27 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

27 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Silueti bozan binalar tespit ediliyor Büyükşehir Harita Müdürlüğü’nün Rus haritacılara verdiği brifingde, İstanbul’un siluetini bozan binaların tespit edildiği bildirildi. Bu yapılar ilgili m..
Atölyedeki tüp bomba gibi patladı Şişli’de bir kuyumcu atölyesinde meydana gelen tüp patlaması, çevredeki vatandaşların bomba paniği yaşamasına sebep oldu. Patlama sonucu 3 katlı atölyede mad..
Önündeki araca çarpan sürücünün iki bacağı da koptu Ümraniye’de meydana gelen trafik kazasına karışan bir kamyonet sürücünün iki bacağı birden koptu. Kaza sonrası meraklı sürücülerin oluştur..
Alibeyköy’de sele sebep olan dere yıl sonuna kadar ıslâh edilecek İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Alibeyköy’ü su baskınlarından kurtarması planlanan dere ıslah çalışmasına başladı..
BEDAŞ, vatandaşa yanlışlıkla 56 bin YTL elektrik borcu yazmış ‘Faturam gelmiyor’ diyerek elektrik idaresine başvuran Cengiz Ekici, 56 bin YTL’lik fatura ile şoke oldu. İtirazı değerlendirilen..
Erdemir’in tapusuna sahip olduklarını söyleyen aile özelleştirmeye rest çekti Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nın (Erdemir) tapusunun kendilerine ait olduğunu ileri süren Nazife Saygı'nın o..
Mercedes sürücüsü iki bisikletliyi ezdi Düzce D-100 Karayolu'nda önceki gece saat 23.00 sularında bisikletleri ile Ankara istikametine doğru gitmekte olan Mehmet Bektaş (30) ve Mustafa Cinali..
Adapazarı’nda Irak için yeni yolcu ve jeneratör vagonları imal ediliyor Türkiye Vagon Sanayii AŞ (TÜVASAŞ), savaş sırasında zarar gören Irak demiryollarına, ilk etapta 12 adet jeneratör vagon..
Gebze’de ‘Eskihisar Akşamları’ yaşanıyor Gebze Belediyesi Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Eskihisar Akşamları etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği programda Gebze Belediyesi Türk..
İzmit’te iki bin öğrenci için iki ayda asansörlü üstgeçit yapılacak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, inşaat halindeki okullar nedeniyle yakın bir zamanda eğitim kampüsü haline gelecek olan D-10..
Bursa’da yeni abone olan 21 mahalle yıl sonuna kadar doğalgaz kullanacak 85 bin 611 kişinin doğalgaz ön abonelik talebinde bulunduğunu açıklayan Bursagaz Genel Müdürü Ertuğrul Altın, 4 Temmuz..
Yalova şampiyonu FEM tercihte yardımcı olacak Yalova FEM Dersanesi, Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) ilk üçü kimseye kaptırmadı. Yalova'da bireysel başarıda 3 dalda Yalova birinciliği çıkaran Y..
OKS’de ilk 10 derecenin 9’u Yücebilgili’den çıktı Yalova Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu, Ortaöğretim Kurumlar Sınavı (OKS) ile Özel Okullar Sınavı'nda (ÖOS) Yalova'da ilk 10 derecenin 9'un..
Çöplükteki yangın Gebze’yi dumana boğdu Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde bulunan İZAYDAŞ'a ait katı atık depolama alanında önceki akşam yangın çıktı.
Karaosmanoğlu: Devletin özel okulları ödüllendirmesi lazım Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, özel okulların devletin yükünü azalttığı için ödüllendirilmesi gerektiğin..
Bir yıldır susuzluk çeken köy, 2 günlük çalışma ile suya kavuştu İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU), Gebze'ye 10 kilometre uzaklıkta bulunan ve bir yıldır susuzluk yaşayan Balçık köyünü, ..
En sağlıklı uyku pozisyonu: Sağa yatmak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Köktürk, en sağlıklı uyku pozisyonunun ‘sağ yana yatış’ ..
Sıcak havada hamam ve kaplıca tehlikeli Yazın hamama gitmenin ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği bildirildi.
Engelli çocuklar ve ailelerinin yaşama umutları sönmesin Zühre Çelen, ilk çocuğu Dila’yı, 18 yaşında dünyaya getirir. Dila üç aylıkken çok nadir görülen VES sendromuna yakalanır. Yaşadıkları ..
Bolu Dağı Tüneli’nde ışığa 6 metre kaldı İstanbul-Ankara arasındaki karayolu ulaşımını yarım saat kısaltacak olan Bolu Dağı Tüneli’nde ilk ışık için sadece 6 metrelik kazı kaldı. Günde 80 san..
Bankacılık için olağanüstü toplanılmaz Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Meclis açıldıktan sonra Bankacılık Yasası’nın tekrar görüşüleceğini bildirdi.
Taşını toprağını eritip ihraç ediyoruz Şişecam Topluluğu, fabrikalarının endüstriyel hammadde ihtiyaçlarını karşılamak için Bilecik II.Organize Sanayi Bölgesi’nde Cam Hammadde Üretim Tesisi’n..
Dünya devlerine üretim yapacak Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Aynur Bektaş, memleketi Çerkeş’e olan vefa borcunu 5 milyon dolarlık yatırımla ödüyor. Reebok, Esprit, Benetton, Zara..
TÜPRAŞ kamuda, FORD özel sektörde lider İSO’nun ‘500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde birinciliği yine özelleştirme süreci tamamlanamadığı için ‘kamu kuruluşu’ olan Tüpraş 10.4 katrilyon lir..
147 milyon'a yapıldı 100 milyon dolara satıldı Tekel’in arsa hariç 147 milyon dolara malolan Ankara’daki ikiz kuleleri, 100 milyon dolara TOBB’un oluyor. Dün yapılan ihaleye TOBB dışında Yeni..
Van Gogh’un katiline ömür boyu hapis Hollanda’da, İslam’da kadına yönelik şiddet konulu ‘Submission-İtaat’ adlı filmin yönetmeni Theo Van Gogh’u öldürmekten sanık Fas kökenli Hollanda vatanda..
Canlı bombaları devlet beslemiş Londra’da şu anda kaçak olan dört canlı bombadan ikisinin İngiltere’ye iltica ettikten sonra devlet yardımıyla geçindiği ve belediye konutunda oturdukları orta..
KKTC üniversiteleri korkuttu Girne Amerikan Üniversitesi’ne AB içinde denklik onayı verilmesi üzerine bir rapor hazırlayan Rum istihbaratı, KKTC’nin beş üniversiteyle uluslararası alanda fiil..
ABD’de cehennem sıcağı ABD’nin batısını etkileyen aşırı sıcaklar nedeniyle son günlerde 41 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer, Meksika’dan Arizona’ya geçmeye çalışan 21 kişinin aşırı sıcaklar..
Türkiye’deki zeka düzeyi de düşük Önce Türklerin zekasının Almanlardan düşük olduğunu söyleyen AlmanyaLeipzig Genetik Araştırma Enstitüsü Direktörü Volkmar Weiss, yapılan zeká testlerinde, Tü..
Blair’i zorlayan soru Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Londra’ya yaptığı resmi ziyaret öncesi Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri George Papadopoulos ile görüşen Başbakan Tony Blair, 10 Downing Street’te or..
Bulgaristan'da kriz Sosyalistlerle birlikte dört Türk bakanın bulunduğu yeni Bulgaristan kabinesi, aşırı sağı da barındıran muhalefetin çoğunluk engeline takıldı. Azınlık koalisyonu için dün ..
Arkadaşlar birlikte öldü Şarm el Şeyh’te 88 kişinin öldüğü terör saldırısında kaybolan muhasebeci Bülent Adalı ile bankacı arkadaşı Safiye Güler Yavuz’un cesetleri, Mısır’a giden aile üyeleri..
Gay’ler Bakü’nün işi Azerbaycan’da kasım ayında yapılacak parlamento seçimleri öncesinde siyasi tansiyon yükselirken, iktidar yanlısı bazı televizyonlarda ana muhalefet Azatlık Bloku’nda yer ..
Makam otomobiline ceza yazan polise ceza Gaziantep’teki şantiyeleri denetlemek üzere yola çıkan Karayolları 5’inci Bölge Müdürü Mahmut Çelikcan ve bazı müdürlerin bulunduğu otomobile, aşırı h..
‘Düşünce suçlusu’na iş sözü Sağlık Bakanlığı, Antalya Devlet Hastanesi inşaatını ziyareti sırasında Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a yaklaşarak ‘Hükümetimize çok güveniyorduk. Güvenimizi kırdınız,..
Günde 600 araç kaçak geçiyor Formula-1 pilotu David Coulthard’a, Boğaz Köprüsü OGS gişelerinden para ödemeden geçtiği için ceza yazılması, AFP tarafından dünyaya duyuruldu. Edinilen bilgiye g..
Bir milyon motosikletli ehliyetsiz geziyor İzmir’in Çeşme İlçesi’nde meydana gelen ve Seral Eğinç’in hayatını kaybetmesine, Dicle Çınar’ın da yaralanmasına yol açan kaza yeni bir tartışma baş..
Bahtınız açık pruvanız neta Devletin zirvesi dün Pendik’teki İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda gemi indirme, gemi teslimi, kızağa koyma ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okul Komutanlığı ve Ku..
Medeniyetler arası diyalog terörü bitirir İtalya’da anamuhalefet İtalya Solun Demokratları Partisi’nin Genel Başkanı Piero Fassino, ‘AB desteğimiz sürecek’ dedi. CHP Genel Başkanı Deniz Bayka..
Anne evet demişti Sibel Alaş’ın evlat edinmek istediği Tuğçe konusunda Sosyal Hizmetler Kurumu İstanbul İl Müdürü Nermin Fügen Altıntaş, ‘Gülcan Hanım’ın ‘çocuğumu istiyorum’ diye talebi hiç ..
El asparagas TGRT ve Haber Türk televizyonlarının dün akşam ‘Taksim’de patlama oldu, çok sayıda yaralı var’ diye alt yazı geçmesi ortalığı karıştırdı. İstanbul’da telefonlar kilitlendi, Ankar..
Vali’nin yoluna ve trene mayın Tunceli Valisi Mustafa Erkal’ın konut teslim töreni için gideceği Dedeağaç Köyü yoluna PKK’lı teröristler tarafından tahrip gücü yüksek uzaktan kumandalı bomba ..
Sınıfta kalan 450 bin liseliye müjde Milli Eğitim Bakanlığı, sınıfta kalan öğrencilerin devlete maliyetinin giderek artması üzerine lise öğrencileri için bu yıl için ‘genel af’ niteliğinde dü..
Meclis ‘ben seçerim’ derse siyasallaşılır Anayasa Mahkemesi Başkanı Tuğcu, AKP’nin Mahkeme’nin yapısıyla ilgili değişiklik önerilerine karşı çıktı. Tuğcu, ‘21 kişiden 7’sini seçeceğim, ya da ..
Müslüman’ın terörü İslam’a mal edilemez Londra ve Mısır saldırılarının ardından kullanılan ‘İslami terör’ tanımına karşı çıkan Başbakan Erdoğan, İslami yerine ‘dinci terör’ tanımının kullanıl..
Eşimle hayatımın konserini vereceğim Kayahan, eşi İpek Açar’la birlikte 29 Temmuz akşamı Rumeli Hisarı’nda sevenlerinin karşısına çıkacak. Bu konsere çok önem verdiğini belirten sanatçı, ‘Hay..
Çocuklar annesine emanet Tuğba Altıntop’tan olaylı şekilde ayrıldıktan sonra iki kızını alıp Almanya’ya yerleşen Rafet El Roman, geçtiğimiz pazar günü Türkiye’ye geldi. El Roman dün de yaz ta..
Su parkında ‘Her Şey Yolunda’ Kanal D’de yayınlanan ‘Her Şey Yolunda’ adlı programın çekimleri Selçuk’taki Aqua Fantasy Su Parkı’nda yapıldı. Programda, yanlarında para olmadan, İstanbul’dan ..
Göbeği açık türbanlı kızlardan oryantal Konya Mevlana Kültür Merkezi’nde bu yıl 11’incisi düzenlenen Altınbaşak Kültür ve Sanat Festivali’nde ilk konseri sevilen şarkıcı Alişan verdi. Konsere..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8