24 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

24 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zaaf oldu, dinleyeceğiz İçişleri Bakanı Aksu, dün yürürlüğe giren dinleme yasasının terörle mücadele için gerekli olduğunu savundu. Bakan, ‘Güvenlik zaafı oluşmuştu. Şimdi yine hakim kararıyl..
Irak’ta Türk mühendis kaçırıldı Irak’ta görevli bir Türk mühendisinin kaçırıldığı bildirildi. Iraklı polis yetkilisi Hasan Salih, yaptığı açıklamada, başkent Bağdat’ın 200 kilometre kuzeyinde..
Almanya’nın ödünü koparan intihar Alman Meclisi’nin yanına düşen uçaktaki pilot Volker Klawitter’in, karısının kaybolmasıyla ilgili sorgudan sonra intihar ettiği tahmin ediliyor. Olay ilk aşa..
Çocukları astılar İran’da eşcinsellik ve tecavüzle suçlanan biri 16, diğeri 18 yaşındaki iki mahkum ibret olsun diye Meşhed kentindeki halka açık bir meydanda idam edildi.
Kürtlerin referandum talebine hayır yanıtı Iraklı Kürtlerin, bağımsızlık için sekiz yıl içinde referanduma gidilmesini anayasal teminat altına alma talebi, Irak anayasasını hazırlayan komite ..
ABD’nin iyiliğini dünyaya anlatacak ABD’nin İslam coğrafyasında yara alan imajını düzeltmek için Başkan Bush tarafından görevlendirilen Karen Hughes, Senato’da verdiği ifadede ‘Dünyanın düşle..
Gezi çarkı Türkiye’ye 50 yıl sonra gelecek ilk Yunanistan Başbakanı olması beklenen Kostas Karamanlis’in Ankara ziyaretinin tarihi bir türlü belirlenemiyor.
Londra’da insan avı Kendilerini patlatamayıp kaçan dört canlı bombanın peşine düşen Londra Emniyeti, tarihindeki en büyük insan avını başlattı. Sekiz milyonluk kent alarmda. Keskin nişancılar..
İHD, er Kırandi’nin serbest kalması için ‘olanak’ istedi İnsan Hakları Derneği (İHD), Türkiye genelindeki 34 şubesinde önceki gece, Tunceli’de PKK tarafından kaçırılan Jandarma Er Coşkun Kıra..
Mavi otomobilli doktor aranıyor Ataköy Sahilyolu’nda bir kişinin öldüğü, bir kişinin de ağır yaralandığı kazada ilk müdahaleyi bir doktor yaptı. Mağdurların aileleri, 3 otomobilin karıştığı k..
Yaylada ağaç keseni bastonla döveceğim Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Karadeniz yaylalarındaki çirkin yapılaşmanın önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayarak ‘Böyle devam ederse, buralara ho..
Bodyguard suç makinesi çıktı Eskişehir’de gece kulübünde bodyguard olarak çalışan ve arkadaşı Mehmet Kılıç’la birlikte öldürdüğü Murat Kılıç’ın cesedini otomobilin bagajına koyarak kaçarken y..
Şırnak’ta 5 PKK’lı öldürüldü Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Şırnak-Hakkári-Van il sınırlarının kesiştiği üçgende geçen perşembe günü çıkan çatışmada, 1’i kadın 5 PKK’lı öldürül..
Petek Dinçöz için suç duyurusuna takipsizlik Sağlık-Sen ile Türk Sağlık-Sen’in şarkıcı Petek Dinçöz’ün oynadığı klipte, Bedri Koraman’ın çizdiği bir karikatürde ve gazeteci Hıncal Uluç’un köş..
Öldürüp intihar etti Adana’da, 5 kişilik ailenin tek çalışanı olan 42 yaşındaki Aziz Korkmaz, girdiği bunalım sonucu, ‘Hepiniz hastasınız, artık kaldıramıyorum. Yeter artık’ diye bağırıp, pom..
Travesti cinayeti zanlısı polisi vurup intihar etti Maltepe sahil yolunda kendisini gözaltına almak isteyen polis memuru Nazmi Sağıroğlu’nu tabancayla yaralayan, travesti cinayeti zanlısı Ade..
Sarıkamış’a plaket Kars Valiliği, 1914’teki Osmanlı-Rus savaşı sırasında Allahuekber Dağları’nda donarak şehit olan 90 bin asker için ‘Allahuekber Dağları’na Saygı Tırmanışı’ düzenledi.
Benim Ankaralım Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez, ‘Benim Hüzünlü Orospularım’ adlı son romanındaki az sayıda kahramandan biri olarak seçtiği Ankara kedisini ‘doğaüstü bir varlık’ olar..
Tuncelili kadının derdi terör değil kadın garson Tunceli’de barlarda çalışan ‘kadın garsonlar’ sorunu bitmek bilmiyor. Tuncelili kadınlar, kadın garsonlar nedeniyle kocalarının evlerine çok g..
Fırtına minare uçurdu Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi’nde dün öğle saatlerinde yağmurla birlikte başlayan ve saatte hızı 60 kilometreye ulaşan fırtına, minare devirdi. Şiddetli rüzgár nedeniyle..
Başlıksız AKP’li bakanın katıldığı AKP’li düğününde, vekiller silahlarını çekip havaya şarjörler dolusu kurşun yağdırdı. RTÜK Başkanı’nın da bulunduğu düğün haberine biz ‘Başlıksız’ dedik, ok..
Engizisyon sorgusu İşçi partisi Lideri Perinçek, dün akşam İsviçre’de ‘Ermeni soykırı yalandır’ dediği için, Irkçılık Yasası’na muhalefetten gözaltına alındı. Winterthur Savcılığı’nda 3.5 saa..
Galata Köprüsü’nde patlama: 2 yaralı Galata Köprüsü’nün altında bulunan bir restaurantta dün saat 19.50’de patlama meydana geldi. Londra ve Mısır’da meydana gelen saldırıların ardından, köprü..
Cumhuriyete sahip çıkın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Lozan Antlaşması’nın imzalanmasıyla Türkiye’nin çevresinde sağlam dengeler kurulduğunu ve Türkiye’nin saygın devletler arasında yer a..
Anayasa Mahkemesi operasyonu Cumhurbaşkanı Sezer’in son 3 üyeyi atamasıyla ‘20 yılı kurtuldu’ yorumları yapılan Anayasa Mahkemesi’ne üye seçimini değiştirmek için AKP harekete geçti. Hazırlan..
İmralı yorgunu emekli edildi Terörist Abdullah Öcalan’ın ömür boyu hapis cezasını çektiği İmralı Cezaevi’nden 1974 yılında 10 kuruş bedelle Edirne Tarım Açık Cezaevi’ne tahsis edilen katır, y..
Her yıl 30 bin atmaca öldürülüyor Merkezi Van’da bulunan Doğa Gözcüleri Derneği’nin Yönetim Kurulu üyesi Asaf Ertan, dünyada ve Türkiye’de yırtıcı kuş sayısının, bilinçsiz avcılık ve tarımsal..
Kadın sünnetçi rekora koşuyor Zonguldak’ta 25 yıldır fenni sünnetçilik yapan 45 yaşındaki Nigar Sarı, bugüne kadar yaklaşık 7 bin 500 çocuğu sünnet etti. Ünlü sünnetçi Kemal Özkan’ın rekorunu..
Atatürk heykeli yapmaya geldi İtalyan asıllı Venezüellalı heykeltıraş İtalo D’Arrigo, okyanusları aşarak Marmaris’e Atatürk heykeli yapmaya geldi. Çalışmalarını teknesinde yapan 69 yaşındaki ..
Topçu: Ahmet Bey’in yaptığı ‘garez’dir Şevket Demirel’in avukatı Yaşar Topçu, TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün, Demirel Ailesi’ne karşı kasıtlı hareket ettiğini söyledi ve ‘Ahmet Bey 26 Haziran’d..
İptal davası açıldı Seydişehir Eti Alüminyum’un blok satış ihalesi için üçlü ÖYK kararı hazırlandı. CE-KA İnşaat, Özaltın ve Nurol Enerji’nin girdiği ÖYK kararına göre; ilk sıradaki şirketle ..
Mısır’ı bombalandı turizmciler hiç pes etmedi Terörist saldırılara defalarca hedef olan Mısır’ın turizm sektörü her defasında yeniden toparlandı. 1997’deki Luxor saldırısından sonra büyük bir..
Yaşar’ın Pınar’ı 30 yaşında Selçuk Yaşar’ın, satamadıkları sütlerini dereye döken köylülerin durumuna üzülerek kurduğu Pınar, 30’uncu yaşını kutluyor. Süt sektörüyle yatırıma başlayan Yaşar G..
Akaryakıtta, Ulusal Marker 2006’ya kaldı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, üç kez ihalesi iptal edilen akaryakıtta Ulusal Marker (işaretleyici) için dördüncü kez ih..
Hazırgiyim Çin’e rağmen lider Türk hazırgiyim sektörü, ‘2005 Çin Sendromu’na rağmen ülke ekonomisi için lokomotif sektör olma özelliğini sürdürüyor. 2005 yılının ilk altı aylık döneminde sekt..
Garanti Bankası’ndan 315.6 milyon YTL kár Garanti Bankası, yılın ilk 6 ayında net 315 milyon 572 bin YTL kár elde etti. Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada, bankanın 2005 yılının ilk ayın..
Solaklara özel av tüfeği ürettiler Konya Beyşehir’e bağlı Üzümlü Beldesi’nde av tüfeği imalatı yapan Lazer Silah Sanayii A.Ş., solaklara özel av tüfeği üretti. Şirket Müdürü Mehmet Bayraktar ..
Sezer vetosunda ilahiyat kuşkusu Yeni Bankacılık Yasası’nın üç maddesini veto eden Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, BDDK ve TMSF’ye eleman alımını düzenleyen iki maddede bu kurumlara ilah..
David Beckham’la büyüyor 90 milyon dolarlık Türk tıraş bıçağı pazarında sistem ürünleri kullanımı gitgide yaygınlaşırken, sektör lideri Gillette, büyümek için sporu kullanıyor. Firma yetkilil..
Bitki-meyve çayı pazarı 4 kat büyüyecek Türkiye’nin ilk bitki çaylarını 30 yıl önce üretip eczanelerde satan ve Doğadan markasıyla Türk bitki ve meyve çayı pazarını yaratan Doğadan Gıda Yönet..
Başkan İça: Toplu konutlar, maliyet hesabından sonra satışa çıkacak Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, izinli olduğu dönemde Ankara'da bazı bakanlıklar ve genel müdürlüklerle yaptığı görü..
Kasaplar, etleri sağlıklı ortamda taşımaya başladı Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki 12 kasap, kurdukları Alaplı Kasapları Hayvancılık ve Gıda Limited Şirketi'ne 50 bin YTL'ye 2004 model son si..
Bakan Koç: Yıllık 30 milyon turist, sadece İstanbul’un hedefi Bayındırlık Bakanı Faruk Özak’la birlikte Trabzon’da temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İstanbul için turist ..
Avukat Cihan Eren toprağa verildi Rize'nin Fındıklı ilçesinde 18 Nisan 2005 günü aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve geçtiğimiz gün tedavi gördüğü Trabzon Karadeniz Tek..
Arkeoloji Müzesi kütüphanesini valilik yenileyecek İstanbul Valisi Muammer Güler, Arkeoloji Müzesi kütüphanesinin iyileştirilmesi için 500 bin dolar katkıda bulunmaya söz verdi.
Güngören Belediyesi, amatör kulüplere malzeme desteği verdi Güngören Belediyesi, ilçedeki amatör spor kulüplerinin bir yıllık ihtiyacını karşıladı. Amatör kulüplerin, formadan çoraba, futbol ..
Cenk Koray mezarı başında anıldı Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticilerden, gazeteci-yazar Cenk Koray, ölümünün 5. yıldönümünde düzenlenen bir törenle anıldı.
Beylikdüzülü miniklerin resimleri kimsesiz çocuklar yararına satışa çıktı Beylikdüzü Yeşil Vadi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen "1000 Ressam 1000’lerce Renk" isimli serg..
Ukraynalı öğrenciler, Başkan Develioğlu’yla Türkçe konuştu Ukrayna Odesa Milli Meçnikov Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi öğrencileri, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8