21 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

21 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şans Topu 'nu iki kişi bildi Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği Şans Topu oyununun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen iki kişi 209 bin 789 YTL 95'er YKr ikramiye kazandı.
Patron topun ağzında Amerikalılar artık zina yapan patronlarını dava edebilecek. Kaliforniya Yüksek Mahkemesi'nce alınan bir kararla cinsel tacizin sınırları, patronun cinsel ilişkiye girme..
8.5 katrilyonluk eğlence parkı Disneyland'in, 12 Eylül'de açılacak Hong Kong şubesi, basına gezdirildi. 'Doğu-Batı sentezi' temasını taşıyan dev eğlence parkında...
Müzede sakıncalı model: Bomba ABD'nin New Meksiko eyaletindeki Los Alamos National Laboratory müzesinde 10 yıldan uzun süredir sergilenen atom bombası modeli, güvenlik nedeniyle kaldırıldı.
Tembel eş boşanabilir İspanya'da 'maço' erkeklere ev işi ve çocuk bakımı zorunluluğu getiren yasanın bir benzeri Kolombiya'da da gündemde. Eşlere ev işlerini bölüştüren yasa önerisi geçerse....
Bir nafaka itirazı! Britanya'da önce aldattığı sonra da boşanma davası açtığı eşine 5 milyon sterlin (yaklaşık 12.5 milyon YTL) ödemesi kararlaştırılan işadamı Alan Miller'ın avukatı...
Kanada da izin verdi Kanada eşcinsellere evlilik izni veren ülkeler kervanına katıldı. Daha önce Avam Kamarası'ndan geçen ve ardından senatoda da kabul edilen yasa tasarısı...
18 milyon kişi aç Afrika'da 10 ülkede 18 milyon kişi ciddi kıtlık tehlikesiyle yüz yüze... ABD'nin finanse ettiği Erken Kıtlık Uyarı Sistemleri Ağı'nın raporuna göre, su kaynaklarının azalmas..
Çalışanıyla ilişki yaşayan patron yandı ABD'NİN California eyaletinde yüksek mahkeme, çalışanlarıyla ilişkiye giren işverenlerin "cinsel kayırma" yaptığına hükmederek, diğer çalışanların patr..
Rock'çulara çadır yetmiyor BU yıl 3 - 4 Eylül arasında gerçekleştirilecek Türkiye'nin en büyük açık hava müzik etkinliği "Rock'n Coke İstanbul Festivali"nin 7 bin kişilik kamp biletleri bir a..
Başar ile Görsev'in notalarla 'sohbeti' ROMANLARI, TV-Radyo programları, köşe yazıları ile yıllardır çok geniş izleyici ve dinleyici kitlesine ulaşan gazeteci-yazar Kürşat Başar, Kanaltürk'te..
Çocuklarınıza bu 10 filmi seyrettirin İngiltere'de çocukların 14 yaşına kadar izlemesi gereken filmlerin listesi çıkarıldı. İlk sırada 66 yıl önce çekilen Oz Büyücüsü var'Hapse atılmamalı çün..
17'sinde bankaların kâbusu oldu 'İnternet kurdu' 17 yaşındaki B.B. ve arkadaşları, büyük bir bankanın müşteri hesaplarına girip 'balık tutma' yöntemiyle tam 400 bin YTL'lik vurgun yaptıNursen..
ESBAŞ'ta proje pazarı EGE Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ESBAŞ işbirliği yaptı. Proje Pazarı 2005, bu yıl 1-2 Aralık'ta Gaziemir'deki Ege Serbest Bölgesi'nde y..
Kazdağları'nı tüm dünya tanıyacak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bayramiç Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve Troia-İda Platformu işbirliği yaptı. Kazdağları çevre eğitim kursu düzen..
Motor tutkunları doğayla buluştu HONDA Motor'un İzmir ana bayii Yükseliş, müşterilerine özel doğa turu düzenledi. 30 motor tutkunu katıldı. İzmir'den yola çıkıldı, Ege'nin tatil cennetlerinde..
İzmir'de kamp kuracak Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP), sonbaharla birlikte seçim çalışmalarını hızlandıracak. Genel Başkan Murat Karayalçın, 60 kişilik Parti Meclisi ve 20 kişilik Merkez Y..
Kurayla konut sahibi oldular Manisa Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) ortaklaşa başlattığı 384 konutluk projeden ev sahibi olmak için 2 bin 100 kişi başvurdu. Atatürk Spor Salonu'..
Şifalı çamura hücum Şifalı çamura ilgi her geçen gün artıyor. Muğla Milas'a bağlı Güllük'teki çamur banyoları da yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Tekneyle yarım saatlik yolculukl..
Müze olacak KARŞIYAKA Belediyesi 25 yıldır kamulaştırılması için uğraşılan tarihi Latife Hanım Köşkü'nü satın aldı. Başkan Cevat Durak, binanın hissedarlarıyla 1.5 trilyon lira değerindeki bi..
Turizm iyi yolda İzmir'e gelen turist sayısı, geçen yıla göre yüzde 11.9 arttı...Kıbrıs saygısı
Gönülden hayırsever "YAP Okulunu, Yaşat Adını" kampanyasına hayırsever Gönül Akdağ da katkıda bulundu. Akdağ, Menemen Meslek Lisesi'ne yaptıracağı uygulama anaokulunun protokolünü, Vali Vekil..
Her şey Türkçe için... Akademi Ege'nin "yazma sanatı" konulu semineri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kez İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü ve viyolonsel sanatçısı Hakan Cem konuk oldu. Müz..
Kanunsuzlar cirit atmayı sürdürüyor İzmir'de önceki gece Teksas'ı aratmayan görüntüler yaşandı. Alsancak'ta meydana gelen iki ayrı olayda, 3'ü güvenlik görevlisi altı kişi yaralandıKonukların..
ABN Amro Garanti'nin peşinde Hollanda bankası ABN Amro'nun, Garanti Bankası'nın çoğunluk hisseleri için teklif vermeyi düşünen beş büyük uluslararası bankadan biri olduğu bildirildi.Fortis'te..
Greenspan: FED'in, faiz artırımı sürecek ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Alan Greenspan, Kongre'de yarı yıl değerlendirmesi yaptı. Greenspan, ABD ekonomisinin büyümesine yönelik görünümün gü..
Özelleşecek Tarım Kampı, Diyanet'e verildi Mayısta açılan özelleştirme ihalesiyle Yol - İş'e satılan İzmir Gümüldür'deki Tarım Bakanlığı'na ait kampın satışı durdurularak bedelsiz olarak Diya..
14 bin elektrikçi Oyak'ı seçti Oyak Emeklilik, 14 bin ortağı bulunan Elektrik Çalışanları Biriktirme ve Yardımlaşma Kooperatifi'nin bireysel emeklilik sistemine üye olması için çalışmalara ba..
TSK, Kâbil'i devretti Türk Silahlı Kuvvetleri, 6 aydır yürüttüğü Kâbil Çokuluslu Tugay Komutanlığı'nı 4 Ağustos'ta Afganistan Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti'nin (ISAF) komutasını üstlen..
Demir parmaklıkları kesip kaçtılar Edirne'de sınırda yakalan kaçakların konulduğu Yeniimaret Barınmaevi'nde kalan 19 kaçak, demir parmaklıkları keserek kaçtı. Kaçaklardan Afganistan, Cezayir,..
İETT zammına öğrenci protestosu Kendilerine "Öğrenci Muhalefeti" adını veren bir grup üniversite öğrencisi Taksim'de bir protesto gösterisi düzenleyerek, İETT otobüs biletlerine yapılan zamla..
OKS şampiyonları Boğaz keyfi yaptı OKS sınavında birinci, ikinci ve üçüncülüğü göğüsleyen beş öğrenci, Fatih Koleji'nin dün düzenlediği yat gezisinin konuğu oldu. Yat gezisine, OKS'de Türkiye..
Görüntüler izlenecek Bahçeşehir'de bir benzin istasyonunda Evren Açıkgöz'ü öldürdüğü ve Zehra S. I.'yı kaçırdığı gerekçesiyle yargılanan Mustafa Baran'ın dünkü duruşmasında mahkeme, olay anın..
TIR küle döndü Haydarpaşa Limanı'ndan yük almak için yola çıkan TIR, TEM Otoyolu'n elektrik kontağından çıkan yangın sonucu küle döndü. Mustafa Gür'ün kullandığı ve Mustafa Karan'ın kullandığ..
TBMM'den yeni bir sünnet seferi 2005 Egemenlik Yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve bir grup Türk hekimi tarafından gerçekleştirilen "Afgan Çocuklarına Sağlık Taraması ve Sünnet Şölen..
Kanlı mektup bırakıp kayboldu Kadıköy Anadolu Lisesi hazırlık birinci sınıfı öğrencisiyken eğitimini yarıda bırakan 14 yaşındaki Nesrin Demirci, geride intihar edeceğini yazdığı kanlı bir mek..
İlahiyatçının oğlu Hollanda'ya kaçtı İslami İlimler Vakfı'nın kurucusu ve ilahiyat profesörü Ali Özek'in Mecidiyeköy'deki şirketi aracılığıyla bilişim piyasasını 4 milyon dolar dolandırdığı i..
'Saray'ın inşaatı İstiklal'i mahvetti Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın sahibi olduğu Saray Muhallebicisi, İstiklal Caddesi'ndeki karşı binaya taşınıyor. Yeni binanın yıkım çalışmal..
Bu ailenin tüm fertleri yazar!.. Edirne'de yaşayan Aktaş ailesini diğer ailelerden ayıran en büyük özellik, tümünün şair veya yazar olması. Yaşları 11 ile 16 arasında değişen 3 kardeş dışında..
Osmanlı ve kent tarihi yetim kaldı Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye üzerine çalışmalarıyla tanınan 63 yaşındaki yazar Stepfnos Yerasimos dün Paris'te hayatını kaybetti. Yakalandığı amansız ha..
Mehmetçik ikinci kez komutanlığı devretti Afganistan'da bulunan ISAF Komutanlığı'na bağlı Çokuluslu Tugay Komutanlığı İtalya'ya devredildi. Kâbil'de Türk Silahlı Kuvvetleri, 6 aydır yürüttüğü..
'Cacık ve musakka' deyip, anlaşıyorlar Kâbil Uluslararası Havaalanı Komutanlığı'nda Türk ve Yunan askerler aynı koğuşta kalıyor. İki ülke askerini can ciğer yapan ise yemek kültürlerinin uyuş..
Türk usulü kurtarma Takla atan otomobili çevirmeye çalışan kalabalık başarılı olamadı Aracın içinde bulunan yaralı kadın kolundan çekilerek çıkartıldı. Bakırköy Florya'da dün öğle saatlerinde..
Baykal: Vahdettin tarihte mahkûm CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Vahdettin hain değildi" tartışması başlatan Bülent Ecevit'e, "Gereksiz, anlamsız, zamansız bir çıkış. Vahdettin tarihimizde m..
Erdoğan'dan terör zirvesi çağrısı Başbakan Erdoğan, Moğolistan ziyaretinde Türkiye gazetesine yaptığı açıklamada terörün siyasi malzeme yapılmaması gerektiğini belirtti. Bazı siyasi parti lid..
Paksüt, hukukçu aileden geliyor Paksüt, "Babamın kuruluşuna katkıda bulunduğu mahkemeye üye olmaktan gurur duydum" dedi'Fidan da DTH hareketi içindeydi'
'Öcalan olur verdi' Osman Öcalan, "Leyla Zana'nın oluşturduğu hareket, Abdullah Öcalan'ın oluru ile kuruldu" dedi. Osman Öcalan'a göre, PKK son zamanlarda çıkmaz bir yola girdiŞehit olacağını..
Bush'tan yine 'bağış kardeşliği' İngiltere, Fransa ve İtalya'dan sonra Almanya'ya da seçim kampanyasına yüksek bağış toplayan bir ismi atadı. Çelik tüccarı yeni büyükelçi, diplomat kökenli de..
Yunanistan F16 uçakları alıyor Yunan hükümetinin ABD yapımı 40 adet F-16 Block 52 plus tipi savaş uçağı ile Alman yapımı 333 adet Leopard tipi zırhlı araç almaya karar vermesi Yunan siyasi pa..
Radikallerle sanal savaş Dünyanın dört bir yanından Müslümanlar, Londra'daki saldırıları kınamak için bir internet sitesi kurdu. Sitenin adı "Barış adına değil", sloganları ise "İslam adı alt..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8