20 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

20 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Konut kredisi hesabını çok iyi yapın BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, yılın ilk yarısında yüzde 140 oranında artan konut kredileri için ‘Gelir durumunuzu bir daha gözden geçirin. İlerleyen yıllard..
‘Nereden buldun’ demeyiz Gelir İdaresi Başkanı Osman Arıoğlu, ‘Banka hesaplarında şüpheye ve ticaretteki beyanla çelişkili çek, senet, havale hareketlerine dönük inceleme’ yaptıklarını söyled..
Sezer'den bir veto daha Cumhurbaşkanı Sezer, eğitim ve araştırma hastanelerinde klinik şefi ve şef yardımcılığı kadrolarına, ilgili dalda uzman olan profesör, doçent veya doktorlar arasından ..
ABD, Başbuğ'u doğrulamadı Genelkurmay İkinci Başkanı Org. İlker Başbuğ'un, ABD'nin Irak'taki PKK liderlerinin yakalanması için direkt emir verdiği yönündeki açıklamasını, Washington doğrulama..
Operasyon ihtimal dışı değil Bakan Gül, sınır ötesi operasyon konusunda, "Bu konuda alınmış bir karar yok. Hiçbir ülke olanlara göz yummaz" dedi'Türkiye, ABD, Irak zirvesi yapılacak'
Putin, PKK kıskacında Rus Kommersant gazetesi, Ankara'nın PKK konusunda Moskova'yı köşeye sıkıştırmayı başardığını yazdı217 kınama imzası
Avustralya şampiyon bisikletçiye ağlıyor Avustralya Kadın Bisiklet Milli Takımı’nın şampiyon sporcusu Amy Gillett, Almanya’da bir otomobilin çarpması sonucu öldü. Kazada 5 bisikletçi de yaral..
Afganların cebinde Ata’nın resmi var Genelkurmay Başkanlığı’nın Afganistan’a düzenlediği basın turu dün başkent Kabil’de verilen brifingler ve tatbikatlarla başladı.
Irak’ta anayasa hazırlayan üç Sünni öldürüldü Irak’ın yeni anayasasını hazırlamakla yükümlü parlamento komisyonunun 3 Sünni üyesi, dün Bağdat’ta silahlı kişiler tarafından yapılan saldırı son..
Bütün eski başkanların bir ölüm planı var, Clinton hariç Yaşayan eski ABD başkanlarının tümü, öldüklerinde nasıl bir devlet töreni istediklerini askeri yetkililere resmen iletirken, Bill Clin..
Avusturya Adalet Bakanı cezaevinde mahsur kaldı Avusturya’da, Adalet Bakanı Karin Miklautsch, denetlemek üzere gittiği Steirmarkt eyaletindeki Karlau ceza ve tutukevinde, bindiği asansörün ar..
Türkiye’nin tam üyeliğine karşıyız Alman ana muhalafet partisi Hıristiyan Demokratlar’ın (CDU) lideri Angela Merkel, Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ı ziyaret ederken, Fransa İçi..
Türkiye öder, Kıbrıs harcar dönemine son Barış Harekatı’nın bugün kutlanacak 31’inci yıldönümü öncesinde Hürriyet’e konuşan KKTC Başbakanı Soyer bugüne kadar uygulanan ‘Türkiye öder, KKTC har..
Pakistan’da bombacı izi Londra’yı kana bulayan Pakistan asıllı İngiliz teröristlerden Muhammed Sadık Han (30) ve Şehzat Tanver’in (22) geçen Kasım ayında birlikte Pakistan’a gidip Karaçi, Lah..
Medrese sancısı 1980’li yıllarda CIA’nın, Sovyetler’e karşı yürürlüğe konulan ‘Yeşil Kuşak’ projesi çerçevesinde Pakistan’da finanse ettiği, ‘medrese’ diye anılan din okullarının kapatılması ..
Denizde kontrol sıfır Tatil beldelerinde denizde serinlemeye çalışan tatilciler için en büyük tehlike, boğulmak değil, kontrolsüzce dolaşan ve güvenlik bandının dahi içine giren sürat motorla..
Manzara izlerken ormanı kül etti İngiltere’den otostopla Türkiye’ye gelen İngiliz turist Steven John Goacher, Bodrum’da kamp kurduğu Pazar Dağı’nda yangın çıkardı. Bodrum, Ortakent-Yahşi, Yal..
TBMM çaycısı sahte yüzbaşı Kendisini istihbarat yüzbaşısı olarak tanıtıp iş bulma vaadiyle vatandaşları dolandırmakla suçlanan TBMM çaycısı Mustafa Yıldız yakalandı.
Manken değil, Türk güvenlik görevlisi Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan ve Fuhlsbüttel Havaalanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan Serpil Bağumoğlu, mankenleri kıskandıracak güzelliğiy..
ÖSS sonuçları bugün Öğrenci Seçme Sınavı’nın (ÖSS) sonuçları bugün açıklanıyor. Üniversite adayları, 19 Haziran 2005 Pazar günü girdikleri Öğrenci Seçme Sınavı’nın (ÖSS) sonuçları ile 26 Hazi..
Didim’de denize Cessna düştü Aydın’ın Didim İlçesi’ne bağlı Akyeniköy Beldesi açıklarında dün Cessna tipi küçük bir uçak denize düştü. Orman gözetleme kulesi görevlilerinin ihbarına göre uçak..
Başhekimler istifa ediyor Yürürlüğe giren yeni yasanın getirdiği ‘özel muayenehane yasağı’ yüzünden İstanbul’daki önemli hastanelerin başhekimleri, bir bir istifa etmeye başladı. Sağlık Bakan..
Türkiye nüfusu 72 milyonu aştı Türkiye nüfusu haziran sonu itibariyle 72 milyon 65 bin kişiyi buldu. Nüfusumuz 2000-2005 döneminde 4 milyon 297 bin kişi arttı.
İnadına daha fazla turist İrlanda Dışişleri Bakanı Dermot Ahern, Kuşadası’ndaki bombaların İrlandalıları Türkiye sevgisinden vazgeçirmeyeceğini, aksine Türkiye’ye olan ilginin daha da artacağ..
Geçmişi karıştırmayalım Ecevit, ‘Vahdettin hain değildi’ çıkışına yönelik eleştirileri, ‘Kimse benden daha fazla Atatürkçü değil’ diye yanıtladı. ‘Geçmişi karıştırmayalım’ diyen Ecevit, ‘Atat..
TGC Basın Özgürlüğü Ödülü, TCK’ya takıldı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Basın Özgürlüğü Ödülü Büyük Seçici Kurulu, yeni TCK nedeniyle 2005 yılı ödülünün verilmemesini kararlaştırdı.
Mescit sadece yataklı kuruluşa Sağlık Bakanı Recep Akdağ sağlık kuruluşlarında ‘ibadet için uygun mekan’ ayrılmasını öngören yönetmelik taslağının sağlık ocağı, dispanser, muayenehaneleri değ..
Anayasa Mahkemesi’ne 2 yeni üye Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Anayasa Mahkemesi’nin Danıştay kontenjanından boş bulunan asıl üyeliğine Danıştay Genel Kurulu’nca gösterilen üç aday arasınd..
CHP ve SP’ye ihtar istemi gündemde Anayasa Mahkemesi, CHP ve Saadet Partisi’ne ihtar verilmesi istemlerini bugün görüşecek. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, olağanüstü tüzük kurultay çağrısı..
‘Çete’den suçluyor Rektör Prof. Aşkın hakkında çete oluşturmaktan soruşturma başlatan Başsavcı Kemal Kaçan, lojmandaki 1000 eserden 800’ünün kaçak olduğunu söyledi. Kaçan, baskında 25 milyon ..
Son 10 yıl içinde 40 bin yabancı gelinimiz oldu İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, bir soru önergesini cevaplarken son on yıl içinde 40 bin yabancı kadının Türk erkekleriyle evlendiğini açıklad..
İlk görev günüydü Hakkari’de bölücü teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu, Teğmen Tuna Kara, yeni görevinin ilk gününde şehit düştü. Bir ay önce öğretmen Nihal Kara ile hayatın..
ABD ‘yakala’ talimatı verdi Medya yöneticilerini bilgilendirme toplantısı düzenleyen Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, ABD’nin PKK’nın lider kadrolarının yakalanması için direkt ..
Tavşanlı’da 192 toplu konutun sahipleri belli oldu Tavşanlı’da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı devam eden 192 toplu konutta daire seçimi sona erdi.
‘Benim babamla hayallerim vardı’ DYP Bağcılar eski ilçe başkanı İbrahim Tok’a (40) aracı ile çarparak ölümüne neden olduğu iddiası ile yargılanan doktor Cengiz Cantürk (71) "Ailem ve ben olay..
Yol verme kavgasında bir kişi ezen TIR şoförüne 30 yıl hapis isteniyor Büyükçekmece’de yaşanan yol verme kavgasında bir kişinin feci şekilde ölümüne sebep olduğu iddiasıyla yargılanan TIR şof..
Silivri’de kumarhane baskınında toplam 68 kişi gözaltına alındı İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nca, Silivri’de kumarhane olarak kullanıldığı tespit edilen 2 villaya baskın düzenlendi.
Narkotik polisi 4 ayrı operasyonda 4 kilo uyuşturucu ele geçirdi Narkotik Şube polisleri tarafından Fatih, Beşiktaş, Beykoz ilçeleri ile Atatürk Hava Limanı’nda yapılan operasyonlarda toplam ..
SHÇEK’li 26 altın çocuk, Paris gezisi ile ödüllendirildi Ahmet Bulum 15 yaşında. 10 yıl önce annesini, 3 yıl önce ise babasını kaybetmiş. 3 yıldır Ağrı Yetiştirme Yurdu’nda kalıyor.
Orman yangını tatbikatı gerçeğini aratmadı Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte orman yangınlarına karşı alınan tedbirler artırıldı. Hem ekiplerin yangına müdahalesindeki çevikliğini kayb..
Zirve Dergisi, OKS’de dereceye giren öğrencilere bilgisayar verdi Zirve Dergisi, Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS)’nda dereceye giren abonelerini ödüllendirdi.
Türkiye derecesi elde eden Sakarya Ufuk öğrencileri, altınla ödüllendirildi Sakarya Özel Ufuk İlköğretim Okulu öğrencileri, Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nda (OKS) gösterdikleri başarıyla Saka..
Çırağan, Kocaeli’nin okulları arasında birinci oldu Çırağan İlköğretim Okulu, OKS’de Kocaeli genelinde okul olarak birinci oldu. Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Özel Çırağa..
OKS’de Türkiye 30.su Tekirdağ Özel Derya Koleji’nden çıktı Orta Öğretim Kurumları Sınavı'nda (OKS) Tekirdağ Özel Derya İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerinden Ayşenur Sezer, eşit ağırlıkta ..
OKS Gebze birincisi Anafen Dersanesi’nden 2005 Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) sonuçlarına göre Gebze'nin birincileri Marmara Işık Anafen Dershanesi'nden çıktı.
Kocaeli’nde ilk 100’ün yarısı Marmara Işık’tan Geçtiğimiz yıllarda Kocaeli birinciliklerini çıkartan Marmara Işık, 2005 OKS sonuçlarında da beklentileri boşa çıkartmadı.
Tinercilerin barındığı tarihî evler mahallenin kâbusu oldu Tekirdağ’da gündüz saatlerinde mahalle çocuklarının oyun mekanı olan terk edilmiş ahşap evler, gece saatlerinde "tinerci-balici" den..
Tinerci genç, tacizde bulunan şahsı bıçakladı Bursa’da tinerci bir genç, kendisine cinsel tacizde bulunduğunu ileri sürdüğü şahsı cadde ortasında bıçakladı.
Türkiye, Orta Asya’nın ötesine uzandı Orta Asya ülkeleriyle ilişkileri daha da ileri götürmek isteyen Türkiye, tarihî öneme sahip Orhun Yazıtları’nın bulunduğu ‘atayurt’ Moğolistan ile tarihî..
Moğol çocuktan Erdoğan’a attan düşme taktiği! Erdoğan, Ulan Bator’da "Naadam Şenliği"ni izledi. Burada, "erkeğin üç oyunu" diye tanımlanan, güreş, okçuluk ve at yarışı gösterileri yapıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8