2 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

2 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AB, 5 yıllık beyaz et yasağını bitiriyor Avrupa Birliği, Türkiye’ye 5 yıldır uyguladığı beyaz et ve süt ithalatı yasağını kaldırıyor. Tarım Bakanı Mehdi Eker, AB’nin eylül ayından itibaren Tü..
THY’den Boeing’e 8 yeni 737-800 siparişi Türk Hava Yolları (THY) artan yolcu potansiyeliyle birlikte Amerikan Boeing şirketi 8 adet 737-800 uçağı siparişi verdi. Böylece THY’nin geçen yıl ver..
Mengitürk: Uzanlar beni de tehdit etti Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) eski Başkanı Muhsin Mengitürk, selefi Ali İhsan Karacan gibi kendisinin de Uzanlar tarafından tehdit edildiğini söyled..
Bir avuç sülük 50 milyar dolar yağmaladı Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Kaynaklarımızı telef etmeselerdi bugün çok daha ilerilerde olacaktık. Bir avuç sülük bu ülkenin kamu ve özel bankalarında 50..
Oger-TIM’in Telekom zaferi Türk Telekom’un yüzde 55’i için açılan ihalede en yüksek teklifi 6 milyar 550 milyon dolarla Oger Telecom-Saudi Oger ve Telecom İtalia Mobile (TIM) konsorsiyumu ver..
Denizden kaldırılan balık ekmekçiler karada ortaya çıktı Geçen yıl denizden kaldırılan balık-ekmekçiler, seyyar satıcı olarak karada faaliyetlerine devam ediyor.
Yeni mezun polisler tatbikatla mesleğe başladı Florya’daki Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksekokulu’ndan (PMYO) mezun olan 291 öğrenci yemin ederek göreve başladı.
İstanbul’da bir yılda 133 kadın fuhuştan kurtarıldı İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 2004 ve 2005 yıllarında kadın ticaretiyle ilgili 43 operasyonda 133 mağdur kadının kurtarıldığını, 72 kişinin t..
Masaj yatağını deneyen, almadan duramıyor Şirketlerin ücretsiz deneme imkanı tanıdığı termal masaj yatağı salonları halktan yoğun ilgi görüyor.
Haraç toplayan polislere operasyon Bayrampaşa’daki bir tekstil şirketinin sahibinden ‘vergi kaçırma’ suçlamasıyla haraç almaya çalışan 3 polis memuru, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesind..
Evlerini yıktırmak istemeyen mahalleli yolu trafiğe kapattı Kağıthane’de, evlerinin yıkılacağını öne süren mahalle sakinleri eylem yaptı. Yolu trafiğe kapatan mahalle sakinleri, kendilerine s..
Avrupa’ya gitmek isteyen 36 kaçak, Fatih’te yakalandı Aksaray’da harabe durumda olan ve kullanılmayan bir eve ihbar üzerine baskın düzenleyen polis, çoğunluğu Pakistanlı 36 kişiyi gözaltına a..
Otel yangınında ölen turistlerin yakınlarına 250 bin YTL tazminat Laleli’de 10 yıl önce bir otelde meydana gelen ve 18 Ukraynalı turistin öldüğü yangınla ilgili açılan tazminat davası sonuçla..
Kabotaj Bayramı bayrak gösterisiyle kutlandı Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Üsküdar Salacak’ta gerçekleştirilen bayrak gösterisiyle kutlandı.
Başkan Turan, Silivri halkına belediye çalışmalarını anlattı Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Fatih Mahallesi'nde gerçekleşen halk toplantısında, vatandaşların sorunlarını dinledi ve h..
Belediyenin turnuvasını İSKİ birinci tamamladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ tarafından düzenlenen futbol turnuvasında Darülaceze Müdürlüğü futbol takımı 3. oldu.
Avrupa yakasında elektrik kesintisi yapılacak BEDAŞ'ın Bakırköy ve Sefaköy İşletme müdürlükleri bölgelerinde gerçekleştirilecek bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı yerlerde 2-4 Temmuz ..
Boğaziçi Üniversitesi bin 500 öğrenci mezun etti Boğaziçi Üniversitesi 138. dönem mezunları törenle diploma aldı. Boğaziçi Üniversitesi'nin Uçaksavar Spor Tesisleri'ndeki stadyumda gerçekleşt..
Beylikdüzü’nde spor okullarına büyük ilgi Beylikdüzü Belediyesi’nin, "Beylikdüzü Spor Kulübü Spor Okulları" açıldı. 150 öğrenciye hizmet veren spor okullarına ilgi her geçen gün artıyor.
Tantavi Kültür-Sanat Festivali başlıyor Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 12.si düzenlenecek Tantavi Kültür-Sanat Festivali önümüzdeki hafta başlıyor.
Belediye personeline AB eğitimi verilecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) uyum sürecinde personelini eğitecek. Yerel yönetimlerin AB'ye hazırlanması yolunda önemli bir adı..
İstanbul'da kültür sanat etkinlikleri KONSERSaksofon ustası David Sanborn konseri, 7 Temmuz Perşembe günü saat 21.00'de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda. (0 212 296 36 52)
Dilovası’nda tüm fabrikalar incelenip beldenin kirlilik haritası çıkartılacak Kanserden ölüm oranı Türkiye ve dünya ortalamasının 3 katı olan Kocaeli’ne bağlı Dilovası’nın çevre kirlilik hari..
Kapalı pazar yeri, pazar günü ev hanımlarına tahsis edildi Yalovalı ev hanımları, el işinden tatlılara kadar hazırladıkları her tür çalışmayı ücretsiz tutacakları pazarda satıp aile bütçeleri..
Gönen Kapalı Pazar Yeri eylülde hizmete giriyor Balıkesir’in Gönen ilçesinde 1999 yılında temeli atılan Gündoğdu Mahallesi’ndeki kapalı pazar yeri inşaatı, nihayet bitiriliyor.
İşitme engelli kardeşini ‘gürültü yapıyor’ diye öldürdü İzmit'te, gürültü yaptığı gerekçesiyle kardeşi tarafından bıçaklanan işitme engelli kişi, tedavi gördüğü hastanede öldü.
Uludağ’da 31 çeşit bitki türü bulundu Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden olan Uludağ’ın kendine has 31 bitki çeşidinin olduğu belirlendi.
Bilecik, 45 bin çiçekle rengârenk oldu Bilecik Belediyesi, şehri güzelleştirme çalışmaları kapsamında şehrin değişik noktalarına 45 bin adet çiçek diktirdi.
Oteller bölgesi teleferiğine mühendislerden tepki Çevre ve Orman Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokolle Uludağ’da oteller bölgesinde yetki, Kültür ve Turizm Ba..
Kurtcan’dan eğitime 850 milyarlık destek Bursa’da valilik tarafından başlatılan "Eğitime Destek Kampanyası" tüm hızıyla sürüyor.
ÖTV’siz yakıt uygulaması ile deniz yolcusu iki katına çıktı Denizcilere sağlanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) muafiyetli yakıt uygulaması sayesinde deniz taşımacılığında yolcu sayısının büyük o..
Cami çıkışı gösteri yapanlara gözaltı Bursa Ulucami’de cuma namazı çıkışı bildiri dağıtan grup, polis tarafından gözaltına alındı. Ulucami’de kılınan cuma namazının ardından avluda toplanan v..
3 Ekim’i ‘garanti’ gören İngiltere Ankara’ya 5 maddelik ödev verdi Avrupa Birliği üyeliği konusunda Türkiye’ye verdiği tam destekle bilinen İngiltere, AB dönem başkanlığını Lüksemburg’dan dev..
‘Verdiğimiz taahhütler yerine getirilmeli’ Altı ay süresince AB’nin dümenine geçen İngiltere’nin dönem başkanlığı Başbakan Tony Blair’in Avrupa Komisyonu başkanı ve üyeleriyle yaptığı görüşme..
Schröder ‘harakiri’ yaptı; seçim eylülde Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki seçim yenilgisinin ardından gittiği güven oylamasını da kaybetti.
Çin ve Rusya, Washington’dan ‘rasyonel dünya düzeni’ istedi Avrupa Birliği’nin bunalımlı bir dönem geçirdiği, ABD’nin de ‘tek taraflı’ politikalarla imajının bozulduğu bir dönemde bir araya g..
Tantavi’den direnişçilere ‘bir ay silah bırakın, işgalciler çekilir’ tavsiyesi Mısır’daki El Ezher Üniversitesi Şeyhi Muhammed Seyit Tantavi, Irak’taki direnişçilerin bir aylığına saldırıları..
Talat’tan Rum bakana ‘cesur yalancı’ ithamı: Maraş’ı teklif ettik KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Rum yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu’nun, haziran ortasında Brüksel’de yapılan müz..
Bakiyev’e destek veren Akayev: Seçim sonrası döneceğim Kırgızistan’da 24 Mart’ta yaşanan kadife devrimden sonra ülkeyi terk etmek zorunda kalan devrik lider Askar Akayev, 10 Temmuz’da yapılac..
Gül: ABD düşmanlığı yok; politikalarına karşı fikirler var Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, geçtiğimiz ay Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte gerçekleştirdiği ABD ziyaretini AK Parti'nin..
Yeni düzenlemeyle ilaç fiyatları düştü devletin tasarrufu 750 milyon dolar Hükümet, 1984’te yürürlüğe giren ve ilaç fiyatlarını ‘maliyet' esasına göre belirleyen kararnameyi değiştirerek yıld..
Havayolu şirketlerinden yakıt zammı Türk Hava Yolları (THY) ile özel havayolu şirketleri, artan petrol fiyatları karşısında ortak bir karar alarak bilet fiyatlarına 7 YTL'lik zam yaptı.
Pompaya yazarkasa uygulaması başladı, akaryakıtçı cihaz bulamıyor Maliye Bakanlığı'nın kayıt dışı satışların önüne geçebilmek amacıyla akaryakıt istasyonlarındaki pompalara yazarkasa bağlatm..
Altı aylık ihracat 35 milyar doları geçti Ekonomik büyümenin lokomotifi durumundaki ihracatın artış hızı geçen yıla göre bir miktar azalsa da devam ediyor.
Dış ticaret açığı mayısta rekor kırdı Devlet İstatistik Enstitüsü verilerine göre dış ticaret açığı mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 44,3 artışla yeni bir rekor olan 4,07 milyar dola..
Telekom’u 6 milyar 550 milyon dolara Oger aldı, piyasa memnun Türk Telekom’a en yüksek teklif, Avea'nın sahibi Telecom Italia ile ortak olan Oger’den geldi. Uzmanlar, yüzde 55’lik satışa veri..
Oger, öldürülen Hariri’nin şirketi Oger Telecoms, 14 Şubat'ta bombalı saldırı sonucu öldürülen Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri'nin aile şirketi.
Telekom 6,55 milyar dolara Arap-İtalyan ortaklığının Türkiye'nin en büyük özelleştirmesi olan Türk Telekom'un yüzde 55'inin blok satış ihalesini Oger Telecoms Ortak Girişim Grubu kazandı.
17 yıldır satılması gündemde Özelleştirme programının ‘kilometre taşı' olarak değerlendirilen Türk Telekom'un ilk satış girişimi 1988'de başlatıldı.
Altın hisse kamuda İletişim, haberleşme veya enerji gibi stratejik öneme sahip sektörlerdeki kamu teşebbüslerinin özelleştirilmesinde güvenlik amacıyla yürütülen imtiyazlı hisse ya da daha sı..
« » 1 2 3 4 5 6 7