30 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

30 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Toplu konuta rekor başvuru TOKİ'nin Halkalı ve İkitelli'de yapacağı toplam 1118 konut için 22 bin 893 başvuru yapıldı. Dar ve orta gelirli ailelerin konut edinmesini sağlamak amacıyla 4 Temmu..
Aşk sınavında boğuluyordu Ukraynalı Enoramona Ergişz erkek arkadaşının sevgisini sınamak için denize atladı. Genç kızı sevgilisi yerine bir güvenlikçi kurtardı. Beşiktaş motor iskelelerinin b..
Doğumevinde skandal Balıkesir Doğumevi'nde görülmemiş bir olay yaşandı. Şimdiye kadar yüzlerce doğum yaptıran 20 yıllık ebe-hemşire Şükran Güner, 22 yaşındaki Nurşen Aldemir'in normal yolla d..
Darülaceze'de ikinci bahar Darülaceze Huzurevi'nde kalanlar için bir vapur turu düzenlendi. Geziye katılanlardan bir çift, evlenme kararı aldıklarını açıkladı, ama ikisinin de ailesi bu ilişk..
Başkent'te şarbon paniği Türkiye Bilişim Derneği'nde açılan paketten toz çıkmasından şüphelenen çalışanlar polise haber verdi. 10 kişi hastaneye sevk edildi. Ankara'da dün akşam Türkiye Biliş..
Siz beni öldüreceksiniz Böbrek hastası Hiçdurmaz'ın polislere son sözü bu oldu. Şanlıurfa'yı ziyaret eden Başbakan için bütün yollar kapatılmıştı. O ise diyalize bağlanmak için ambulansta has..
Seydişehir'de özelleştirme kavgası Konya'daki alüminyum fabrikasında polis ile özelleştirme karşıtı 2 bin 500 işçi ve yakınları birbirine girdi. Konya'nın Seydişehir ilçesinde özelleştirme ka..
Ankara 'Ek Protokol'ü imzaladı Gümrük Birliği'ni genişleten 'Ek Protokol'ü dün gece imzalayan Türkiye, imzanın Kıbrıs Rum kesimini tanıma anlamına gelmediğini belirten bir deklarasyon da yayı..
Boyner'e 25 milyon dolarlık murabaha Tekstil, hazırgiyim ve moda perakendeciliği sektörlerinde faaliyet gösteren Boyner Holding'in, uluslararası piyasalardan 25 milyon dolar tutarında iki yıl..
Altı aylık dış açık 20 milyar doları aştı Cari işlemler açığının hızla genişlemesindeki en büyük tetikleyici olan dış ticaret açığı haziranda yıllık bazda yüzde 27.3 artışla 4 milyar 55 milyo..
Daimler'in başına bir 'Türkiyeli' daha Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Daimler-Chrysler Grubu'nu 1 Ocak 2006'dan itibaren İstanbul doğumlu Dieter Zetsche yönetecek. Önceki gün an..
Bireysel emeklilikte kartopu gibi büyüme Bireysel emeklilik sistemi katlanarak büyüyor. 2004 sonunda 314 bin olan katılımcı sayısı yılın ilk altı ayında yüzde 65 artarak 517 bin 766 kişiye ul..
Pamukova pikniği incelemeye alındı TMSF el koyduktan sonra önce Çevre ve Orman Bakanlığı'na, daha sonra da Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen Uzanlar'ın Pamukova'daki çiftliğinin, AKP'li be..
Ve Hakkâri, beyin cerrahına kavuştu Hakkâri Devlet Hastanesi'ne atanan türbanlı beyin cerrahı Emine Demir, görevine 'bone'yle başladıİlk adımlarını protezle atacak
Ulucami’nin minberini restore ettirmek için sponsor aranıyor Yıldırım Bayezid tarafından 1395-1399 yılları arasında Bursa’da yaptırılan Ulucami’nin minberi bakım için sponsor bekliyor.
Genç kız, iki gün içinde 2 kez ölümün kenarından döndü Adapazarı'nda meydana gelen ilginç kaza olayında bir mobilya mağazasında çalışan üniversite öğrencisi genç kız iki gün arayla 2 kazadan..
Vali Köksal, şehir turu atarak Bursa’ya veda etti İzmir Valiliği’ne atanan Oğuz Kağan Köksal, 2,5 yıl görev yaptığı Bursa’dan uzun bir araç konvoyu ile şehir turu atarak İzmir’e gitti.
Tekirdağ, Alman yatırımcı bekliyor Avrupa ziyaretini değerlendiren Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün, 11 Ağustos’ta gelecek yatırımcılarla görüşmeler yapılacağını açıkladı. Aygün, önce al..
Yalovalılardan TİGEM için ortak açıklama Yalova Valisi Yusuf Erbay önderliğinde toplanan siyasi parti temsilcileri, şehrin ileri gelenleri ve idari yetkililer, ortak bildiri yayınlayarak Yalo..
Su borcu olanlar için belediyede tatil yok Su borcu olan abonelerine borçlarını taksitlendirme imkanı getiren Tekirdağ Belediyesi Sular İdaresi, hafta sonu da açık olacak.
Fakir öğrenciler yararına kermes açıldı Zonguldak’ta Tahsil Çağındaki Gençlere Hizmet Derneği tarafından başarılı olup da fakirlikten okuyamayan öğrenciler yararına kermes düzenlendi.
Gemilerle gelen ‘minik canavarlar’, denizdeki canlı hayatı tehdit ediyor Okyanus ötesi ülkelerden yük taşımacılığı yapan gemilerin, balast sularıyla getirdiği canlılar, Türkiye’yi çevreleyen ..
İstanbul’daki tarihî eserler kayıt altına alınıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bün-yesindeki kurum ve kuruluşlara ait tarihi eserlerin envanterini çıkaracak. Portakal Kültür ve Sanatevi s..
Peygamber torunları, Mukaddes Emanetler odasını ağlayarak gezdi Hz. Muhammmed (sas)’in soyundan gelen ‘Seyyid’ler dedelerinden kalan emanetleri gözyaşları içinde gezdi. Topkapı Sarayı’ndaki ‘..
Türk halkının yardımı, Afgan sel mağdurlarını sevindirdi Türkiye, geçen nisan ayında aşırı yağış alan Afganistan’ın kuzey bölgelerinde yaşayan halka yardım eli uzattı. Yağışlar s..
Darülacezeliler Boğaz gezisinde buluştu İstanbul Darülaceze Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde kalan vatandaşlar, kurum yönetiminin düzenlediği vapur gezisinde gönüllerince eğlendi.
Fatih Koleji öğrencileri ‘mağara fotoğrafları’ sergisi açtı Fatih Koleji öğrencileri İstanbul’un değişik yerlerinde çektikleri mağara resimlerinden oluşan fotoğraf sergisi açtı. Beyazıt Devle..
Ucuz konuta başvuran 23 bin kişi, belediyeye 39 milyon YTL yatırdı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ucuz konutların sahibi olmak için 23 bin kişi başv..
Belediye Başkanı, nikâhını kıydığı damatlarla halay çekti Fatih Belediyesi, hamile hanımlardan torun sahibi olan çiftlere kadar resmî nikahsız 120 çiftin nikahını kıydı.
Kırgızistan Büyükelçisi, Türk mallarının Avrupa üzerinden gelmesinden yakındı SAGİAD’ın davetlisi olarak Sakarya’ya gelen Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Mambetcumus Abilov, Türk mallarının..
Giriş yapan gurbetçi sayısı geçen yıldan fazla Edirne Gümrükler Başmüdürü İbrahim Halil Ekinci, ülkeye gelen gurbetçilerin sayısında artış olduğunu belirterek, "Sınır kapılarından 58 bin 24..
Kütahya’dan 5.419 kişi hac için müracaat etti Kütahya’dan hac farizasını yerine getirmek için bu yıl il merkezi ve ilçelerden toplam 5 419 hacı aday adayının müracaat ettiği öğrenildi.
Belçika’dan gelen akülü, tekerlekli sandalye, Zeynep’in yüzünü güldürdü Ailesi İstanbul’a göç ettikten sonra dünyaya gelen Zeynep Dursun, özürlü doğdu. Yürüme güçlüğü çeken küçük Zeynep, anne..
Kadıköy’ün tarihî çarşısı yenileniyor Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’ün tarihî ve kültürel değerini korumak amacıyla hazırladığı "Kadıköy Tarihî Çarşısı’nı Canlandırma Projesi’’ni törenle başlat..
Belediye, yangınlara karşı uçak kiraladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), orman yangınları ile mücadelede kullanılmak üzere Kanada yapımı 2 amfibik yangın sönd..
Hava Limanı polisi, alana personel takviyesi istiyor Hava Limanı Emniyet Şube Müdürlüğü Ar-Ge Büro Amirliği’nce yapılan ankete katılan polisler, Atatürk Hava Limanı’ndaki personel açığının g..
Belediye, bedelini ödeyerek yıktığı binaların kapıcısına da sahip çıktı Bahçelievler’de Tavukçu Deresi’nin ıslah çalışmaları kapsamında yıkılan binalardaki mal sahiplerine istimlak bedeli öde..
Şehir Hatları’nın tarihî vapurları yaşatılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şehir Hatları vapurlarıyla ilgili tartışmaya son noktayı koydu.
Sahte belgelerle arsa satan çete çökertildi İstanbul'da sahte belge düzenleyerek boş arazileri sattıkları iddia edilen çete üyeleri yakalandı. İstanbul Emniyeti Organize Suçlar Şube Müdürlüğ..
İHL’lilerden cuma namazı sonrası YÖK protestosu Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) üniversiteye giriş sırasında uygulamaya koyduğu yeni katsayı sınırlamasını protesto etmek isteyen bir grup, Sult..
İstanbul Modern’de bir heykel bahçesi Modern Türk heykelciliğinin gelişim aşamalarını göstermeyi amaçlayan ‘Yeni Heykel Alımları’ sergisi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ndeki Heykel Bahçes..
[SERGİ] İsveçli fotoğrafçı Anders Petersen’in açtığı fotoğraf atölyesine katılmış Türk, Yunan ve İsveçli fotoğrafçıların ‘Yalnızlık ve Birliktelik’ konulu fotoğraflarından oluşan sergi, Fotoğ..
[ETKİNLİK ] İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yazlık Sinema Günleri kapsamında bugün, Gaziosmanpaşa’da Osman F. Seden’in ‘Ayşecik Yavru Melek’, Güngören’de Ahmet Uluçay’ın ‘Karpuz Kabuğundan..
[KONSER] Yeni nesil Türk rock müziğinin başarılı grubu Mor ve Ötesi, 1 Ağustos Pazartesi günü saat 21.00’de, Cemil Topuzlu Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda. 0212 296 36 52
Müslümanlar okula bile çantasız gidiyor Kuzey Londra’nın çokkültürlü mahallelerinden birinde girdiğim Afganistanlı gençlerin işlettiği bir lokantada bombalı saldırıların yıllardır bu ülkede y..
İngilizler memnun AB, cevap hakkını saklı tutuyor Avrupa Birliği (AB) dönem başkanı İngiltere, Ek Protokol'ün Türkiye tarafından imzalanmasından memnun olduğunu açıklarken, Brüksel'in cevap h..
Irak’ta ihale alan ABD şirketleri güvenliğe para akıtıyor Irak’taki şiddet olayları ve karmaşa ortamı, ülkedeki şirketlerin güvenlik için yaptıkları harcamaları en üst düzeye çıkarıyor.
İtalya’da polis yetkisi arttı peçe ve burka yasaklanıyor Londra'da 7 Temmuz'da düzenlenen kanlı eylemlerin ardından terör saldırılarının "bir sonraki hedefleri" arasında gösterilen İtalya'da ..
Türkiye protokolü imzaladı, müzakereye engel kalmadı Türkiye, AB müzakerelerine başlamanın önündeki en önemli engel olan Gümrük Birliği Anlaşması’nın Ek Protokol’ünü imzaladı. ● ..
İşte Türkiye’nin açıkladığı Kıbrıs deklarasyonu 1. Türkiye, Kıbrıs sorununa siyasi bir çözüm bulunması yönündeki kararlılığını muhafaza etmektedir ve bu yöndeki tutumunu da açıkça ortaya koym..
« » 1 2 3 4 5 6 7