23 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

23 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan’la ‘ittifak’tan gurur duyuyorum İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, BM tarafından terörizme karşı yürütülen "Medeniyetler İttifakı" projesinde Başbakan Erdoğan ile beraber..
AB’nin Fidan’ın ölümüne tepki göstermemesi şaşırtıcı Türkiye'deki faili meçhuller konusunda her fırsatta tepki gösteren Avrupa ülkeleri eski DEHAP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan'ın öldü..
Aksa kendini savundu: Evde eşyası kaybolan da dava açtı Akrilik Kimya Sanayii (Aksa), 17 Ağustos 1999 depreminde zarar gören üç depolama tankından sızan akrilonitril maddesinin çevre tahribat..
‘Petkim önce Tüpraş’ı alsın sonra özelleştirme yapılsın’ Kimya sanayicileri, özelleştirme kapsamındaki Tüpraş ile Petkim'in birlikte satılmasından yana.
Motorinde yüzde 3,3 indirim Motorinin rafineri çıkış fiyatında, yarından geçerli olmak üzere indirim yapıldı.
Bilişim devi Microsoft'un kârı 12,2 milyar dolar Yazılım devi Microsoft, 30 Haziran'da sona eren 2005 mali yılında 39,8 milyar dolar ciro ve 12,25 milyar dolar net kâr açıkladı.
2 milyar dolarlık alım fiyatı 2 kuruş yükseltti Bankacıların bir dolar ve 0,77 Euro seviyesinden hesapladıkları kur sepeti 3 Haziran 2005'teki son müdahalenin başladığı seviye olan 2,56 Yeni ..
Sezer, Bankacılık Yasası’nı kısmen veto etti, Yapı Kredi’nin satışı gecikecek Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, IMF ile ertelenen birinci gözden geçirmenin ön şartlarından olan Bankacılık Yas..
Tüketicinin güveni azaldı Tüketici güven endeksi geçen ay tüketicilerin gelecek dönem satın alma güçlerine, genel ekonomik durum ve iş bulma imkanlarına dair değerlendirmelerinin kötüleşmesiy..
İnşaat canlandı, usta ücretleri katlandı Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden inşaatta geçen yıl başlayan kıpırdanma 2005’te patlamaya dönüştü.
İnşaat işçileri, sertifika için kuyruğa girdi 1 Ocak’tan itibaren deprem yönetmeliğinin uygulamaya girmesiyle ustalara da sertifika mecburiyeti getirildi.
Batıda yok satan toplu konutlar doğu illerinde alıcı bulamıyor Erzurum, Malatya, Bitlis, Şırnak, Kars, Tunceli ve Sivas’ta yapılan toplu konutlar ilgi görmedi. Alım gücü düşük olan doğu halkı..
3 yılda 250 bin konut TOKİ verilerine göre; 1984’ten 2003’e kadar 43 bin 145 konut üretildi. AK Parti hükümetinin Acil Eylem Planı’nda yer alan konut seferberliği kapsamında 2005 yılı sonuna ..
Gecekondular yıkılacak TOKİ, belediyelerle işbirliği halinde Cumhuriyet tarihinin en büyük kentsel dönüşüm çalışmasını başlattı.
‘Sınıf Palas’larda tatil keyfinin bedeli 80 YTL Eğitim ve öğretim döneminin ardından bir yılın yorgunluğunu üzerlerinden atmak isteyen öğretmenler, maddi imkansızlık nedeniyle ucuz tatil hesa..
Bodrum’da tatil imkânı Tatil beldelerinden Fethiye, Marmaris, Milas ve Bodrum’da öğretmenlere açılan sahile yakın 5 ilköğretim okulu bulunuyor.
Ameliyatı bırakıp kavgaya tutuştular Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir ameliyat öncesinde görevli hizmetli, tartıştığı doktoru ‘kesici aletle’ yaraladı.
II. Abdülhamit’e suikast 100. yılında kınandı 21 Temmuz 1905’te Sultan 2. Abdülhamit’e cuma namazından çıkarken Ermeniler tarafından düzenlenen başarısız suikast girişimi 100. yıldönümünde kı..
Türkçe isim taşımayan işyerlerine ruhsat yok Çankırı’nın Ilgaz ilçesi ve Dumlupınar beldesinde, Türkçe isim taşımayan işyerlerine ruhsat verilmeyecek.
Mahkeme ve cezaevlerinde 9 yıldır sürünüyorum Endüstri Holding’in içini boşalttıkları, zimmetlerine para geçirdikleri ve çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları iddia edilen 21’i tutuklu 50 sanığ..
Şehit teğmenin kardeşi: Hakkari’de terörle mücadele etmek istiyorum İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, şehit Jandarma Teğmen Tuna Kara’nın ailesini ziyaret ederek, başsağlığı diledi.
Polis Akademisi’ne 7 bin öğrenci alınacak Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’ne bağlı 2 yıllık ön lisans düzeyinde eğitim veren yüksekokullara 2005-2006 eğitim-öğretim yı..
Askerî araca mayınlı saldırı: 3 er yaralandı Hakkari’nin Çukurca ilçesinde askerî aracın mayına çarpması sonucu 3 askerin yaralandığı bildirildi.
Özel güvenlikçiler terör derslerini asıyor Özel güvenlikçi olmak için kurslara devam eden kursiyerlerin bazı derslere girmediği belirlendi. Bunun üzerine kurslarda yoklama alınmaya başlandı.
Rektör Aşkın’ın mal varlığına tedbir istemi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’a yönelik sürdürülen soruşturmada mal varlığına el konulması istendi.
Bağ-Kur’lulara yurtdışında tedavi imkânı Bağ-Kur’luların yurtdışında tedavi olabilmelerine ilişkin yönetmelik, Resmî Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Pamukova’daki hızlı tren faciasından geriye ‘korku’ kaldı Sakarya’nın Pamukova ilçesi yakınlarında meydana gelen ‘hızlandırılmış tren’ kazasının üzerinden bir yıl geçti.
Büyükşehirlerin asayişini tecrübeli 1. sınıf emniyet müdürleri sağlayacak Metropol illerde nüfus artışıyla birlikte suç oranlarında yaşanan artış, İçişleri Bakanlığı’nı yeni arayışlara yönelt..
Yargıtay, Cavit Çağlar’a verilen hapis cezasının usulden bozulmasını istedi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, İnterbank davasında işadamı Cavit Çağlar, oğlu Mustafa Çağlar, dayısı Şükrü Şanka..
Türk öğrenciler Meksika’dan 4 gümüş madalya ile döndü 12-19 Temmuz 2005 tarihleri arasında Meksika’da düzenlenen 46. Uluslararası Matematik Olimpiyatı’nda Türk milli takımı 4 gümüş, bir bronz..
TÜBİTAK, ÖSS’de ilk beş bine giren öğrencilere karşılıksız burs verecek Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), 2005 ÖSS sonuçlarına göre temel bilimleri tercih eden ve böl..
Anne olunca, zulme uğrayan her bir insandan kendini sorumlu hissedersin İçimden Geçen Şehirler kitabının yazarı Yıldız Ramazanoğlu, gezdiği şehirlerde İslam coğrafyası ile Batı arasında sürek..
Bilinçsiz tüketilen hayvansal ürünler brusella riskini artırıyor İnsanların hayvansal ürünleri bilinçsiz tüketmesi, brusella hastalığına yakalanma riskini kat kat artırıyor.
‘Gülen hareketi’ni anlama kılavuzu M. Fethullah Gülen’in teşvikleriyle oluşan ve kısa sürede Türkiye’nin küresel sürece en etkin katkısı haline gelen hareket bugüne kadar pek çok incelemeye k..
Çocukların düşleri şehrin parklarına çıktı Çocukların İstanbul’a hediyesi olan anıt heykellerden sonuncusu, önceki gün Tophane Parkı’na yerleştirildi.
Mimar Vedad Tek arşivi sanal âlemde Sanal Mimarlık Müzesi, Cumhuriyet devrinin en önemli yapılarına imza atan ünlü mimar Vedad Tek arşivini www.mimarlikmuzesi.org adresindeki "Sarayın ve Cu..
Coelho’nun dört kitabı beyazperdeye geliyor Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho’nun Türkçede de yayınlanan dört kitabı Simyacı, On Bir Dakika, Veronika Ölmek İstiyor ve Beşinci Dağ yakın bir zam..
‘Zamana direnen tarih’ için fotoğraf yarışması Koç Allianz’ın her yıl siyah-beyaz ve renkli olmak üzere iki ayrı dalda düzenlediği fotoğraf yarışmasında 2005 yılının konusu "Zamana Direnen Ta..
Mersin’de bulunan tablo Picasso’nun mu? Mersin’de, ünlü ressam Pablo Picasso’ya ait olduğu iddia edilen bir tablo ele geçirildi.
Ankara’da Avrupa film gösterimleri sürecek Ankara Sinema Kültürü Derneği tarafından düzenlenen "SineTek Avrupa Film Gösterimleri", ağustos ayında da sürecek.
Tom Hanks bu kez kaçakçı rolünde Tom Hanks, yazar George Crile’nin ‘Charlie Wilson’s War’ kitabından aynı adla uyarlanacak filmin başrolü için, Universal Pictures şirketiyle sözleşme imzaladı..
Meslektaşlarının linç etmeye çalıştığı gümrükçünün imdadına Meclis yetişti ‘Yetki belgesi’ olmayan çalışanları savcılığa bildiren Gümrük Müşavir Yardımcısı İrfan Yücesoy, televizyondaki ihbar..
‘Güneydoğu’nun yolları yapılmıyor’ suçlaması AK Parti’yi kızdırdı AK Parti, ‘Askerler, güvenlik görevlilerinin uyarısına rağmen asfaltlanmayan yollarda şehit düşüyor’ iddiasını ortaya atan ga..
Hükümet, sanal kumara savaş açtı Hükümet, internet siteleri üzerinden oynanan kumar oyunlarını engellemek için harekete geçti.
Buğdaya 350 bin verdik; onu niye konuşmuyorsun? Antalya Serik’e bağlı Belek beldesindeki Rixos Premium Otel’de dinlenen Başbakan Tayyip Erdoğan, dün cuma namazı için dışarı çıktı.
Yüksek Mahkeme’deki başkanlık düğümünü yeni üyeler çözecek Anayasa Mahkemesi’nde 3 haftadır devam eden başkan seçiminden dün yine sonuç çıkmadı.
Ok: Siyasal etkiye açık yargı, özgüvenini yitirir Hakimler ve Savcılar Kanunu’ndaki (HSK) değişikliğin ardından gündeme gelen yargıda siyasallaşma tartışmasına Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ..
Unakıtan, ‘geyik muhabbeti’ yapmak için Pepe’yi aradı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, dün Bursa’nın Kirazlı beldesindeki yağmur duasına katıldı.
Öger: İktidar, Avrupa Birliği yolunda rehavete düşmedi Alman Sosyal Demokrat Parti (CDU) milletvekili Vural Öger, AK Parti hükümetinin 17 Aralık’tan sonra rehavete kapıldığı yönündeki iddial..
Kader beni yine İstanbul'a getirdi Fenerbahçe’nin Juventus’tan transfer ettiği Ganalı orta saha oyuncusu Stephen Appiah dün Sarı-Lacivertlilerle resmi sözleşme imzalarken çarpıcı açıklamalard..
« » 1 2 3 4 5 6 7