3 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

3 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Pi sayısı hesabında dünya rekoru Japonya’daki bir zihinsel sağlık merkezinde, 59 yaşında olan Akira Haraguchi ‘pi’ sayısını virgülden sonra 83 bin 431’inci basamağına kadar hesaplayarak dünya..
Havacılık festivali rüzgar engeline takıldı Boğaziçi Üniversitesi Havacılık Kulübü tarafından Kilyos Burc Beach’te gerçekleştirilen 6’ncı Uluslararası Havacılık Festivali’nin (AIRFEST 2005) i..
Büyükçekmece Festivali Taksim’de başladı Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen 6’ncı Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yapılan yürüyüşle başladı. Gü..
Nabzı atmayan adam Tıpta devrim yaratan bir yapay kalp, İngiliz hastaya yeni hayat verdi. Ama yapay kalp takılan İngiliz hasta, bundan böyle ‘nabzı atmadan’ yaşayacak. Çünkü yapay kalp, bir m..
Metali altına çevirme hayalleri kurmuş Bilimin gelmiş geçmiş en büyük üç dört isminden biri kabul edilen Sir Isaac Newton’ın metali altına çevirme hayaliyle simyacılıkla ilgilendiği öne sürül..
Sabah tesislerinde gerginlik Sabah Gazetesi'nin Samandıra'daki baskı tesislerine hacze gelen icra memurları ile özel güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı.
Balkaner'in antikaları 3.4 milyon YTL'ye satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Yurtbank'ın eski sahibi Ali Balkaner'den haczettiği 198 parça antika ve tablonun satışından 3 milyon 380 bin 9..
IMF'nin isteği 90 dakikada oldu IMF'nin yeni stand - by'ın ilk dilim kredisini serbest bırakmak için getirdiği şartlardan biri olan Bankacılık Yasası Meclis Genel Kurulu'nda 90 dakikalık görü..
Çiftçiye kredi faizi indirimi müjdesi Ziraat Bankası'nın tarımsal kredi faiz oranlarının yarından itibaren yüzde 8 - 15 aralığına çekileceğini açıklayan Başbakan, bankanın konut konusunda yen..
Fatih baba kurbanı oldu Babasının bir tartışma sırasında silah çektiğini gören 16 yaşındaki Fatih, o silahın ateşlenmesini engellemek için araya girince başından vurulup öldü. Fatih’in ölümün..
ABD’de yargıç kavgası başladı Federal Yüksek Mahkeme kararlarında genelde ‘anahtar oyu’ kullanan ‘ılımlı muhafazakar’ Sandra Day O’Connor’ın (75) emekli olacağını Beyaz Saray’a bildirmesi, ‘y..
Cinayete karışmış 1979 yılında Tahran’daki ABD Büyükelçiliği’ne yönelik baskına karıştığı iddia edilen İran’ın yeni cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad’ın 1989 yılında da Viyana’da bir Kürt poli..
Tüm şarkılar Kara Kıta için Afrika’da yoksulluğa son vermek amacıyla G-8 zirvesi öncesinde liderlere baskı yapmayı amaçlayan dünyanın gelmiş geçmiş en büyük konser zinciri dün yapıldı. Tokyo,..
Gece yarısı camide hırsız avı Üsküdar Ünalan Mahallesi, Baraj Yolu Caddesi’ndeki Küba Mescidi Camii’nin camını kıran bir kişinin dün saat 01.00 sıralarında içeri girdiğini fark eden vatandaşl..
Babanın ömür boyu cezası, ağırlaştırıldı İzmir’in Buca İlçesi’nde avukat Hasan Erdoğan ile kaçarak evlendiği gerekçesiyle 7 aylık hamile kızı 22 yaşındaki Ayşe Erdoğan’ı tabancayla öldüren 54..
Valizdeki cesedin sırrı çözüldü Konya’da iki kızkardeşin yanında bulunan çuval ve valizlerdeki parçalanmış cesedin sırrı çözüldü. Cesedin, 1.5 yıl önce Afyonkarahisar’daki Orhaniye Köyü’nde o..
Gazinocuya pusu Ceyhan’da gazinocu Mehmet Ozan, koruması Halil Yılmaz, ablasının oğlu Hakan Akkuş ve Mehmet Akıllı, sabaha karşı araçlarına pusu kurularak kurşun yağmuruna tutuldu. Olayda Oza..
Acıyla yaşayamadı Öğretmen kızı Selin’i 3 yıl önce trafik kazasında kaybeden Serpil Erdoğan, ‘Kızım beni çağırıyor’ diyerek 2 kere ölmeyi denedi. Geçen yıl da akciğer kanserine yakalanan anne..
G-8 toplantısına İstanbul protestosu İskoçya’nın Edinburg kentinde toplanan G-8 Zirvesi’ni protesto için G8’e Hayır İnisiyatifi Taksim Gezi Parkında eylem yaptı. G-8 Zirvesi’ni protesto etmek..
Çalınan ‘cep’lere artık hizmet yok Kaçak ve çalıntı cep telefonlarına hizmeti engelleyen teklif TBMM’de kabul edildi. Buna göre GSM şirketleri kaçak, kayıp, çalıntı cep telefonlarının elektro..
Çöpe isyan etti Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, önceki gün Abant Palace Otel’de düzenlenen toplantıda, Abant Tabiat Parkı’nın kurtuluşu ile ilgili projeleri anlattıktan sonra, göl çevresind..
Önümüzdeki kurultayda aday olmam Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül dün Hürriyet’te yayınlanan ‘Genel başkan adaylığından çekiliyorum’ haberi üzerine yaptığı yazılı açıklamada, ‘Kamuoyu v..
Hükümete ‘şerefsiz’ demedim Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan, yerel seçimler öncesinde, 1 Mart 2004 tarihinde Esenler İlçe binası önünde halka yaptığı konuşmada geçen ‘Bizi kandıran şer..
Çalınan sekize düştü Topkapı Sarayı’ndaki hırsızlıkta çalınan eser sayısının 9 değil, 8 olduğu belirlendi. Daha önce ‘Çalındı’ diye açıklanan bir eserin kayıtlarda zaten eksik olarak yer aldı..
Yağış geliyor, hava serinliyor Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yurdun kuzey kesimlerinin bugünden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceğini bildirdi. Bugün Marmara’nın gün..
Solingen gibi anılsın Sivas’ta Madımak Oteli’nin ateşe verilmesiyle yaşamını yitiren 37 kişi, katliamın 12. yıldönümünde, yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla anıldı. Önce Eğitim-Sen’de düzenlen..
PKK’dan trene mayın: 5 şehit PKK, geçen hafta öldürülen sözde komutanlarından birinin intikamını almak için Bingöl’de önce yolcu, sonra da kurtarma trenine saldırıda bulundu; 5 güvenlik görev..
Erdoğan erteletti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ‘21 Haziran’daki Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nin (MGSB) görüşülmesini Cumhurbaşkanı erteledi’ diyen Mill..
CHP kabak tadı veriyor Başbakan Tayyip Erdoğan, içtüzük değişikliğini protesto ederek Meclis Genel Kurulu’nu terk eden CHP’nin tavrına, ‘kabak tadı vermiş yöntem’ suçlamasında bulundu. Tür..
O fotoğrafı takmadı Adalet Bakanlığı’nı kana bulamak isterken öldürülen canlı bomba Eyüp Beyaz’ın cenazesi dün ailesine teslim edildi. Oğlunun arkadaşlarının hazırladığı ‘Ölümsüzdür’ yazılı v..
Türk-Yunan sınırını kaldıran tören Başbakan Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, bugün Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı’nın temelini atacak. Erdoğan ile Karamanlis’..
Avrasya’da işini iyi yapana çok fırsat var Bu yıl 8’inci ‘Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne imza atmaya hazırlanan Marmara Grubu Vakfı’nın Başkanı Akkan Suver, bölge ülkelerinin Türk girişimciler iç..
‘Esnemez, tutucudur’, imajını bitireceğim Türkiye’nin ilk sermaye piyasası şirketlerinden olan Yatırım Finansman, 30’uncu yılına doğru kendini yeniliyor. 30’uncu yaşını kutlayacağı 2006 için ..
Belde başkanlarına 1 milyar zam yaptılar, geri alıyorlar TBMM Genel Kurulu, belediyeler yasa tasarısını tümü üzerindeki görüşmeleri tamamladı. Tasarının tümü oylanacakken, önceki gün yapılan ..
Kırkpınar ağalığı cazibe yitiriyor Dünyanın en eski spor etkinlikleri arasında yer alan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ‘Ağa’lık geleneği cazibesini yitiriyor. Uzmanlar, bu yıl 644’üncüsü yapıl..
Yüksek telifle, yeni vergi turizmi öldürür TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Turizm Bakanı Atilla Koç’u turizm sektörüne yeni vergi getirilmemesi için uyardı. Hisarcıklıoğlu, uzun süredir ‘o..
'Markamız sarsılmadı' Tayvanlı BenQ’ya satılan Siemens Communications’ın yeni CEO’su Clemens Joos, BenQ’yu ‘Asya’nın Almanları’ diye tanımladı. Joos, ‘Başkaları gibi ilkel değil, profesyonel ..
Başbakan bastırdı ‘İhlas golü’ çizgiden döndü Bankacılık Yasa Tasarısı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. IMF’nin yasalaşması için ısrar ettiği 193 maddelik yasa, CHP’nin protesto ederek ka..
Şartları hazırladık Telekom’u iyi sattık Türk Telekom’a en 6.550 milyar dolarla en yüksek teklifi veren konsorsiyum, 5 yıl vadeli ödemeyi libor artı 2.5 faizle yapacak ve toplam 7.6 milyar do..
‘Kutsal mabet’ semazenleri ağırladı Ziyaret saatlerinde yerli yabancı pek çok turiste kapılarını açan Ayasofya Müzesi, önceki akşam ziyaret saati bittikten sonra Galata Mevlevîhanesi semazenl..
Ders Türk el sanatları hoca ve öğrenciler Japon Marmara Üniversitesi’nde doktorasını henüz tamamlayan Sumiyo Okumura, Türk el sanatlarını öğrenmek için Japonya’nın Kyoto kentinden İstanbul’a ..
Zabıtanın gönlünde yatan meslek öğretmenlik Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen)’nın yaptığı araştırma, daha çok seyyar satıcılarla yaşadıkları kovalamacalarla a..
Büyükçekmece 35 ülkeden gelen misafirlerle şenlendi Büyükçekmece Belediyesi, 1-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği 6. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’ni, kortej yürüyüşü ile başlat..
İstanbullu bugün bisiklete binecek ‘Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bisiklet Yarışları Kupası’ yarışmaları bugün yapılacak.
İstanbul-Bursa yolu 2006’da 1 saat 15 dakikaya düşecek Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa ile İstanbul arasını 1 saat 15 dakikaya indirecek feribot projesinde müjdeli haber..
Tekstilciler Giyimkent’e taşınmaya başladı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği destekten sonra üyelerin Giyimkent’e ilgisinde gözle görülür bir artış yaşanmaya başlandı.
İstanbul’da haziranda fiyatı en çok artan ürün patates oldu Patates geçen ayın zam şampiyonu balığı tahtından indirerek haziranda zam şampiyonu oldu.
Eyüp mimarisi, dünya mimarlarına tanıtılacak Dünya Mimarlar Kongresi (UIA) etkinlikleri çerçevesinde Eyüp Belediyesi’nde sergi açıldı. Sergi, Prof. Dr. Nezih Eldem’in 1994 yılından beri hazır..
Şişli’de görüntü kirliliği yapan tabelalar sökülüyor Şişli Belediyesi, ilçedeki bazı binaların dış cephelerinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan klima ve reklam tabelalarını kaldırdı.
Yol ayrımını kaçırmamak isterken bariyerlere çarptı TEM Otoyolu’nda son anda fark ettiği yol ayrımına girmek isteyen otomobil, bir kamyonete çarptıktan sonra bariyerlere çarptı.
« » 1 2 3 4 5 6 7