29 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

29 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Emine Hanım ağladı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Afganistan Kadın İşleri Bakanı Dr. Mesude Celal ile yediği yemekte, Afganistan'daki kadın ve kız çocuklarının yaşadıkları sıkı..
AKP'de yeni moda Çin'den yeşil çay Çin Komünist Partisi'nin daveti üzerine Çin'e giden AKP heyeti, yeşil çay uzmanı olarak Türkiye'ye döndü. Pekin ve Şanghay'da incelemelerde bulunan heyet, y..
İş Bankası'nın yarı yılda brüt kârı 1.6 milyar YTL İş Bankası'nın ilk altı aylık brüt kârı 1 milyar 633 milyon YTL, vergi ve diğer karşılıklar sonrasındaki kârı ise 464 milyon YTL oldu. İş Ba..
Abdüllatif Şener'in öğrencisi Hüseyin Al, BDDK üyesi oldu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nda (BDDK) boş bulunan üyeliğe halen bankalar yeminli murakıbı olarak görev yapan Hüseyin Al..
Erol Aksoy'a 493 milyon dolarlık zimmet suçlaması İktisat Bankası'nı 493 milyon dolar zarara uğrattığı gerekçesiyle eski sahibi Erol Aksoy, eşi İnci Aksoy ile yönetim kurulu üyeleri hakkında ..
Schrempp, 44 yıl sonra Mercedes'ten ayrılıyor Daımlerchrysler'de beklenen sonuç. 10 yıldan beri başkanlık görevini yürüten Daimler Chrysler Başkanı Jürgen Schrempp'in 1 Ocak 2006'dan itibaren..
Turizmciye ucuz elektrik dönemi bitti EPDK, turizm belgeli yatırım ve işletmelere bulundukları bölgedeki en düşük abone tarifesi üzerinden elektrik uygulamasını dünden itibaren kaldırdı. Ener..
3 büyük, lig başlamadan borsada kıyasıya kapıştı Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın halka açık şirketleri dün borsada en çok yükselen ilk 3 şirket arasına girerek şaşırttı Dünkü ralliyi B..
Türkiye'de sıfırdan başlayıp 6.2 milyon Euro ciroya ulaştık Alman treyler üreticisi Krone'nin Başkanı Jürgen Föhrenbach, "Türkiye'de 2.5 yılda sıfırdan başlayıp 6.2 milyon Euro'luk ciroya ula..
Tekel'in satışını zora sokan karar Sigaradan alınan vergileri düzenleyen sistem bir kez daha değişti. Türk tütününe göre vergi alınması sona erdirilirken oransal vergi ve alt sınır getirildi ..
Devir olursa AİHM'ye gideriz Cumhurbaşkanı bankaların sandıkları ile ilgili maddeyi veto etti ama tartışma bitmedi. Hükümetin ısrarı şimdi de emeklileri kızdırdı Yapı Kredi, Akbank ve Şekerba..
Eynal Kaplıcalarını her gün ortalama 2 bin kişi ziyaret ediyor Kütahya Simav’a 4 kilometre uzaklıktaki Gölcük Dağı’nın eteklerinde bulunan Eynal Kaplıcaları, vatandaşların akınına uğruyor.
Tarihî kervansaray, iş merkezi olacak Edirne'de yıllardır atıl vaziyette bekleyen tarihi Ekmekçioğlu Ahmet Paşa Kervansarayı, Avrupa Birliği (AB) fonlarıyla Balkan Ticaret İş Merkezi'ne dönüş..
Gölcük ÖSS birincilerine Başkan Ellibeş’ten ödül Öğrenci Seçme Sınavı’na (ÖSS) Marmara Işık Dershanesi’nde hazırlanarak; Sözel, Sayısal ve Eşit Ağırlık’ta Gölcük birincisi, ikincisi, üçüncüsü..
Gönen Kaymakamı haftada bir gününü köylere ayırdı Gönen Kaymakamı Saim Eskioğlu, ilçeye bağlı köyleri gezerek köylülerin ihtiyaç ve isteklerini tespit ediyor. Haftada bir gününü köyleri gezme..
Kapıcı asansörde ölü bulundu Bursa’da, çalıştığı apartmanda gece çöp toplamaya çıkan kapıcı, asansörde ölü bulundu.
Provokatörler yıkımda yine işbaşındaydı Eyüp, Güzeltepe Mahallesi’ne sabah saatlerinde gelen yıkım ekipleri barikatlar ve yüzü maskeli eylemcilerle karşılaştı. Yapılan tüm uyarılara rağmen bö..
Narkotik polisinin operasyonunda 170 bin uyuşturucu hap yakalandı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik polisi düzenlediği 2 ayrı operasyonda Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine gönderilmek üze..
Japon profesör önceki gün geldiği otelde ölü bulundu Japonya Meiji Gakuin Üniversitesi öğretim görevlisi Yuta Harago (47), Taksim’de kaldığı otelin havalandırma boşluğunda ölü olarak bulund..
Heyelanı istinat duvarı önleyecek Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Büyüktekke (Eleşler) köyü çıkışında, şiddetli yağan yağmur nedeniyle karayolunda meydana gelen heyelanı önlemek için tedbi..
Kent ormanı, insanı doğayla buluşturacak Zonguldak’a 11 kilometre uzaklıkta kurulan Zonguldak Kent Ormanı, vatandaşları tabiatla buluşturmaya hazırlanıyor.
Emniyet şeridine girene af yok İstanbul’da emniyet şeridi ihlali yapan sürücülere yılın ilk 7 ayında 550 bin YTL ceza kesildi. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde TEM Otoyolu ve E–5 üzerinde 12 e..
Coşkun Koleji, ABD’li güreşçileri İstanbul ve İzmir’de ağırlayacak Coşkun Koleji, ABD’li güreşçileri İstanbul ve İzmir’de ağırlayacak
Hayırsever işadamları okul yaptırma yarışına devam ediyor ‘Eğitime Yüzde 100 Destek’ kampanyasıyla okul yaptırma yarışına giren hayırsever işadamları, 2 okul ve 1 konferans salonu daha yaptı..
İstanbul Boğazı, hisarların ışığıyla aydınlatılacak Anadolu ve Rumeli hisarları, beş yıl süreyle Eti’nin katkısıyla ışıklandırılacak. Hisarların aydınlatılması için yeraltına 3 bin 700 metre ..
Ünlü spor yorumcusu Kenan Onuk’un ismi Küçükçekmece’de yaşayacak Küçükçekmece Belediyesi, ilçenin değişik noktalarında yaptırılan 15 parktan birisinin adını Gazeteci Kenan Onuk Spor Tesisi ve..
Tuvalete yazılan bomba ihbarı ‘şaka’ çıktı Atatürk Hava Limanı’ndaki erkekler tuvaletine yazılan bir ‘bomba ihbarı’, paniğe yol açtı. Bomba arama köpeği ile yapılan kontrollerde hiçbir patlay..
Afet Koordinasyon Merkezi kış için 4x4 satın alacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 4x4 karla mücadele aracı satın alacak. AKOM, kar bıçaklı, tuz serpme ünite..
Doğalgaz tesisatçıları artık işlerini on–line yapabilecek İstanbul Gaz Dağıtım Anonim Şirketi (İGDAŞ), sertifikalandırdığı doğalgaz tesisatçısı firmalara yönelik yeni bir uygulamayı hayata ge..
Amerika, PKK’yı engellemezse önlemini alırız Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD’nin Kuzey Irak’taki PKK teröristlerinin Türkiye’ye sızmasını engelleyemediğini belirterek, ‘Aksi halde Türkiye gerekl..
İngiliz polisi 3 Türk’ü gözaltına aldı İngiltere'deki bombalı saldırıların ardından baskınlarını sıklaştıran İngiliz polisi, dün güney Londra'da 3 Türk'ü gözaltına aldı.
AB, Kıbrıs’a Rum temsilci atadı Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Kıbrıs’a Rum temsilci atadı. Komisyon’dan yapılan yazılı açıklamada, 7 ülkeye AB temsilcisi atandığı belirtilerek, mezkur kişile..
İngiliz otobüslerindeki KKTC reklamı sürecek İngiltere'de yüksek mahkeme, Londra Belediyesi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin otobüslerin üzerine verdiği turizm ilanlarına getirdiği yasağ..
Papadopulos: Ek Protokol tanıma anlamına gelmez; Türkiye deklarasyon açıklamasın Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, AB dönem başkanı İngiltere’nin Başbakanı Tony Blair’in önceki gü..
IRA’dan tarihî karar; silah bırakan örgüt mücadelesini siyasî yoldan sürdürecek Kuzey İrlanda’nın bağımsızlığı için yaklaşık 35 yıldır mücadele veren İrlanda Cumhuriyetçi Ordusu (IRA), uzun z..
Mübarek, beşinci kez devlet başkanlığı için adaylığını koydu Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, uzun süredir beklenen kararını açıkladı ve beşinci kez devlet başkanlığı için aday olduğunu du..
Bulgaristan’da erken seçim ihtimali belirdi Bulgaristan’da 25 Haziran’da yapılan seçimlerin ardından hükümeti kurmakla görevlendirilen Sosyalist Partisi (BSP) Genel Başkanı Sergey Stanişev, d..
Mısır’da ölen Safiye Güler Yavuz Türkiye’ye getirildi Mısır’da ölen Safiye Güler Yavuz Türkiye’ye getirildi
Saldırılar Amerikalıların İslam’a bakışını değiştirmedi Londra’da 15 gün arayla gerçekleşen bombalı saldırılar, Müslümanların Amerikan kamuoyundaki olumlu imajını değiştirmedi. Pew Forum tara..
Bayan Karadziç’ten kocasına, ‘ailemiz için teslim ol’ çağrısı Bosna Savaşı'nda (Nisan 1992-Kasım 1995) Srebrenitsa faciası dahil on binlerce Müslüman Boşnak'ın katlinden sorumlu siyasi lider ..
‘Dosyama bakan memur izne çıkmış, istasyonum kapatıldı’ Akaryakıt istasyonu için lisans başvurusu yapan Ali Kaya’nın karşılaştığı tablo sektördeki kargaşayı gözler önüne seriyor.
‘Otelimizde yer yok, Formula’dan sonra tekrar gelin’ 21 Ağustos’taki Formula 1 yarışları öncesinde İstanbul’daki 50 bin yatak kapasitesinin 40 bini doldu. Dört ve beş yıldızlı otellerin 19-21..
Varyemez ağa ‘İstanbulpark manzaralı arazimi satmam’ diyor Formula 1 yarışlarının yapılacağı İstanbul Park yakınlarındaki köylülerin birçoğu arazilerini villa ve fabrika yapılmak üzere işadam..
Lisans şartı 500 akaryakıt istasyonu kapattı Akaryakıt istasyonları için getirilen lisans zorunluluğu bayilerle Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nu karşı karşıya getirdi.
Takı ihracatı 1 milyar doları aştı hedef dünya birinciliği Markalı ürünlerin giderek yaygınlaştığı takı sektörü, ihracattaki tırmanışı sürdürüyor. Sektörün haziran sonu itibarıyla 12 aylık ..
Sigarada vergi yükselince firmalar zam yarışına girdi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın önceki gün yaptığı 'Maktu ve nispi iki türlü vergi sistemi geliyor' açıklamasından sonra sigaradan alınan..
Tüzmen: Ben de bölgesel asgari ücretten yanayım Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türkiye’de asgari ücretin bölgelere göre farklılık göstermesinden yana olduğunu bildirdi.
Irak Hava Yolları 15 yıl sonra yeniden Türkiye’ye uçacak Savaş sonrası yeniden yapılanan Irak, Türkiye’ye yaptığı uçuşlara yeniden başlama kararı aldı. 15 yıl aradan sonra 3 Ağustos Çarşamba ..
‘Halkla ilişkiler Oscar’ını kazanan ilk Müslüman’ım’ Halkla ilişkilerde dünyanın en önemli ödülü olarak kabul edilen ‘Halkla İlişkilerde Yaşam Boyu Başarı Atlas Ödülü'ne bu yıl Betül Mardin l..
Ankara keçisini koruyan çiftçiye 50 YTL verilecek Anadolu'ya özgü Ankara keçisi, İvesi koyunu, Güneydoğu Anadolu sarısı (sığır) ve Denizli horozu gibi pek çok hayvan ırkının korunması için Ta..
« » 1 2 3 4 5 6 7