20 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

20 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sınır ötesi operasyon meşru hakkımız Soçi'de Vladimir Putin'in konuğu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonraki durağı Moğolistan'a uçarken Zaman'a yaptığı açıklamada teröre karşı günd..
‘Türk dünyası için laf değil icraat yapıyoruz’ Erdoğan, Moğolistan’ı ziyaret eden ilk Türk başbakan. Gezinin önem ve anlamını sorarken Moğolistan’a daha önce verilmiş ve yerine getirilmeyen s..
Müslüman liderlerle buluşan Blair ‘şer ideolojisine’ karşı diyalog istedi İngiltere’nin başkenti Londra’yı kana bulayan terör saldırılarının ardından Müslüman topluma verdiği ılımlı mesajlarl..
‘Kâbe’yi vururuz’ diyen ABD’li vekile sert tepki ABD’de Cumhuriyetçi Parti Colorado Milletvekili Tom Tancredo’nun, bir radyo programında Mekke’nin bile bombalanabileceğini söylemesi ABD’deki ..
Merkel ve Sarkozy’den Paris’te Türkiye karşıtı ittifak Almanya’da eylül ayında yapılması beklenen erken seçimlerden galibiyetle çıkacağı öngörülen Hıristiyan Demokrat Partisi (CDU) Genel Başk..
Ek protokol bir hafta içinde imzalanacak Türkiye, Gümrük Birliği anlaşmasının Kıbrıs Rum Kesimi’ni de kapsayacak şekilde genişletilmesine imkan tanıyan ek protokolü hafta sonu ya da en geç ön..
Lübnan’da Hizbullahlı ilk kabine kuruldu Suriye askerlerinin çekilmesinin ardından 30 yıl sonra ilk bağımsız seçimlerini geçen ay gerçekleştiren Lübnan’da hükümet kuruldu.
Gül: Sınır ötesi operasyon ihtimal dışı değil Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Irak’a sınır ötesi operasyon konusunun "ihtimal dışı olmadığını’ söyledi. Gül, İrlanda Dışişleri Bakanı Dermot ile..
[HABER İNCELEME-1] İngiltere’yi ‘İngiliz terörist’ vurdu 7 Temmuz sabahına kadar İngiliz insanı için terör ‘yabancı’ bir tehlikeydi. Ne IRA terörü, ne de 11 Eylül saldırıları İngiliz insanın..
‘Terörle mücadelede dünyanın Gülen’in görüşlerine ihtiyacı var’ Londra’daki saldırıların ardından Müslümanların terör karşısında yeterince net bir duruş sergileyemediğine yönelik iddialar yin..
Kredi kartı faizi CHP’yi de çileden çıkardı: Bankalar halkı sömürüyor Bankaların kredi kartı kullanıcılarından aldıkları aylık gecikme faizi yıllık enflasyonun üzerinde seyrediyor.
‘Toprakbank’ın kaynakları grup şirketlerine aktarılmış’ Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilen Toprakbank’ın eski sahibi Halis Toprak’ın da aralarında bulunduğu 20 sanığın yargılandığı ..
Tarım arazisine kurulan sanayi tesisine af çıktı Tarım arazilerinin korunmasını hedefleyen Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe gir..
İngiliz kadınlar ayakkabı için servet harcıyor İngiltere'de yapılan araştırmalar, ortalama alışveriş düşkünü olan bir kadının ömür boyu 31 bin 680 sterlinlik (yaklaşık 74 bin Yeni Türk Lirası..
Türkiye’nin nüfusu 72 milyonu aştı İstanbul’a beş yılda Kocaeli eklendi Son nüfus sayımının yapıldığı 2000 yılından bu yana Türkiye'nin nüfusu yüzde 6,3 oranında artarak (4 milyon 297 bin) ha..
Vakıfbank bir ayda 1,5 milyar dolarlık kredi aldı Vakıfbank, 750 milyon dolarlık yeni bir sendikasyon kredisi aldı. Kredinin imza töreni Esma Sultan Yalısı’nda yapıldı.
Rekabet Kurulu’ndan Seydişehir ihalesine onay Konya Seydişehir'deki Eti Alüminyum AŞ'de bulunan yüzde 100 oranındaki kamu hissesinin satışına ilişkin olarak Rekabet Kurulu'ndan onay çıktı.
Sigaraya yeni vergi gündemde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, sigaraya yeni vergiler gelebileceğini bildirdi. Balkanlar’da komşu olan 3 ülkenin bakanları, Meriç Nehri üzerinde üç ülkenin toprakl..
Hintli petrol devi Tüpraş’ta kararlı Tüpraş'ın yüzde 51 hissesinin blok satışı için açılan ihalede ön elemeyi geçen 13 şirket arasında bulunan Hindistan'ın petrol devi IOC, Avrupa pazarına aç..
Kısa vadeli konut kredisi alın, yarısını nakit ödeyin Bankalardan alınan konut kredileri bu yılın ilk altı ayında yüzde 140 oranında artarak 6 milyar 313 milyon Yeni Türk Lirası'na ulaşırken,..
Rumlar Kıbrıs’ta Türk mermileri kullanmış Kıbrıs Barış Harekâtı’nda Rumların Türk askerine karşı kullandığı mermilerin, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’na ait olduğu ortaya çıktı.
Kıbrıslı Türklere paşalık yolu açıldı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın (GKK) çeşitli kademelerinde görev yapan Kıbrıslı Türk subaylara generalliğe terfi h..
Otobüs firmaları emanet kayısılardan yolcuların bagajlarını taşıyamaz oldu Malatya Otobüs Terminali, şehir dışında bulunan yakınlarına kayısı göndermek isteyenlerin akınına uğruyor.
ÖSS sonuçları bugün açıklanıyor isteyenler cepten öğrenebilecek Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile Yabancı Dil Sınavı’nın (YDS) sonuçları bugün saat 11.00’den itibaren açıklanıyor.
İhale dosyaları kasasından çıkınca çete soruşturması açıldı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın’ın evinde yapılan aramada el konulan şifreli kasa dün soruşturmayı yürüten savcını..
Libya’da idam edilen Selim Aslan işkenceyle öldürülmüş Libya'da 14 Temmuz’da idam edildikten sonra cenazeleri İstanbul’a getirilen iki Türk işçiden Selim Aslan'ın kardeşi Ali Aslan, ağabeyini..
‘YÖK, katsayı adaletsizliği ile eğitim hakkını gasp ediyor’ Meslek liselerine uygulanan katsayı eşitsizliği tepki almaya devam ediyor. Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Baş..
Aşırı sıcaklar ameliyat erteletiyor Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ardından Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’nde bebeklerin ölümüne yol açan ‘hastane enfeksiyonu’ yaz..
Bebek ölümlerinden sonra hastanelerin yeni doğan servislerine sıkı denetim Manisa’daki bebek ölümlerinin ardından hastanelerin yeni doğan servislerinde denetimler sıkılaştırıldı.
‘Muayenehanelere ibadet yeri açılması zorunlu değil’ Sağlık Bakanı Recep Akdağ, muayenehanelere ibadethane açma zorunluluğu getirileceğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Didim’de düştüğü öne sürülen uçak aranıyor Aydın’ın Didim ilçesi Akyeniköy beldesi açıklarında Cessna tipi küçük bir uçağın denize düştüğü iddiaları üzerine araştırma başlatıldı.
Oğul Fidan, Zana’dan özür bekliyor Öldürülen HADEP eski Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan’ın oğlu Zınnar Fidan; Leyla Zana, Orhan Doğan ve Diyarbakır Belediyesi hakkında basına sitem dolu ..
[HABER ANALİZ] ‘Derin PKK’nın Fidan cinayeti, AB yoluna engel Diyarbakır’da işlenen bir cinayet, ‘Kürt sorunu’nu yeniden gündeme getirdi. Hikmet Fidan’ın infazının arkasında ilk ipuçları terö..
Hakkari’de askerî araca uzaktan kumandalı saldırı: 4 şehit Hakkari'nin Çukurca ilçesi Köprülü mevkiinde dün sabah saat 09.00'da yola döşenen uzaktan kumandalı mayına çarpan askerî araçta bulu..
Doğudaki müdürler başarısızlığı öğretmen açığına bağladı Ortaöğretim Kurumları Sınavı sonuçları Doğu ve Güneydoğu’da eğitim kalitesinin düşüklüğünü ortaya koydu. Doğu illerinin, başarı listes..
Öğrencilerin sınavlı liselere girme şansı yüzde 65 arttı Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumları Sınavı’nda (OKS) okulların geçen seneki taban puanlarını yeni sisteme uyarlayarak yayın..
Şampiyonların hedefi kansere çözüm bulmak 10-17 Temmuz tarihleri arasında Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen 16. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatları’na katılan Türk takımı 4 madalya ile dönd..
Akif ve Necip Fazıl ilköğretimlilerin seviyesini aşıyor Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Necip Fazıl Kısakürek ile Mehmet Akif Ersoy’un ‘ilköğretim öğrencilerinin seviyesine uygun eserleri ..
Hasan Burkay Hakk’a yürüdü İrşad ehlinden gönül insanı Hacı Hasan Burkay Efendi, Ankara Gölbaşı’ndaki evinde Hakk’ın rahmetine kavuştu.
Kelaynaklar tek eşli mi, araştırılacak! Dünyada yalnızca Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi ve Fas’ta koloni halinde yaşayabilen ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan kelaynakların, tek ..
Basın Özgürlüğü Ödülü bu yıl verilmiyor Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ‘ifade özgürlüğünü, bilgi edinme ve gazetecilerin haber verme haklarını sınırlayan 5237 sayılı Türk Ceza Yasası gerç..
Oyun çocuğun kişiliğini geliştiriyor Hayatının herhangi bir döneminde oyun oynamamış kimse yok gibidir. Her insanın hayatında geçmişte oynadığı oyunların önemli bir yeri vardır.
‘Şimdi Now’ festivali istek üzerine bu kez Stuttgart’ta İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ilki geçtiğimiz yıl ağustos sonunda yapılan ve büyük ilgi gören ‘Şimdi Now’ festivalin..
Hollywood, Yeşilçam’ı taklit ediyor! Birbirine benzeyen Hollywood filmlerinden sıkılan Amerikalı sinemaseverler, Amerikan filmlerinin Türk versiyonlarına yöneldi.
Açıkhava konserleri, ‘Başucu Şarkıları’ ile renklenecek Bu yıl 16. kez düzenlenecek Most Açıkhava Konserleri, bugün akşam Candan Erçetin konseriyle başlıyor.
Nuri Bilge Ceylan, Altın Portakal jürisinde Uluslararası sinema dünyasının, Cannes’da aldığı ödülle yakından tanıdığı yönetmen Nuri Bilge Ceylan, TÜRSAK’ın 42. Antalya Altın Portakal Film Fes..
Yeşilçam’ın ‘sesi’ Alev Emre Koral toprağa verildi Tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde pazar sabahı vefat eden, 73 yaşındaki oyuncu ve seslendirme sanatçısı Alev E..
‘Komşu Köyün Delisi’ Anadolu yollarında Sanat Kurumu’ndan "En İyi Yapım Ödülü"nü alan Ankara Devlet Tiyatrosu oyunu ‘Komşu Köyün Delisi’, DT’nin 2005 Yaz Sezonu etkinlikleri çerçevesinde Çan..
Edebiyat günlerinin konukları Arap yazarlar Didim Belediyesi, Akköy Kütüphanesi, Edebiyatçılar Derneği ve Didim Turizm İşletmeciler Derneği’nce bu yıl ikincisi düzenlenen Sanat ve Edebiyat Gü..
Kimse benden daha Atatürkçü değil Demirel’in tavrını yadırgamadım Eski Başbakan Bülent Ecevit, Zaman’a yaptığı "Vahdettin hain değildi" açıklamasının ardından kendisine yöneltilen eleştiriler..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8