19 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

19 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dinçer gözyaşları arasında uğurlandı Kemer'deki Göynük Kanyonu'nda yürüyüş yaparken kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Özgür Dinçer gözyaşları arasında toprağa verildi. Geçirdiği ilk kalp kri..
İngiltere'de haftanın kitabı Pamuk'un Orhan Pamuk'un "İstanbul: Hatıralar ve Şehir" adlı kitabı, İngiliz Guardian gazetesi tarafından haftanın kitabı olarak gösterildi. Orhan Pamuk'tan övgüyl..
'Aslı'nın annesini parayla tartarım' Sergen Yalçın, geçtiğimiz aylarda ayrıldığı sevgilisi Aslı Sarı için "Onu sevmekle hata etmişim. Ayrıldıktan sonra öğrendim neler yaptığını" dedi. Beşikta..
İhale öncesi çatışma Okmeydanı SSK'ya kurulacak bilgi işlem merkezi için rakip iki firmanın temsilcileri birbirine girdi. 1 trilyon liralık ihale öncesi silahlar çekildi. Biri ağır dört kişi ..
Sosyetik plaj kana bulandı Galatasaray Lisesi mezunu genç, Bodrum'da yer yüzünden tartıştığı kişilerce bıçaklanıp denize atıldı. Bodrum'daki bir beach club'da dün Galatasaray Lisesi mezunu bi..
129 noktadan 41'i AB kriterine uygun İl Sağlık Müdürlüğü'nün Aralık 2004'ten beri yaptığı bir çalışmayla İstanbul'da denize girmeye uygun olan ve olmayan yerler belirlendi. Yaz geldi, deniz m..
Turistler bile Deniz için gözyaşı döktü Kuşadası'ndaki bombalı saldırıda ölen Deniz Tutum'un cenazesine binlerce insan katıldı. İngiliz ve İrlandalı turistler de acıyı paylaştılar. Aydın'ın K..
Anadolu çıkarması 2005 Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nda beş öğrenci birinciliği paylaştı. İki birinci Bursa'dan, biri de Malatya'dan çıktı. Sınav genelinde en baş..
Cumhurbaşkanı iki yasayı onayladı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5401 sayılı "Sendikalar Kanununun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesine Dair Kanun" ile "Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanu..
Dış ticarette AB'ye verilen açık azalıyor Türkiye'nin toplam dış ticaret açığının yüzde 22.7 arttığı bu yılın ilk beş aylık döneminde, 25 AB ülkesine karşı verilen dış ticaret açığı yüzde 25 ..
Hover'a 1.3 milyar dolarlık teklif ABD'nin önde gelen beyaz eşya üreticilerinden Whirlpool, Hover markası ile tanınan küçük rakibi Maytag'ı satın almak için 1.3 milyar dolar önerdi. Birleşme ..
İmar'ın off - shore mağdurlarına Danıştay'dan umut veren karar Danıştay, off - shore'dan mevduat hesabına dönenlere ödeme yapılmamasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı'nı iptal ettiGaranti Ban..
'Cesaretiniz kırılmamalı' AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Kretschmer Fransa ve Hollanda'daki referandum sonuçlarının Türkiye'nin cesaretini kırmaması gerektiğini söylediKartla harcam..
Global Steel, İzdemir'i almaktan vazgeçti Global Steel, İzdemir'in yüzde 54.68'ini almak üzere İş Bankası'yla yaptığı alış-satış sözleşmesini 'uluslararası fiyat dalgalanmalar'ını gerekçe gös..
'Affet bizi Seba' Süleyman Seba, Hendek'teki köyünde olanca heybetiyle duruyor işte...Taşlar oturuyor
Yumurta ve Samandıra Yaz sıcaklarıyla ters orantılı ilerleyen transfer borsasında son birkaç yılın ikisine göre sessiz takımları Tarabzonspor ve Galatasaray, kısa-orta menzilli iki füze atark..
2008 için dev adım Kübalı dünya rekortmeni yüksekci Sotomayer'in antrenörü Turres, 2008 Pekin Olimpiyatı'nı kadar atlamalar milli takımının başında görev alacakHavuzda orta yol!
Song Vieira Arsenal, Juventus'a verdiği Fransız yıldızın alternatifini buldu. Kırmızı - Beyazlılar'ın anlaşmak üzere olduğu Galatasaraylı Song'un yeğeni Alexandre Song yeni Vieira olarak göst..
Kayseri'de rota Mehmet Nas Sarı - Kırmızılılar, Gençlerbirliği'nin genç oyuncusu için harekete geçti. Genel Menajer Hurma, Başkan İlhan Cavcav'la pazarlıklara devam ettiklerini söylediAltın y..
Obina'da geri sayım Trabzonspor, anlaşma sağladığı Brezilyalı futbolcuyu beklemeye başladı. İki gün içinde Türkiye'ye gelecek Flamengolu forvetle 5 yıllık sözleşme yapılacakEmre'den itiraf!
Kartal kanatlandı: 2-1 Beşiktaş, Almanya kampındaki ilk galibiyetine Sırbistan Karadağ Şampiyonu Partizan karşısında ulaştı. Ahmet Dursun ve Ali Tandoğan'ın sayılarıyla gülen Siyah Beyazlı ek..
24 saatte 6.9 milyon sattı Harry Potter dizisinin 6’ncı ve son kitabı ‘Harry Potter ve Melez Prens ’ABD’de, 24 saat içinde 6.9 milyon satarak inanılmaz bir rekor kırdı.
Dünya Meclisi’ne Türk damgası İslam ve Batı dünyasını buluşturmayı amaçlayan ‘Medeniyetler İttifakı’ projesinde global konsensüs sağlandığı takdirde, BM öncülüğünde Dünya Parlamentosu kurulma..
Tatilcilere kasırga şoku Atlas Okyanusu’nda patlayan, Jamaika’yı yerle bir ettikten sonra saatte 215 km hızla Meksika’ya yönelen Emily kasırgası, bu ülkedeki binlerce turistin tatilini mahvet..
Çaydanlık tarikatına molotoflu saldırı Malezya’da faaliyet gösteren ve Müslümanları İslam’dan uzaklaştırmakla suçlanan Çaydanlık tarikatının merkezini aşırı dinci militanlar molotof kokteylle..
Irak Kürt TV’sinde sapık şeyh dehşeti Kuzey Irak’ta Şeyh Zana adlı bir Kürt’ün itiraflarını içeren kasetler, Irak Kürt televizyonunda yayınlanınca izleyiciler şok geçirdi, mide bulantısından ..
Gazze için büyük yürüyüş İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un önümüzdeki ay uygulanmaya başlayacak olan ve Filistin’in işgal edilen topraklarının bir kısmından çekilmeyi öngören plan, ülkenin güne..
Ajan skandalına Cheney’in adamı da karıştı CIA ajanı Valerie Plame’in kimliğini, kim ya da kimlerin basına sızdırdığına ilişkin soruşturma sürerken, Başkan Yardımcısı Dick Cheney’nin en yakın..
İran’dan PKK’ya 2. operasyon İran, bir ay içinde PKK’ya karşı ikinci kez operasyon düzenledi. Edinilen bilgiye göre, İran’ın Mahabad kentinde PKK’nın siyasi kolu Kürdistan Özgür Yaşam Partisi..
Sınırötesi operasyon çıkışına ABD tepkisi ABD Yönetimi, Türkiye’nin Kuzey Irak’ta PKK’ya karşı operasyon düzenlemesinin, ‘iki ülkenin güçlerini karşı karşıya getirebileceği’ imasında bulundu.
Parfüm bombacısı Londra’da 55 kişiyi öldüren bombaların parfümden yapıldığı ortaya çıktı. Daily Mirror’un haberine göre Jamaikalı intihar saldırganı Lindsay Jamal (solda), eylemden birkaç gün..
Türkiye ile AB arasında göstermem kapışması Kıbrıs Rum Kesimi’ni Gümrük Birliği’ne dahil edecek ek uyum protokolünün imzalanması sonrası Türkiye’nin Rum Kesimi’ni tanımadığına dair yapacağı d..
Ambargo kalksın Kıbrıs’ta toplumlardan birine uygulanan ekonomik ambargo anlamsızdır ve kaldırılmalıdır. İlk iş olarak izolasyona son verilmelidir. Bu aşamadan sonra da iki toplum arasında ya..
Vergi için Kartepe zirvesi Gelir İdaresi Başkanlığı ile Vergi Konseyi, IMF’ye verilen Niyet Mektubu’nun yapısal kriterlerinden birisi olan vergi kanunlarının yeniden yazımı ve yeni vergi poli..
Rekabet Kurumu elini çabuk tutuyor Türk Telekom’un yüzde 55’inin blok satışı ihalesinde Rekabet Kurumu süreci yarı yarıya kısaltıldı. Onay için bir ay süre verilen Rekabet Kurulu’nun bu hafta..
Singapur’un simge oteli Raffles Amerikalı oluyor Tüm dünyada Raffles ve Swissotel markalarıyla faaliyet gösteren 41 otel, toplam 1 milyar dolara ABD’li yatırım fonu şirketi Colony Capital’a s..
Sigara kaçakçısı hapse girecek Devletin yılda 2 milyar dolarlık vergi kaybına uğramasına yol açan sigara kaçakçılığına hapis cezası getirilmesi düşünülüyor. Gümrük Müsteşarvekili Tuna Turagay..
Kredi kartı harcamamız 40 milyar dolara dayandı Türk halkının kredi kartı harcaması hızlı büyüyor. Yılın ilk 6 aylık döneminde kredi kartı ile yapılan harcama tutarı 39.8 milyar dolar olarak ..
‘IMF ile stand-by’ı iptal’ cephesi genişliyor Kamu İşletmeciliği Geliştirme Merkezi Vakfı’nın (KİGEM) 11 Mayıs 2005 tarihinde onaylanan stand-by anlaşmasının ‘yok hükmünde sayılması’ istemiyl..
Türkiye sanayisinin dökümünü çıkartıyor Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Maliye Bakanlığı, SSK gibi kuruluşl..
Elektronik imza sonunda başlıyor Türkiye'de e-devlet uygulamalarının gelişmesini sağlayacak olan elektronik imzada (e-imza) geri sayım başladı. Sektörde faaliyet göstermek üzere Telekomünikas..
Danıştay’dan İmarbank için sürpriz fatura İmar Bankası’na el konulmadan bir ay önce off-shore’dan yurtiçine dönen ve Hazine bonosu almak üzere toplanan ancak mevduatta duran hesaplara ödeme y..
Kardeşi İzdemir’de yan çizdi İş Bankası’ndan İzdemir’in yüzde 54.68’ini 78.4 milyon dolara satın almak için sözleşme imzalayan Pramod Mittal’e ait Global Steel Holdings sözleşmeyi tek taraflı..
Kene bir can daha aldı Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı can almaya devam ediyor. 8 gün önce kene ısırdıktan sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi a..
Cinsel taciz, tazminatsız kovulma nedeni Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, ‘İşten atarım’ tehdidi ile kadın çalışanına cinsel tacizde bulunan ve işyerinde başka erkeklerle konuşmasını da yasaklayan ..
Koral’ın cenazesi bugün Geçen pazar sabahı Alzheimer hastalığına yenik düşerek kaldırıldığı Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde 74 yaşında vefat eden tiyatro, sinema ve seslendirme sanatçısı A..
Bergamalılar eylemle uğurladı Halis Toprak’ın aldığı biletle İngiltere’ye gittiği ortaya çıkınca emeklilik dilekçesini veren İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu’nun İzmir’den vedası da olaylı oldu.
YÖK: Yapılan dehşet verici YÖK, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın konutunda gerçekleştirilen arama konusunda 4 gün sonra açıklama yaptı.
Türklere sınır dışı Daha iyi yaşam umuduyla Türkiye dışına çıkanlardan önemli bir bölümü hayal kırıklığı ile ülkeye iade ediliyor. Vatandaşlarımızı sınır dışı eden ülkeler arasında son 5 yıld..
Parti kursaydım Özal’a o partiyi kurdurtmazdım Eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren, ‘Dünden Bugüne Tercüman’ Gazetesi’yle yaptığı söyleşide, parti kurmak yerine cumhurbaşkanlığını seçmekten pişman..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8