30 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

30 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstihdamda rapor trafiği Ekonomide sağlanan büyüme ve enflasyonda yakalanan düşüşe karşın bir türlü istenilen düzeyde artmayan istihdam için hükümet çareler ararken, Avrupa Birliği (AB)...
Bankalar kâr yarışında Bankacılık sektörünün devleri, birbiri ardına altı aylık bilançolarını açıklamaya başladı. Yılın ilk altı aylık dönemine ilişkin açıklanan mali tablolarda kuşkusuz en f..
'Erdemir'de hissemiz var' Erdemir özelleştirmesinin en iddialı taliplilerinden olan Mittal Steel'in Erdemir'de toplam yüzde 8.61 oranında hisseye sahip olduğu açıklandı.
İstihdamda krizin etkisi siliniyor Batık bankalar ve kamu bankalarındaki yeniden yapılanma nedeniyle kriz döneminde istihdamı en fazla daralan sektör olan bankacılıkta istihdam yeniden artıy..
TMSF 2 milyar dolar tahsil etti Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) batık bankaların hâkim ortakları ve diğer borçlularından başlangıçtan bu yıl mart ayı sonuna kadar yaptığı toplam tah..
'Tüpraş satışında ÖİB hata yaptı' Petrol-İş Sendikası'nın avukatı Gökhan Candoğan, Tüpraş'ın yüzde 14,76 hissesinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda satışıyla ilgili ciddi ihmaller olduğ..
Borçlanmanın vadesi kısaldı Hazine'nin, uzun vadeli kupon ödemeli tahvil ihalesi yapmayıp tümüyle iskontolu tahvil ve bono ihaleleri yaptığı temmuzdaki borçlanmalarının ortalama yıllık bileşi..
'İslami mortgage' büyüyor İngiltere'de İslami bankalar ve finans kuruluşları tarafından şeriat kurallarına uygun olarak verilen mortgage (ipoteğe dayalı konut kredisi) tutarının büyük bir hız..
AB'yle işlem tamam Mektup teatisi Türkiye, AB ile müzakere yolundaki kilometre taşlarından birini daha aştı. Gümrük Birliği'ne Kıbrıs Rum Kesimi'ni de dahil eden ek protokol, mektup teatisiy..
Dönem başkanı memnun Türkiye'nin ek protokolü imzası üzerine bir açıklama yayımlayan AB Dönem Başkanı Britanya da 'Türkiye'nin imzasından duyulan memnuniyeti' dile getirirken, yayımlanan...
Azeriler: İşadamı KKTC'ye uçabilir KKTC pasaportlarını tanıyacağını duyurup 20 Temmuz Özgürlük Bayramı törenine resmi temsilcileriyle katılmakla yetinmeyen ve önceki gün Kuzey Kıbrıs'a ilk do..
İmza sürecinde liman pazarlığı Gümrük Birliği'ne Rumları da alacak protokolde deklarasyon ve liman bunalımı aşılamadı. Rum lider, 3 Ekim sürecini engelleme tehdidini sürdürüyor.
Belfast'ta barış gongları çalıyor Britanya yanlısı Protestanlarla, birleşik İrlanda peşindeki Katoliklerin mücadelesinin bitmediği Kuzey İrlanda'da barış umudu yeşerdi.
21 Temmuz zanlıları yakalandı Londra'daki 7 Temmuz saldırılarının beyni olduğu sanılan Pakistan asıllı Harun Raşit Esved Zambiya'da yakalanırken, Britanya ve İtalya polisinin yürüttüğü operas..
Yabancıya medrese yasağı Son terör zanlılarının Pakistan'da dini eğitim görmüş olması dikkatleri bu ülkeye çevirirken, Devlet Başkanı Pervez Müşerref dün bu okullarda okuyan yaklaşık 1400 yab..
Rum lider: Veto ederiz Protokolün imzasından saatler önce Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Türkiye 'Kıbrıs Cumhuriyeti'ni AB'nin eşit ve tam üyesi olarak tanımayı reddederse, 3 Ekim'de ..
Genci ölüm döşeğinde İran'da cezaevinde başlattığı açlık grevinde 50. gününe giren reformcu gazeteci Ekber Genci, ölümün eşiğinde.
Basayev: Asıl Ruslar terörist İsyancı Çeçen lider Şamil Basayev, Amerikan ABC kanalına demecinde "Çeçen soykırımı sürdükçe yeni Beslanlar olabilir" uyarısı yaptı.
2. Simeon aday olmuyor 25 Haziran seçimi sonrası Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) ile Türklerin Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) azınlık hükümetinin güvenoyu alamadığı Sofya'da kriz ..
Dünyanın en güçlü kadınları ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, sayısız lideri geride bırakarak ikinci kez 'dünyanın en güçlü kadını' seçildi.
Polisin işi halkı korkutmak mı? 'Dalga yayılıyor' İstihbarattan sorumlu İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şammaz Demirtaş'ın teröre ilişkin sözleri halkı tedirgin etti: "Londra ve M..
Üç Türk bırakılacak Başbakan Yardımcısı Şahin Londra'da yakalanan üç Türk'ün suçsuz olduğunu ve sorgulanmak için gözaltına alındıklarını açıkladı. Dışişleri de "Bugün serbest bırakıl..
Çiçek: Yeni TMY eylülde Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Terörle Mücadele Yasası'nın (TMY) güncelleştirileceğini, bununla ilgili taslağın eylül ayının ortasına kadar hazırlanmış olacağını açıkladı.
'Kaide Hizbullah'tır' Hükümetin terör politikasını eleştiren CHP lideri Deniz Baykal, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şammaz Demirtaş'ın "1000 El Kaideli Türk'ü izlemeye aldık&..
Hakkâri'de bombalı saldırı PKK'nın Hakkâri'de gerçekleştirdiği iki bombalı saldırıda, iki astsubay şehit oldu, beş kişi yaralandı. Kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nin Kayacan Sokağı'ndak..
Tartışılan kamp Diyanet'in değil Tarım Bakanlığı'ndan alınarak Diyanet'e bedelsiz verilen Seferihisar kampı, Maliye Bakanı Unakıtan'ın talimatı ile geri alınarak tekrar satışa çıkarıldı.
DSP'de yeni Vahdettin istifaları Eski Başbakan Bülent Ecevit'in "Osmanlı'nın son Padişah'ı Vahdettin'in hain değildir" açıklaması kurucusu olduğu DSP'de sıkıntı yarattı.
Terör tazminatına rötuş Hükümet, terör mağdurlarına tazminat ödenmesini öngören yasada rötuş yaptı. Buna göre başvuru süreleri bir yıldan iki yıla çıkarılırken, komisyonların zarar tespitleri..
ÖSS baştan sona değişti Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2006'da uygulanacak yeni ÖSS sisteminin detaylarını açıkladı. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ın verdiği bilgiye göre öğrencil..
Danıştay'dan MEB'e fren Danıştay, Milli Eğitim'e, yönetici sınavında ilk beşe girenlerden birini atama yetkisi veren yönetmeliğin yürürlüğünü durdurdu: Liyakat ilkesine aykırı.
Bakan Çelik klip oyuncusu Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasının tanıtım klibinde bakan Hüseyin Çelik de rol aldı.
'Üniversiteleri ele geçirmek istiyorlar' Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığı'nın Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Emin Alıcı'ya geçmesi nedeniyle, dün hem Rektörler Komitesi hem d..
Rum çocuk kampı hizmette Fener Rum Patrikanesi ile Vakıflar Genel Müdürlüğü'nü (VGM) birbirine düşüren Kınalıada Hristos Manastırı'ndaki çocuk kampı, dün Patrik Bartholomeos'un da katıldığı b..
MEB: Sınav hakkı gerekli Milli Eğitim Bakanlığı, lise öğrencilerine sınıf geçme amaçlı olarak tanınan sınırsız sınav hakkına yönelik eleştirileri yanıtladı.
'Neşter' yeni döneme kaldı SSK'da tıbbi malzeme alımında yolsuzluk iddiasıyla 62 sanık hakkında 1 yıldan 64.5 yıla kadar hapis istemiyle açılan 'Neşter-1' davasında karar yeni adli yıla kaldı..
Eğitim-Sen için gerekçeler Eğitim-Sen'in kapatılması kararının gerekçeleri: "Anadilde öğrenim böler. Genel düşünce özgürlüğü, dernekler, sendikalar ve partilere uygulanamaz.&quot..
'Hastanelerde kapasite arttı' Sağlık Bakanı Recep Akdağ, SSK hastanelerinin bakanlığına devri konusunda büyük mesafe alındığını belirterek, günlük muayene edilen hasta sayısı 120 binden 170 b..
Ruslara örnek sağlık kurumu Rusya Federasyonu St. Petersburg Sağlık Başkanı Petr Kolvzan ve beraberindeki heyet St.Petersburg'da yapılması planlanan bir hastane...
Van kedisi nereli? Van'da Urartu Krallığı'nın ticaret merkezi olarak kullanılan Yukarı Anzaf Kalesi'nde 2 bin 700 yıllık bir kedi iskeleti bulundu. İstanbul Üniversitesi Avrasya Arkeoloji Ens..
'Makbule, yürüme yaşı geldiğinde yürüyecek' Geçirdiği menenjit sonucu kolları ve bacakları kesilen sekiz aylık Makbule Başboğa'nın doktoru, "Çocuklar yürümeden protezle ayağa kalktık..
İki kazada 10 kişi öldü Gürpınar ilçesinde, bir minibüsle tüp kamyonunun çarpışması sonucu meydana gelen kazada yedi kişi, Şırnak'ta da bir otobüsün devrilmesi sonucu 3 kişi öldü.
Kaldırım faciası Fatih Köprüsü girişinde yoldan çıkan pikap, kaldırımda iki kişiyi ezdi. H.A. yönetimindeki Anadol marka pikap, Keçiören istikametinde giderken, Veterinerlik Fakültesi önünde ..
UFO'lar müzeye girdi 'Ufocu işadamı' Nuri Sözkesen'in çabasıyla Denizli'de UFO müzesi açıldı. Bir mağazadaki müze, benzerleri içinde dünya dördüncüsü. Açılışa Denizli Valisi Gazi Şimşek ve CH..
Yandan çarklı ile nostalji turu Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, deniz ulaşımındaki hedef ve projelerini, dün Eminönü-Üsküdar arasında sefer yapan gemide düzenlediği basın toplantısı..
Biri Bodrum'u gözetleyecek Bodrum 24 saat kameradan izlenecek! Görüntüler internetten tüm dünyaya yayımlanacak. Bodrum Çarşı Esnafı Derneği tarafından geliştirilen ve kaymakamlıkla Emniyet Mü..
Çağla Yalçın toprağa verildi Mısır'ın Şarm El-Şeyh tatil beldesindeki bombalı saldırılarda ağır yaralandıktan sonra kaldırıldığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) önceki gün ölen Çağla ..
Bankada tuhaf soygun Ziraat Bankası Adana Şubesi'nde dün diğer şubelere gönderilen paranın nakil arabasına taşınması sırasında içinde 100 bin YTL olan bir para torbası çalındı.
Gerçekten çıplak! Viyana'nın prestijli kurumu Leopold Müzesi, sıcaktan bunalan sanatseverlere yaz sürprizi yaptı: 'Çıplak Gerçek' adlı sergi, çıplak ziyaretçilere ücretsiz. Müzenin amacı: Gu..
İlk eşcinsel boşanma Nikâhta keramet olmadığını eşcinseller de gördü. Brüksel'de, resmi nikâhlı eşcinsel çift boşanma davası açtı.
Yalnız güzellere açık İnternetteki 'BeautifulPeople.net' sitesine yalnız güzeller üye olabiliyor. Sitenin kriterleri bir güzellik yarışmasını aratmıyor. Güzelliğine güvenip üye olmak isteyenl..
« » 1 2 3 4 5 6 7