28 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

28 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şans Topu' na iki kişi ortak Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen 2 kişi, 211 bin 941 YTL 55'er YKr ikramiye kazandı.
Genç Türk damatlar gözde Alanya'da bu yılın 6.5 aylık döneminde, Türk erkekleriyle evlenen 44 yabancı gelinden 41'inin eşlerinden ortalama 15 yaş büyük olduğu belirlendi.
'Latife Hanım Köşkü' kamunun Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ömrünün son günlerini geçirdiği İzmir'in Karşıyaka ilçesinde 'Latife Hanım Köşkü' olarak bilinen Uşakizade ailesine ait bina, r..
AİHM, 510 bin avro kesti Türkiye, AİHM'deki Gazi Mahallesi olaylarına ilişkin davayı kaybetti. Ankara, Gazi Mahallesi'nde 1995'te meydana gelen olaylarda can veren 17 kişinin yakınlarına topl..
Süryanilerden Midyat'a villa Terör olayları nedeniyle Mardin'in Midyat ilçesinden Avrupa'ya göç etmek zorunda kalan Süryaniler, dönmeye başladıkları köylerine on binlerce avro harcayarak mode..
'Baraj ittifakla aşılabilir' Hükümet, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde milletvekili seçilmek için yeterli oyu alan, ama DEHAP'ın yüzde 10'luk barajı aşamaması sonucu TBMM'ye giremeyen iki aday..
'Avrupalı Nemrut'a gelsin' Avrupa Komisyonu Temsilcisi Hansjörg Kretschmer, Nemrut'u gezdi.
Çakıcı'nın adı Erdil davasına da karıştı Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral İlhami Erdil'in yargılandığı davaya Alaattin Çakıcı'nın da adı karıştı. İlhami Erdil, eşi Füsun Erdil v..
Müfettişe bir de soruşturma "Atatürk beni kurtarmadı" dediği iddiasıyla idari soruşturmaya uğrayan Milli Eğitim müfettişine savcılık da soruşturma açtı. Konya İl Milli Eği..
PKK, İran askeri öldürdü İran'ın, Türkiye ve Irak sınırı yakınlarındaki Oşnoviye kasabası yakınlarında, önceki gün PKK üyelerince kurulan pusuda dördü asker altı kişi öldü, beş kişi de yarala..
Türk kaptana dört yıl hapis Gürcistan, Abhazya'ya yük götürürken, karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle alıkoyduğu 'Tarık Güner' adlı Türk gemisinin kaptanı Albi Sarı'yı dört yıl hapis cezas..
Kışkırtma için erken uyarı Kızıltepe'de 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ve babası Ahmet Kaymaz'ın öldürülmesiyle ilgili polislere açılan davayı izlemek üzere çeşitli sivil toplum örgütlerinin katılı..
Yasağa karşın festival kararı Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Kazım Genç, Tunceli Valiliği'nin 6. Munzur Kültür ve Doğa Festivali'nin ertelenmesine tepki gösterdi.
Malki davası yeni baştan İşadamı Nesim Malki cinayeti davası yeniden görülecek. Yargıtay, müebbet hapse mahkûm olan Erol Evcil, Burhanettin Türkeş ve Şükrü Elverdi hakkındaki cezaları...
2006 model ÖSS sistemi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ünal Yarımağan, gelecek yıl uygulanacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sistemini açıkladı.
Akademilerde diploma sevinci Harp Akademileri Komutanlığı 2005 Yılı Mezuniyet Töreni Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da katılımıyla yapıldı.
'OKS'de puanlar artacak' Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) 2005 Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı'nda (OKS), puanların geçen yıla göre 50-60 puan artmasının beklendiğini, veli ve öğrenci..
İsviçre'ye uyarı: İlişkiler zedelenir "Ermeni soykırımı olmamıştır" diyen kişiler hakkında soruşturma açan İsviçre ve Türkiye arasında diplomatik sıkıntı yaşanıyor. Türkiye,..
'Türkiye'nin AB üyeliği risk değil fırsat' İtalya'da ana muhalefet konumundaki Solun Demokratları Partisi Genel Başkanı Piero Fassino, Türkiye'nin AB'ye katılımının, birliğin, Akdeniz boyutun..
Kuzu: Yüksek Mahkeme iki daireli olsun TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, "Anayasa Mahkemesi'nin yeniden yapılandırılması lazım" dedi. ..
Meslek okulları kan kaybediyor Meslek liselerinin yüksekokullara doğrudan devam etmelerini sağlamak amacıyla 2002 yılından bu yana uygulanan 'sınavsız geçiş'in, üç yılda ortaya koyduğu sonuçl..
Gelişmeleri izleyin! Atmosferdeki sera gazı yayılımını engellemek üzere oluşturulan Kyoto Protokolü'nü imzalamayan ABD ve Avustralya, alternatif 'Asya-Pasifik Paktı' oluşturma çabası içinde....
İnsan vücudu 'biyo-reaktör' olabilir ABD'li bilim adamları, bazı kalıtsal kemik hastalıklarına ve kırıklara çare olabilecek yeni bir kemik büyütme tekniği geliştirdi. Mass-achusetts Institute..
Fransa'da sübyancılara ceza yağdı Fransa'nın en büyük sübyancı davasında, yaşları 23 ile 73 arasında 26'sı kadın 65 sanıktan 62'si 16 yıl ile 28 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırı..
'Sünnet HIV'den korudu' Sünnet olmak, HIV bulaşma olasılığını azaltıyor. Uluslararası AIDS Derneği'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği AIDS kongresinde sünnetin, AIDS önleme programları için ön..
Bir günde 1 metre yağış Hindistan'ın Mumbay (Bombay) kentinde hayat, rekor seviyedeki yağış nedeniyle felce uğradı. Kentin meteoroloji bürosu yetkilileri, dün Mumbay'da 24 saat içinde...
Chicago'da gökdelen atağı ABD'nin en yüksek gökdeleni Chicago'ya yapılacak. Göl kenarında inşa edilmesi planlanan 610 metrelik gökdelen, 'pastadaki mum' gibi görünecek.
Discovery 'döke saça' uzaya gitmiş Bir dizi aksaklığın ardından uzay mekiği Discovery'yi nihayet önceki gün uzaya gönderen NASA, şimdi Discovery'nin yörüngesinden çıkarken arkada bıraktığı gö..
En çok satan oyuna soruşturma İçine bilgisayar şifresini kıranların görebileceği seks, şiddet ve uyuşturucu kullanımını içeren sahneler yerleştirildiği belirlenen 'Grand Theft Auto: San Andre..
'Ultra' beddua İsrail Başbakanı Ariel Şaron'u çevreleyen güvenlik çemberini 'ancak Tanrı'nın aşabileceğini' söyleyen İsrailli ultra-milliyetçiler, bedduaya başvurdu.
Uçaklarda AIDS vergisi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, AIDS ve tüberküloz gibi hastalıklarla küresel mücadele için uçak biletlerine özel vergi konulmasını önerdi.
Şans Topu 8 14 21 28 30+10. 2 kişiye 211'er bin YTL Şans Topu'nda 5+1 bilen 2 kişi, 211 bin 941 YTL 55'er YKr kazandı. 5 bilen 37 kişi bin 185 YTL 35'er YKr, 4+1 bilen 378 kişi 154 YTL 90'ar ..
Hakaret davası tanık bekliyor Hagi'nin maçta hakem Erol Ersoy'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada karar için tanıklar Ümit ile Emre bekleniyor. Eski Galatasaray Teknik Direktörü G..
Hastaneye kızdı 'Dr.' oldu! Elazığ'daki bir ilaç firmasında çalışan 23 yaşındaki H.T'nin kendisini stajyer doktor olarak tanıtıp Devlet Hastanesi'nde 5 ay boyunca doktor gibi çalıştığı öne sü..
Çapraz çanta da çare olmadı İri yarı bir kapkaççı, çantasını çapraz takıp alışverişe çıkan Katina Şenol'u yerlerde sürükleyip çantasını aldı. Hem de karakola 200 metre mesafede. İstanbul Tarl..
Kilo yerine can gidiyor Zayıflamak için verilen Reductil yan etkileriyle birlikte ölümlere yol açtı. Dünyada reçeteyle verilen ilaç bizde peynir ekmek gibi satılıyor. Zayıflamak isteyenlerin ..
Ercan'a tarihi iniş Türkiye dışındaki bir ülkeden Ercan Havaalanı'na 31yıl sonra yapılan ilk direkt uçuşu Azerbaycan gerçekleştirdi. KKTC'ye 31 yıl aradan sonra Türkiye dışındaki bir ülkeden ..
Devlet bize sahip çıkmadı Mısır'daki saldırılara kurban giden kardeşinin cenazesini Türkiye'ye getiren Murat Adalı "Cenaze için kargoya bile para verdik Paramız olmasaydı rezil olmuştuk" dedi..
Blair'den 'sert ifade' hatırlatması İmzanın Kıbrıs Rum kesimini tanıma anlamına gelmediğini söyleyen Blair deklarasyonda sert ifadelerin yer almaması uyarısı yaptı. Erdoğan deklarasyonun "yap..
Kısaparmak'ı 1000 Amerikalı izledi Fatih Kısaparmak, Nassau Belediyesi ile Golden Meadow Kültür Vakfı'nın düzenlediği 'Türk Amerikan Gecesi' organizasyonu kapsamında, New York Eisenhower Park..
Eti Alüminyum'a ÖYK onayı Seydişehir'deki Eti Alüminyum'un yüzde 100 hissesinin Ce-Ka İnşaat'a 305 milyon dolara satışı Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından onaylandı. ÖYK kararında, C..
Bankalar krediyle büyüyor Bankacılık sektörü toplam aktifleri mayısta bir önceki aya göre yüzde 1.2 oranında büyüyerek 324.7 milyar YTL'ye ulaşırken, son bir yılda da yüzde 19'u bulan sektörd..
Chirac'tan 'ulusal şirketleri koruma tedbiri alınsın' çağrısı Fransa Cumhurbaşkanı Chirac, Danone ile ilgili spekülasyon söylentisi üzerine, ulusal şirketler için koruma tedbiri alınmasını is..
İhracatta duraklama sinyali İhracat artış hızı temmuzda yüzde 5.4'le bu yılın en düşük düzeyine gerilerken, haziran sonunda 70 milyar dolar olan yıllık ihracat da sadece 70.2 milyar dolara yü..
Cem Uzan, Adabank davasında sanık olabilir Adabank'tan Standart Kimya'ya teminat mektubu verilerek bankanın zarara uğratılması davasında, mahkeme, şirketin ortağı Cem Uzan'ın durumunun da değ..
'30 trilyonu kurtardım, azarlamaya çok şaşırdım' AKP Bingöl Milletvekili Güler'in azarladığı Karlıova Kaymakamı, memurlar.net isimli internet sitesine yazdığı yazıda, kendini savundu: Olmadığ..
Umman Denizi'nde facia HİNDİSTAN'IN batısında Umman Denizi'nde dün bir Hint petrol platformunda çıkan yangında 4 kişi öldü. Hindistan Petrol Bakanı Mani Şankar Aiyar, yaptığı açıklamada, devl..
Paranın gücü aşkı ezip geçti DORİTOS'UN 'Asrın Geyiği' sloganıyla başlattığı "Aşk mı, para mı?" anketinde, 'para'yı tercih edenler açık ara önde. Ankete SMS ve internet yoluyla katılan 1 mily..
İtalya'da 2 Ekim 'Dedeler Günü' İtalyan parlamentosu, bir ilke imza atarak, her yıl 2 Ekim'in 'Dedeler Günü' olarak kutlanmasını kararlaştırdı. Karar, yerel yönetimlerin, dedelerin toplumsal ..
Camiye gecikme duyurusu asıldı Bülent Adalı'yla gittiği Mısır'daki patlamalarda yaşamını yitiren Safiye Güler Yavuz'un cenaze töreninin, cenazenin Mısır'daki yetkililerden alınması sırasında ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8