3 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

3 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
...bu arada Eric Clapton, 0 kilometre parçalardan oluşacak yeni albümünü 30 Ağustos'ta çıkarıyor. Steve Winwood, John Mayer, Stephen Marley ve Robert Randolph gibi isimlerin katkıda bulunacağ..
Çevrilecek 20 Türkçe eser Kültür Bakanlığı yabancı dile çevrilecek 20 eseri belirledi. Yazarlar arasında Talat Halman, Ahmet Hamdi Tanpınar ve Orhan Pamuk da bulunuyor.
Zaim'e 'adadan' ödül Kıbrıs Basın Emekçileri Sendikası, her yıl gazeteci Kutlu Adalı anısına verdiği basın ödülünü bu yıl, Kıbrıs Türk ve...
Beğenmeyene bedava Russell Crowe'un yeni filmi 'Cinderella Man'i izleyip beğenmeyenler bilet paralarını geri alacaklar.
Tsunami filmi yolda Geçen yıl Asya'da yaşanan deprem ve tsunami felaketi filme alınacak.
Sartre Assos'ta anılacak Felsefeciler altı yıldır olduğu gibi, Aristotoles'in de dersler verdiği Assos'ta buluşuyor. Assos'ta Felsefe Platformu'nun düzenlediği etkinlik 4-7 Temmuz tarihleri a..
Ukrayna'dan ödülle döndü Türkiye'de çekilmesi planlanan 'Gılgameş' filmi yılan hikâyesine döndü ama Şehir Tiyatroları prodüksiyonu 'Gılgameş', Ukrayna turnesini ödülle bitirdi.
Venus yeniden yükseliyor Wimbledon Tenis Turnuvası'nda tek bayanlar finalinde ABD'li Venus Williams vatandaşı Lindsay Davenport'u yenerek hem Wimbledon'da üçüncü şampiyonluğuna uzandı hem de ..
Yine Roddick-Federer finali Tek erkeklerde geçtiğimiz gün yarım kalan Andy Roddick-Thomas Johansson yarı finalinin devamında rakibini yenen ABD'li Roddick bugünkü finalde Roger Federer'in rak..
Anelka: Bir yere gitmiyorum Fenerbahçe'nin Fransız yıldızı Nicolas Anelka, İngiliz Daily Mirror gazetesinde çıkan 'Mutsuz ve dönmek istiyor' haberini yalanlayarak "Hiçbir yere dönmek..
Beklenen sonuç 92'nci Fransa Bisiklet Turu Fromentine-Noirmotuier-en-l'le saate karşı prolog etabıyla başladı. Team CSC'den ABD'li David Zabriskie 20:51'lik derecesiyle birinci sırada yer alı..
Atagün bu kez altını aldı 15. Akdeniz Oyunları'nda, Türk Milli Takımı'nın olimpiyat ikincisi boksör Atagün Yalçınkaya, altın madalya kazandı. 51 kiloda ringe çıkan Yalçınkaya, finalde karşıla..
...Ve Alonso geri döndü Formula 1 Fransa Grand Prix'sinde dün koşulan sıralma turları sonrası pol pozisyonunu Renault pilotu Fernando Alonso elde etti. Pilotlar sıralamasında 59 puanla ilk sı..
Henry hiçbir yere gitmiyor Arsenal'in golcü oyuncusu Thierry Henry Barcelona'ya gideceği yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 27 yaşındaki futbolcunun Barça teknik direktörü F..
Radikal'in yeni üyesi Radikal'in spor editörlerinden İlkay Coşkun'un eşi Hatice Coşkun 27 Haziran akşamı bir erkek bebek dünyaya getirdi.
Ucuz enerjinin 9 formülü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, ucuz enerji için uygulanan 9 aşamalı operasyonu Radikal'e açıkladı. Çeaş-Kepez operasyonu ile başlayan süreçte yerli kay..
12 trilyonluk baraj kurudu Aksaray'da inşa edilen Eşmekaya Barajı için 10 yılda 12 trilyon lira harcandı, ancak baraj hizmete açılamadan su kaynakları kurudu. Enerji Bakanı Güler "Bu..
Erdoğan'dan kredi müjdesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere Ziraat Bankası'ndan kullandırılan tarımsal kredi faiz oranlarını 4 Temmuz'dan itibaren yüzde 8-15 aralığına düşürüleceğini ..
Telekom için 200 milyon dolar Avea'nın yaklaşık yüzde 40'ının sahibi olan Telecom Italia, Türk Telekom'u almak için oluşturulan ortak girişimde, başlangıç olarak 200 milyon dolarlık yatırım y..
Kaçak yakıt baskınları başlıyor Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt kaçakçılığını önlemek amacıyla yurtiçinde satılan petrolün işaretlenmesine olanak sağlayacak ulusal marker s..
İlk 'Orta Vadeli Mali Plan' hazır Orta Vadeli Mali Plan'a göre, 2006-2008 döneminde işsizlik oranının yüzde 10'dan yüzde 9.6'ya, yıl sonu tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) oranının ise yüzde ..
Afrika için el ele G-8 ülkelerinin dikkatini Afrika'daki yoksulluğa çekmek için yapılan Live-8 konserleri tüm dünyayı salladı. Dokuz kentteki konserleri milyonlarca kişi izledi. G-8 zirvesin..
Aranan komplo yıldızı İran'ın yeni Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, geçmişte kalmış eylemlerin aranan yıldızı oldu. 1979 İslam Devrimi sırasında ABD'nin Tahran Büyükelçiliği'nde rehin alınan..
Askeri hastanede Bush rüzgârı esti Irak'ta şiddet döngüsü tırmanırken, ABD Başkanı George W. Bush Irak ve Afganistan'da yaralanan askerleri ziyaret etti. Washington'daki bir askeri hastanede ..
Talat: Açılım da çözüm de olsun Kıbrıs'ta çözüm için yaprak kıpırdamasa da, İslam Konferansı Örgütü ile Azerbaycan'ın KKTC'ye tecridin kalkmasına yönelik adımlar attığı sırada, KKTC Cumhurbaş..
Bugün Meriç'te sınır kalkıyor Meriç Nehri'nde bugün birkaç saatliğine Türkiye ile Yunanistan arasındaki sınır kalkacak. İki ülke başbakanları Recep Tayyip Erdoğan ile Kostas Karamanlis, kara ..
'CHP tahrik ediyor' 'Amaçları gerilim yaratmak' CHP'nin içtüzük değişikliği nedeniyle Genel Kurul çalışmalarını boykot etmesine Başbakan Tayyip Erdoğan sert çıktı. Erdoğan, "CHP ger..
Baykal sert: Halk gereğini yapar CHP lideri Deniz Baykal, AKP iktidarına yönelik sert eleştirilerini dün yazılı açıklamasıyla sürdürdü. Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın devlet ile halk ara..
Gönül'e yalanlama Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin (MGSB) görüşülmesinin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in isteği üzerine ertelendiği yönündeki açıkla..
Özok: Gidişat ürkütücü Yargıtay'dan sonra barolar da yargıda siyasi kadrolaşma konusunda hükümeti uyardı. Dün, baro başkanları toplantısında konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Öz..
'Müzakere için hazırız' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 3 Ekim 2005 tarihinde hükümetlerarası konferansın açılışıyla üyelik müzakerelerinin resmen açılmış olacağını söyledi.
'Sosyal güvenlik' için formül arayışı IMF'nin 833 milyon dolarlık kredi dilimini serbest bırakmak için şart koştuğu sosyal güvenlik yasa tasarısının akıbeti yasama döneminin son gününe kaldı.
CHP: Telekom ihalesi şaibeli CHP'nin iddiası: Türk Telekom ihalede değil, Erdoğan'ın Lübnan'da Oger Telecom'un sahibi Muhammed Hariri'yle yaptığı görüşmede satılmıştı.
Boşanmaya şarkılı çözüm AKP'li Bayram Özçelik, boşanmaya karşı fikirlerini Meclis kürsüsünden paylaştı: Mutlu evlilik şarkıları yapılsın, Türk şarkılarında mutsuzluk çok. Mutlu aile dizileri ..
Çirkin klimaya dur! Şişli Belediyesi, binaların dış cephelerinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan klima ve reklam tabelalarını kaldırdı. Halaskargazi ve Cumhuriyet caddelerinde başlatı..
Bakan okul çevresindeki yapılara kızdı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Erzurum'da bir okulun çevresini saran işyerlerin görünce AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'e, &qu..
Serum imhasına sağlıkçı isyanı Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), ABD'nin Irak'a müdahalesi sırasında Sağlık Bakanlığı tarafında..
Sayısal Loto çekildi Milli Piyango İdaresi'nce düzenlenen Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen bir kişi 1 milyon 53 bin 946 YTL 75 YKr ikramiye kazandı.
'Teröre dış destek var' Başbakan Tayyip Erdoğan, son dönemdeki terör eylemlerinin 'sistemli' olduğunu söyledi. Erdoğan, bazı Avrupa ülkeleri tarafından DEHAP'lı belediyelere 'kaynak aktarımı'..
Trene bomba: 5 şehit Genç-Palu ilçeleri arasındaki Çamlıyurt mevkiinde PKK'lıların döşediği uzaktan kumandalı bomba, dün saat 10.20'de Elazığ-Tatvan seferini yapan 52862 sefer sayılı posta tr..
Madımak için müze talebi... 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nde yakılarak öldürülen 37 kişi için dün otelin önünde anma töreni düzenlendi. Katılımcılar Madımak Oteli'nin müze yapılması talebin..
Beyaz'ın babası Çiçek'i ziyaret etti Adalet Bakanlığı'na yönelik bombalı saldırı düzenlemek isterken öldürülen Eyüp Beyaz'ın ailesi, cenazeyi teslim almak için dün Ardahan'dan Ankara'ya geldi..
Eğitim-Sen'in kader kurultayı Yargıtay'ın, tüzüğündeki 'anadilde öğrenim hakkını savunan' madde nedeniyle kapatılmasını istediği, yaklaşık 200 bin üyeli Eğitim-Sen, bugün kader toplantısını y..
Beyinleri orada, akılları burada! 350 aktif üyesi var Her şey bir yıl önce ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü'nde çalışan Türklerin, Türk-Amerikan Bilim Adamları ve Araştırmacılar Derneği'ni oluştu..
Afrika'nın sesi... Britanyalı şarkıcı Bob Geldof'un öncülüğünde zengin ülkelerin dikkatini Afrika'daki yoksulluğa çekmek amacıyla organize edilen Live 8 konserleri dün dünyayı salladı.
Tarz özel, birikim güzel Son zamanlarda ıslıklı bir melodi peşimi bırakmıyor. Evde, sokakta hep o melodi eşlik ediyor bana. Bir nevi fon müziğim oldu. Fakat daha sonra bu fon müziğim sandığı..
Anadolu'nun yeni yerlisi mi? Mersin'in Tarsus Belediyesi ilçenin sembolü olan ve 'Turkish pointer' olarak bilinen çatalburun cinsi köpeğin heykelini dikti.
Geldof'un ilham perisi Bob Geldof, kendisini Afrika'ya yardım için harekete geçiren ilham perisini açıkladı: Etiyopya'da açları doyuran hemşire Claire Bertschinger...
Asya'da sessiz tsunami: HIV Japonya'da 3 bin kişinin katıldığı Kobe'deki AIDS Konferansı'ndan karamsar tablo: HIV sessiz bir tsunami gibi Asya ve Pasifik'i vuruyor. Önlem şart.
Büyük beden ricası 'Lütfen büyük beden giysi üretin!' Arjantinli yetkililer, ülkede, zayıflama derdindeki genç kızları kasıp kavuran blumia hastalığına karşı moda endüstrisiyle işbirliği yapm..
« » 1 2 3 4 5 6 7