28 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

28 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dışişleri'nden AİHM'ye DEHAP savunması "Seçimde ittifak yapmış olsalardı baraja takılmazlardı"Bakü'den tarihi adım
Vetolu hâkim Yargıtay üyesi Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Yargıtay'ın yaklaşık 1.5 yıldır boş bulunan 31 ve Danıştay'ın 3 üyeliğine atamalar yaptı. Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı'..
Laik Cumhuriyet'e bağlılık sözü Harp Akademileri Komutanlığı'nda düzenlenen törenle eğitimlerini tamamlayan subay ve sivil öğrenciler, diplomalarını Cumhurbaşkanı Sezer'in de katıldığı törenl..
Soydaşların gergin bekleyişi Çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi, hükümete girince Bulgaristan'ın gündemine oturdu. Sofya'da hükümete 'güvenoyu' bekleyişi var...Kına..
Kuzu: Neden siyasallaşsın? AKP'li Kuzu, "Meclis'e 'şuradan seç' demek saygısızlık. Dünyada meclisler seçiyor. Bunun neresi siyasallaşma" dediTuğcu, kumara prim vermedi
10 numara uyum Başbakan'ın Londra'da görüştüğü Blair, Ek protokol'e imzanın, Rumları tanımak anlamına gelmediğini söyledi, "Türkiye istediği açıklamayı yapar" dediAKP hesabını biliyor
Fikstür çekildi Türkiye Basketbol Ligi'nin 2005-2006 sezonu fikstür çekimi İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapıldı. 15-16 Ekim'de oynanacak ilk hafta maçlarında program şöyle: Efes Pilse..
Trabzonspor'un omzundaki yük Trabzonspor'un Kıbrıs'ta aldığı yara için ağıtlar yakmaya gerek yok. Hepimiz biliyoruz ki, Karadeniz ekibi bu hezimeti telafi edecek güç, kuvvet ve azim içerisind..
Şile'de Off-Road İstanbul Off-Road Şampiyonası'nın ilk ayağı Şile'de yapıldı. Organizasyonu'nu İSOFF'un yaptığı yarış, iki ayrı kum etabının ikişer kez geçilmesiyle tamamlandı. Amatör sporcul..
Heyecan sürüyor Kanada'nın Montreal kentinde süren 11. Dünya Yüzme Şampiyonası'na dün 4 stilde yapılan elemeler ile devam edildi. Sonucu merakla beklenen erkekler 100 metre serbestin, seçmele..
Yazıcı meydan okudu Yeşil Bursa Rallisi'nde elde ettiği zaferle sezonun ilk puanını alan ve moral bulan son şampiyon Serkan Yazıcı hedeflerinin markalar şampiyonluğu olduğunu söyledi, "Bunu b..
Sır çözülüyor Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi, Şike Tahkik Kurulu'na telefon kayıt dökümlerinin verilmesini kararlaştırdı. Kurul böylece en önemli ipuçlarına ulaşma şansını yakaladıSüper Li..
Orman kongre istedi Fulya ihalesine karşı çıkan Fikret Orman, bu iş için genel kurulun olağanüstü toplanması gerektiğini savundu, "Acaba o arazi, Demirören'in babasının olsa, Erdoğan bey bu ş..
Parçası düştü kuşla çarpıştı Önceki gün fırlatılan Discovery’den bazı parçalar koptu. 2003’te Columbia benzer nedenle düştüğü için, olay korku yarattı. Mekik havalanırken bir de kuşa çarptı.
Hindistan’da platform faciası Hindistan devletinin işletmesindeki Petrol ve Doğalgaz şirketine ait, Arap Denizi’nde faaliyet gösteren platformda çıkan yangında 3 kişi öldü, 45 kişi kayboldu.
Milenyum bombacısına 22 yıl hapis ABD’nin Los Angeles kenti havaalanını yeni binyıla girerken havaya uçurmayı planlayan ve 1999 yılının Aralık ayında Kanada sınırında patlayıcı yüklü bir kamy..
Turuncu lüks Ukrayna’da turuncu devrimle iktidara gelen Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko’nun 19 yaşındaki oğlu Andrey, elinde 35 bin dolarlık Vertu marka cep telefonu, altında BMW-M6’yla gece k..
İlk canlı bomba yakalandı Londra’da 21 Temmuz’da gerçekleşen ‘fiyasko’ intihar saldırılarının ilk ismi olan Somalili Yasin Hasan Ömer, şafak operasyonuyla ele geçirildi.
Bulgaristan’da Başbakan Stanişev Bulgaristan’da 25 Haziran’da yapılan genel seçimlerden sonra Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) ile üyelerin çoğunluğunu Türkler’in oluşturduğu Hak ve Özgürl..
CIA skandalına Türkiye de bulaştı ABD’li eski ajan Wayne Madsen, ABD’deki CIA ajanı skandalıyla 23 Temmuz günü Galata Köprüsü’ndeki patlama arasında bağlantı olabileceğini söyledi. Madsen’e g..
Azeri uçağı Ercan’a indi KKTC’ye uygulanan izolasyonları kaldıracağını açıklayan ilk ülke olan Azerbaycan, sözünde durarak ve Lefkoşa Ercan Havaalanı’na doğrudan uçuşları başlattı. Azerbaycan..
Deklarasyonu gönül rahatlığıyla yapın İngiltere Başbakanı Tony Blair, AB Dönem Başkanı olarak Ankara’nın beklediği açıklamayı yaptı: ‘Gümrük Birliği protokolünü imzalamak Rumları tanımak deği..
Sigaraya yüzde 58 vergi geliyor Maliye'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı, sigaradan alınacak ÖTV’nin artırılmasına yönelik kararname, Bakanlar Kurulu’ndaki imzaları tamamlanarak onay için S..
Mortgage için tahvil ihraç edebilmeli Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, ipoteğe dayalı ve uzun vadeli konut finansmanı olan mortgage sisteminin..
Rodrigo Rato’ya eleştiri yağıyor Geçen yılın Mayıs ayında IMF Başkanlığı’nı üstlenen İspanyol muhafazakar politikacı Rodrigo Rato’nun koltuğunu doldurmadığı eleştirileri artıyor. Internationa..
Kár edeni de zarar edeni de satarız Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, zarar etmeyen kamu kuruluşlarının özelleştirilmesine yönelik eleştiriler üzerine, ‘Kár edeni de satacağız, zarar edeni de sat..
Çay-Kur beyaz çay üretecek Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çay-Kur) siyah ve yeşil çaydan sonra şimdi de beyaz çay üretecek. Çay- Kur Genel Müdürü Ekrem Yüce, Çay Araştırma Enstitüsü’nde bey..
Ciro 15 milyon Euro İspanya’da 1998’de ilk döner büfesini açan Sivaslı işadamı Hıdır Kaçar’ın bugün ülkenin ondan fazla kentinde 21 döner büfesi bulunuyor. ‘İstanbul Döner Kebap’ı bir marka h..
Asya Tur: Çağla Yalçın’ın alacağının tamamını ödedik Krize giren Asya Tur’un sahibi Haldun Bezci, kendilerinden Mısır seyahat paketi satın alan, program iptal edilince, başka bir şirkete geci..
Erdemir’de parayı veren düdüğü çalacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ’(Efendim kár edeni de satıyorsunuz, zarar edeni de satıyorsunuz) Satacağız tabi. Kár edeni de satacağız, zarar edeni de s..
Şişecam Bulgaristan’da Şişecam Topluluğu Bulgaristan Targovişte’deki zücaciye fırınını siyasetçilerden uzak aile içinde hizmete soktu. Dünyadaki zücaciye fırınlarının en büyüğü 15 gün deneme ..
Yabancılar Türkiye’de 2 yılda ‘2 Heybeliada’ satın aldı Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen yasanın 2 yıllık yürürlük süresi sonunda Türkiye’de yabancıların sahip olduğu gayrimenkul büy..
75 yeni oyuncu devler ligine girdi İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına geçen yılki performanslarıyla 75 yeni şirket dahil oldu. Bu şirketlerden 27 tanesi İstanbul’dan çıkarken, ..
Enerji üretiminin yüzde 20’sine darbe Danıştay, en büyük Yap-İşlet santralı olan Enka İzmir Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı’nın sözleşmesinin yürütmesini durdurdu. KİGEM, Gebze, Adapazarı, A..
PKK’ya sempati yok Avrupa Komisyonu Temsilcisi Kretschmer, PKK’nın ABD ve AB’nin terör listesinde bulunduğunu anımsatarak, ‘Biz bir terör örgütüne veya liderine sempati duymuyoruz’ dedi. Kret..
Sezer terör zirvesi toplasın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in hükümet ve muhalefet liderlerini toplayarak artan terör eylemleri için zirve düzenlemesini i..
PKK, İran’da askerle çatışıyor İran’ın Mahabat Kenti’nde PKK’lı teröristlerin desteğindeki Kürt gruplarıyla güvenlik güçleri arasında çatışmalar çıktı, 2 terörist ile 4 İran askeri öldü.
Suikast ihbarı yoldan döndürdü Tunceli Valisi Mustafa Erkal, ‘Köye Dönüş Projesi’ kapsamında yapılan konutların hak sahiplerine teslimi törenine katılmak için merkeze bağlı Dedeağaç Köyü’ne g..
Mehmet Dalmaz, oğlunu evlatlıktan reddediyor Bir zamanların ünlü eğlence mekánı Dalmaz Center’ın sahibi Mehmet Dalmaz, ayrılmak üzere olduğu 31 yıllık eşi Gülay Dalmaz ve askere gitmemekte ıs..
Makbule bebeğin kol ve bacakları kesildi Menejit sonrasında kol ve bacaklarında gelişen kangren yüzünden ölüm riskiyle karşı karşıya kalan, ancak anne ve babasının kesilmesine izin vermemesi ..
CHP’de demokrasi eksik CHP’nin eski genel başkanı Altan Öymen, kendi ifadesiyle ‘parti içi demokrasi sorununun çözümüne katkıda bulunmak için’ bu kez İstanbul İl Başkanlığı’na aday oldu.
Oğlumu yakıp gönderdiler Mısır’daki bombalı saldırılarda hayatını kaybeden 30 yaşındaki muhasebe müdürü Bülent Adalı, dün, ailesi ve yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.
DSP tavır koymadığı için istifa ettik Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ‘Vahdettin hain değildir’ sözleriyle başlayan tartışmalar sürerken DSP’den istifa eden eski Maliye Bakanı Zekeriya Temizel..
Fehriye Erdal yargılanacak Belçika’nın Türk asıllı Devlet Bakanı Emir Kır, terörist Fehriye Erdal’ın ‘eninde sonunda’ yargılanacağını söyledi. Memleketi Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi’ne ge..
Kerimli gay değil 1995-1998 yılları arasında Bakü’de görev yapan eski MİT’çi Burhan Basgün, Türkiye’de gay’ler tarafından karşılandığı için Bakü’de karalama kampanyası başlatılan Azerbaycan H..
Adı, Erdil davasında Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Emekli Oramiral İlhami Erdil, eşi Fusün Erdil ve kızı Deniz Erdil’in Genelkurmay Askeri Mahkemesi’ndeki davasında, dün tanık olarak dinlene..
9 yıldır atıl duran göğüs hastalıkları hastanesi, huzurevine dönüştürülecek Ereğli'de atıl vaziyette bekleyen Batı Karadeniz Bölgesi'nin tam teşekküllü tek göğüs hastalıkları hastanesi Armutç..
Romanların kaçak yapıları, olaylı yıkıldı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde evleri yıkılan Roman vatandaşlar, önce elektriklerini kesen belediye görevlisinin aracına saldırdı sonra da kendi arala..
Bilgi yarışmaları ve hediyeler, öğrencilerin camiye ilgisini artırdı Düzce Otopark Camii İmamı Ali Can ve Müezzin Fuat Aman, çocukları camilere çekebilmek ve Kur'an öğrenmeyi teşvik amacı ile..
Bıçaklanıp demiryoluna atılan çocuk trendeki yolcunun ihbarı ile bulundu Sakarya’nın Arifiye beldesinden trenle geçerken yol kenarında yaralı bir çocuğu gören kadın bir yolcu, hemen 155’e ihb..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8