2 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

2 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rumlardan Bakü'ye uyarı Kıbrıs Rum Yönetimi, KKTC'ye yönelik yeni açılımlara giden Azeri yönetimini uyardı. Rum Yönetimi Sözcüsü Kipros Hrisostomidis, Bakü'nün KKTC seyahat belgelerini kabul ..
'Üyelik önemli bir mesaj olur' Yunanistan'ın eski Dışişleri Bakanı Yorgos Papandreu, Türkiye'nin AB'ye alınmasının, 'Müslüman ve modern bir ülkenin AB'ye girebileceğini' gösteren bir mesaj ol..
Hamas'a kabine daveti Filistin lideri Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze'den bu yaz çekilmesi öncesinde Hamas'ı kabineye katılmaya davet etti.
'Esirler işkence yaptı' ABD ordusunun Guantanamo'daki işkence olayları ile ilgili başlattığı soruşturmada, esirlerin görevlilere saldırdığı iddiaları yer aldı.
41 milyon kişi Tokyo'ya karşı 2. Dünya Savaşı'ndaki militarizmiyle Asya halklarına büyük acılar çektirmiş olan Japonya'nın Bush yönetiminin de büyük destek verdiği BM Güvenlik Konseyi'ne daim..
Papa heykeli artık Küba'da Komünizmle yönetilen ve resmen ateist olan Küba'da, nisanda ölen eski Papa 2. Jean Paul'ün heykeli dikildi.
Eski defter açılıyor 1979 yılındaki İran İslam devrimi sırasında Amerikan Büyükelçiliği'nde 52 kişiyi 444 gün boyunca rehin tutanlar arasında geçen ay cumhurbaşkanı seçilen aşırı muhafazakâr ..
'Temel yasa'ya boykotlu yanıt AKP'nin içtüzük değişikliği ile muhalefeti susturma girişimine engel olamayan CHP, Genel Kurul'u boykot etti. CHP, IMF'nin çıkmasını istediği sosyal güvenlik y..
CHP'liler komisyonu kilitledi İçtüzük değişikliğini protesto ederek TBMM Genel Kurulu'nda 'temel yasa' usulüyle yapılan görüşmelere katılmama kararı alan CHP, IMF'ye, Meclis tatile girmeden ..
Reformlarda hız yükseldi Özürlüler Yasası kabul edildi; Belediyeler Yasası Genel Kurul'da 'temel yasa' formülüyle görüşüldü. Bankacılık Yasası sırada. Komisyondaki sosyal güvenlik reformu yas..
MHP'de muhalif kanada geçit yok MHP'de muhaliflerin olağanüstü kongre girişimi başarısız oldu. MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, olağanüstü kongre toplanması için gerekli olan 'beşte bir' ora..
Ankara'da terör zirvesi Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Karargâhı'nda dün bir araya geldiği Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarından terör ve güvenlik konularında brifing aldı.
Yargıtay muhtırası! Yargıtay Başkanlar Kurulu, yeni Hâkimler ve Savcılar Yasası için hükümeti topa tuttu: Hâkim atama yetkisinin HSYK'dan Adalet Bakanlığı'na geçmesi, açılacak bölge mahkemele..
SHP'de yeni yönetim SHP'de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) belirlendi. CHP'den SHP'ye geçen A. Güryüz Ketenci, genel sekreter olurken, Hakkı Akalın, Ersoy Bulut ve Mustafa Sayar da MYK'ya girdi.
Gönül: MGSB'yi Sezer erteledi Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin (MGSB), Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) görüşülmesinin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in ..
Adalet'in kapısı kana bulandı Adalet Bakanlığı'ndan kelepçeyle kaçmak isterken öldürülen Eyüp Beyaz'ın, DHKP/C'li olduğu ve intihar eylemi amacıyla binaya girdiği açıklandı.
Çiçek: Korku lügatımızda yok Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Eyüp Beyaz'ın dolmuş duraklarına varıp daha büyük tehlikelere neden olmadan öldürüldüğünü ima ederek, polise sahip çıktı.
Erdoğan: AB yolunda polise güveniyoruz Polis Akademisi'nin mezuniyet törenine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, mezunlara AB öğüdünde bulundu. Erdoğan, polislerin sadece kamu düzeninin korunma..
İzmir Valisi emekli oluyor Banka batıran işadamı Halis Toprak'ın temin ettiği biletle Londra'ya giden İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, emekliye ayrılma kararı aldığını açıkladı. Göksu, &quo..
İşkence davasında işkence iddiası Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altunbaş'ın 1991'de gözaltında işkenceyle öldürülmesiyle ilgili davada, Altunbaş ailesinin avukatı da işkence mağduru..
Saray soygununda 'zanlı' kalmadı Topkapı Sarayı Müzesi, soygunuyla ilgili soruşturmada başa dönüldü. Saray'daki Kavuk Odası'nın pencere camı kırılarak soyulmasının ardından...
TCK maddesi mahkemelik Yeni TCK'da 15 yaşından küçüklerle cinsel ilişkide bulunan faile, mağdurdan beş yaştan daha büyükse verilecek cezanın iki kat artırılmasını düzenleyen hükmün iptali ist..
'Hızlı' kazaya yeni bilirkişi Pamukova ilçesinde 22 Temmuz 2004'te meydana gelen 39 kişinin ölümüyle sonuçlanan 'hızlandırılmış tren kazası'nın birinci yıldönümü yaklaşırken...
Akdeniz çok değişecek Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), 'İklim Değişikliğinin Akdeniz Üzerindeki Etkileri' raporunu, dün Roma'da açıkladı.
Marmara'nın güneyi kirli Mudanya, Gemlik, Karacabey sahilleri ve İznik Gölü'nde kirlilik had safhaya ulaştı. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 100 mililitrede 200 olması gereken kolibasili ..
'Kabotaj'da bir ilk Denizcilik ve Kabotaj Bayramı bu yıl ilk kez bir gölde, Van Gölü'nde kutlandı. Bitlis'in Tatvan ilçesinde başlayan törenlere katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da Tü..
Talih Kuşu irileşti Her ayın 9-19-29'unda yapılan Milli Piyango normal çekilişlerindeki büyük ikramiye tutarı, 600 bin YTL'den 1 milyon YTL'ye yükseltildi.
Ödülleri kamera CNN Türk'te üniversite öğrencilerinin yarıştığı 'Kameramla Kampüste' bitti. Yarışmaya katılan 19 öğrenci 10 hafta boyunca kamerayla okullarındaki günlük yaşamı çekti.
Satranç zirvesi Karadeniz Sivil Toplum Örgütleri Birliği'nin (KASTOB) Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler arasında düzenlediği satranç turnuvası, dün İstanbul Point Otel'de başladı.
Hitit hukuku ders olsun Günümüzden yaklaşık 3200 yıl önce tahta oturan Hitit Kralı II. Tuthaliya yargıçlara şu talimatı vermişti: ".... Basit bir davayı zorlaştırmayınız. Zor bir dav..
'Öymen Ödülü' Hanefi Bostan'ın Bu yıl 'Kentler Tarihi' konusunda düzenlenen Örsan Öymen Ödülü, Yrd. Dç. Dr. Hanefi Bostan'ın oldu. Marmara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim..
Türk örümcekleri! Türkiye'de bulunan iki yeni örümcek türüne 'türkeyensis' ve 'ayyildizi' isimleri verildi. Niğde Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ay..
Altı da üstü de cennet Tarihi yeraltı kentleri, peribacaları ve kaya kiliseleriyle ünlü Kapadokya'daki balon turlarına ilgi artıyor. Uzman pilotların yönetiminde bölgenin güzelliklerini havad..
MTV'de G-8 sohbeti ABD'nin Irak savaşına verdiği destekle zedelenen imajını Afrika'ya yardım kampanyasıyla düzeltmeye çalışan Britanya Başbakanı Tony Blair ile kara kıtaya 'gerçekten yardım' ..
İspanyol eşcinseller çok mutlu Eşcinsel evlilik, İspanya'da da yasallaşıyor. Hollanda ve Belçika'dan sonra İspanyol parlamentosu da eşcinsel evlilikler ile bu çiftlerin evlat edinmesini ona..
GalataFest başladı, sokaklar çok şen Şehristanbul Derneği'nin düzenlediği 1. Uluslararası Galata Festivali (Galata Fest), dün müzikli ve danslı yürüyüşle başladı.
'Teflon' henüz bitmedi Radikal'in 30 Haziran tarihli sayısında yer alan 'Teflon tartışması yeniden' başlıklı haber için DuPont Türkiye bir açıklama gönderdi. Açıklamada şunlar vurgulandı:
Sigarayı bırak seksapelin artsın Tüm zararlarına karşın sigarayı bırakamayanlar, 'can alıcı' yerlerinden vurulacak: Sigara seksapelinizi öldürür! Britanya hükümeti dün başlattığı sigara karşı..
Sydney'de tsunami provası Güney Asya'da 300 bine yakın can alan tsunami, Avustralya sahillerine uğrarsa ne olur?
1 milyon dolarlık poz Aylarca birlikte görüntülenmekten kaçınan Brad Pitt ve Angelina Jolie, Britanya'daki kır evlerinde tatil yaparken People dergisine yakalandı.
Galata'da festival var 1. Galata Festivali'nde dans gösterilerinden konserlere kadar çeşitli etkinliklerin dışında yazarlarla söyleşiler de olacakBitmeyen tehdit
MİNİKLERİN DÜNYASI Can Çocuk yeni eserler yayımlamayı sürdürüyor. Sevim Ak'ın yeni kitabı "Domates Saçlı Kız", Çürük Yumurta Kenti'nde yaşayan kargalar Tiktak ve Tıktık'ın maceraları üzerinde..
Tatil bavulunu hafife almayın Tatile gidecekler en azından bavullarına neleri koyacaklarını planlamaya, listelemeye başladı. Tatile çıktığınızda zorda kalmamak için gereken eksiksiz bir bavul..
Müzik yine Afrika'nın yanında 20 yıl önceki Live Aid'den sonra yine ünlü müzisyenler Bob Geldof'un öncülüğünde konserler veriyor. Live 8'in amacı liderleri Afrika'daki yoksul ülkelere yardıma..
Ödülü verirken tepki bekledik İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, oda tarafından geçtiğimiz günlerde Aksa'ya verilen çevre ödülleriyle ilgili tartışmalara ilişkin,..
Tekstil geri döndü, 6 ayda 35 milyar $ ihracat yapıldı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı, döviz sepetinin düşmesi ile dış ticaret olumsuz yönde etkilenirken, maliyetlerde..
THY, 8 adet Boeing 737 yolcu uçağı alıyor Avrupa'nın en büyük havayollarından biri olmayı hedefleyen THY daha önce opsiyonlu verdiği 8 adet B737 - 800 uçak siparişini kesinleştirdi. Üç yıl iç..
Borcuna karşılık soba klima, bisiklet veriyor ihlas Finans'ta 433 milyon dolarlık ödeme yapıldı. Bazı mudilere para yerine mal verildi. Ama hala 700 milyon dolarlık borç var. TBMM Plan ve Büt..
Süzer'den ikinci otel bombası Öger Grup'a kiralanan Majesty Süzer Paradise Otel'in 'kanuna aykırı' inşa edildiği, bu nedenle işlem yapılmadığı öne sürüldü. İstanbul'un göbeğine 'Gökkafes' ola..
Ertürk'ün '5020 isyanı' TMSF Başkanı, "Meclis'te 5020 sayılı yasa için 'Anayasa'ya aykırı olduğunu bile bile oy verdik' denmesi tüm borçlulara cesaret veriyor" dedi. Tasarruf Mevduatı Sigorta..
« » 1 2 3 4 5 6 7