20 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

20 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İş Bankası İzdemir'i satmıyor Global Steel Holdings (GSHL) İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. (İzdemir) sermayesindeki yüzde 54.68 payı satın almak amacıyla İş Bankası ile imzaladığı hisse alış-sa..
Erdemir dünya basınında Belçika'nın 'La Libre Belgique' gazetesi, Erdemir özelleştirilmesinin tüm büyük çelik üreticilerinin ilgisini çektiğini yazdı.
Hazine'nin faizi yüzde 15.16 Hazine'nin geçen ay yüzde 14.89'a kadar gerileyen 91 gün vadeli referans bono ihalesindeki yıllık bileşik faiz, dün yapılan ve 2.3 milyar YTL'lik borçlanmaya gidi..
Moğol çocuktan al dersi Başbakan Erdoğan'ın Moğolistan ziyareti renkli geçti. Binicilik ve okçuluk hünerlerinin sergilendiği şenliklere katılan Erdoğan attan düşen çocuğa "Benim gibi..
Irak'ta hedef bu kez anayasa Irak Devlet Başkanı Celal Talabani kalıcı anayasanın ay sonuna kalmadan tamamlanacağını ilan eder etmez anayasa komisyonunun üç üyesi öldürüldü.
Afganların tesellisi TSK Afganistan'ın yeniden imarında önemli rol üstlenen TSK, son olarak Afgan halkına bir okul kazandırırken, Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF) kapsamında yürüttüğü..
Merkel'in Paris gündemi Türkiye Almanya'da eylülde yapılacak erken seçimin en güçlü adayı olan muhalefetteki Hıristiyan Demokrat lider Angela Merkel, dün Paris'i ziyaret ederek Fransa Cumhurb..
'Türkler üye olmasın' Türkiye'nin AB ile müzakerelere başlayacağı 3 Ekim yaklaştıkça Avrupa halklarının muhalefeti de artıyor. Türkiye'nin AB üyeliğine karşı kurulan 'Avrupa için Ses'...
Blair Müslüman cemaatle buluştu Britanya Başbakanı Tony Blair ile muhalefet liderleri, Londra saldırısı karşısında mücadele planı geliştirmek üzere dün 1.6 milyon nüfuslu Müslüman cemaatin li..
Ukrayna'da trafik polisi yok Ukrayna lideri Yuşçenko, ülkesinde yolsuzluğun sembolü haline gelen trafik polisliği müessesesini kaldırdı. Polislerin sadece insanlara eziyet ettiğini belirten Y..
Gül'den ABD'li vekile tepki Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, "Müslümanlar saldırırsa biz de onların Mekke gibi en kutsal yerlerini vururuz" diyen ABD'nin Cumhuriyetçi vekili T..
'Nükleer silah yayılabilir' ABD'de yayımlanan New York Times, Türkiye'yi nükleer silah üretme kapasitesi olmasına rağmen, Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Antlaşması'na uyduğu için bunu ..
ABD, PKK liderlerini yakalama emri verdi Medyaya brifing: Medya temsilcileriyle bir araya gelen Orgeneral İlker Başbuğ, Irak'taki PKK varlığı ve terörizmle mücadelede yapılması gerekenler ha..
ABD: Sınır ötesi harekât iyi tercih değil ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Dan Fried, PKK'ya yönelik sınır ötesi bir operasyonun 'yapılacak en iyi hareket olmadığını' söyledi. The Washington ..
Gül: Sistemli saldırıya seyirci kalamayız Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kuzey Irak'a yönelik sınır ötesi operasyon tartışmalarını değerlendirirken "Hiçbir ülke kendisine dışarıdan ı..
Pentagon: Bilgimiz yok ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) kaynakları, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un ABD'nin PKK'nın lider kadrosunun yakalanması için emir verdiği yönünde..
Savcıya bak savcıya! İlke imza attı Van Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Kaçan, gizli hazırlık soruşturmasını basın açıklamasıyla duyurarak bir ilke imza attı. Savcı Kaçan, Yüzüncü Yıl Üniversite..
Atamalar düğümü çözer mi? Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Anayasa Mahkemesi'nde boş bulunan üç asil üyelikten ikisine atama yaptı. Sezer'in tercih ettiği isimler Danıştay kontenjanından üye..
Son padişaha iade-i itibar yok Son padişah Vahdettin'e onur ve itibarının geri verilmesi konusunda Başbakanlık son noktayı koydu: Bu konuda yapılacak herhangi bir işlem yok.
Yine mayın: Dört asker şehit Hakkâri'de yola döşenen PKK mayınına askeri araç çarptı. Bir üsteğmen, bir teğmen ve iki er şehit oldu, dört er yaralı.
TBMM çaycısı tutuklandı! TBMM çaycısı dolandırıcılıktan tutuklandı. Mustafa Yıldız kendisini istihbarat yüzbaşısı olarak tanıtıp, Ankara'ya bağlı Elmadağ ilçesi ve Kırıkkale'de iş bulma vaadi..
Kadrolaşma vetosu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, araştırma-eğitim hastanelerinde sınavsız olarak klinik şefi ve şef yardımcısı atanmasına olanak sağlayan yasa değişikliğini, siyasi kadrola..
Hedef 15 dakikada kontrol Orman Bölge Müdürlüğü, dün yangın söndürme tatbikatı düzenledi. Tatbikat öncesinde Orman Bölge Müdürü Faruk Çebi, Taşdelen mevkiindeki yangın gözetleme kulesinde bir..
TGC: Bu yıl özgürlük ödülü yok Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) 2005 yılı Basın Özgürlüğü Ödülü, 'ifade özgürlüğü, bilgi edinme ve gazetecilerin haber verme haklarını sınırlayan Türk Ce..
'Yenidoğan' taranıyor Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi'nde iki bebeğinin ölümü, 15 bebeğin hastalanmasından sonra yapılan incelemelerde, enfeksiyon ihtimali azalırken, virüs taramasına geçildi.
İki villada kumarhane Silivri'de kumarhaneye dönüştürülen iki villaya düzenlenen operasyonda, kumar oynattıkları ve oynadıkları belirlenen 68 kişi yakalandı.
Topbaş'a kadro dayanmıyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir yıl içinde 102 üst düzey yöneticiden 96'sının yerine atama yaptı.
ÖSS sonucu açıklanıyor Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) sonuçları, bugün açıklanıyor. Sonuçlar internet sitesinden ya da cep telefonları aracılığıyla duyurulacak.
Beşiktaşlılar 'Kentkart' sahibi olacak Beşiktaş Belediyesi, sağlık, ambulans, trafik gibi sorunları çözmek amacıyla hazırladığı Kentkart projesini hayata geçiriyor. Beşiktaşlılar, Kentkart ..
Sendikalar: OKS'ye dikkat Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, 2005-Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS) sonuçları ile 'öğrencilerin özel okullara yönelmesinin önünü açmasından' kayg..
Kilisenin çanları çalındı Dolapdere'deki Panayia Evangelstira Kilisesi'nin iki çanı iki gün arayla çalındı. Çanlardan Rus yapımı olanın Türkiye'nin en güzel sesli çanı olduğunu belirten yetki..
Kolesterole karşı fındık ye Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri tarafından desteklenen ortak çalışmayla, Türkiye'deki fındık çeşitlerinin yapılar..
Kelaynak tekeşli kuş mu? Dünyada yalnızca Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi ve Fas'ta koloni halinde yaşayan kelaynakların, tekeşli olup olmadıkları araştırılacak. Birecik'teki üretme istasyonunda..
Silikon komedyeni bozar Günay Karacaoğlu'nun 'Kısmet'ini pardon kıymetini bilmiyoruz galiba. Son yıllarda yetişen en sıcak, en sevimli, en yetenekli oyunculardan biri oysa. Yapımcıların mı ak..
Koman'ın izindeler Heykeltıraş İlhan Koman retrospektifiyle eşzamanlı yürütülen 'Beldemiz İçin Sanat' (BİS) projesi kapsamında Koman'dan etkilenen çocukların yaptığı heykeller, İstanbul'un fa..
e-Bay'de ilan: Yatırımınızı bana yapın Hintli bir şarkıcı, ilk albümünü çıkarabilecek parayı internetteki açık artırma sitesi e-Bay'den topladı. Gelecekteki kazancını açık artırmaya çıkaran g..
Podyum sınavı Avustralyalı modeller bugünlerde podyumda yer kapma telaşında. 5-11 Eylül 2005 günlerinde gerçekleştirilecek olan Melbourne Bahar Moda Haftası'nda yer almak için seçmelere katıl..
Guidant, kalp pilleri için uyardı ABD'de bulunan Guidant şirketi, doktorları 1997-2000 yıllarında ürettikleri dokuz farklı kalp pili için uyardı. Pulsar Max, Pulsar, Discovery, Meridian, Pu..
Evlilik de yok boşanma da İyi haber: Boşanmalar azalmış. Ancak evlenenlerin sayısı da düşmüş... ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, insanların evlenmek yerine bir arada yaşamayı tercih etmes..
Sevgili değil tablo biriktiriyor Madonna artık eskisi gibi değil. Bir zamanların skandallarıyla ünlü pop divası, Vogue dergisinin ağustos sayısı için ailesiyle verdiği pozlarda tam bir İngili..
1 milyon Çinli tayfundan kaçıyor Çin'de yaklaşık 1 milyon kişi, fırtına tehdidi nedeniyle tahliye edildi. Tayvan'da altı kişinin ölümüne, 30 kişinin yaralanmasına, 41 milyon dolarlık hasara n..
Siyah çikolataya 'klinik' onay geldi Çikolatanın faydaları ilk kez klinik olarak kanıtlandı. ABD Kalp Derneği'nin araştırmasına göre siyah çikolata tansiyonu düşürüyor. Çikolatanın içinde b..
Nüfus beş yılda 4 milyon artmış Türkiye nüfusu haziran sonu itibarıyla 72 milyon 65 bin kişiyi bulurken, 2000-2005 döneminde 4 milyon 297 bin kişi arttı. Nüfus sayımının yapıldığı 2000'den b..
Kadının ayakkabı gideri: 74 milyar Ayakkabılarınıza şimdiye kadar kaç para harcadınız? Britanya'da yapılan araştırmalar, ortalama alışveriş düşkünü bir kadının ayakkabılarına ömür boyu 31 bin..
'Saklambaç'tan görkemli veda atv'nin sevilen dizisi "Saklambaç" yüzde 5.7 izlenme oranı ve yüzde 24.4 izlenme payıyla pazartesi akşamı A/B grubunda en çok izlenen program olarak ekrana veda e..
'Emel İçgüdü' filmi sona erdi 1994'te 'Temel İçgüdü' filmine özenerek karyolaya bağladığı kocasını 30 yerinden bıçaklayan ve 'Sharon Emel' olarak anılmaya başlanan Emel Demir, eşine boşanma d..
Otoparkçılar yine yakıyor Tarihi Kirazlı Mescidi'ne ait 3 katlı ahşap bina yangında kül oldu. Gözler otopark mafyasında. Son bir yılda 5 tarihi eserin yanarak yok olduğu Süleymaniye'de önceki..
Plaj zanlısı tutuklu Bodrum'da Göltürkbükü'ndeki beach club'de çıkan kavgada Galatasaray Lisesi mezunu Mustafa Ertuğrul Değer'i (18) bıçaklayan Serkan Kırkız (29) tutuklandı. Hastanede tedavi..
Villa Casino Silivri'de lüks kumharhanelere çevrilen iki villaya düzenlenen baskında, 4 polisin de aralarında bulunduğu 68 kişi yakalandı. Silivri'nin Gümüşyaka beldesinde kumarhaneye çevrile..
Dünyanın kitabı artık cebinizde Ideefixe'in yürüttüğü projeyle Tolstoy'dan Aziz Nesin'e pek çok yazarın kitapları satır satır cep telefonunuza dökülüyor. Kitap alanında pek çok yeniliğe imza ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8