23 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

23 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hakaretleri bir kitapta topladı 2001'deki seçimlerde, tüm seçmenlere hayatını anlatan fotoğraflı bir kitap gönderen İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, 2006 seçimlerine de bir kitapla hazırla..
Rice'ın ardından bombalı saldırı Ortadoğu turuna çıkan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, dün sürpriz biçimde Lübnan'ı da ziyaret ederken, başkent Beyrut yine patlamalarla sarsıldı.
Bombacı yerine konulan çocuk 7 Temmuz saldırılarını düzenleyen dört bombacıdan üçünün geçen yıl Pakistan'a gittiklerini gösteren kanıtlar şüpheli hale geldi. Otobüsteki patlamada öldüğüne ina..
Şara'dan mesaj: Teröre taviz yok Suriye Dışişleri Bakanı Faruk El Şara, özel temsilcisi aracılığıyla Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'e gönderdiği mesajında 'Şam yönetiminin teröre taviz vermedi..
Almanya seçim yolunda Mayıs'taki yerel seçimde iktidardaki Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) aldığı yenilgi sonrası erken seçim sürecine giren Almanya, 18 Eylül'de sandığa gidiyor.
Kâbil'de kara gözlük yasak Afganistan'da görev yapan Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti'nin (ISAF) komutanı korgeneral Ethem Erdağı, 36 ülkeden askerlere Kâbil sokaklarında 'koyu renkli göz..
Büyükanneler Irak'ı istiyor ABD'de çocukları ve torunları Irak'a gönderilen kadınların kurduğu 'Öfkeli Büyükanneler' grubundan beş kişi orduya asker olarak yazılmak için başvurdu.
Japon bakan füze düşürür Japonya parlamentosunun üst kanadı, savunma bakanına, başbakan veya kabine üyelerinin onayına gerek kalmadan Japonya'ya atılan füzelerin düşürülmesi için emir verme y..
Peru'da hoca isyanı Peru'da yüzlerce üniversite öğretim üyesi, maaşlarına zam yapılması talebiyle ülkenin orta kesimindeki Pasco bölgesinde bir yerel yönetim binasını işgal etti.
Anayasa kime emanet CHP'den transfer Cumhurbaşkanı Sezer'in Anayasa Mahkemesi'ne seçtiği avukat Serruh Kaleli, DSP'li olmadığını kanıtlarken, yeni görevini tartışmalı hale getirecek bir bilg..
54. turda da başkan seçilemedi Anayasa Mahkemesi Başkanlığı seçimlerinden 54. turda da sonuç çıkmadı. Pazartesi günü devam edilecek turlarda da sonuç çıkmazsa, seçim eylül ayına bırakılacak.
'Dinleme yasası' mahkemelik Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, polis, jandarma ve MİT'e telefon dinleme yetkisi veren yasayı onayladı. Ancak Sezer, yasanın geçici, yürürlük ve yürütme maddesi ..
Rektör Aşkın için müsadere talebi Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi'ne tıbbi cihaz alımı ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada rektör Prof. Dr. Yücel Aşk..
İrtica tempo yükseltti... Yargıtay Başsavcısı Ok, dinin 'siyaset ve ticarette' kullanıldığını belirtti. Ok, "Din de devleti kullanmak istiyor. Bu çok ciddi bir durum. Köktendinci akı..
Bakan Aksu'ya tepki İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, önceki gün Van'ın Erciş ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan jandarma başçavuş Kenan Taşan için dün Kelkit'te düzenlenen törene katıldı.
Anadol: Laiklik tehlikede Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), yönetmelik değişikliği yaparak Kuran kursları ile dernek ve vakıflara ait öğrenci yurtları denetimini ilköğretim müffettişlerinin g..
'İşaret edilen ülke Norveç' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'PKK'ya 'yataklık yapmak'la suçladığı İskandinav ülkesinin Norveç, örgüte maddi destek verdiğini söylediği partinin de Komünist İşçi Pa..
'Kaplan, Ladin'le ilişki içindeydi' 'Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs'ten ölünceye kadar ağır hapis cezasına çarptırılan İslami Cemiyet ve Cemaatleri Birliği/Anadolu Federe..
MEB: Valiler tüm kursları denetletebilir Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İlköğretim Müfettişleri Başkanlıkları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle Kuran kurslarının Bakanlık denetiminden çıkar..
Emniyet: Kuşadası PKK'nın işi Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, terörün sadece güvenlik güçlerinin alacağı önlemlerle değil, topyekûn mücadeleyle ortadan kalkacağını söyledi.
Sikorsky arıza yaptı: 4 yaralı Sikorsky tipi bir helikopterin inişte kontrol dışına çıkarak hasara uğraması sonucu, ikisi ağır dört askeri personel yaralandı. Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi..
En tuhaf 'yerel yönetim' Belediye Başkanı Hamit Ergin, kan davası nedeniyle dört aydır Hazro'ya gidemediği için görevini ilçe dışından yürütüyor! Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendi..
Çevreci avukat öldü Karadeniz Sahil Yolu ile ilgiyi dava için gittiği memleketinde kurşunlanan avukat Cihan Eren öldü. Üç aydır yoğun bakımda olan Eren, 60 yaşındaydı.
Kaçakçılık tüneli BOTAŞ'a ait boru hattındaki ham petrol hırsızlığıyla ilgili tutuklanan iki zanlının, işlettikleri akaryakıt istasyonundan hatta kadar 153 metrelik tünel kazdığı ve petrolü v..
Elde var sıfır... Özlüce Köyü'ndeki ağaçlandırma sahasında önceki gün çıkan orman yangını 20 saat sonra kontrol altına alınabildi. 300 hektarlık alanda etkili olan yangın, 150 hektar genç kız..
Hayda bre sanal âlem!.. Bir pehlivan, Kırkpınar'da güreşen sporcuları 'Türk geyleri' başlığıyla yayımlayan ve fotoğraflarını cep telefonlarına logo olarak satan yabancı internet sitesine sava..
Gönül var irade yok Sözleşmeli Dr. Mahir Yeşildal, Şırnak Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne tayin istedi. Bakanlık "Sözleşmeliler atanamaz" dedi. Devreye giren AKP'li Seyda, &..
Hakkâri'nin gönüllü doktoru Sağlık Bakanlığı'nın atadığı doktorların daha kente gelmeden istifa ettiği Hakkâri'ye iki yıl önce gönüllü gelen 44 yaşındaki Hazal Sayın, örnek bir davranış sergi..
Yıkımın ardından barikatlı eylem yapıldı Kâğıthane'de Tarihi Okmeydanı düzenlemesi için önceki gün yapılan yıkımın ardından dün ilçenin farklı semtlerinde barikatlı gösteri yapıldı.
Tüm bunlar ameliyat sırasında oldu Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat sırasında optopedi uzmanı Dr. Cengiz Karataş ile hastabakıcı Recai Şahin kavga etti. Şahin, eli..
TÜBİTAK'tan öğrencilere aylık 250 YTL karşılıksız burs TÜBİTAK, bu yıl ilk kez uygulamaya koyacağı programla, ÖSS'de ilk 5 bine giren ve bazı temel bilimleri tercih eden öğrencilere burs verm..
Öz çocuğuna sürekli işkence İzmir Konak'ta altı yaşındaki İ.Ö.'nün yardım istediğini duyan komşular polisi aradı. Baygın bulunan İ.Ö., "Annem kızınca dövüyor" dedi. Çocuğun ..
'Bebek ölümleri anormal değil' Diyarbakır Sağlık Müdürü Dr. Namık Kemal Kubat, Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde erken doğumlardan dolayı meydana gelen bebek ölümlerinin 'normal' olduğunu söyl..
Okul idaresinin inanılmaz hatası Bayburt Milli Eğitim Müdürü Süleyman Harmancı, il merkezindeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu yönetiminin OKS için okulun adını ÖSYM'ye yanlış kodladığını..
Yarışın galibi Tempo Bu hafta daha çok insanın evine haber dergisi girdi. Haftalık dergilerin bir süre önce 'daha çok okura ulaşmak' amacıyla fiyatlarını 5 YTL'den 1 YTL'ye indirerek başlattı..
Dört tekerlekli havuz Buldukları her parkta bikinilerini giyip güneşlenen, üstüne üstlük cadde kenarına, taşıma kumla plaj kuran Fransızlar, şimdi de dört tekerlekli havuza imza attı.
'Adile Teyze' yine kuzucuklarıyla Kanal D, 1980'li yıllarda ekrana gelen 'Uykudan Önce' programıyla tüm çocukların hayranlığını kazanan Adile Naşit'i animasyon olarak sevenleriyle tekrar bulu..
Parayla sağlık olmaz! Zengin ailelerin çocuklarının daha sağlıklı olacağına ilişkin genel kanı yanlış... Avrupa'nın zengin ailelerinden çocuklar kalp ve şeker hastalığına daha yatkınmış.
Günde 6 bin ziyaretçisi var UNESCO'nun Dünya kültür mirasları arasında gösterdiği Pamukkale'nin bembeyaz travertenleri, temmuzda turist akınına uğradı. Denizli'ye bağlı Pamukkale'ye...
Efe çizmesinde patent kavgası... Körüklü efe çizmesi imal eden ustalar arasında patent kavgası yaşanıyor! Aydın'ın Söke ilçesinde çizme ustası Zeki Avcıoğlu, çizmeye patent almak için Sanay..
Uzun ömür rekoru Japon kadınlar, ortalama yaşam süresi uzunluğunda son 20 yıldır birinci. Japonya Sağlık Bakanlığı sözcüsü, ülkesinde geçen yıl kadınların ortalama ömrünün 85.59, erkeklerin i..
Mars'ta soğuk duş Mars yüzeyinden kopan meteorlara göre bu gezegende hayat hiç olmadı! Science dergisinde yayımlanan araştırmada ABD'deki Massachussetts ve Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü ara..
Bir 'tık'la Ay önünde Dünyanın en büyük arama motoru Google, ilk insanın ayda yürümesinden 36 yıl sonra, harita hizmetine ay yüzeyini de ekledi. Google Moon hizmeti, 'Google Maps'...
Kralı delirtmişler 'Deli'liğiyle ünlü Kral 3. George'un saçında yüksek değerde arsenik bulundu. 1760'ta tahta geçen Britanya kralı 3. George'un 'şiddetli mizacını'...
Azerbaycan'dan ikinci adım Azerbaycanlı 30 işadamı ile 5 devlet görevlisi, yatırım imkanlarını incelemek ve bazı resmi görüşmelerde bulunmak üzere KKTC'ye gitti. Böylece Azerbaycan, KKTC'yi t..
Mumcu'dan eğitim sistemine eleştiri Anavatan Partisi lideri Mumcu ÖSS sonuçlarının eğitimdeki sorunları gözler önüne serdiğini söyledi. Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu 3 gün sürece..
25 kiloluk hediye Kuran'a CHP'den tepki Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un, milletvekillerine hediye gönderdiği 25 kiloluk dev Kuran'a CHP'den tepki geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevd..
AKP Avrupa'daki Türk vekilleri ağırlıyor Avrupa Parlamentosu'nda yer alan Türk asıllı milletvekilleri AKP'nin daveti üzerine İstanbul'a geldi. AKP'nin sıra gecesi dahi bulunan dolu bir progra..
Esad Karadeniz'e gelecek Esad'ın yaz tatili için ağustos ayı içinde Karadeniz Bölgesi'ne gitmek istediği belirtildi. Esad ve Erdoğan ailelerinin Rize'de ortak tatil yapması planlanıyor. Suriy..
Vergi borcu da jet gibi çıktı: 253 milyon YTL İstanbul'de vergi borcunu ödemeyenlerin lideri 253 milyon YTL ile Fadıl Akgündüz oldu. Onu 181 milyon YTL ile Orhan Aslıtürk ve ortakları izledi...
« » 1 2 3 4 5 6 7