2 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

2 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Mücevheri daha da büyüteceğiz’ Türk Telekom ihalesini almanın mutluluğunu yaşayan Oger Telecoms yetkilileri, firma için yeni yatırımlar yapacağını açıkladı.
Dünya Bankası: İhale sonucu ekonomi için güvenoyu Türk Telekom özelleştirmesi ekonomi çevrelerince olumlu karşılandı. Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Oger Telecoms-Telekom Ita..
İtalyanların Avea'dan çekilmelerine gerek kalmadı Oger Telecoms-Telecom Italia Ortak Girişim Grubu’nun ihaleyi kazanmasıyla birlikte 3 aydan beri "İtalyanların Avea’daki hissesi ne olacak?" s..
[HABER ANALİZ] Avea, Telsim ve Turkcell’i artık daha çok zorlayacak Özelleştirmenin simgesi haline gelen Türk Telekom’un Arap-İtalyan grubuna geçmesi Türkiye için yeni dönemin başlangıcı olac..
Abant Platformu, Türkiye’ye evrenselliğin kapılarını açtı Abant Platformu'nun dokuzuncusu Erzurum Palandöken'de ‘Yeni bir çağın eşiğinde; eğitimde yeni arayışlar' konu başlığı ile başladı.
[HABER İZLENİM] Abant Platformu şahısları aştı Eğitim öğretim başarısı açısından her geçen yıl ülkemizin en geri illeri arasına giren Erzurum’da uluslararası mahiyette bir organizasyonun gerç..
Eğitimde yeni arayışlar tartışılıyor Erzurum Milletvekili Doç. Dr. Ömer Özyılmaz, dünyanın gelişmiş ülkelerinde sivil toplum örgütlerine büyük önem verildiğini açıkladı.
Keyfî huzur denetimlerine son İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, polisin özellikle geceleri "huzur operasyonu" adını verdiği, trafik ve asayiş denetimlerine son verdi.
Bir santimetrekare bile menfaat sağlamadım İngiltere ziyaretiyle Türkiye gündemine oturan İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, emekliliğini istedi.
Suça karışan çocuklar yurtlarda ıslah edilecek Çoğunlukla ‘kapkaç ve hırsızlık’ olarak ortaya çıkan çocuk suçlarındaki patlama, hükümeti yasal reformlar çıkarmaya yöneltti.
'Van Gölü'ndeki kirlilik ancak 100 yılda temizlenir’ Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Van Gölü üzerindeki pet şişeler ve plastik tabakların ancak 100 yılda kaybolacağını söyledi.
Tramvay kazasında bilirkişiden belediyeye ‘tedbirsizlik’ suçlaması Eskişehir’de hız denemesi yapan tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden Fatma Arduç’un (21) ailesine İstanbul Teknik Üni..
Üniversitelerdeki başörtüsü yasağı Avrupa basınında Fransa’nın dünyaca ünlü gazetesi Le Monde, Türkiye’de üniversitelere girmeleri yasaklanan başörtülü genç Türk kızlarının eğitimlerine devam..
Tek konutu olan özürlü, emlak vergisinden muaf Özürlülüğün önlenmesi ve özürlülerin sorunlarını çözmeye yönelik düzenlemeler getiren yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
253 bin kişi, memur olmak için yarışacak A grubu ve öğretmenlik kadrolarına memur almak amacıyla düzenlenen 2005-Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk iki oturumu bugün yapılacak.
Emniyet’in iki yıldır aradığı ‘canlı bomba’ başkentte çıktı Ankara, dün 'canlı bomba' dehşeti yaşadı. Üzerine sardığı el yapımı bombayla Türkiye'nin en iyi korunan devlet kurumlarından Adalet..
Allah’a inanan insan bu tehditlerden korkmaz Olay sırasında makamında bulunan Bakan Cemil Çiçek, "canlı bomba"nın kimi hedef aldığının önemli olmadığını belirterek, "Olayı kişiselleştirmek do..
Polisevine konan bomba patlamadan imha edildi Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, polisevi bahçesine bırakılan zaman ayarlı patlayıcı, erken farkedilerek bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale..
‘Hakimleri bakanlık atarsa yargı siyasallaşır’ Yargıtay Başkanlar Kurulu, "hakim adaylığına atamaların Adalet Bakanlığı tarafından yerine getirilmesinin yargıda siyasallaşma meydana getireceğ..
Mutfağına ‘sağlıksız’ raporu verilen Sağlık Bakanlığı personeli zehirlendi Sağlık Bakanlığı merkez binasındaki onlarca personel, yedikleri balıktan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
Valilik de özel hastane açma izni verebilecek Sağlık Bakanlığı, özel sağlık kuruluşu açmak isteyen girişimcilerin önündeki bürokratik engelleri kaldırmak için bir yönetmelik taslağı hazırladı..
11 eczacıya devleti dolandırmaktan gözaltı Adana’da sahte ilaç kupürü ile Emekli Sandığı’nı dolandırdıkları ileri sürülen 11 eczacı ile 3 kalfa gözaltına alındı.
Sıcaklar alerjik nezleyi artırıyor Halk arasında daha çok burun tıkanıklığı ve saman nezlesi adıyla bilinen alerjik rinit (alerjik nezle) ve astma hastalıkları hızla artıyor.
BM: AIDS Asya’da hızla yayılıyor Birleşmiş Milletler, AIDS’in Asya’da yayılma riskinin, daha önce hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu belirtirken gerekli tedbirlerin alınmaması halinde 2010 yı..
Hava sıcaklığında 2 derece artış korkusu Dünya Yaban Hayatını Koruma Fonu (WWF) tarafından küresel ısınmanın boyutları ve sonuçlarını ortaya koymak amacıyla hazırlanan "Kutuplarda İklim Değiş..
Açık renk giyinip bol sıvı gıda alın Bir süredir Avrupa’da etkili olan sıcak hava dalgası bugünden itibaren ülkemizde de etkisini daha fazla gösterecek.
Uzay mekiği Discovery, 13 Temmuz’da yolcu Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Discovery uzay mekiğinin 13 Temmuz’da fırlatılacağını açıkladı.
Yaz tatilinde öğrenme yetersizliğini giderebilirsiniz Uzun bir yaz tatilinin ilk haftaları geçti. Bilhassa ilköğretim öğrencileri için yaz tatili eksikliklerin telafi edilebileceği bir mevsim..
Akraba ziyaretlerine götürülen çocuklar daha başarılı oluyor Sadece okula gidip gelen, akrabalarıyla ilişkileri zayıf olan çocuklar, eğitim hayatında başarılı olsa bile çalışma hayatında iliş..
Mimarlık birikimimiz görücüye çıktı Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) tarafından düzenlenen ve yaklaşık 10 bin mimarın katılacağı "UIA 2005 İstanbul 22. Dünya Mimarlık Kongresi"nin hazırlık..
Kırsalın zarafeti: Karadeniz mimarisi Sergiler dizisinin en renklisi, geçtiğimiz hafta Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde açıldı. Karadeniz fotoğraflarını Ali Konyalı’nın kadrajından İstanbul..
Şiiratı’nda Baudelaire’in kedisi dolaşıyor! Yılda iki kez çıkan şiir dergisi Şiiratı’nın ‘bahar kitabı’ yayınlandı. Şair Seyhan Erözçelik’in yayına hazırladığı dergi, bu sayısında da zengin i..
Eli fare tutan gençler sanat ödüllerini aldı Bilgisayar teknolojisini kullanarak bireylerin yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlayan iCan Film, Müzik ve Tasarım Yarışması’ nın beşincisi sonuç..
Taktik savaşını AK Parti kazanınca CHP’li vekiller Genel Kurul’u terk etti AK Parti ile anamuhalefet arasındaki ‘içtüzük değişikliği’ tartışması, CHP’nin Meclis Genel Kurulu’nu terk etmesiyle..
MHP’den olağanüstü kongreye ret: Sonbaharda görüşelim MHP, muhaliflerin olağanüstü kongre talebini reddetti. Genel Sekreter Cihan Paçacı, parti tüzüğünün öngördüğü beşte bir oranındaki delege..
Bakan Koç, titreşimli cep telefonuyla uyanık tutulacak Toplantılarda uyuyan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un basına sık sık malzeme olması AK Parti’yi rahatsız etti.
İlhan Kesici’nin babası bugün toprağa veriliyor Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) eski Müsteşarı İlhan Kesici’nin babası dün Sivas’ta vefat etti.
CHP’den Budak’a cevap: Zor günde bizi bıraktın CHP’ye üye yapılmadığı için Cumhuriyet gazetesine tam sayfa ilan vererek parti yönetimini eleştiren Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Dİ..
Mumcu’ya göre, AK Parti ile CHP seçimde anlaştı Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, seçim tarihi konusunda AK Parti ile CHP arasında gizli bir anlaşma yapıldığını öne sürdü.
AK Partili Faruk Bayrak vekillere kitap hediye etti AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Bayrak, hediyeleşmede isot, lokum, fıstık, pirinç ve kayısı gibi gıdaların tercih edildiği Meclis’e y..
Terim’in hedefi önce Almanya sonra ekol oluşturmak Ay-Yıldızlı ekiplerimizin yeni patronu Fatih Terim, yardımcılarını ve Milli Takım'ın altyapısını oluşturacak diğer teknik adamları açıkladı...
Erzik: Terim ve Hakan’a destek vermeliyiz Türk futbolunun aşama kaydetmesindeki en önemli isimlerin başında gelen UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, 2006 Dünya Kupası yolunda Türkiye'nin rakiplerine..
Ulusoy’un cesareti bizde yok Futbol Federasyonu Başkan Vekili Hasan Doğan, Futbol Extra dergisinin temmuz sayısına verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Ahmet Çakar: Başkan olsam yine vurulurum Futbol Extra dergisine konuşan eski hakem Ahmet Çakar kendisi ve Futbol Federasyonu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Insua ikna oldu sıra kulübü Independiente'de Transfer çalışmalarını sessiz sedasız sürdüren G.Saray yönetiminin Federico Insua ile 3 yıllık anlaşmaya vardığı, Sportif Direktör Bülent Tulun'un..
Rüştü belirsizliği devam ediyor Barcelona, Rüştü için harcadığı 2,5 milyon Euro’luk maliyeti kurtarmanın peşine düşerken, F.Bahçe bu fiyatı ödememek için işi ağırdan alıyor. Bodrum’da tatil y..
Güneş: Fatih Tekke, Dünya Karması için henüz hazır değil Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Fatih Tekke’nin Dünya Karması’na gitmesini ben istemedim." dedi.
Diyarbakır, İlyas'la sözleşme imzaladı Diyarbakırspor, Bursasapor'dan İlyas'ı renklerine bağladı. Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Felat Hevedanlı, güçlü bir ekip oluşturmak için başlattı..
Ankaragücü, eski oyuncularını topluyor Ankaragücü, eski futbolcularından, geçen sezon Diyarbakırspor'da forma giyen Niyazi Güney, Vestel Manisasporlu Deniz Kolgu ve Karşıyaka'dan Rasim Vardar..
Efes, Prkacin'le olan sözleşmesini uzattı Türkiye Basketbol Ligi'nde son yıllarda şampiyonluklara adeta ambargo koyan Efes Pilsen, Hırvat oyuncusu Nikola Prkacin ile olan sözleşmesini 2 yıl ..
« » 1 2 3 4 5 6 7