27 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtıyor

27 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Otomotiv 'mortgage'ı gözlüyor Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Işık Dikmen, "Otomotivde aylık taksit ödenebilir seviyede ise müşteri toplam fiyata çok da bak..
Yabancılara tapuda erteleme Anayasa Mahkemesi'nin yabancılara mülk satışını kolaylaştıran yasaya ilişkin verdiği iptal kararı, dün yürürlüğe girdi. Dün sabahtan itibaren tapu dairelerinde yab..
Irkçılık diş gösterdi Bulgaristan'da aşırı sağcı AKATA partisi yandaşları, sosyalist BSP ile Türk partisi HÖH'ün koalisyonunu önlemek için sokaklara döküldü. Parti lideri Siderov, erken seçim..
Britanya Müslüman'a dar Britanya'daki saldırılar sonrası Başbakan Tony Blair, dün muhalefet liderleriyle terörle mücadele önlemlerini görüşürken, polisin 'öldürmek için vurma' politikasında ı..
Bouyeri müebbet aldı Hollanda'da, Müslüman kadın vekil Ayan Hirsi Ali'nin yazdığı İslam'da kadınlara işkence yapıldığını iddia eden senaryoyu filme çeken ve Müslümanlara yönelik ağır hakaretl..
Rum lider Londra'da Bugün Londra'da Başbakan Tayyip Erdoğan'la görüşecek olan Britanya Başbakanı Tony Blair, dün Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'u ağırladı.
Kıbrıs beyanı siyasi değil hukuki içerikli Türkiye, cuma günü imzalayacağı gümrük birliğini 10 yeni AB ülkesini de kapsayacak şekilde genişleten uyum protokolüyle birlikte yayımlayacağı beyan..
'AB karşı beyanda bulunabilir' Türkiye, uyum protokolünü imzalamaya hazırlanırken, imzayla birlikte yayımlanacak Kıbrıs Rum Yönetimi'nin tanınmadığı beyanı sorun yaratabilir.
'Allah aşkına durun' ABD'deki Müslüman liderler intihar bombacılarına 'Bu deliliği bırakın' çağrısı yaptı. Toplantıda Amerikan Müslüman Toplumu (AMT) Özgürlük Vakfı Başkanı Mehdi Bray, &q..
İlk bombacı belirlendi Mısır'ın Şarm el-Şeyh kentinde düzenlenen saldırılarla ilgili olarak dün 70 kişi gözaltına alınırken, faillerinden birinin kimliği saptandı.
Bişkek'ten üs garantisi Kırgızistan'da Akayev'in devrilmesi sonrası kurulan Bakiyev yönetimi, ülkedeki ABD üssünün kapatılması talebinden çark etti. Rusya ve Çin'in başını çektiği Şanghay beş..
Caca da artık serbest Suriye'nin Lübnan'daki askerlerini çekmesinin ardından ilk seçimde Şam karşıtı bir hükümet kurulurken, sürgünde ya da hapisteki Suriye muhalifi eski liderler de serbest ..
Siyasallaşma olmamalı Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu: Meclis, Anayasa Mahkemesi'ne üye seçebilir. Ama 21 üyeden yedisini seçerse siyasallaşma gelir. Meclis, baro ve YÖK gibi kurumların..
'İslami değil, dinci terör' Başbakan Tayyip Erdoğan, kimsenin terör üzerinden siyaset yapmamasını istedi. Dün, Çankırı'da dört ayrı açılış yapan Erdoğan, konuşmalarında terör olaylarına değin..
Vahdettin DSP'yi böldü! Eski Başbakan Bülent Ecevit'in Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'in hain olmadığına ilişkin açıklamaları, kamuoyunun yanı sıra kurucusu olduğu DSP'de ta..
Çiçek: Önce koordinasyon Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Genelkurmay'ın, 'terörle mücadelede yeni birim' önerisine hükümetin neden sıcak bakmadığını açıklarken, "Teşkilatlanma ihtiyacı va..
İsviçre'ye nota verilecek Dışişleri Bakanlığı, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek'in "Ermeni soykırımı yoktur" dediği için gözaltına alınması nedeniyle bugün İsviçre'ye nota ..
Anavatan'dan Aşkın'a destek Anavatan Partisi Hatay Milletvekili Züheyr Amber, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'a açılan soruşturmaya ilişkin olarak Adalet Bakanı Cem..
Görevini yapan polise ceza Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Çelikcan ve bazı müdürler, şantiyeleri denetlemek için 12 Temmuz'da Tekfen'e ait bir otomobille giderken radara yakalandı.
İki genci ezen otomobil kayıp Düzce'de, D-100 karayolunda aşırı hızla giden bir Mercedes marka otomobil, bisikletli iki gence çarptı. Polis, altında sürüklediği gençlerin ölümüne yol açan ve ..
Yat parkıdır, yüzülmez! Bodrum'un Göltürkbükü Koyu'nda iki hafta önce Dışişleri Protokol Daire Başkanı ve eski Los Angeles Başkonsolosu Hayret Yalav'ın yüzerken üzerinden bir teknenin geçmesi..
Akdağ, atılan işçiye iş arıyor Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kendisiyle konuşurken hükümeti eleştirdiği için 'günlük işçi' olduğu şirket tarafından işine son verilen demirci Salman Akbina'ya sah..
Makbule'nin kara kaderi İlk muayene Makbule, 35 yaşındaki Kadri ile 25 yaşındaki Kudret Başboğa'nın altıncı çocuğu. Sekiz aylık. İki ay önce aniden ateşlenince Torbalı Devlet Hastanesi'ne ka..
Eskişehir artık Avrupa'ya yakın Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu'na ait Eskişehir Havaalanı'nda uluslararası seferler başladı. Belçika'nın başkenti Brüksel'den havalanarak önc..
'Göcek koyları satılamaz' Fethiye ilçesinin Göcek beldesindeki Etibank Dinlenme Tesisleri'nin ihaleyle kiraya verilmesine karşı çıkan bir grup, CHP Muğla milletvekilleriyle birlikte protesto ..
Bakkalda kumar! İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Muğla Üniversitesi Kampüsü'nün çevresindeki bazı bakkal ve kahvehanelerde jetonla çalışan kumar makineleri kurulduğu ihbarı üzerine denetim ya..
Her liseli sınıfı geçecek Üniversite sınavında 65 bin öğrencinin 'sıfır puan alması'yla ilgili tartışmalar sıcaklığını korurken Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) başarısız öğrencilere sınıf geçme ..
Silahlı kına gecesi zanlısı sorgulandı AKP Ordu Milletvekili Enver Yılmaz'ın kardeşinin 23 Temmuz'daki kına gecesinde havaya ateş edilmesiyle ilgili açılan soruşturma kapsamında bir kişi göza..
'Vakıfları engelleyen Lozan değil' Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı, iki mülküyle ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM), Türkiye'de azınlık vakıflarının Lozan Anlaşması tar..
Alanya'ya akın var Alanya Emniyet Müdürlüğü, 2005 yılının ilk altı ayında 1780 yabancıya ilçede oturma izni verildiğini açıkladı.
'Milli Gemi'ye ilk kaynak Milli Gemi (MİLGEM) Projesi'nin 90 metrelik ilk karakol gemisi olan TCG Heybeliada'nın ilk kaynağını Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer yaptı. Cumhurbaşkanı Sezer'in e..
Festivale terör rötarı Tunceli'de altı yıldır yapılan 'Munzur Kültür ve Doğa Festivali', güvenlik gerekçesiyle 45 gün ertelendi. Vali Mustafa Erkal, belediyenin organize ettiği ve...
Ülkücüler sille tokat saldırdı Yasadışı DHKP-C örgütü üyesi olduğu iddiasıyla Serpil Cabadan'ın yargılandığı davanın dünkü duruşmasının görüleceği adliye önüne saat 13.00 sıralarında gelen 30..
Gaziantep ve Bursa'da yas Mısır'ın tatil beldesi Şarm el-Şeyh'te 23 Temmuz'da düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 28 yaşındaki Bilgehan Yalçın ile 29 yaşındaki Erhan Divlecen dün t..
Hazro'da sürgün haline devam... Hazro İlçe Belediye Başkanı Hamit Ergin'in başkan seçildiği ilçeye girememesine neden olmakla suçlanan eski belediye başkanı Recep Dolan, "Bizim örf v..
Devriye gezen polise saldırı Gümüşhane il merkezi otogar mevkiinde, önceki akşam saat 21.45 sıralarında, devriye gezen polis otosuna, ormanlık alandan silahlarla ateş edildi.
'Sevişgenler' yine beraat etti 'Pazar Sevişgenleri' adlı karikatür kitabına ilişkin verilen beraat kararıları 'bilirkişi incelemesi yaptırılmadığı gerekçesiyle' Yargıtay'da bozulunca yeniden ..
Anmada 'halay' kavgası 1914'te Allahuekber Dağları'nda donarak hayatlarını kaybeden 90 bin şehidin halaylar ve türkülerle anılması, Karslı ve Erzurumlular arasında tartışmaya neden oldu.
Oynayanlar da çeken de Muğlalı Turizm kenti Muğla bugünlerde cümbür cemaat çektikleri bir filmin heyecanını yaşıyor. Muğla'nın kentsel sit alanı içindeki Saburhane Meydanı bugünlerde 'Dondu..
Çinliler depresyona girdi Dünyada güç arayışındaki Çin, hem teknolojik atağıyla hem de üretim ve ticarette dünya devleriyle yarışıyor. Ancak tek tip giysileri bile daha birkaç yıl önce üzerin..
Kocadan kaçıp bir köy kurdular Kenya'da sadece kadınların yaşadığı bir köy var. Ancak eşlerinin kötü muamelesinden bıkıp evi terk eden kadınların kurduğu köyde erkek tacizi eksik olmuyor.
Göz kırparken beyinde mola Göz kırptığımızda beynin bazı bölümleri geçici olarak devreden çıkıyor. Britanya'da London Üniversitesi, her göz kırpmada göze ışık girmeye devam etse bile beynin ..
Discovery 'hata'sıyla gitti Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) uzaya gönderilmesi iki kez ertelenen mekiği Discovery, dün yolculuğuna başladı. İçindeki yedi astronotla birlikte 1..
Noel Baba değişmiş! Noel Babalar Danimarka'da buluştu. Dünya Noel Baba Kongresi'ne bu yıl 100'den fazla Noel Baba katıldı.
'Kötü melek' değil Cameron Diaz ünlü olmadan önce üstsüz fotoğraflarını çeken ve yıllar sonra bunları oyuncuya satmaya çalışan fotoğrafçı, sahtekârlık, hırsızlık girişimi ve yalan ifade verme..
Bu egzersiz boşuna mı? Egzersiz yaşlanmanın etkilerini durdurmuyormuş! ABD'de-ki Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü'nde değişik yaş grubundan kişilere yürüyüş bandı testi yapıldı.
ABD çok sıcak: 41 ölü ABD'nin batısını etkileyen aşırı sıcaklar nedeniyle son günlerde 41 kişi hayatını kaybetti. Yetkililer, Meksika'dan ülkenin güneybatısındaki Arizona'ya geçmeye çalışan 2..
28 bin yıllık erkek hatırası Dünyanın en eski erkeklik organı (fallus) yontusu Almanya'nın Ulm kenti yakınlarındaki bir mağarada bulundu. Bilim adamları, Hohle Fels adlı mağarada yapılan kazı..
Discovery arızasıyla yola çıktı! Discovery uzay mekiği, 12 gün sürecek uzay yolculuğuna başladı. Florida'daki Cape Canaveral'dan, Türkiye saatiyle 17.39'da fırlatılan mekikte, lider Eileen Co..
Metroda 'bomba' paniği 16 ay biriktirdiği parayı çaldıran Polat Tayfur, metroda cinnet getirdi; biri de 'torbasında bomba var' deyince olay büyüdüGemilerde gizlenen katil kaçaklar
« » 1 2 3 4 5 6 7 8