26 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

26 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Aşk'a devam Kevin Costner ve Jennifer Aniston 1967 yapımı Oscar'lı 'Aşk Mevsimi'nin devamı niteliğindeki 'Rumor Has It' filminde bir araya geldi.
Tilmaç bu kez kamera arkasında 40 yıllık oyuncu Sümer Tilmaç da yönetmen oldu. Tilmaç 'Ispanaktan Nağmeler' filmiyle yönetmenliğe başladı. Çekimleri Antalya'da başlayan filmde Levent Kırca, T..
De Niro CIA projesini hızlandırdı Robert De Niro, maddi sorunlar ve oyuncu seçimi nedeniyle bir türlü başlayamayan 'The Good Schepherd' filmi için çalışmalarını hızlandırdı.
Montreux'de caz başkadır Her yaz Avrupa'da yüzlercesi düzenlenen müzik festivalleri arasında Montreux Caz Festivali'nin yeri bir başkadır. Önümüzdeki yıl 40'ına basacak festival, yaşını hiç g..
Bodrum Kalesi'nde bale festivali İkisi yabancı topluluk olmak üzere toplam beş etkinliğin sanatseverlerle buluşacağı 3. Bodrum Uluslararası Bale Festivali 14 Ağustos'ta başlıyor.
Mekân-Tiyatro Festivali'ne Irak'tan konuk var 'Yeniden Köprü' temasıyla bu yıl ikinci gerçekleştirilecek olan İstanbul-Mekân-Tiyatro Festivali'nin basın tanıtımı dün proje sorumlusu Nurullah ..
Ada sahillerinde barış maçı Şampiyonlar Ligi serüvenine geçen sezon Dinamo Kiev karşısındaki trajik yenilgiyle veda eden Trabzonspor, bu gece hikâyeye kaldığı yerden devam ediyor.
Mondragon'un sorunu 'ailevi' Forma numaralarını açıklamasına rağmen 1 numaralı formayı boş bırakan Galatasaray, kalecisi Mondragon'a kavuştu. Kolombiyalı eldivenin İstanbul'a 12 parça bagaj v..
Baba beni de maça götür! Yakın yıllardan,çocuklu maç manzaraları var belleğimden çıkmayan... 2001-2002 sezonu, Avni Aker: Beşiktaş 5. golü attığında yakılıp yıkılmaya başlayan tribünlerin ort..
Kaçan balık büyük oldu Milan'a transfer olduktan,kendisine uzaydan gelmiş gibi davranan gazetecilere Shevchenko, Kiev'de keyfinin gayet yerinde olduğunu ve istediği her şeye sahip olabileceği..
Nisanda işsizlik geriledi Martta yüzde 10.9 olan işsizlik, nisanda yüzde 10'a geriledi. Nisanda 803 bin kişilik istihdam yaratıldı, işsiz sayısı 155 bin kişi azaldı. Kayıt dışı istihdam yüzde..
Hükümetten işsizlik ve istihdam için kurulu AKP hükümeti, muhalefetin ve kamuoyunun en çok eleştiri yönelttiği konuların başında gelen 'işsizlik' konusunda kolları sıvadı. Bakanlar Kurulu kon..
Bursa'nın büyüğü Oyak Renault Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nca (BTSO) sekizincisi yapılan 'Bursa'nın 250 Büyük Firması Araştırması'nın sonuçları açıklandı. 2004 cirolarına göre, 3 milyar 31..
Telekom Oger'in oluyor Hükümet, Türk Telekom'un yüzde 55 hissesinin 6.5 milyar dolara Oger Telecom'a satılmasını öngören karara onay verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplana..
Vergi borcunda 'İmar' farkı Tasfiye edilen İmar Bankası, Ankara'nın vergi borçluları listesine damgasını vurdu. İmarbank şubelerinin vergi borcu, başkentin borçlular listesindeki ilk 50 mükel..
Garanti 3'üncü kez 'mükemmel' Deutsche Bank, dolar ve avro para transferlerindeki hatasız işlemleri nedeniyle, Garanti Bankası'na, 2002 ve 2003'ten sonra 2004 için de 'Mükemmellik Ödülü' verd..
Babacan'dan ABGS'ye jest Avrupa Birliği (AB) ile başlayacak müzakerelerde Türkiye'yi temsil edecek 'Başmüzakereci' Devlet Bakanı Ali Babacan, AB yolunda ilk icraatını yaptı.
'Vakfın katkısı olurdu' Türkiye'nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir'deki yüzde 49.29'luk kamu payının satışı için açılan ihalede ön yeterlilik alan Ereğli Ortak Girişim Grubu (OGG)...
'Çin'de dalgalı kur sorunu çözmez' Çin Merkez Bankası Para Politikası Komitesi üyelerinden Yu Yongding, para biriminde yapılan revalüasyonun ve denetimli dalgalı kura geçişin zaman kazandırac..
Türkiye'nin hâlâ çok borcu var IMF ve Dünya Bankası'nın bir ülkenin çok borçlu olup olmadığını ölçmek için kullandığı 4 temel göstergeden ikisine göre Türkiye hâlâ çok borçlu konumda bulunuyo..
Japonlardan jet hızında bilgisayar Dünyanın en hızlı bilgisayarını Japonlar yapacak. Kyodo ajansının haberine göre, halen dünyanın en hızlı bilgisayarı olan ve saniyede 136.8 trilyon işlem ya..
ABN Amro'ya İtalya'da engel Hollanda'nın en büyük bankalarından olan aynı zamanda Garanti Bankası'nı da satın almak için talip olduğu belirtilen ABN Amro bankasının, İtalya'nın...
Yatırım açığı 125 milyar dolar Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) verilerine göre, 16 ülke arasında Türkiye, 125 milyar dolarlık uluslararası yatırım açığıyla beşinci sırada yer alıyor.
İnternetten alışverişe 6 ayda 563 milyon YTL Türkiye'de hızla artan e-ticaret hacmi, sektörde faaliyet gösteren firmaların hedef büyütmesini sağladı. Teknolojide yaşanan gelişmelerle, Türkiye..
Profesyonel turist akını Türkiye'ye gelen yabancı turistlerin yüzde 74.1'i orta, yüzde 14.4'ü yüksek, yüzde 11.4'ü de düşük gelir grubundan oluşuyor. Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), 2005 y..
Mutfak harcaması yüzde 1 düştü Mutfakta sebze fiyatlarıyla mayıs ayından itibaren başlayan yaz ucuzluğu temmuzda da devam etti. Dört kişilik bir ailenin ortalama aylık gıda harcaması tem..
Londra Teksas misali Londra'daki saldırıların ardından Brezilyalı bir masumun canını alan polisin 'öldürmek için ateş etme' uygulaması, Müslüman ve diğer azınlıkların 'Biz de hedef olabiliriz..
Blair: Üzgünüz ama polisimiz haklı Britanya Başbakanı Tony Blair, Londra saldırılarının ardından polisin 'öldürmek için ateş etme' politikasına destek çıktı. Dün Londra'yı ziyaret eden Fransa..
Gözler Pakistan'da 50 kişinin fotoğrafı Mısır'da Şarm el-Şeyh saldırılarının ardından tüm gözler, Londra'daki gibi Pakistan'a çevrildi. Mısır polisi, pasaportlarını bir otelin resepsiyonunda..
Dünyayı aldı bir korku Londra ve Şarm el-Şeyh saldırılarının ardından dünyanın pek çok kentinde tedirginlik hâkim. Dün New York'un en işlek tren istasyonlarından Penn Station bomba ihbarı üze..
'Sözcünüz olacağım' UNESCO iyi niyet elçisi Porto Rikolu pop yıldızı Ricky Martin, Ürdün'deki 25. Arap Çocukları Kongresi'ne katıldı. Kraliçe Nur ile görüşen Martin, Batı'da Arap gençlerine y..
Latin televizyonu yayın hayatında Irak ve Afganistan işgalleri sırasında Katar merkezli El Cezire televizyonunun yayınları nedeniyle epeysıkıntı çeken Bush yönetiminin başını ağrıtacak yeni b..
Ek protokol imzalanıyor AB'li bir diplomat Türkiye'nin Gümrük Birliği'ne Rumları da dahil eden protokolü yarın imzalayacağını söyledi. Erdoğan, Gül ve Babacan ise bugün Britanya'ya AB çıkarma..
Iraklı Sünniler boykotu bitirdi Irak'ta anayasa komisyonunun iki Sünni temsilcisinin öldürülmesinin ardından diğer üyeler aldıkları boykot kararına son verdi. Komisyonun 12 Sünni üyesi anayas..
Loğoğlu'ndan eleştiri Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, The Washington Post gazetesine bir mektup gönderip, 17 Temmuz tarihli bir haberde PKK'dan 'ayrılıkçı' veya 'gerilla' ol..
Mısır seçimi 7 Eylül'de Mısır'ın ilk çok adaylı başkanlık seçimi, 7 Eylül'de. Seçim komisyonu dün aday kayıtlarının 29 Temmuz'da başlayıp 4 Ağustos'ta biteceğini duyurdu.
Kerimli 'sapına kadar erkek' Azerbaycan'da 6 Kasım'daki seçimler yaklaşırken, muhalif lider Ali Kerimli, hakkında çıkan '1994'te gözaltındayken tecavüze uğradı' iddialarına hedef oldu.
BAE Gazze'de ev yapacak İsrail, Gazze işgalini ağustos ortasında 21 Yahudi yerleşimini tahliye ederek bitirmeye hazırlanırken, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Filistinlilere yardım için kolla..
Sofya'da Türk karşıtı miting Bulgaristan'da hazirandaki seçimlerin galibi Sosyalist Parti'nin (BSP), Türk azınlığın partisi Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ile kurduğu koalisyonun kaderi bu..
Yüksek yargı kadına teslim Anayasa Mahkemesi'ndeki seçim 59. turda sonuçlandı: Tülay Tuğcu başkan. Başkanvekili Haşim Kılıç'ın adaylıktan çekilerek Tuğcu'yu desteklemesi, düğümü çözdü. Tuğcu,..
CHP'ye tüzük için ihtar var Anayasa Mahkemesi, yeterli imzaya rağmen tüzük kurultayını toplamayan CHP'ye ihtar verdi. Kurultay altı ayda toplanmazsa CHP'nin Hazine yardımı kısmen kesilebilece..
Leyla Zana'ya çağrı: Teröre teslim olmayın AKP'nin davetlisi olarak Türkiye'ye gelen 13 Türk kökenli Avrupalı milletvekili, dün, Başbakan Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve AKP ..
'Yüksek yargı için değişikliğe geçit yok' CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, hükümetin yargıyı siyasallaştırma çabalarının hızla sürdüğünü ileri sürerek, Anayasa Mahkemesi üyelerinin bir böl..
MİT: Sinemaya müdahalemiz olmadı Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Sinema Destekleme Kurulu üyelerinden Uğur Kutay'ın "MİT'ten, bir projeye destek..
Tabancalı gece için soruşturma Savcılık, AKP Ordu Milletvekili Enver Yılmaz'ın kardeşinin kına gecesinde, AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa ile Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kiş..
Kamyon kasasında 40 kişi Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden Manisa'ya mevsimlik işçi olarak giden aynı aileden 40 kişinin bulunduğu kamyonu Afyonkarahisar'da polis durdurdu. Zaten perişan halde..
İyilik yap ve öl! Sokağa taşan kavga Adana'nın Döşeme Mahallesi'nde, uyuşturucu madde bağımlısı oldukları iddia edilen iki hasım grup, önce telefonda küfürleşti. Çeteler daha sonra sokakta k..
Kızların Valla gezisinde acı son Hatfa sonu tatili için arkadaşlarıyla Pınarbaşı ilçesindeki Valla Kanyonu'na gelen 19 yaşındaki Ayşenur Elbistanlı, 500 metre yükseklikten düşerek öldü.
Hatalı sollama: 6 ölü Akçakoca ilçesinde Sibel Can'ın konserinden dönen, içinde yedi aylık hamile kadının da olduğu altı kişi bulunan otomobil, sürücüsünün hatalı sollama yapması sonucu karşı..
Yerasimos Paris'te toprağa verildi Yakalandığı kanser hastalığına geçen hafta yenik düşen Osmanlı tarihçisi Stefanos Yerasimos, dün Paris Saint Etienne Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen dini t..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8