3 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

3 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kartallı gıdacılar hijyen eğitiminden geçirildi Kartal'da gıda sektöründe faaliyet gösteren çalışanlara yönelik gıda, işyeri dezenfeksiyon, temizlik hijyeni konularında eğitim semineri düzenl..
Polis, gece fuhuş batağı olan Aksaray’a el koydu Gece saatlerinde fuhuş simsarlarının cirit attığı mekan haline gelen Aksaray ve Laleli’deki denetimlerini sıklaştıran polis, önceki gece sabah..
MOBESE kamerasını kıran zanlı serbest bırakıldı Gazi Mahallesi'nde düzenlenen eylemde, MOBESE kamerasını kıran zanlı A.Ş.(17), çıkarıldığı adliyede serbest bırakıldı.
60 yıldır, iki dilim ekmek için evden kaçan kardeşlerini arıyor İkinci Dünya Savaşı yıllarında evden kaçan kardeşlerini arayan yetmiş iki yaşındaki İsmail Eren, o günden bu yana hep ‘belki bi..
Seul belediye başkanı, İstanbul’a 100 bin Güney Koreli gönderecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, 22. Dünya Mimarlık Kongresi için İstanbul’a davet ettiği Seul Belediye ..
Baklavacılar, artık diplomalı usta olarak baklava açacak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan baklavacılık meslek kursunu bitiren Karaköy Güllüoğlu’nun baklava imalatında çalışan 36 perso..
Belediyenin izci eğitim kampı başvuruları başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu’nun desteğiyle düzenlenen Erdek Aday İzci E..
Gurbetçiler Kapıkule'den sorunsuz giriş yapıyor Kapıkule Sınır Kapısı’ndan son 24 saatte Türkiye’ye 1800 araçla giriş yapan 14 bin yolcudan, 8 bin 500’ünün gurbetçi olduğu bildirildi.
Tezgahı alınan seyyarlar basın mensuplarına saldırdı Dün öğleden sonra denetime çıkan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Beyoğlu ve civarında seyyar satıcılara yönelik operasyon yaptı.
Sağlık Müdürlüğü soruları internetten cevaplayacak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün internet sitesi yenilenerek hizmete açıldı. Sağlık Müdürlügü’nün bilgi işlem şubesi tarafından hazırlanan y..
AB heyetinden Körler Kütüphanesi’ne ziyaret Atatürk Kitaplığı Körler Kütüphanesi bölümü, Avrupa Birliği ülkelerinin federasyon temsilcileri tarafından ziyaret edildi.
Erdoğan ve Karamanlis, dostluğa ‘enerjik temel’ için sınırda buluşuyor Avrupa Birliği sürecinde yepyeni bir rotaya giren Türk-Yunan yakınlaşması, bugün iki ülke başbakanlarını buluşturacak ‘..
Papadopulos: Annan Planı’nı değiştirelim Rum halkının geçen yıl sandığa götürülen Annan Planı’nı reddetmesinde en büyük pay sahibi olan Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos’un yeni bi..
AB süreci, vekillerin dünyaya açılımını hızlandırdı AK Parti iktidarıyla hız kazanan Türkiye-AB diplomasisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kabine üyelerinin yanı sıra TBMM üyelerinin de dı..
Irak’taki 3 intihar saldırısında hedef yine polisler: En az 30 ölü Mart 2003’te başlayan işgal sonrası güvenlik sorununun giderek trajik boyutlara ulaştığı Irak, dün polisleri hedef alan üç a..
ABD, Başkan Bush’un Yüksek Mahkeme’ye kimi atayacağını konuşuyor ABD’de yargının en yüksek makamı Federal Yüksek Mahkeme’nin ilk kadın üyesi Sandra Day O’Connor’ın emekliliğini açıklamasıyla..
[HABER ANALİZ] Turabi’nin serbest bırakılması Sudan’da dengeleri değiştirecek İç çatışma, yolsuzluk, isyan ve uluslararası baskılar sonucu hem üniter yapısı tehlikeye giren hem de büyük bir e..
Arnavutluk’u ‘AB rotasına sokacak’ iktidar bugün belli oluyor; Berişa kıl payı önde Avrupa kıtası içinde nüfusunun ezici çoğunluğu Müslüman olan tek ülke Arnavutluk, 14 yıl önce çöken komüni..
Mahmud Ahmedinecad, bu kez suikast iddiasıyla suçlandı İran’da cumhurbaşkanlığına seçilen muhafazakâr lider Mahmud Ahmedinecad’ın, 26 yıl önceki Amerikan büyükelçiliği baskını iddiasından son..
‘Özelleştirme için çok iyi bir hava yakaladık, elimizi çabuk tutalım’ Türk Telekom'un yüzde 55'lik kısmı için önceki gün çıkılan ihale, ekonomi çevrelerince olumlu karşılandı.
Başbakan Erdoğan: Telekom'un özelleştirilmesi tarihî bir adımdır Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Telekom'un özelleştirilme ihalesinin tarihî bir adım olduğunu söyledi.
Mümtaz Soysal yine dava açacak Daha önce Türk Telekom özelleştirmesini engelleyen Mümtaz Soysal'ın yarın ihalenin iptali için dava açacağı öğrenildi.
Avrupa Birliği millî meselemiz birikimi olan herkesten faydalanacağız Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, AB müzakere heyetine ilişkin çalışmalarının devam ettiğini belirterek müzaker..
Altın ve döviz yılın ilk 6 ayını düşüşle kapattı Altın-döviz yatırımcısı ise yılın ilk yarısını kayıpla tamamladı. 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı ilk 6 ayda yüzde 1,57, Cumhuriyet al..
Kulüpler yeni gelir kapıları keşfetti futbol, stadyumların dışına taştı Futbol kulüpleri stat dışı gelirlerini artırıyor. Takımların toplam gelirleri içinde naklen yayın, sponsorluk, reklam ..
Vergi yüzsüzleri sanal ortamda teşhir edilecek Maliye Bakanlığı, vergi borcu olanları, vergi dairelerinde 15 Temmuz 2005 ile 15 Ağustos 2005 tarihleri arasında açıklayacak.
Devremülk, kapıdan satış kapsamında tatil yerini beğenmeyen vazgeçebilecek Devre tatil sözleşmesi yapmalarına karşılık kendilerine vaat edilen özellikleri bulamadıkları için tatilleri zehir ..
Akaryakıtta marker sözleşmesi feshedildi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, (EPDK) ile PHS Petrol Ürünleri Markerleme Kontrol ile imzalanan ulusal marker sözleşmesini feshetti.
Turizmde büyüme rekoru kıran Türkiye, Akdeniz’de ilk sırada Turizmde rakamlar yüz güldürüyor. Yılın ilk 6 ayında geçen seneye oranla yüzde 20 artış yaşandı.
Bankacılık Kanunu İhlas Finans rötuşuyla Meclis'ten geçti IMF’nin çıkmasında ısrarcı olduğu düzenlemelerden Bankacılık Yasa Tasarısı, dün AK Parti’nin oyları ile Meclis’ten geçti.
Rusya 27 üründeki yasağı kaldırıyor Rusya’nın, Akdeniz sineğini gerekçe göstererek 30 Haziran’dan beri Türkiye’ye uyguladığı meyve sebze ve kesme çiçek ithalatı yasağı, 27 üründe yarından iti..
PKK’dan posta trenine mayınlı tuzak: 5 şehit Elazığ-Tatvan seferini yapan posta treni, dün sabah saatlerinde Bingöl'ün Genç ilçesi yakınlarında terör örgütünün saldırısına uğradı.
PKK, Telekom’un kablolarını çalıyor PKK’nın mayınlı eylemlerde kullanmak için Telekom’un kablolarını çaldığı belirlendi.
Canlı bombanın babası Çiçek’in elini öptü Adalet Bakanlığı’na üzerindeki patlayıcı ile girmeye çalışırken öldürülen terör örgütü DHKP-C militanı Eyüp Beyaz’ın babası Ilgar ve amcası Samet Bey..
Güvenlik güçleri bağlantıları araştırıyor Canlı bombanın bağlantılarını araştıran güvelik güçleri, Ankara’daki tüm otellerin kayıtlarını incelemeye aldı.
‘YÖK ya kaldırılsın ya da yeniden yapılandırılsın’ Abant Platformu’nun dünkü toplantısına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) damgasını vurdu. YÖK’ün günümüzde işlevini yerine getiremediği, bu sebeple..
[HABER İZLENİM] Felsefe değil aksiyon lazım Abant Platformu üyeleri, Anadolu seferinin ilk durağı olan Palandöken’e çok spesifik bir konu ile gelmenin zorluklarını yaşadı ilk iki günkü komisy..
Özel hastanelerden SSK’lıya: Gece gelme gündüz gel! Özel hastaneler gece SSK’lılara bakmıyor. Sağlık İşleri Genel Müdürü Servet Karahan, anlaşmalarda saat sınırı olmadığına dikkat çekerken, s..
Çalıntı cep telefonu ticareti yapana 10 bin YTL ceza verilecek Cep telefonu kullanımı ve ticaretine ilişkin düzenlemeler getiren yasa teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
Madımak’ı unutmak isteyen Sivaslılar, anma programına ilgisiz kaldı Sivas’ta 1993 yılında düzenlenen Pir Sultan Abdal etkinlikleri sırasında çıkan olaylar sonucu yanan Madımak Oteli’nde hayat..
Özok’tan Yargıtay’ın açıklamasına destek Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, hükümetin Hakimler ve Savcılar Kanunu’nda yaptığı değişikliklere karşı çıkan Yargıtay’a destek ver..
Yoksul Afrika’ya destek konserlerini milyarlar dinledi Dünyanın dört bir yanındaki 10 büyük şehirde yaşayan milyonlarca insan, şehirlerinde düzenlenen ve dikkatlerin Afrika'daki açlık ve faki..
Bağlamalı, türkülü başörtüsü eylemi İzmit'te İnanç Platformu üyeleri, başörtüsüne özgürlük için türkülü, demir parmaklı eylem yaptı.
Sultan Sazlığı’nı kurtarma projesi başarılı oldu, kuşlar geri döndü Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olan ve 250 kuş türüne ev sahipliği yapan Kayseri Sultan Sazlığı, Biyoçeşitli..
Kepekli ekmeğin fazlası zarar Diyet için yenilen kepekli ekmek, fazlaca tüketildiğinde yarar yerine zarar veriyor. Kepekli ekmekte bulunan fitat maddesi demir, kalsiyum, çinko gibi mineraller..
Pikniklerde etleri iyi pişirin bağırsak enfeksiyonu olmayın Az pişmiş bonfile, az pişmiş kanat gibi yeterince ısı işlemi görmemiş et ürünlerinden kaçının.
Koku önleyici kozmetikleri çok sık kullanmayın Sıcaklarda insanlar, aşırı ter ve oluşan kokudan kurtulmak için kozmetik ürünlerini daha sık kullanıyor.
[AYDA BİR] ‘Edebiyatta sağ-sol duvarı yıkıldı’ Sevinç Çokum’un sofrasında...Uzun yıllar önceydi. Behçet Hoca’nın (Necatigil) çalışma odasında, Hoca’yla söyleşiyorduk. Yolun iyice başındaydım...
CHP’ye sert tepki: Sistemi sabote etme sinir uçlarına dokunarak ayakta kalınmaz Tayyip Erdoğan, ‘legal süreci sabote etmeye çalışmak’la suçladığı anamuhalefet partisinin, milletle yüzleşmekte..
Güvenlik zirvesinde irtica değil, PKK konuşuldu Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gün Genelkurmay Başkanlığı'nda yapılan ‘güvenlik zirvesi'nde terör konusunun ele alındığını söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7