24 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

24 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kupanın değeri 12 milyon dolar Türkiye Kupası’nın yeni sezonda hem ismi, hem de statüsü değişiyor ve kulüplerimize 12 milyon dolarlık yeni bir gelir kapısı açılıyor.
Genç milli basketçilerimiz Avrupa’da finale yükseldi 22. Avrupa Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası yarı final maçında İspanya'yı 79-78 yenen Türkiye finale çıktı.
Diyarbakır, G.Saraylı Sinan Turan’la anlaştı Diyarbakırspor, G.Saray’ın genç oyuncusu Sinan Turan ile anlaştı. Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Felat Hevedanlı yaptığı açıklamada, genç oy..
Almanya’daki sıralama turu Kimi Raikkonen’in Otomobil sporlarında, sezonun 12. yarışı olan Almanya Grand Prix’nde, dün yapılan sıralama turunda, 1.14.320’lik derecesiyle McLaren Mercedes’in F..
İlhan Mansız’ın hedefi Milli Takım’da oynamak 2002 Dünya Kupası'nda özellikle Senegal'e attığı golle dikkatleri üzerine çeken Ankaragücü'nün çiçeği burnunda transferi İlhan Mansız, eski günl..
Malatya, yeni sezonu 31 Temmuz’da açacak Malatyaspor, 2005-2006 sezonunu 31 Temmuz’da açacak. Sezon açılışında sanatçılar Mehmet Balaban, Sevcan Orhan ve İzzet Yıldızhan konser verecek, hava..
Turizm muhafazakar sulara açılıyor Bayanlara özel havuz bulunduran turizm tesisleri talep patlaması yaşıyor. ‘Muhafazakâr’ olarak adlandırılmasına karşılık bu otelleri tercih eden bayanların ..
Adriyatik’in yükselen yıldızı : Dubrovnik Rolünü çok iyi bilen ve yapan bir ev sahibi gibidir Dubrovnik; kendi rahatını ve tarzını hiç bozmadan, akın akın gelen konuklarını çekip çeviriyor, a..
Ekranda dört başı mamur müzik! Samanyolu TV’de yayınlanan ‘Gülneva’ adlı müzik programı, Türk müziğini eğlendirici değil, eğiten yanıyla ekrana taşıyor. Her bölümde bir Türk müziği makamının ..
Eyvallah! Tam taksiden inmek üzereyim, hani parayı ödemişim, üstünü almışım, yani trafikte gıdım gıdım ilerleyen, durmadan sohbet ederek geçen ve neredeyse yarım saati aşan bir yolculuk sonra..
Hayrettin Karaman: Müslümanların zenginleşmesi dindarlıklarını olumsuz etkilemez İslam hukukçusu Prof. Dr. Hayrettin Karaman’la bu kez dini meseleleri değil çocukluğunu, yetişme şartlarını, b..
Kutlamalarımız çok havai oluyor Ülkemizde eğlence şekilleri de sürekli değişiyor. Eskiden uzaktan baktığımız havai fişekler, yakınlarımızda patlıyor. Gecenin karanlığını aydınlatan binbir re..
Londra bombaları önce kitapta patladı Polisiye romancılığın usta kalemi Osman Aysu, son olarak Londra’da patlayan bombalarla gündeme gelen terörün, yakın gelecekte Fransa ve Belçika’da ortaya..
Ortaya karışık bir dil: Globalce ean-Paul Nerriére adında bir Fransız, İngilizce öğrenmekte zorlananlar için bir iletişim aracı geliştirdi.
Spikerlere 27 Mayıs darbesi Darbeler, toplumun değişik kesimlerini derinden yaralıyor. Bazıları tarafından ayakta alkışlanan 27 Mayıs ihtilali, TRT’deki spikerleri bile sürgüne göndermiş. Ger..
Sürgün mirasın gönüllü bekçisi Yakın tarih üzerinde önemli etkisi olan Talat Paşa’nın akrabalarının dağıldığını biliyor muydunuz? Talat Paşa’nın Eskişehir’de bulunan torunu Mustafa Hızlı, kay..
Pancar sarması Her şey filimlerdeki gibi oldu; Otomobille Orta Anadolu’nun pek uğrak yeri ve yolüstü olmayan kasabalarından birinin tam içinden geçiyorduk. Başlaması ile bitmesi lahza sürmeye..
Shakespeare: 17. yüzyılda bir sufi Bir vakitler Coşkun Büktel sadece 24 saatte "Shakespeare’siz Herifler" adlı bir oyun yazmış, artık ne aceleleri varsa, ikinci 24 saat sonunda da oyun apar t..
Değersizleştirme yöntemi üzerine Türkiye’de değersizleştirme bir yöntem olarak çalışır. İnsanları, olguları ya da durumları değersizleştirerek yol aldığımız için sonunda koro halinde şu yargı..
Ömer Tarkan’ı isyanları mı öldürdü? Bazı ölümleri hiç beklemiyoruz. Orhan Veli’nin bir şiirinde "Gemliğe giderken denizi göreceksin/ sakın şaşırma" dediği gibi davranamıyoruz. Ölüm haberinden..
Kadınşar ırgatlığa gitti, kurslar yarım kaldı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde hasat mevsiminin başlaması ile yüzlerce kadın tarlada işçi olarak çalışmaya başladı. Değişik bölgelere göç eden işç..
Yolculukta kendimi arınmış hissediyorum Yıldız Ramazanoğlu, yolculuğa ilişkin tutkusunu ve gittiği/gördüğü kentleri paylaşıma açıyor ‘İçimden Geçen Şehirler’ isimli kitabıyla. Osmanlı aydınla..
Aşkla yaratılan markalar Sponsorluk, rüştünü ispatlamış bir terim artık. Her yıl dünyada sponsorluk çalışmaları için 25 milyar doların harcandığı düşünülürse ne demek istediğimiz daha anlaşıl..
Gerçeğe hazırlıklı olun Modern dünya ile Kazıklı Voyvoda arasında bir bağ var mıdır? Drakula mitinin gerçekten var olma ve günümüze ulaşma ihtimali var mıdır? Bu soruların cevapları ve sınır..
Ülkenin balansını bozan Şubat Dönemin mimarları, 28 Şubat sürecinin bin yıl süreceği kehanetinde bulunuyorlardı. Ellerindeki gücü öylesine fütursuzca kullanıyorlardı ki, böyle bir kanaate var..
Kültürün vazgeçilmez süsü: Takı Goldaş Kültür Yayınları’nın, kuyumculuk tarihini anlatan dördüncü kitabı "Takının Öyküsü"nde takıların, dönemlerinin kültürel özelliklerini nasıl bir arada yaş..
Her benzerlik benzerlik sayılmayabilir "Renkler ve zevkler tartışılmaz" düsturundan pek hoşlanmam. Bu cümleyi başı sıkıştıkça kullananlardan da değilim; lakin söz konusu kişisel bir görüşü b..
Üniversiteyi kazanamayan ne olacak? Aslında bunu en başından beri söylüyorum. Sadece ben değil müdürlerimin de aynı endişeyi taşıdığı konusunda da müsterihim. Bendenizin yazıları gündemle bağ..
Bak postacı gelmiyor Canım oğlum,Bu mektubun sana ulaşıp ulaşmayacağını bilmiyorum. Ama biliyorum; okuman yazman yok, konuşman yarım. Kalemin gölgesi kağıda düştü. Sana ne yazmalıyım? Ne yazm..
Enstrümantal duygular Enstrümantal müziğin ‘duygu pınarı’ "Duygu Pınarı", kamuoyu tarafından bestekâr ve iş kadını kimliğiyle tanınan Pınar Köksal’ın enstrümantal eserlerini içeriyor.
Gözyaşı ağacından meyveler Düş Sokağı Sakinleri’nin dağılmasından sonra yoluna ‘Düşlerin Ressamı’ olarak devam eden Murat Yılmazyıldırım, ‘Gözyaşı Ağacı Seni Çağırıyor’ adlı albümüyle yeniden..
Ekin’in toprağından... Türk halk müziği tabanlı ‘Türk folk müziği’, yakın dönem Türk müzik ortamında, icracı ve albüm sayısından farklı ‘sound’ ve yeni besteleriyle, her bakımdan diğer türler..
‘Babam kızmayınca, içimde bir gurur hissediyorum’ Bu hafta, köşeyi oğlum Mustafa Ahmed’e bırakıyorum. Onun özellikle babası hakkında söylediklerini hiç sansürsüz, olduğu gibi aktarmaya çalışt..
Bazlamalı gözlemeli brunch keyfi Lezzet tutkunlarına yeni binasında birbirinden özel, başta spesiyali Çatalsız Kebap olmak üzere 60 çeşit lezzet sunan Çatalsız, sadece ete dayanan bir lezzet ..
Yanlış tercihin 'U' dönüşü zor Herkes işsizlikten yakınıyor, kimse çalıştığı işten memnun değil. Üniversite sınavına yüz binlerce insan giriyor; ama üniversite işsizliğe çare olmuyor. Her sen..
Aynadaki kâbus: Sivilceler Sivilce oluşmasının sebepleri arasında ilk sırada stres yer alıyor; bir başka sebep de yağ bezlerinin çalışmasındaki bozukluk. Bu sebeple de yağ bezleri ağzındaki b..
[YİYECEK] Beş farklı lezzet Yeni Cipso, sade çıtır düz, sade çıtır tırtıklı, kışkırtan acı, ketçap keyfi ve baharat olmak üzere 5 farklı tat ile keşfedilmeyi bekliyor.
[KOZMETİK] Bebeklere yumuşak bakım Canbebe şampuan, losyon, yağ ve popo kreminden oluşan "Bebek Bakım Serisi" ile bebeklerin cildinin nem dengesini koruyarak bakım sağlıyor.
[KAMPANYA] Magnum cubuklarında BMW Magnum çubuklarındaki kodu 2992’ye gönderenler BMW 520i model araba kazanıyor. Kampanya 3 Eylül’e kadar devam edecek.
Hayallerini at arabasına yüklüyor Oyuncakların çocuklar üzerindeki etkisi tartışılmaz; bu durum bazı yetişkinler için de halen geçerli. Günümüz Türkiye’sinde gelişmiş birçok oyuncak bazı yeti..
[AMERİKA] Onların en büyük endişeleri obezite ABD’de yapılan bir araştırma, halkın en büyük endişelerinden birinin fazla kilo ve obezite olduğunu ortaya koydu.
[ALMANYA] Nedense Almanlar gülmeyi unuttu Yapılan bir kamuoyu araştırması, Almanların yeteri kadar gülmediğini ortaya koydu. 1007 kişinin katıldığı ve sonuçları Zeitwissen dergisinde yayınlan..
Dünyanın en coşkulu seyircisi Türkiye’de Efsanevi grup Deep Purple, Bananas Dünya Turnesi kapsamında önceki gün İstanbul’a geldi. Rock FM’in sponsorluğunda dün akşam Parkorman’da muhteşem bir..
Sadece arkadaşız Aysun Kayacı’nın eski sevgilisi futbolcu Emre Aşık, MED Yapım’ın sahibi Fatih Aksoy’un eski sevgili Ayşenur Pirgaip ile birlikte olduğu yolundaki haberlerin doğru olmadığını ..
Bond’un ada sefası Haydarabad Nizamı Bereket Şah’ın ilk eşi Esra Bereket’in davetlisi olarak İstanbul’a gelen Sean Connery, dün özel bir tekneyle Heybeliada’ya giderek Ruhban Okulu’nu ve tadi..
Zuhal Olcay’dan şaşırtan dekolte Most Prodüksiyon’un bu yıl 16’ncısını düzenlediği Açıkhava Konserleri, sevilen sanatçıları müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Candan Erçetin’le başlay..
Evlilik ağustosta Yıllar önce vefat eden Türk tiyatro ve mizah dünyasının ünlü sanatçısı Altan Erbulak’ın kendisi gibi oyuncu olan kızı Sevinç Erbulak, Bodrum’da, sevgilisi Avukat Dalin Midya..
Ben büyüteceğim ama velayet babasında Sibel Can, eşi Sulhi Aksüt’ten boşanmak için yasal işlemlere Rumeli Hisarı ve Açıkhava konserlerinden sonra başlayacağını açıkladı. Şu an hem adli tatil ..
« 1 2 3 4 5 6 7 8