23 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

23 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hep böyle mi yaşayacağız Londra’yı iki hafta içinde ikinci kez sarsan terör paniği, toplumun üzerine kara bir bulut gibi çöktü. Dün metro trenlerine gerginlik hakimdi. Daily Mirror gazetesini..
Yanlış adamı vurdular Sırt çantalarını atıp kaçan dört canlı bombanın peşine düşen İngiliz polisi, dün bir metro istasyonunda sıkıştırdığı şüpheliyi öldürdü. Kalın bir palto giydiği için bomb..
Sadece Feride yoktu Yönetmen, müzik yapımcısı, besteci Hulki Saner, dün İstanbul’da toprağa verildi. 84 yaşında vefat eden Saner için Bebek Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılı..
Körüklü efe çizmesi için patent kavgası Aydın’da, körüklü efe çizmesi imal eden ustalar arasında ‘patent’ kavgası başladı. Sökeli usta Zeki Avcıoğlu’nun çizmeye patent almak için girişimlerde..
Güzeltepe savaşı Alibeyköy Güzeltepe’de, ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında 10 gecekondunun yıkımına tepki gösteren ve aralarında maskeli yasadışı örgüt üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 100..
YÖK’ün başı sahte diplomayla dertte Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) başı sahte diplomalarla dertte. YÖK’ün ihbar ya da geriye dönük inceleme sonucu tespit ettiği sahtecilik olaylarından dolay..
Kan davası yüzünden başkan olduğu ilçeye gidemiyor Diyarbakır’ın Hazro İlçe Belediye Başkanı Hamit Ergin, kan davası nedeniyle 4 aydır ilçeye gidemediği için görevini dışarıdan yürütüyor.
Ok: Bu tablo çok vahimdir Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok ise konuşmasında ödülü şahsında, ‘hákim ahlakı ile zenginleştirilmiş karakter etiğine sahip tüm hákim ve Cumhuriyet savcıların..
Telekulak yetkisine onay ve iptal davası Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, MİT, Jandarma ve Emniyet’e, istihbarat amaçlı dinleme konusunda geniş yetki tanıyan Telekulak Yasası’nı onaylarken, ..
Türkiye hediyesi çiniyi satın aldı İngiltere Başbakanı Tony Blair, geçen yıl Türk hükümetinin kendisine hediye ettiği çini tabağı 175 sterlin (400 YTL) ödeyerek satın aldı. Blair’ın geçen yıl..
4 bin 322 Kuran kursu 59 müfettişe emanet Milli Eğitim Bakanlığı, Kuran kursları denetimini yönetmelik değişikliği ile görev alanı dışına çıkarınca, iş Diyanet İşleri Başkanlığı’na kaldı.
Ladin’le anlaşmış Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Metin Kaplan’ın, El Kaide lideri Usame bin Ladin’le temasa geçerek Türkiye ve Avrupa’da ABD hedeflerine yönelik ortak eylem hazırladığı ..
Pehlivanlara ‘Gay’ diyen siteye dava Edirne’de bu yıl 644’üncüsü yapılan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne İstanbul bölgesinden katılan güreşçi Ömer Kalender, kendisinin ve diğer güreşçiler..
Seninleyiz 9 yaşındaki Tuğçe’nin koruyucu annesi Sibel Alaş ile biyolojik annesi Gülcan Göçer arasındaki dava dün Kelebek’e konu olunca, Hürriyet okurları www.hurriyetim.com.tr’yi mesaj yağmu..
‘Yakala’ emri bilgisi kesindir Genelkurmay Başkanlığı, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un ABD ordusunun PKK’nın lider kadrosu hakkında ‘yakalama emri’ yayımladığı yönündeki sözl..
Kalp pili takılan 103 hastaya çağrı Amerikan Guidant şirketinin 1997-2000 yılları arasında ürettiği ve arıza yaptığı bildirilen kalp pillerinden Türkiye’de toplam 103 hastaya (SSK, Emekli San..
Batık gemiden sızan akaryakıtın Boğaz’ı kirletmesi önlenemedi CORONA-Z isimli kuru yük gemisinin Kilyos açıklarında batmasından sonra yetkililer gerekli tedbirlerin alındığını açıklamıştı. A..
Marmaray’ın 2. etabında geri sayım başladı Türkiye’nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan İstanbul Demiryolu Tüp Geçişi ve Banliyö Hatları (Marmaray) projesinin 2. etabını oluşturan ..
Kültür Sanat Rehberi KONSER Zülfü Livaneli bugün saat 21.00’de Rumeli Hisarı’nda hayranlarıyla buluşacak.
Tavşanlı ÖSS birincisinin hedefinde hukuk fakültesi var Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde ÖSS’ye giren adaylar arasında Eşit Ağırlık ve Sözel’de ilçe birinciliğini Özel Yavuz Selim Lisesi mezunu..
Öğretmen formu eksik doldurunca öğrencilerin sınavı geçersiz sayıldı Önceki yıllarda elle form doldurulan OKS’de bu yıl müracaatlar elektronik ortamda yapıldı. Ereğli’de formları yanlış doldu..
İmam Hatiplilerden protesto: ÖSS’deki başarımız engellendi Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte katsayı tartışması yeniden gündeme geldi.
‘Sıfır alanlar iki katına çıktı, acil önlemler alınmalı’ Türkiye Eğitim ve Öğretim Bilim Kültür Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) İstanbul Bölge Başkanı Hanefi Bostan, ..
‘Fundamentalizm ile İslam’ı aynı kefeye koymaya çalışanlar var’ AK Parti'nin daveti üzerine Türkiye'ye gelen Avrupa Parlamentosu ve Avrupa'daki ulusal meclislerin Türk asıllı milletvekilleri,..
Mehter marşlarını rock yorumuyla seslendirdi Müzisyen Zafer İşleyen, kahramanlık temaları içeren mehter marşlarından bazılarını Anadolu rock müzigi tarzında düzenleyerek seslendirdi.
5 günde 395 kilo eroin ele geçirildi İstanbul'da 5 gün içerisinde yapılan operasyonlarda toplam 395 kilo eroin ele geçirildi.
Yönetmen Hulki Saner toprağa verildi Solunum yetmezliği sonucu Bebek'teki evinde önceki gün hayatını kaybeden ünlü yönetmen, senarist ve bestekar Hulki Saner (84), Bebek Camii'nde cuma namazı..
THY, Paris seferlerine özel tarife uygulayacak Türk Hava Yolları (THY) yetkilileri, Türkiye'den Paris'e gidiş-dönüşlerde özel tarife uygulamasına geçtiklerini duyurdu.
Gecekondu yıkımına molotoflu direniş Eyüp Güzeltepe Mahallesi’ndeki gecekondu bölgesinde, yıkım olmadan olaylar yaşandı. Yıkım kararı alınan gecekonduların sahipleri, maskeli bir grubun tahri..
KİPTAŞ’a Beylikdüzü’nde rakip çıktı Büyükşehir Belediyesi Konut İmar Plan Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KİPTAŞ)’a rakip çıktı.
Bazı semtlerde 23-29 Temmuz tarihleri arasında elektrikler kesilecek Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ) yetkilileri, 23-29 Temmuz tarihleri arasında Gaziosmanpaşa, Sefaköy ve Silivri'deki ..
Jandarmaya bıçak çekti savcılık serbest bıraktı Büyükçekmece ve Esenyurt’ta hırsızlık zanlısı 2 kişi jandarma ekiplerince yakalandı.
‘İstanbul’a göç mutlaka kontrol altına alınmalı’ İktisadi Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Orhan Dikmen, İstanbul’a göçün mutlaka kontrol altına alınması gerektiğini söyledi.
Katil zanlıları, robot resimlerinden yakalandı Gaziosmanpaşa’da 17 yaşındaki bir genci bıçakla öldürdükleri ileri sürülen 3 zanlı, çizilen robot resimlerden faydalanılarak yakalandı.
FED Dershanesi, ÖSS’de ilk 6’yı kimseye kaptırmadı Edirne Fen Eğitim Dershanesi (FED), ÖSS’de Edirne 1., 2., 3., 4., 5. ve 6.’cılığı kimseye kaptırmadı.
Gölcük’te ÖSS’ye Marmara Işık damgası Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde ÖSS’ye Marmara Işık Dershanesi damgasını vurdu. Sözel, Sayısal ve Eşit Ağırlık’ta ilk 4 sırayı alan öğrenciler, aynı dershan..
Gönen’de ilk üç sırayı alanlara altın verildi Balıkesir’in Gönen ilçesinde OKS ve ÖSS birincileri Zağnos Dershanesi’nden çıktı.
Bilecik, ÖSS’de katsayı kurbanı Bilecik, meslek lisesi fazlalığının cezasını üniversite sınavında görüyor. 42 lisenin 30’unun meslek lisesi olduğu Bilecik, YÖK’ün ‘katsayı adaletsizliği’ sebe..
İzmit’in yanı başında susuz yaşayan 3 köy daha suya kavuştu İzmit’te merkeze bağlı Sekbanlı, Kulfallı-Ağaköy ve Arızlı köyleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi ..
Özel Çırağan Lisesi ilk mezunlarında yüzde 89’luk başarı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bu yıl ilk mezunlarını veren Gebze Özel Çırağan Lisesi, Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) yüzde 89’luk başar..
Yalova, üniversiteye en fazla öğrenci yerleştiren 2. il oldu Yalova, Türkiye genelinde ÖSS sonuçlarına göre üniversitelere en fazla öğrenci yerleştiren 2. il oldu.
Vali Köksal, İzmir’e atanmasını ‘Bursa halkının başarısı’na bağladı İzmir gibi büyük bir kente atandığı için mutlu olduğunu; ancak çok sevdiği Bursa ve Bursalılardan ayrılacak olmanın hüznünü..
‘Hırsızlığa karşı pencereleri kapatın’ Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Emniyet Müdürü Yusuf Fidan, vatandaşların yaz aylarında sıcaklardan bunalıp kapı pencere açarak uyumasının hırsızlara davetiye ..
İzmit'e 8 bin metrekare alan üzerinde spor tesisi yapılacak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit'in Orhan Mahallesi'nde 8 bin metrekarelik alan üzerine dev spor kompleksi yaptırıyor.
[HABER ANALİZ] Patlamayan bombaların etkisi daha büyük oldu, kafalar karışık Londralıların 56 kişinin ölümüyle sonuçlanan 7 Temmuz saldırılarının üzerinden iki hafta geçer geçmez ikinci bir "..
İngiliz basınında dört senaryo Londra’da iki hafta arayla yaşanan bombalı saldırılar dün İngiliz gazetelerinin manşetlerinden duyurulurken, basın olayların netleşmeyen noktalarını sorguladı.
Londra’da halk tedirgin, polis bir şüpheliyi vurdu Londra’da halk 15 gün içinde yaşanan iki terör saldırısının şokunu üzerinden atmaya çalışırken, polis dün intihar eylemcisi olduğundan şüphe..
Azerbaycanlı işadamları heyeti KKTC'ye gitti Azerbaycanlı 30 işadamıyla 5 devlet görevlisi, yatırım imkanlarını incelemek ve bazı resmi görüşmelerde bulunmak üzere dün İstanbul üzerinden KKTC..
Reuters ve BBC’nin aksine Alman ajansı PKK için ‘terör örgütü’ demeye başladı Alman Haber Ajansı DPA, PKK için ‘terör örgütü’ ifadesini kullanmaya başladı. Çarşamba günü Türkiye’nin terör örg..
Strasbourg Avusturya’ya ‘işkence’ uyarısı yaptı Son dönemde Türkiye’nin AB üyeliğine yaptığı sert muhalefetle dikkat çeken Avusturya’ya, Avrupa Konseyi’nden işkence ve kötü muamele uyarısı ge..
« » 1 2 3 4 5 6 7