24 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

24 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haberin Devamı>>> Sefarad grubu ikinci albümünü çıkardı. Bol darbukalı, neyli, klarnetli ve her ne kadar başka "Sefaradcı abileri" onlara bu yüzden kızsa da, yine ...Bir hafta içinde forma gi..
Almanya'da zafer Alonso'nun Otomobil sporlarında, sezonun 12. yarışı olan Almanya Grand Prix'sinin galibi, Renault'nun İspanyol pilotu Fernando Alonso oldu. . Almanya'nın Hockenheim kentindek..
Irak'ta bombalı saldırı: 22 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir karakolu hedef alan bomba yüklü kamyonun infilak etmesi sonucu 22 kişi öldü.. Polis ve İçişleri Bakanlığı kaynakları, kentin doğ..
Hidayet Türkoğlu tezkeresini aldı NBA'de Orlando Magic takımında forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, tezkeresini aldı. . Burdur, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'nda döviz bedel..
Hatay'da hafif şiddette deprem Hatay'ın Erzin İlçesi'nde hafif şiddette bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığını belirtildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandi..
Irak'ta bombalı saldırı: 20 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir karakolu hedef alan bomba yüklü kamyonun infilak etmesi sonucu 20 kişi öldü.. Polis kaynakları, saldırının, kentin doğusundaki M..
AKP'li vekiller düğünde kurşun yağdırdı AKP’li bakanın katıldığı AKP’li düğününde, vekiller silahlarını çekip havaya şarjörler dolusu kurşun yağdırdı. RTÜK Başkanı’nın da bulunduğu düğün habe..
DYP'den Koç'a sitemli yanıt Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un Formula- 1 arabalarının arkasından maşrapa ile su dökülmesi tavsiyesine DYP’den, "Seçim günü geldiğinde halk da AKP’yi uğurla..
Bölgelere göre av yasağı Merkez Av Komisyonu (MAK), bölgesel iklim farklılıkları nedeniyle yaban hayvanlarının fizyolojik gelişimini tamamlamadan önce avlanmasının önüne geçilmesi amacıyla av..
Bağdat'ta polise saldırı: 2 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah düzenlenen saldırılarda 2 polis öldü. . Polis ve hastane kaynaklarına göre, Kazimiye Polis Karakolu'nun başkomiser yardımcı..
Kore Yarımadası'nda uzlaşma Kuzey ve Güney Kore arasında Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan tamamen uzak kalması için uzlaşmaya varıldığı bildirildi.. Yeni Çin Haber Ajansı Şinhua'nın Gü..
Bağdat'ta patlama: 1 çocuk öldü Irak'ın başkenti Bağdat'ta yola yerleştirilen bombanın patlamasıyla 1 çocuk öldü, 6 sivil yaralandı.
Kuzey ve Güney Kore arasında uzlaşma Kuzey ve Güney Kore arasında Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan tamamen uzak kalması için uzlaşmaya varıldığı bildirildi.
NATO Genel Sekreteri: Terör din ayırmıyor NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, Mısır'ın Kızıldeniz kıyısındaki turistik beldesi Şarm El Şeyh'te düzenlenen ve 88 kişinin öldüğü bombalı ..
Blair'in makyaj masrafı 1800 sterlin İngiltere Başbakanı Tony Blair'in 1999-2005 yılları arasında TV ve fotoğraf çekimleri öncesinde yapılan makyajı için kullanılan makyaj malzemesi için 1800..
Avlanma süreleri artık bölgelere göre Merkez Av Komisyonu (MAK), bölgesel iklim farklılıkları nedeniyle yaban hayvanlarının fizyolojik gelişimini tamamlamadan önce avlanmasının önüne geçilmes..
Bakanlık: Doktorlar yazılarını düzeltecek Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hekimlerin "doktor yazısı mı?" ifadesinin zihinlerden silineceği kadar düzenli reçete yazma alışkanlığına sahip olması ger..
Eşini öldüren ölüm aylığı alamaz Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşini kasten öldüren bir kadına SSK'dan ölüm aylığı bağlanamayacağına karar verdi.
İş kazaları 10 bin can aldı SSK verilerine göre, 1994-2003 yılları arasında 831 bin 248 iş kazasında toplam 10 bin 85 kişi yaşamını yitirdi.
Hidayet Türkoğlu tezkeresini aldı NBA'de Orlando Magic takımında forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, tezkeresini aldı. . Burdur, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'nda döviz bedel..
Banliyö trenlerinde indirim TCDD Genel Müdürlüğü, Başkentte banliyö trenlerinde gidiş-dönüş biletlerine uygulanan indirimin yıl sonuna kadar devam etmesini, elde edilecek sonuçlara göre uygul..
Gazze'de silahlı saldırı Filistinli militanların, Gazze Şeridi'ni İsrail'deki Yahudi yerleşkelerine bağlayan ana karayolunda açtığı ateş sonucu 2 İsraillinin öldüğü, en az 2 İsraillinin yaral..
Bağdat'ta polise saldırı: 2 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah düzenlenen saldırılarda 2 polis öldü.
Hikmet Fidan 6 Temmuz sabahı Diyarbakır’ın Bağlar semtinde, ensesine susturucu tabancadan sıkılan tek kurşunla hayatına son verilmese, en büyük hayali 11 yaşında yazmaya başladığı romanı ‘Ded..
Yıldız adayı 10 Türk atlet Türk atletizminin birkaç yıldır yaptığı hamle, dünya çapında başarılar kazanan Süreyya Ayhan, Elvan Abeylegesse ve Eşref Apak gibi yıldız isimlerle sınırlı kalmadı...
Kendini ahlak zabıtası sanan katil Sultanbeyli’deki Fatih Ormanı’nda son dokuz ayda üç kişi öldürüldü. Saldırıdan üç kişi yaralı olarak, iki kadın da yara almadan kurtuldu. En son 6 Temmuz’da..
Besle ayıyı yesin balını Önce ayılar azalıyor dendi. Kastamonu’da Küre Dağları Milli Parkı’nda ayılar koruma altına alındı. Sonra koruma işi o kadar iyi yapıldı ki, ayı popülasyonu birden, te..
Cüneyt Arkın yüzünden ailece okçu oldular Çocukluğunda Cüneyt Arkın filmlerinde gördüğü ok ve yaya özenen otomobil galerisi sahibi Tuncer Bilgin, şimdi 46 yaşında. Küçük oğlu da bu spora ilgi..
İki buçuk ayda 8 ton ıstakoz sattılar Geçtiğimiz aylarda Bebek’te canlı canlı ıstakozların satıldığı bir dükkan açıldı. Istakoz butiği olarak da adlandırılan bu dükkanın adı A la Gurme. Dükka..
Şişirilmiş star Bebek Picasso Resim, değerlendirme kriterleriyle karışık bir sanat kolu. Bazen şöhret, sanat gücünden önce geliyor. ‘Ressam babası mı veya başkaları mı hazırlıyor bu tabloları..
Hayvanlar, zaferin yarısını kazandı Bugüne kadar insanlık hayvanlardan ne çok yararlandı bir düşünsenize. Hayvanlardan elde edilen yiyecek, kürk ve kemikler Taş Devri’nin olmazsa olmazı idi. ..
Cebiniz çalıyor dikkat! Elektromanyetik radyasyon, görme kaybından kansere birçok hastalığın nedeni. Elektrikle çalışan her gereç, çevremizden geçen her elektrik hattı, büyük ya da küçük bir ..
Şimdi o yok etmek istediğiniz adam yeni bir hayat kuruyor Kale kapısı cennete açılıyor. Yüksek duvarlarla çevrili villadan içeri girince...Begonviller, yaseminler, bademler, palmiyeler arasın..
Sanat kampında tatil Kaş'ın Çukurbağ köyünde, iki katlı, sekiz odalı bir sanat evi var.
Vücudumun her tarafından nikotin çıkmaya başladı 20 yıllık sigara tiryakisiyim. Daha önceki bırakma girişimlerim başarısız olmuştu. Bu sefer de "biorezonans" deneyeyim dedim. Şu ana kadar son..
Çetiner'in kitabı "Vahdettin tartışması"na ışık tutuyor Bülent Ecevit'in açıklamasından sonra "Vahdettin hain miydi değil miydi?" diye bir tartışma başladı. Gazeteci-yazar Yılmaz Çetiner'in "..
Sahte asilere kanmayın Kendini hâlâ asi İrlandalı gençler olarak sunmaya çalışan U2 üyeleri, uzun zamandır yitirmiş oldukları serseri ve küstah imajına, popülist politikayla şarj edilmiş yeni..
Onlar erdi muradına... Damat Afrikalı bir kabile savaşçısı. Gelin ise tasarımları ile Michelle Pfeiffer ve Prenses Caroline'ı giydiren bir İngiliz modacı. Damat törende geline "bedel" olarak ..
ÖSS tercihleri yarın başlıyor Üniversite adaylarının tercih formlarını teslim etme süresi yarın başlıyor. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, tercih yaparken bölümlerin yüzdelik dilimlerine bakmanın..
TSK'dan 142 bin koruyucu elbise Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin(TSK) ihtiyacı olan 142 bin 292 adet Nükleer Biyolojik Kimyasal Koruyucu Elbise Takımının yurt içinde ü..
Banliyö trenlerinde indirim TCDD Genel Müdürlüğü, Başkentte banliyö trenlerinde gidiş-dönüş biletlerine uygulanan indirimin yıl sonuna kadar devam etmesini, elde edilecek sonuçlara göre uygul..
Sansürün kaldırılışının 97. yıldönümü TBMM Başkanı Bülent Arınç, basın özgürlüğünün olmadığı, basının sansür edildiği ülkelerde demokrasi ve özgürlükten bahsedilemeyeceğini belirtti.
İzmir'de trafik kazası: 2 ölü İzmir'in Bornova İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü. Alınan bilgiye göre, Pınarbaşı Semti'nde, Süleyman Bayatur (34) yönetimindeki 45 N 5757 p..
Tercihler yarın başlıyor Üniversite adaylarının tercih formlarını teslim etme süresi yarın başlıyor. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, tercih yaparken bölümlerin yüzdelik dilimlerine bakmanın daha..
İşsizlik oranı azalacak Çalışma Bakanlığı, yüksek büyüme performansına karşın halen yüzde 10’lar düzeyinde seyreden ve Türkiye’nin en önemli problemi olan işsizlik oranının 2015 yılında yüzde..
Ustalar da 'dâhi' sever Ray Charles'a boşuna 'Dâhi' demiyorlardı. Yaptığı müzikte blues'u, country'yi, cazı, rock'n'roll'u bulabilirdiniz. Ancak, Van Morrison'ın da dediği gibi, onda bunların..
Türkiye'ye 'mor' iltifat "Türkiye'deki gibi coşkulu ve enerjik bir dinleyici kitlesine hiçbir yerde rastlamadık." Bu sözler, dün akşam İstanbul'da hayranlarına tam bir roc..
The Doors değişemez! Eski The Doors davulcusu John Densmore, 'yeni' The Doors'a açtığı isim hakkı davasını kazandı. John Densmore, efsanevi grubun hayattaki diğer iki üyesi Ray Manzarek (keyb..
Dedikoduyu yalanladı Eminem, müziği bırakmak üzere olduğu dedikodusunu yalanladı. Ünlü rap'çi müziği bırakmayı düşünmediğini, ancak başka sanatçıların albümlerine prodüktör olarak imza atmak ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8