25 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

25 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başhekimler istifanın eşiğine geldi 4 Temmuz'da yürürlüğe giren özel muayenehane yasağı nedeniyle başhekimlerin çoğu istifayı düşünüyor13. Hemingway benzerleri zirvesi
Golf ve otel için ağaç katliamı Antalya Manavgat'ta Sorgun Ormanı'na golf sahası ve otel yapılması için ağaçların kesilmesine çevre örgütleri büyük tepki gösteriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığ..
Makyaj masrafı kadınları solladı İngiltere Başbakanı Blair'in 6 yıllık kozmetik masrafı 5 bin 400 YTL'yi buldu. Bu durum, halkın vergilerinin nereye gittiğini merak eden muhalefete malzeme ol..
Büyükşehir, levhalar için 6 ayda 60 milyar lira harcadı Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde hırsızlık, kurşunlanma ya da kaza gibi olaylar sonucu zarar gören trafik levhalarının yeni..
Mustafakemalpaşa Yeşilırmak’ta Türkiye 10.su çıkarma sevinci Üniversite hazırlık sınavlarına Mustafakemalpaşa Yeşilırmak Dershanesi’nde hazırlanan Fatma Güney, ÖSS sayısal dalında ilçe 1.si, ..
Konutlarını teslim almayan 400 kişi ilanla aranıyor Sakarya Bayındırlık İl Müdürlüğü, kalıcı konutlarla ilgili olarak hak sahipliği başvurusu yapmayan 400 kişiyi arıyor.
Bu okulda öğretmenlerin sicil notlarını öğrencileri veriyor ÖSS Türkiye 3.sü çıkartan Kadıköy Anadolu Lisesi’nde öğrenciler, eğitim, öğretim ve sosyal faaliyetlerin her kademesinde görev alı..
Gaziosmanpaşa Cebeci Mahallesi sakinleri, taşocaklarına karşı yürüdü Gaziosmanpaşa Cebeci Mahallesi sakinleri, mahallelerinin kenarında faaliyet gösteren taşocaklarının vatandaşları zehirledi..
Gürültücü motorlar trafikten men ediliyor Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, motosikletler üzerinde yaptığı denetimleri sıklaştırdı. Yapılan denetimlerde aşırı derecede gürültü yapan ve ev..
Sıcaklardan denize kaçanlar dikkat: 1 günde 5 kişi birden boğuldu Sıcaklardan bunalan İstanbullular kendilerini denize atarken, boğulma vakaları da birbiri ardına geliyor.
Bursa’dan New York Sanayi Odası’na transfer ABD'ye iş seyahatine çıkan Bursalı işadamları Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası’na (TATSO) üye oldu.
Kapalıçarşı’nın çatısında bakımsızlıktan otlar büyüdü Tarihi Kapalıçarşı’nın çatısını otlar bürümeye başladı. Klimalar ve kırık kiremitlerle çirkin görüntü oluşturan çatı, kışın yağmur ile ak..
İstanbul'da spor atağı: Tesisleşme için 50 trilyon liralık ödenek ayrıldı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, son iki yılda 50 trilyonu aşan bir bütçeyle başlattıkları tesis ha..
Turistler, Fatih’in mirası Ayvansaray’ı en az 6 saat gezecek Fatih Belediyesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ortaklaşa yürüttüğü ‘Ayvansaray alternatif kültür güzergahı' projesi çalı..
ABD’li profesörden Bursa Müzesi’ne övgü ABD'nin Princeton Üniversitesi Osmanlı ve Modern Türk Tarihi Bölümü öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Heath W. Lowry, Bursa'daki Kent Müzesi'ni çok beğ..
İki Türk öldü yaralı Yalçın Türkiye’ye getirildi Mısır'ın turizm beldesi Şarm El Şeyh'te önceki gün meydana gelen bombalı saldırılarda kaybolan 4 Türk'ten ikisinin öldüğü bildirildi.
‘Antalya’ya gideceğim’ deyip Mısır’a gitmiş Mısır’ın Şarm El Şeyh tatil beldesinde düzenlenen bombalı saldırılarda yaşamını yitiren Türk vatandaşlarından Bursalı Erhan Divlecen, tatile Antal..
Brezilya, Menezes için Londra’dan açıklama bekliyor İngiltere’de polisin geçen cuma günü intihar eylemcisi olduğu kuşkusuyla Stockwell istasyonunda vurduğu kişinin terörist değil, 27 yaşında ..
Sınır ötesi operasyon planına Irak’tan ‘istikrar bozulur’ itirazı Türkiye ile ABD arasında gerilime yol açan, PKK’ya karşı sınır ötesi operasyon konusunda Irak’tan olumsuz sinyal geldi. Irak ..
Org. Tolon’dan Amerika ve AB’ye PKK tepkisi 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon, PKK ile mücadele konusunda Amerika ve Avrupa'nın sergilediği yaklaşıma tepki gösterdi.
‘Irak’taki direniş eskisinden daha şiddetli ve bilinçli’ New York Times gazetesi, Irak’ta ABD’ye karşı yürütülen direnişin eskisinden daha bilinçli, esnek ve şiddetli yapıldığını yazdı. Geri..
Çiftlik evi vaadiyle para toplayan kooperatif vekilleri dolandırmış Amerikanvari ‘villa tipi çiftlik evi’ne sahip olmak hayaliyle kooperatif kuran milletvekilleri, yargı mensupları ve bürokra..
‘Araç muayene’de devrin önü açılıyor Araç muayene istasyonlarında, 1 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen, ancak Danıştay tarafından Anayasa Mahkemesi’ne gidilmesi sebebiyle belirsizliğe giren d..
Çin, AB’ye 5 ay kazak satamayacak Türk ihracatçısına fırsat doğdu Avrupa Birliği’nin, Çin’e kazak ve sweatshirt için tanıdığı kotanın dolması, Türk üreticilere yarayacak. İstanbul Hazır Giyim..
Çiftçiye mazot ödemesi ağustos sonunda başlıyor Tarım Bakanı Mehmet Mehdi Eker, çiftçiye mazot desteği ödenmesine ağustos ayı sonunda başlanacağını açıkladı.
Nüfusu artan il, işsizlikten; azalan, ödenekten şikayetçi İllerin nüfuslarında yaşanan değişiklikler birtakım sorunları da beraberinde getiriyor. Nüfusu artan iller işsizlik ve çarpık kentleş..
Memur açığı, temizlikçiyi masa başına oturtuyor Bazı kamu kuruluşlarında ortaya çıkan memur açığı anlaşmalı özel şirketlerin başka amaçlarla alınmış elemanları tarafından giderilmeye başlandı..
Bakanlar Kurulu, Telekom'u görüşecek Rekabet Kurumu'nun onay verdiği Türk Telekom'un yüzde 55'inin blok satışına ilişkin tarihi ihale sonuçları, bugün Bakanlar Kurulu'nun gündemine geliyor.
Perinçek, şiddet çağrısında bulundu Lozan Antlaşması’nın 82. yıldönümünü kutlamak amacıyla Türkiye ve Avrupa’dan cuma günü İsviçre’ye gelen ‘ulusalcılar’, Lozan’da yapılan mitinge katıldı.
[HABER İZLENİM] Heskes ‘soykırım yok’ dedi Perinçek gözaltına alındı Perinçek önderliğindeki Kızıl Elma koalisyonu Lozan Antlaşması'nın 82. yıldönümünde İsviçre'ye ‘ulusalcı çıkarması’ yaptı...
Yeni Aktüel’den müstehcenliğe paydos Yeni Aktüel, Haftalık ve Tempo’nun satış fiyatlarını 1 YTL’ye düşürmesiyle birlikte sektördeki rekabet iyice kızıştı. Dergiler arasında okur kapma yarışı..
Rektör, makam odamı vermeyerek yargıya direniyor Cumhurbaşkanı A.Necdet Sezer’in seçimlerde en yüksek oyu alan Gazi Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan’ın yerine Prof. Dr. Kadri Ya..
Bütün Kur’an kursları devletin gözetimi ve denetimi altında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, son günlerde çıkan Kur’an kurslarının denetimlerinin kaldırıldığı yönündeki haberlerin gerçeği y..
Moğol bakandan Türk okullarına övgü Türkiye’nin iki katı coğrafyada yalnızca 2 milyon 700 bin nüfusun yaşadığı Moğolistan’ın eğitiminde Moğol-Türk okulları önemli bir başarıya sahip. Moğolist..
84 ders kitabına Talim ve Terbiye Kurulu’ndan onay Müfredatın yenilenmesi nedeniyle ilköğretimdeki kitapların büyük kısmı değişti. Yeni müfredata uygun kitapların başvuruları Danıştay’ın ders..
ÖSS’de tercih dönemi başladı, yüzdelik dilimlere dikkat Üniversite adaylarının tercih formlarını teslim etme süresi bugün başlıyor. Formlar 3 Ağustos’a kadar lise müdürlüklerine teslim edilec..
Gizli yönetmelik, soru önergesiyle ortaya çıktı Çiçek, bir milletvekilinin sorusu üzerine yaptığı açıklamada geçici köy korucuları ile ilgili yönetmeliğin ‘gizli’ olduğu gerekçesiyle Resmi Ga..
Türk polisinden FBI’a telefon dinleme dersi ‘Teknik takip’ adı verilen telefon dinleme ve izleme yöntemlerini kullanarak başarılı operasyonlar yapan Türk polisi, deneyimlerini FBI ajanların..
Baro, kartvizitine ‘emekli hakim’ yazdıran avukata disiplin cezası verdi Kayseri Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaya başlayan eski hakime, kartvizitine "emekli hakim" yazdırdığı için..
Yayınevine giren hırsız: Atatürk’ün kitabına bakacaktım Hırsızlık amacıyla girdiği yayınevinde suçüstü yakalanan şahıs, Atatürk’ün kitabına bakmaya çalıştığını iddia etti.
Bulgar hükümetinde 4 Türk bakan Bulgaristan’da 25 Haziran’da yapılan genel seçimlerde en çok oy alan Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) ile üyelerinin çoğunluğu Türklerden oluşan Hak ve Özgü..
Balkondan kedilere et atmaya para cezası Uşaklı İrfan Emre, sokak kedilerine balkondan et ve ekmek attığı gerekçesiyle Uşak Belediyesi tarafından 123,9 YTL para cezasına çarptırıldı.
Osmancık’ta yıldırım düştü: 1 ölü, 4 yaralı Çorum’un Osmancık ilçesinde Öbektaş köyünde yıldırım düşmesi sonucu aynı aileden 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
‘Hemşireler iğneyle intikam almak istiyor’ Sağlık sektöründe verdikleri hizmetle önemli bir yere sahip olan hemşireler mizah konusu yapılmalarına tepki gösteriyor. Türkiye Sağlık-Sen Genel Me..
Bebeklerin ölümüyle ilgili iki farklı açıklama Enfeksiyondan iki bebeğin ölümü üzerine yaklaşık 10 gün önce kapanan Manisa Doğumevi yeniden hizmete açıldı.
Doktor reçetelerini herkes okuyabilecek Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hekimlerin yazdığı reçeteleri herkesin okuyabileceği şekle getireceklerini söyledi.
Yargıtay: Katil eşe ölüm aylığı verilmez Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşini kasten öldüren bir kadına SSK'dan ölüm aylığı bağlanamayacağına karar verdi.
Uzay mekiğinin düşeceğini söylemiştim Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) uzay mekiği Discovery’in 3 kez ertelenen uçuşu için bir kez daha geri sayıma başladı. Hava durumundan dolayı bi..
Rum büyükelçiye İran’dan taciz suçlaması İran, Kıbrıs Rum Kesimi’nin Tahran Büyükelçisi Estavlu Luizidis’i sınır dışı etti. "İran" gazetesinin haberine göre, Luizidis, "üç İranlı kıza cinsel ..
7 şiddetindeki deprem tsunami korkusu yaşattı Hindistan'ın Andalman ve Nicobar adalarında, 7 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem, geçen aralık ayındaki tsunami felaketinden de etkilenen adalarla..
« » 1 2 3 4 5 6 7