29 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

29 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Konya'nın hayali UEFA'ya katılmak Üç yıl önce ekonomik sıkıntılar yüzünden kayyumdan dönen Konyaspor, her sene hedef büyütüyor. 2003-2004 sezonunu 11. sırada tamamlayan Anadolu Kartalları, 20..
Korsan kitapçı şikayet olmadan da yargılanabilecek Yargıtay Ceza Genel Kurulu, korsan kitap satanlara darbe niteliğinde çok önemli bir karar verdi. Kurul’un bağlayıcı ‘örnek’ kararına göre, a..
Kalp durduracak karar Maliye Bakanlığı, kalbine yapay kapak takılan hastalar için hayati önem taşıyan ‘Coumadin’ adlı ilacı, piyasada bulunmadığı gerekçesiyle ‘Bedeli ödenecek ilaçlar’ listes..
Yehova Şahidi’ne kansız by-pass Yehova Şahidi tarikatına mensup 62 yaşındaki Ardemis Erçep, inançlarını gerekçe gösterip kan almak istemeyince, özel yöntemle kalp ameliyatı oldu. Erçep’in, 3 ..
Makbule bebek ağlattı İzmir’de dün 3.5 saat süren ameliyatla kangrenli iki eli bilek üstünden, iki ayağı diz altından kesilen 8 aylık Makbule bebek, Türkiye’yi ağlattı. Makbule bebek, ameliya..
Fuhuştan 10 yılda 30 bin sınırdışı ABD Dışişleri Bakanlığı ve BM tarafından ‘insan kaçakçılığı’ ile yeterince mücadele etmemekle suçlanan Türk polisi, bu iddialara rakamlarla yanıt verdi. Emn..
Plajda Mersinli Ağrılı savaşı: 4 ölü Mersin’den ve Ağrı’dan Alanya’ya gelip plajda izinsiz su sporları yaptıran iki grup, rant yüzünden birbirine girdi. Tabancalı bıçaklı savaşta 4 kişi öldü,..
Savcıyla avukat eşit makam değil Ankara Cumhuriyet Savcısı Vahdet Polatkan, Türk yargılama sisteminde cumhuriyet savcısı ve savunmanın eşit makamlar olmadığını belirterek, bu savların ‘Amerik..
Kars ve Ardahan’ın Çıldır gölü savaşı Çıldır Gölü’nün Ardahan’a mı, yoksa Kars’a mı ait olduğunu belirlemek amacıyla Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan bir heyet çalışmalara başladı.
Ceza: Ağır müebbet Eksik soruşturma nedeniyle Yargıtay tarafından bozulan ‘Umut Davası’nda karar verildi. Gazeteci Mumcu, Prof. Aksoy, Prof. Kışlalı ve Doç. Üçok’un öldürülmesini de kapsayan ..
İmam hatiplileri müdür yaptı Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il genelindeki 980 ilköğretim okulundan 233’üne yıldırım hızıyla müdür ataması, eğitim camiasında şok etkisi yarattı. 22 branş..
Gecekonduda maskeli direniş Eyüp Güzeltepe’de, yıkım kararı çıkartılan gecekondu bölgesindeki faaliyetleri engellemeye çalışan 20 kişilik maskeli gruba polis müdahale etti. Sokaklara barikat ..
Cipe çapraz ateş açıp şoförü kaçırdılar İstanbul Beylikdüzü’nde önceki gece, iki minibüs tarafından çapraz ateşe tutulan cip sürücüsü, hareket halindeki araçtan atladı. Takip edenler tarafınd..
Kovanın kapağı açıldı 70 kişiyi arı soktu Düzce’de arı yetiştiriciliği yapan Şevket Arslan, Beyköy Beldesi’nde bulunan Sinekli Yaylası’na götürmek için arı kovanlarını kamyonete yükledi. Şevk..
Boğulan çocuğu kurtarırken can verdiler Sedefadası’na yüzmeye giden iki arkadaş boğulmak üzere olan 11 yaşındaki Akın Can Kahveci’yi kurtarırken, iskelede bulunanvapurun motorunu çalıştırması..
Yabancılar kaçıyor Doğa harikası Salih Adası çöplüğe döndüAvrupalı yatçılar bölgeyi rotadan çıkardıTuristik tesisler sinek avlamaya başladı
O da öldü Mısır’ın Şarm El Şeyh tatil beldesinde düzenlenen bombalı saldırılarda 11 aylık eşi Bilgehan Yalçın ölen kendisi de yaralanan Çağla Yalçın, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde hayatını..
Siyasiler terör için tanım yapamıyor Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un terörizme karşı topyekün mücadele için Başbakanlığa bağlı yeni bir kuruluş oluşturulmasını önermesinin ar..
İmzalayıp Rum’u sıkıştırma taktiği Başbakan Erdoğan, Kıbrıs pazarlığında müthiş taktik savaşı veriyor. Ankara’da önce ‘müzakere çerçeve belgesi onaylanmadan uyum protokolü imzalanmayacak’ gör..
15 bin kişi halk oyunu oynayacak Burdur Valisi Can Direkçi, 25 Eylül’de, Gazi Atatürk Stadı’nda, 15 bin kişinin aynı anda Teke yöresi halkoyunları oynayarak yapacağı rekor denemesinin hazırlı..
Mars’ta 200 metre kalınlığında buz Kızıl Gezegen’in yörüngesindeki Avrupa sondası Mars Express, Mars’ın kuzey kutbunda bir kraterin dibinde buz tespit etti. Avrupa Uzay Ajansı (ESA) yetkilile..
Bekaret konusunda ikiyüzlüyüz Türkiye’de cinselliği, bekaret kavramı olmadan tartışmak henüz mümkün değil. Çünkü bekaret, hálá Demokles’in Kılıcı gibi kullanılıyor ve bu kılıç çok cana malolu..
Yedi astronotu şans kurtardı Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından fırlatılan Discovery uzay mekiği, iki yıl önce yaşanan Columbia faciasının benzerinden şans eseri kurtuldu. D..
İnsan gibi robot Japon bilim adamları bugüne kadar üretilen robotlar içinde insana en çok benzeyen kadın androidi geliştirdi. Robotların bir gün gerçek insanlardan ayırt edilemeyecek kadar in..
Akıllı hücreler kanseri yenecek ABD’li bilim adamları, saç telinin 500’de 1’i kalınlığında ve ilaç dolu bir ‘hücre’yi kanserli farelere enjekte ederek hastalığın tedavisinde çok önemli bir aş..
En büyük genelevi Dünya Kupası’na hazırlıyorlar Almanya’nın en büyük genelevi, Berlin’de 2006 Dünya Kupası maçları öncesi açılacak. ‘Artemis’ adı verilen tesisin sözcüsü, genelevin taraftarla..
Bulgar-Türk koalisyonu iptal Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) Genel Başkanı Sergey Stanişev, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ile hükümet kurm..
IRA silah bıraktı İrlanda Cumhuriyet Ordusu (IRA), İngiltere’nin Kuzey İrlanda’daki egemenliğine karşı verdiği 30 yıllık silahlı mücadelesine dün son verdiğini resmen açıkladı. Örgüt, mücadel..
Teşekkürler Aliyev KKTC’ye 1974’ten bu yana uygulanan seyahat yasağını delen Azerbaycan, bu ülkede büyük sevinç yarattı. Cumhurbaşkanı Talat, doğrudan ilk uçuşla gelen Azeri heyetini kabul et..
Bal gönderdiniz şeker şurubu çıktı Türkiye’den giden balların sahte olduğu için geri çevrilmesiyle bal krizinin patlamasının ardından, ihracat yapılan ülkelerden Dış Ticaret Müsteşarlığı’na ş..
Kuyumculuk ihracatı 1 milyar doları aştı Geçen yıl 930 milyon dolar ihracat yapan Türk kuyumcularının bir yıllık ihracatı haziran ayı sonu itibarıyla 1 milyar doları aştı. 2005 ihracatının 1...
Uzan Çiftliği AKP piknik alanı oldu TMSF tarafından el konulduktan sonra önce Çevre ve Orman Bakanlığı’na, daha sonra da imzalanan bir protokole Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Uzan Aile..
4.1 katrilyon liralık konut kredisi kullanıldı Bankaların kullandırdığı konut kredileri 6.7 milyar YTL’ye kadar yükseldi. Konut kredilerinde 1-22 Temmuz arasında 646 milyar, yıl başından bu y..
Döviz rezervinde yeni rekor Merkez Bankası’nın döviz rezervi piyasaya doğrudan mühadalede bulunduğu geçen hafta 876 milyon dolarlık artışla 40.8 milyar dolara yükseldi ve yeni bir rekor kırdı..
Doğuş’la evlendik her yıl ciromuz ikiye katlanıyor Bernard Krone Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jürgen Föhrenbach, Doğuş Otomotiv Servis Ticaret A.Ş. ile 2003’te kurdukları ‘treyler’ orta..
İhlas’taki yüzde 12.4 hissesini satışa çıkardı İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören, İhlas Holding’de sahip olduğu 48.9 milyon YTL nominal değerli hisselerini bir yıl içinde İMKB’d..
Çin verdiği hiçbir sözü tutmadı Çin’in para birimi Yuan’da yaptığı yüzde 2.1’lik revalüasyonun göstermelik olduğunu savunan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, ‘Çin’in samimi olduğuna inanmıyorum. Ç..
Şark kurnazlığı tutmadı ucuz sigara devri bitti Maliye, şark tütününü ve Tekel’i koruma düşüncesiyle uyguladığı vergi sisteminden umduğunu bulamadı. Hem Tekel pazar kaybetti hem de IMF’ye söz..
‘Satılık’ söylentisi çıktı Efes, ‘rüya’ dedi Rusya’nın önde gelen gazetelerinden Kommersant, dünkü manşetinde Rusya’da yüzde 7’lik pazar payına ulaşan, Hollanda merkezli Efes Uluslararası Bir..
Tarkan, Ahmet Ertegün’e gitti Tarkan, Ozan Doğulu ile birlikte tamamladığı İngilizce albümünün kayıtlarını Atlantic Records’un kurucusu Ahmet Ertegün’e dinletmek için Amerika’ya gitti.
Baba Zula’ya TRT’den yasak geldi Geleneksel Türk müzik aletlerini elektronik öğelerle birleştirip değişik bir tını yaratarak Halk Müziği’ne yepyeni bir soluk getiren Baba Zula grubunun beş şa..
O şen dulla işim olmaz 140 trilyon nafaka alarak boşanan Ceyla Gölcüklü’nün, ‘Benimle reklamını yapmak istiyor’ açıklamasına Sergen sert yanıt verdi: ‘O şen dulla işim olmaz.’
« 1 2 3 4 5 6 7