Türkiye’nin halen El Kaide terörü te..
Yeni ÖSS sistemi öğrencileri zorlayacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, yeni ÖSS sistemi hakkında bilgi verdi. Öğrencileri en çok etkileyecek düzenleme,..
ÖSYM tercih formları postaya takıldı; öğrenciler tedirgin ÖSS’yi kazanan adayların başvuruları 25 Temmuz Pazartesi günü başladı. Ancak tercih formlarının teslim edileceği birçok okula, adayla..
MEB’in 100 Temel Eseri’ne haksız rekabet eleştirisi Türkiye Yayıncılar Birliği (TYB) ve Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim öğrencileri için hazırla..
İmzasız dilekçe askerden döndü Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na (KKK) bağlı sivil bir memur, amirlerini Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı’na yazdığı imzasız bir mektupla şikâyet etti. Memur,..
Avukatlar adlî tatilde dava yerine top peşinde koşturacak Adli tatil dün başladı. Dava peşinde koşturmaktan yorulan avukatlar tatilde boş durmayacak. Ankara Barosu ile Türkiye Futbol Federas..
TÜRSAB bölge başkanı: Rant kavgası bana da iş bıraktırdı Turizmden para kazanma hırsı beraberinde çatışma ve ölümleri de getiriyor.
Yaralı turistlere ücretsiz tatil Antalya'nın Alanya ilçesi Okurcalar beldesi plajında önceki gün yaşanan rant kavgasında ölenlerden Şemsettin Uysal (30) ve yeğeni İdris Uysal'ın (24) cenazele..
Madde bağımlısı çocuklara özel eğitim Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na (SHÇEK) bağlı yurtlarda birlikte kalan madde bağımlısı çocuklar diğer çocuklardan ayrılacak. SHÇEK’nin uygulama..
Baliyi bırakan çocuklar meslek sahibi oldu Sokak çocukları Türkiye’nin kanayan yarası olmaya devam etse de bu konuda umut verici çalışmalar yok değil. Sivas’ta madde bağımlısı 7 çocuk, önce b..
70 bin kişilik hac kontenjanı için 307 bin müracaat Geçtiğimiz yıl 217 bin olan hac başvuruları son 26 yılın rekorunu kırarak 307 bine ulaştı. Türkiye’ye tanınan kontenjan 70 bin kişi olduğu ..
Yoldan çıkan pikap, iki yayayı ezerek durabildi Ankara’da yoldan çıkan pikap, kaldırımda yürüyen iki kişinin ölümüne neden oldu. Kazada, Veterinerlik Fakültesi öğrencisi Sanem Altundağ ile bi..
Bulantı ve kusmaya karşı beslenmenize özen gösterin Bulantı ve kusma, bazı hamilelerde tıbbî müdahaleye varan kötü sonuçlar doğurabiliyor. Uzmanlar, hamileliği süresince sık sık mide bulantıs..
Sağlık Bakanlığı, tüpbebekte embriyon transferine sınırlama getirdi Sağlık Bakanlığı, tüpbebek yönteminde anne rahmine yerleştirilecek embriyo sayısını en fazla üçle sınırlandırdı. Bundan so..
Sanatçılar Berlin’deki sergiye tepkili Berlin’de Avrupa Komisyonu himayesinde gerçekleştirilen "Urban Gerçekleri: Focus İstanbul" sergisi, tartışmalara yol açtı. Abdullah Öcalan ve Leyla Zana..
Pink Martini de ‘Kâtibim’i söyledi İstanbullu müzikseverler, Deep Purple’dan sonra Pink Martini’den de Kâtibim’i dinledi. Pink Martini, sonunda yıllardır dilinde olan isteğini gerçekleştirdi ..
Nedvi’nin ‘İmam-ı Rabbani’si Türkçe’de 1999 yılında hayata veda eden İslam alimi Ebu’l Hasan Ali en-Nedvi’nin İmam-ı Rabbani hakkındaki kitabı Kayıhan Yayınları tarafından Türkçeye kazandırı..
Uruguay’dan İranlı yönetmene 4 ödül Uruguay’da bu yıl 14.sü düzenlenen Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nde İranlı yönetmen Gulamrıza Ramazani’nin ‘Hayat’ adlı filmi dört ödül birden kaz..
‘Düş ve Gerçek’ arasında Saraybosna Festivali Bu yıl 11.si düzenlenecek "Uluslararası Saraybosna Film Festivali"nin teması "Düş ve Gerçeklik Arasında" olarak belirlendi. Festivalde "Saraybosn..
Spielberg, ‘Münih’in çekimlerine başlıyor Üç Oscar ödüllü yönetmen-yapımcı Steven Spielberg, 1972 Münih Olimpiyatları sırasında gerçekleşen katliamı ve sonrasını konu alan yeni filmi ‘Münih’..
DT, ağustosta 6 oyunla Anadolu’yu gezecek Ankara, İzmir, İstanbul ve Adana Devlet Tiyatroları, ağustosta 6 oyunla seyirci karşısına çıkacak. Ankara Devlet Tiyatrosu (ADT), Üstün Dökmen’in yaz..
Beatles’ın şarkısına 1 milyon dolar Efsanevi Beatles grubunun üyesi, İngiliz besteci John Lennon’un kendi el yazısıyla kaleme aldığı ‘All You Need is Love’ şarkısının metni, Londra’da yapıla..
Oğlum bilim olimpiyatında gümüş madalya kazanınca, namı beni geçti Uluslararası Kimya Olimpiyatı'nda gümüş madalya kazanan Talha Kutlu, babası AK Partili Hüsrev Kutlu'yu hem sevindirdi hem de..
Beklediği ilgiyi bulamayan 3 ‘ulusalcı’ parti birleşiyor Büyük umutlarla kurulan; ancak bekledikleri ilgiyi bulamayan üç ulusalcı parti birleşme kararı aldı. İçişleri eski Bakanı Sadettin Ta..
DSP’deki Vahdettin istifaları sürüyor DSP’li eski Kültür Bakanı Suat Çağlayan ile eski Devlet Bakanı Erdoğan Toprak, parti üyeliğinden ayrıldı. İstifalarına, Rahşan Ecevit’in "Din elden gidiy..
Tatile çıkan Ecevit ve eşi kuzey ülkelerini geziyor ‘Vahdettin hain değildi.’ sözleriyle gündemi değiştiren eski Başbakan Bülent Ecevit, uzun bir aradan sonra ilk kez tatile çıktı. En son 6 y..
CHP’yi şikâyet için 40 milyarlık gazete ilânı verdi CHP’ye yaptığı üyelik başvurusu kabul edilmeyen Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu eski Başkanı Rıdvan Budak’la parti yönetimi arasın..
CHP’nin yaz ödevi: Çılgın Türkler Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ‘Vahdettin hain değildi.’ sözleri, dün toplanan CHP Parti Meclisi’nin de ana gündem maddesi oldu.
Mevcut sistem Yüksek Mahkeme’yi tıkıyor Meclis Başkanı Bülent Arınç, yeni yasama yılında Anayasa Mahkemesi’nin de ele alındığı geniş bir ‘hukuk reformu’nun şart olduğunu söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7