21 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

21 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Etibank'ta reddi hâkim 23 sanıklı Etibank davasında Dinç ve Önay Bilgin'in avukatları, 'reddi hâkim' talebinde bulundu. Avukat Mehmet Asım İplikçioğlu'nun İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ne s..
Tüzmen 49 ülke gezdi Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, DYP Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan'ın kaç defa yurtdışına çıktığı, ne kadar harcırah aldığı ve hangi ülkelere gittiği konusundaki önerge..
Coco Cola'da işgal ve gözaltı 'Trakya Nakliyat' adlı taşeron firmadan sandikalı oldukları gerekçesiyle çıkarıldıklarını öne süren bir grup işçi, dün Coca Cola binasını işgal etti. Eyleme müda..
Borsada rekor üstüne rekor Birbiri ardına tarihi zirveler deneyerek yoluna devam eden İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), 30 binli endeks seviyelerine göz kırpıyor.
ABN Amro'nun 'Garanti' ilgisi Hollanda bankası ABN Amro NV'nin Garanti Bankası'nın çoğunluk hisseleri için teklif vermeyi düşünen beş büyük uluslararası bankadan biri olduğu belirtildi.
Fortis çağrı için başvurdu Dışbank'ın yüzde 89.34'ünü Doğan Grubu'ndan satın alan Fortis Bank, kalan yüzde 10.66 hisse için çağrıda bulunmak üzere SPK'ya başvurdu.
ÖİB: Telekom imtiyaz sözleşmesi 'anlaşılır' değil Özelleştirme İdaresi, Telekom imtiyaz sözleşmesini 'yatırımcı için açık olmadığı' gerekçesiyle iade etti. İdare, sözleşmenin yeniden değerlen..
Çalık Enerji'nin Arnavutluk'ta işi zor Arnavutluk'ta gerçekleştirilen ve Türk şirketi Çalık Enerji'nin kazandığı Albtelekom özelleştirmesi konusundaki tartışmaların sürdüğü belirtildi.
Erdemir'e Akbank'tan kredi Akbank, dünya çelik devlerinin göz diktiği Ereğli Demir Çelik (Edemir) ve bağlı kuruluşu İskenderun Demir Çelik'e (İsdemir) toplam 200 milyon dolar tutarında kredi ..
Turizmde yüzümüz güldü Dünya Turizm Örgütü'nün (WTO) raporuna göre Türkiye, 2004'te 15.9 milyar dolarla turizmden en fazla gelir elde eden 8. ülke oldu. Sıralamada, ABD 74.5 milyar dolarla 1...
HP 14 bin 500 işçi çıkaracak Dünyanın en büyük printer ve önde gelen bilgisayar üreticisi durumundaki Hewlett Packard (HP) şirketi, personel sayısında yüzde 10 indirime giderek, 14 bin 500 ki..
Çin ekonomisi dolu-dizgin Çin ekonomisi, hükümetin sanayi üretim ve yatırımlarını yavaşlatma girişimlerine rağmen beklentileri aşarak ikinci çeyrekte yüzde 9.5 büyüdü. Düşük petrol talebi, çe..
Unakıtan'dan personel savunması Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, geçen yıl bütçe kapsamındaki kuruluşlara 40 bin personel alımı hedefine karşın 85 bin kişinin alındığı haberlerinin gerçeği yansı..
Petrolde sıkı rekabet ABD'nin büyük petrol şirketlerinden Unocal'ı almak için ABD ve Çin firmaları arasındaki rekabet kızıştı. Amerika'nın ikinci büyük petrol şirketi Chevron...
Netsel Marina Koç Holding'in Netsel Marina'nın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TSMF) tarafından açık artırma yoluyla satışa çıkartılan yüzde 55 oranındaki hissesini 13 milyon 400 bin avro ka..
Tekel'in 'ikiz kulelerine' iki teklif Tekel'e ait 'ikiz kulelerin' satışı için çıkılan ihaleye biri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) biri de Yenigün İnşaat olmak üzere iki teklif gel..
Avrupa'nın gözü Türk havayolu şirketlerinde Bazı Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, özel Türk havayolu şirketlerini yakın takibe aldı. Avrupa Havacılık Örgütü ise Türk şirketlerinin bu aşamadan so..
Beko ve Arçelik'e kardeş Grundig'i İngiliz Alba PLC'yle ortak olarak geçen yılın başında satın alan Beko Elektronik, yeni markasını Türk tüketicileriyle tekrar buluşturuyor.
Plazalara eleştiri Türkiye genelindeki bin civarında yetkili satıcıdan 200'ünü üye olarak kaydeden, satış, servis ve yedek parça fonksiyonlarına sahip Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (OYD..
Otomobil üretimi mola veriyor Türk Metal Sendikası 1 No'lu Şube Başkanı İsmail Dursun, Oyak Renault'nun 22 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında üretimini durduracağını açıkladı.
AB, beyaz eti coşturacak Avrupa Birliği'nin (AB), Türkiye'ye karşı beş yıldır süren beyaz et ithalatı yasağını kaldırmasıyla birlikte, sektörün Rusya, Suudi Arabistan gibi büyük pazarlara da ..
Irak anayasasına iki koldan şeriatçı baskı Irak'ta 15 Ağustos'ta yazımı tamamlanıp meclis onayına, ardından da 15 Ekim'de referanduma sunulması öngörülen anayasa taslağıyla ilgili sancılar sü..
'PKK'yı ABD bitirebilir' Türkiye'nin ev sahipliğinde önceki gün sonuçlanan Irak'a komşu ülkelerin içişleri bakanları toplantısında terörle mücadele konusunda uzlaşılırken, Irak İçişleri Bakan..
Yargıda kürtaj karşıtı atama ABD Başkanı George W. Bush, ülkenin en üst yargı organı Yüksek Mahkeme'ye muhafazakâr bir yargıcı tercih etti. Bush, Federal Temyiz Mahkemesi'nde yargıç olan John..
Erdoğan kımız içti mi? Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Moğolistan Başbakanı Elbegdorj ve eşinin onurlarına verdiği yemekte Moğolların milli kıyafeti 'deel'le hatıra fotoğrafı çektirdi..
Yabancılar da bayramı kutladı Türk ordusunun Kıbrıs'a müdahalesinin 31. yıldönümünde KKTC'de kutlanan 20 Temmuz Bayramı'nda, Türkiye, kalabalık bir heyetle hazır bulundu.
'Kalbim Kâbil'de kaldı' Türkiye, Afganistan'daki 27 Ocak'ta devraldığı Kâbil Çokuluslu Tugay Komutanlığı'nı (KÇUT) dün İtalya'ya devretti. ISAF Komutanı Korgeneral Ethem Erdağı ile...
Müslümanlar izlenecek Britanya 7 Temmuz'da Londra'yı vuran terör saldırıları sonrası Müslüman cemaati izlemeye alıyor. Aşırı unsurları izleyebilmek ve terör saldırılarını önleyebilmek amacıyl..
Hizbullah hükümette Lübnan'da Suriye askerlerinin nisanda çekilmesi sonrası düzenlenen genel seçimlerin ardından ilk hükümet Fuad Sinyora başbakanlığında kuruldu.
YÖK'e yetki tırpanı 'Vatandaşa yük oldu' Türban ve meslek liselerine yönelik tutumu nedeniyle YÖK'e 'müdahale etmeye' karar veren AKP hükümeti Anayasa değişikliği çalışmalarına hız verdi. Ba..
Sezer'in son seçimi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Anayasa Mahkemesi'ndeki son boş üyeliğe Büyükelçi Osman Alifeyyaz Paksüt'ü seçti. Böylece 11 üyeli mahkemeye seçtiği asıl üye sayısı yedi..
Kral mezarı ucuz kurtulmuş Bilirkişiler, Nemrut Dağı'nda 2001'den beri restorasyon ve kazı çalışmalarını yürütürken görevden alınan Hollandalı bilim adamlarını suçladı: Asıl amaçları Kral Ant..
Kebabı Mardinlilere sor Büyükşehirlerde ve tatil beldelerinde midye dolma piyasasını ellerinde bulunduran Mardinliler, Adana kebabını da ele geçirdi. Kebabıyla ünlü Adana'daki Kebapçılar Odas..
Vakıflar AİHM gündeminde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi Vakfı'nın Türkiye'ye karşı yaptığı 'mülkiyet hakkı ihlali ve ayrımcılık' başvurusunu esastan incel..
Mehtap turuna sınır, dansöze yasak Alanya Kaymakamlığı, dört kişinin ölümüyle sonuçlanan tekne kazasından sonra ilçede tekne işletmeciliğine sıkı tedbirler getirdi. Bundan sonra mehtap turu..
Yatağan'da DNA taraması Yatağan Termik Santralı'yla ilgili kanser iddiaları nedeniyle 300 kişi DNA, 42 bin kişi de sağlık taramasından geçecek.
TBMM'ye çaycı şoku TBMM Genel Sekreter Vekili Ali Osman Koca, önceki gün dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan TBMM garsonunun sorumlu yöneticileri hakkında soruşturma açıldığını açıkladı.
Yeni 'terörle mücadele' yolda Genelkurmay'ın Terörle Mücadele Yasası'nda kapsamlı değişiklik istemesi, zaten aynı konuda çalışan Adalet Bakanlığı'nı hızlandırdı. Bakanlık taslak için yeni kom..
Van'da hüzünlü veda Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde PKK'nın yola döşediği mayının patlatılması sonucu şehit olan dört askerin cenazeleri, dün Van Ferit Melen Havalanı'nda düzenlenen törenlerle ..
Kızıltepe davası olaylı başladı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 21 Kasım 2004 tarihinde düzenlenen polis operasyonunda 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ile babası 30 yaşındaki Ahmet Kaymaz'ın öldürülme..
Tunceli'de beş asker yaralı Jandarma er Coşkun Kırandi'yi kaçıran PKK'ya yönelik operasyonlar sürerken, pusu kuran teröristler bir uzman çavuş ile dört eri yaraladı.
'En çok genel liseli mağdur' ÖSYM Başkanı Prof. Ünal Yarımağan, geçmiş yıllara bakıldığında meslek liselerinin üniversiteye yerleşme oranlarının, yüzde 25-28 oranında değiştiğini, bu oranın g..
Ümraniye'nin sırrı ÖSS şampiyonu çıkaran İstanbul Ümraniye Anadolu Lisesi, ilk mezunlarını verdiği 1998 yılında öğrencilerinin yüzde 90'ını üniversiteli yaptı. Geçen yıl da 214 öğrenciden 172..
Her yıl aynı dram Sınavı kazandılar ama ÖSYM Başkanı Prof. Yarımağan, Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) sonuçlarını açıkladı. 1 milyon 671 bin 603 adaydan 1 milyon 298 bin 666'sı sınavı kazandı..
Manyetik alan için önlemler Sağlığınız için, televizyondan en az 2, mikrodalga fırından ise 1 metre uzakta durun. Çocuklara cep telefonu almayın!
Gamze Günoral toprağa verildi Londra'da meydana gelen bombalı saldırılarda hayatını kaybeden 24 yaşındaki Gamze Günoral'ın cenazesi dün İstanbul'da toprağa verildi. Erenköy Tüccarbaşı Böcekl..
'Gnctrkcll'lilere bir hafta Amerika rüyası 'Gnctrkcll' üyeleri arasında yapılan çekilişi kazanan altı şanslı genç, ABD'nin New York kentinde rüya gibi bir hafta geçirdi.
Denize bak stresini at! Stresten kurtulmanın en hızlı ve en etkili yolu deniz manzarası! Britanya'da 2 bin yetişkin arasında yapılan araştırmada stres oranı ve başa çıkma yolları incelendi.
Erkek makyajı 80 milyon YTL Pazar araştırma şirketi NPD Group'un verilerine göre, geçen yıl ABD'de erkek cilt bakım ürünleri satışı yüzde 13 arttı. Bu, kadın bakım ürünlerindeki artışın iki k..
'14'lükler bunları izlesin' Britanya Film Enstitüsü, çocukların izlemesi gereken filmleri araştırdı. 14 yaş ve civarındaki çocukların izlemesi gereken 50 filmi halkın da katılımıyla belirleye..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8