21 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

21 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bypass da olurum 8 km. de yüzerim ABD’de 1996 yılında iki kalp damarına bypass yapılan 74 yaşındaki Doğan Şahin, 8 kilometrelik Dragos-Büyükada hattını 3 saat 40 dakikada yüzdü.
Mis gibi Trabant havası! Berlin Duvarı’nın yıkılmasından sonra tarihe karışan Doğu Almanya’nın efsanevi ‘külüstür’ otomobili Trabant, egzoz dumanıyla geri döndü. Trabant’ın ‘berbat kokulu’ eg..
30 milyon insan Çince öğreniyor Dünyada 30 milyondan fazla insan Çinceyi yabancı dil olarak öğreniyor. Çin hükümetine bağlı eğitim kaynakları, bunun nedenini, Çin’in uluslararası ticaret alan..
Sivrisinek ısırıklarında yanlışlar Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Erdoğan Sözüer, yaz aylarında sık görülen sinek ve sivrisinek ısırıklarına karşı ..
Ağrı kesici bant 120 kişiyi öldürdü Kronik ağrıları olan hastalara verilen ağrı kesici bant ‘Durogesic’ ile bağlantılı olarak 120 kişinin öldüğü bildirildi. Haberler üzerine Alman denetleme d..
‘Artık yoksul değilsiniz’ Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden (AB) müzakere tarihi alması Mardin Belediyesi’ne yaramadı. Kanalizasyon ve atık su projesi için Alman Kalkınma Bankası’ndan 15 milyon..
En pahalı güneş yağı Türkiye’de Alman Bild Gazetesi, tatile giden Alman vatandaşlarından gelen şikayetler doğrultusunda bazı ürünlerin hangi ülkede kaça satıldığını inceleyen bir haber yayınl..
Havaalanına ‘akıllı free-shop’ geliyor Free-shop’lar kanalıyla gerçekleştirilen alkollü içki ve sigara kaçakçılığının büyük boyutlara ulaşması üzerine, ‘akıllı free-shop’ sistemi kurulmasına ..
Budistlerden ‘bira şirketi borsaya girmesin’ direnişi Thai Beverage, halka açılmak için Tayland Borsası’na başvurunca, 10 bin kadar Taylandlı sokaklara döküldü. Budist rahiplerin başı çektiği..
Chevron: Unocal’a 17 milyar dolar veririz ABD’li petrol üreticisi Unocal’u satın almak için Chevron ve Çinli CNOOC arasında devam eden yarış fiyatları yükseltti. ABD’nin en büyük ikinci petro..
Sakıp Sabancı adına 35 bin dolarlık ödül Sabancı Üniversitesi, Washington’da bulunan The Brookings Institute adlı düşünce kuruluşuyla birlikte, merhum işadamı Sakıp Sabancı anısına, ‘Sakıp Sa..
Patronlardan Erdoğan’a: Cumhurbaşkanı olma TÜSİAD’dan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘Cumhurbaşkanlığına aday olma’ önerisi yapıldı. Geçen cumartesi günü Erdoğan’ı ağırlayan TÜSİAD’ın bazı ..
Bilgin’den karar öncesi reddi hakim talebi Etibank’ın zarara uğratılmasına ilişkin aralarında Dinç Bilgin, Önay Bilgin, Cavit Çağlar ile Nail Keçili’nin de bulunduğu 23 sanığın yargılandığı d..
Koç bizi küçük görmesin, asılacağız İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçılar Birliği Başkanı Tahsin Öztiryaki, Ereğli Ortak Girişim Grubu’nun ciddi bir çaba içinde olduğunu söyledi. ..
Grundig, Beko’yla canlandı Beko bünyesine katılan Grundig, geçirdiği sıkıntılı günlerden sonra Avrupa pazarında hızla büyüyor. Grundig, Avrupa’da 340 milyon Euro olan cirosunu 2009’da 1.2 mil..
Otomotivde dünya plaza rekortmeni olduk Otomotiv sektöründe yıl sonuna kadar bin yetkili satıcıyı çatısı altında toplamayı hedefleyen Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği Başkanı Özdem Kalyonc..
302 puan aldı tarih istiyor Mankenlik nedeniyle üniversiteye gidemeyen Aysun Kayacı’nın üniversite hayali gerçek olmak üzere. Bu yıl girdiği üniversite sınavında sözel puanının 302 olduğunu s..
Aktan’a haciz koydurttu Ebru Şallı’nın, yazdığı kitapta kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle spor spikeri Ümit Aktan’a açtığı maddi ve manevi tazminat davaları sonuçlandı. Aktan, ‘Spikeriz’ ..
Dövmelerimi sevmiyorum İngiliz şarkıcı Robbie Williams, vücudunun büyük bir bölümünü kaplayan dövmelerini sevmediğini ve yaptırdığı için pişmanlık duyduğunu söyledi. ‘Mümkün olsa yıkanınca ak..
İspanya’da alışveriş rekoru İspanya'nın en önemli sanat ve kültür etkinliklerinden biri olan ‘Mar de Musicas’ (Müzikler Denizi) Festivali kapsamında iki hafta önce Cartegena kentinde bir kons..
Güçlü sesler Açıkhava’da Most Production tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan Açıkhava Konserleri başladı. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen konser serisinde bu ..
Dostça ayrılacağız Evliliğinde sorunlar yaşayan ve aile dostlarının barıştırmak için araya girdiğini söyleyen Sibel Can, ‘Oturup konuşuyoruz ama bazı şeyler olmayınca olmuyor işte. Sulhi ile ..
Görev süreleri dolan başkonsoloslar ilk vedayı Vali Muammer Güler’e yaptı İstanbul’da görev süreleri dolan Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu David Arnett ve Çek Cumhuriyeti’ni..
Yerebatan’da panoramik İstanbul keyfi Yerebatan Sarnıcı, bugünlerde İstanbul’un görkemli bir manzarasını ağırlıyor. Bu manzaranın içinde Süleymaniye, Haliç, Galata, Eminönü ve Boğaz var.
Belediyenin yetiştirdiği badmintoncular Türkiye birincisi oldu Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Badminton Takımı, Türkiye Badminton 1. Ligi’nde Türkiye Şampiyonu oldu.
‘Bu eğitim kurumları kardeş ülkeler arasında köprü kuruyor’ Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Azerbaycan Kafkas Üniversitesi’ni gezerek üniversite yetkililerinden bilgi aldı. Belediye başkanl..
Bayrampaşa’daki bayanların yüzde 70’inde kemik erimesi var Bayrampaşa Belediyesi, osteoporoz hastalığının erken teşhis edilmesini sağlamak amacıyla ilçe genelinde ücretsiz kemik yoğunluğu ölç..
Ezan yarışmasını turistler de hayranlıkla izledi İstanbul Sultanahmet Camii'nde düzenlenen ‘Güzel ezan okuma yarışması’ camiyi gezmek için gelen turistlerin de ilgisini çekti.
Coca Cola işgaline polisten müdahale Ümraniye Dudullu'da, taşeron firma Trakya Nakliyat tarafından işten çıkartılan Coca Cola işçilerinin fabrikayı işgal eylemine polis müdahale etti.
‘Dekorasyon değişikliği müşteri kaybına yol açıyor’ Asal Bilgi Yönetimi ve Mutfak Derneği’nin düzenlediği, Restoran ve Lokanta Yöneticiliği eğitim seminerinde işletmelerde yapılan dekorasyon..
Kızılay, çalışkan öğrencileri İstanbul gezisiyle ödüllendirdi Kızılay, Anadolu’nun dört bir yanından İstanbul’a 10 günlük kamp için getirdiği çocuklara Topkapı Sarayı’nı ve tarihî yarımadayı ..
‘Yavrum hani evlenecektin, seni beyaz gelinliklerle görecektik’ Londra’da 7 Temmuz’da meydana gelen ve 54 kişinin öldüğü bombalı saldırılarda hayatını kaybeden tek Türk Gamze Günoral, dün Ere..
TIR alev alev yanınca sahibi fenalık geçirdi TEM Otoyolu Gazi Mahallesi mevkiinde seyir halinde olan dorsesiz TIR aracı, elektrik kontağında meydana gelen bir arıza sebebiyle bir anda alev al..
Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 31. yıldönümü yürüyüşle kutlandı Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 31. yıldönümü İstiklal Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşle kutlandı. Kıbrıs Türk Kültür Derneği, Türkiye Emek..
Faturaları mudiler ödemiş Tekstilbank Avcılar Şubesi’nin operasyon yönetiminde görevli banka memuru H.A.’nın 2002 yılından itibaren 3 yıl boyunca banka müşterilerinin hesabından üvey annesin..
Türkiye 4.sü Melike’nin hedefi endüstri mühendisliği okumak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Türkiye 4.sü Tekirdağ’dan çıktı. 1 milyon 600 bin öğrencinin ter döktüğü ÖSS’de Tekirdağlı öğrenci Melik..
Yeşilırmak öğrencisi Yalçın Şadi, sayısalda Türkiye 11.si Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) Türkiye 11.si Bursa Yeşilırmak Dershanesi'nden çıktı. Dersane öğrencilerinden Yalçın Şadi, sayısal pua..
OKS’de Kütahya’da ilk 4 derece MED’den Bu yıl ismi Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) olarak değiştirilen liselere giriş sınavında Kütahya’nın ilk 4 derecesi, Mutlu Eğitim Dershaneleri (MED) ..
Türkiye, Orhun Yazıtları’nı modern dünyaya bağlıyor Türkiye, tarihte Türk isminin ilk geçtiği Orhun Yazıtları’nın bütün dünya tarafından daha yakından tanınması için somut adımlar atıyor.
Ankara’ya çifte destek Erdoğan’ın ziyaretinde Moğolistan’dan Türkiye’ye Kıbrıs ve BM desteği geldi. Türkiye ve Moğolistan, BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine 2009-2010 dönemi için aday.
[HABER İZLENİM] Cengiz Han’ın torunlarının derdi; kadife devrim değil, geçim Bir Moğol atasözü, "Yüz kere bakacağına bir kere gör" diyor. Türklerin, binlerce kilometreyi aşarak neden Anadolu..
Gül: AB uğruna Kıbrıs’ta ‘ne pahasına olursa olsun’ demeyiz Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye ve KKTC’nin Avrupa Birliği’ne üyeliği uğruna Kıbrıs’ta ağır tavizler verilemeyeceğini söyled..
Denktaş tuhaf konuştu: Geri adımın şerefsizliği Türkiye’ye ait olur KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 31. yıldönümünde sert bir mesaj verdi.
Azerbaycan’dan Ercan’a ilk sefer 27 Temmuz’da Türkiye’den sonra havayolu ile Kıbrıs’a direkt ilk uçuşu, kardeş ülke Azerbaycan gerçekleştiriyor.
[HABER İNCELEME-2] Saldırılar, Müslümanlara psikolojik baskıyı artırdı Londra’daki terör saldırılarını gerçekleştiren teröristlerin göçmen kökenli gençler olması, dikkatleri Avrupa ülkelerin..
Batı’nın bencil Ortadoğu politikası, Londra’daki saldırıları doğurdu Londra saldırıları sonrası Batı’da başlayan özeleştiri sürecine Londra Belediye Başkanı Ken Livingstone da katıldı.
Amerikalı vekilden Gül’e cevap: Evet fanatiğim! ABD’ye karşı yeni bir terör saldırısı düzenlenmesi durumunda Mekke’nin bombalanmasını teklif eden ABD’li milletvekiline tepkiler çığ gibi büyüy..
Fiyat, 10 dolara yaklaştı fındık dalında kapışılıyor Ürün azlığı sebebiyle fındık perakende fiyatlarının son üç yılda 2 dolardan 10 dolara (yaklaşık 13,5 Yeni Türk Lirası) yükselmesi ihracatç..
Türkiye, turizmde dünya 8.si oldu Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) hazırladığı rapora göre Türkiye, 2004 yılında 15,9 milyar dolar ile turizmden en fazla gelir elde eden 8. ülke oldu.
ABD Merkez Bankası: Faiz artırımı sürebilir ABD Merkez Bankası FED, dolar gösterge faizinde kademeli artırımın sürdürüleceği sinyalini verdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8