19 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

19 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İzdemir satışı davalık Global Steel Holdings, İzmir Demir Çelik'in (İzdemir) yüzde 54.68 hissesini satın almak amacıyla İş Bankası ile imzaladığı hisse alış/satış sözleşmesini sona erdirdi.
'Türkiye'li polemik Britanya'nın önde gelen iki araştırma kurumunun, Irak ve Afganistan işgallerinin Britanya'yı Kaide'nin hedefi yaptığını öne sürmesi Blair hükümetini kızdırdı. Dışişleri Ba..
'Türkiye bile vuruldu' Uluslararası İlişkiler Kraliyet Enstitüsü (RIIA) ve Ekonomik Sosyal Araştırma Konseyi'nin Irak işgalinin Kaide'yi güçlendirip Britanya'yı hedef haline getirdiğine dair ..
Komşular terörle mücadeleyi tartışıyor Irak'a komşu ülkeler, içişleri bakanları düzeyindeki ikinci toplantılarına Çırağan Sarayı'nda başladı. Irak ile Türkiye'nin yanı sıra Bahreyn, Suudi Ar..
AB yakalama emri Almanya'da geçmedi Londra'daki terör saldırıları karşısında Avrupa Komisyonu terörle mücadele paketi açıklarken, dün AB Genel İşler Konseyi terörizme karşı ortak mücadelede i..
Müzakere belgesi için onay eylülde AB Dışişleri Bakanları'nın dünkü toplantısında, Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Türkiye'yle Müzakere Çerçeve Belgesi hakkında bi..
AB'de Türkiye'ye destek yüzde 35 Fransa ve Hollanda'da AB Anayasası'nın reddedilmesinin faturasının kesildiği Türkiye'nin üyeliğine kamuoyu desteği yüzde 35'i geçmiyor.
Bombacılar THY ile uçmuş Londra'daki terörist saldırıları düzenleyen Şehzad Tanveer, Muhammed Sıddık Han ve Hasib Hüseyin'in geçen yıl Türk Hava Yolları ile İstanbul üzerinden Pakistan'ın Kar..
Azeri heyetin sınır talebi KKTC'ye açılım çerçevesinde 20 Temmuz Barış Günü kutlamaları için adaya giden Azeri milletvekili heyeti 'Biz KKTC'yi destekledik, Türkiye de Ermenistan sınır kapısı..
ABD'li vekilin hedefi Mekke ABD'nin Colorado eyaletinin Cumhuriyetçi vekili Tom Tancredo, 'Aşırı İslamcı teröristlerin, ülkeye nükleer silahlarla saldırması durumunda, ABD'nin, misilleme olar..
İspiyoncular Rove ile Libby Irak'ın kitle imha silahıyla ilgili istihbaratı yalanlayan ABD'li diplomat Joseph Wilson'ın eşinin CIA ajanı olduğunu basına sızdıranlar, Bush yönetiminin en üst i..
Afgan kadın hâlâ mağdur Afganistan'da Taliban rejiminin devrilmesinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmesine rağmen kadınlar halen şiddete maruz kalıyor. BM Kadınlara Karşı Şiddet Özel Rapo..
AB: Din notu zayıf Avrupa Komisyonu, Türkiye'de gayrimüslimlerin din özgürlüğünü sağlamak için yeterli iyileştirme yapılmadığını, vakıflar yasa tasarısının temel sorunlara çözüm getirmediğini..
Babacan: Diyalog önemli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği'nin (Eurochambres) yürüttüğü Türk Oda Geliştirme Programı'nın ikinci bölümü, dün ..
Rektöre baskın dehşet verici İhale yolsuzluğu iddiasıyla evi basılan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü'ne YÖK yazılı bir açıklamayla destek çıktı: Yıpratma ve küçük düşürme çabalarının deh..
Ural Akbulut: Eserleri bize bildirmişti Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörü Profesör Doktor Ural Akbulut, yasadışı tarihi eser bulundurmakla suçlanan Rektör Yücel Aşkın'ın evindeki ..
Rektör: Kimse ifademi almadı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın evine, ihalede usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla yapılan baskında, el konulan tarihi eserlerle ilgili ..
'Anayasa'da 40. tur da sonuçsuz Anayasa Mahkemesi başkanlık seçimlerinde 40. turda da sonuç alınamadı. Kadın adaylar Fulya Kantarcıoğlu ile Tülay Tuğcu'nun üçer oyla önde sürdürdüğü seçimler,..
Burada asık suratlı yok Dilek Sabancı Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi, daha ikinci yılında fabrikaya dönüştü. Engelli işçilerin el ele verdiği merkez, İstanbu..
Denizde ölümcül keyif Sürat motoru ve jetskiler, Bodrum ve kıylarında terör estiriyor. Dışişleri Bakanlığı Protokol Daire Başkanı Hayret Yalav, Göltürkbükü beldesinde yüzerken üzerinden bir b..
Yine çukur yine ölüm Adana'nın İmamoğlu ilçesinde, belediyenin su borusu onarımı için açtığı çukura düşen Hazal Satılmış boğularak öldü. Aile belediye hakkında suç duyurusunda bulundu. Amca A..
Dayanışma mesajları Fransa: Teröre karşı yanınızdayız. İspanya: Yalnız değilsiniz. Belçika: Saldırıyı lanetliyoruz. ABD: Türkiye ile terörizme karşı savaşta yan yanayız. Papa: Türk hal..
Kuşadası'nda gözyaşı Kuşadası'ndaki saldırıda ölen 21 yaşındaki Deniz Tutum dün toprağa verildi.
Üç Van Gölü kurudu! Türkiye'de kontrolsuz su kullanımı ve yeni tarım alanları açılması nedeniyle son 40 yılda Van Gölü'nün üç katı büyüklüğünde (yaklaşık 1 milyon 300 bin hektar) sulak alan y..
Nemrut'ta görev değişimi Hollandalı bir ekip tarafından restorasyon çalışmaları yapılan Nemrut Dağı Tümülüsü'nde bundan sonra Türk bilim adamları araştırma yapacak.
Bir efsanenin sonu Fazla kapasite Türkiye'nin ilk Kürtçe öğretim merkezi olarak Mart 2004'te açılan 'Özel Batman Kürtçe Kursu', mali nedenlerle kapandı. İşletmeci Aydın Üneşi, "Kap..
Türk birliği Kâbil'in yıldızı Afganistan'da görev yapan NATO üyesi 26 ülkeden toplam 392 asker, Kâbil Uluslararası Havaalanı'nda konteynırlarda yaşamlarını sürdürüyor. Ülkede bulunan NATO ü..
İhale için silahlı saldırı: Dört yaralı Okmeydanı SSK Hastanesi'ne kurulacak 1 milyon YTL'lik bilgi işlem ünitesinin ihalesi öncesinde düzenlenen silahlı saldırıda, biri ağır dört kişi yarala..
10 polise 'Peker' davası Gıyabi tutuklama kararıyla arandığı sırada teslim olmak için Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne giden Sedat Peker'i, zor kullanarak gözatına aldıkları öne sürülen 10 ..
Ağar'a şişe ve yumurta attılar DYP lideri Mehmet Ağar'ın otobüsüne, Artvin'in Hopa ilçesinde yaklaşık 15 kişilik bir grup tarafından boyalı yumurta ve kola şişesi atıldı.
Vali Göksu'ya olaylı veda Batık bankacı Halis Toprak'ın aldığı biletle Britanya'ya gittiği ortaya çıkınca emekliye ayrılan İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu'nun kentten ayrılışı olaylı oldu.
65 bin aday sıfır puan aldı OKS'ye katılan yaklaşık 767 bin öğrenciden 65 bini sıfır puan aldı. En başarılı iller Edirne, Ankara ve Eskişehir. Her iki puan türünde de beş aday birinciliği pay..
'100'de 100 başarılı' beş şampiyon Sınavda MF ve TM puan türlerinde birinciliği, 100 sorunun 100'ünü de doğru yanıtlayan beş aday paylaştı. Her iki puan türünde de Bursa Özel Tunçsiper İlköğ..
İnönü Vakfı'ndan Ecevit'e tarih dersi İnönü Vakfı, eski başbakan Bülent Ecevit'in 'tarihi açıklamalarına' sert tepki gösterdi. Bülent Ecevit'in, yeni çıkacak tarih kitabını tanıtırken eski ..
'Bebek'lere komisyon Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nde yeni doğan iki bebeğin ölümü, 14 bebeğin de hastalanmasıyla sonuçlanan hastane enfeksiyonunu...
Sektörce stresteler... Hindistan, yazılım uzmanlarıyla, Hintli yazılım uzmanları da stresli çalışma hayatlarıyla ünlü... Hayatları uçakta geçen Hintli yazılım uzmanları, işin getirdiği stresi..
Tempo herkese ulaşacak: 1 YTL Türkiye'nin önde gelen haber dergisi Tempo, bugünden itibaren okuyucularına sadece 1 YTL'lik fiyatla ulaşacak. Her salı yayımlanan derginin bugün çıkan sayısında..
İspanya'yı piknik yaktı İspanya'nın orta kesimindeki Guadalajara yakınlarında bir milli parkta cumartesi günü çıkan yangın, 11 orman görevlisinin ölümüne, 7 bin hektar alanın yanmasına neden ..
On Numara'da devir haftası On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen çıkmayınca 107 bin 233 YTL haftaya devretti. 9 bilenler bin 540 YTL 75'er YKr...
Berlin'de 'aptal' tartışma Almanya, Türk çocukların zekâsını tartışıyor! Bir rektörün ortaya attığı 'Türk çocukların zekâsı, dilbilgisi yetersizliğinden dolayı daha düşük' tartışmasını, Bild ..
Herkesi tanır: Google İnternet arama motoru denildiğinde akla gelen ilk isim olan Google'ın hızla büyüyerek değişik alanlarda hizmet vermeye başlaması, güvenliğe bir tehdit mi?
Sağanak geliyor Türkiye, mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcakla kavruluyor. Sıcaklık Antalya'da 36 dereceye ulaşırken, ünlü Konyaaltı Plajı da hafta sonu dolup taştı.
Türkler yılda 1.5 litre içki içiyor Türkiye, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ülkeleri arasında yıllık 7.5 milyon litreyle en az alkol tüketen ülke oldu. OECD 2005 Sağlık Raporu..
Swank ve Costner 11 Eylül'ün sesleri Hilary Swank ve Kevin Costner 11 Eylül'ü anlatacak. Oscar'lı oyuncular, 11 Eylül'de yaşananları konu alan 'On Native Soil' adlı belgeseli seslendirmek içi..
Harry Potter 24 saatte 7 milyon sattı Harry Potter serisinin altıncı kitabı 'Harry Potter ve Melez Prens', ABD'de ilk 24 saat içinde 6.9 milyon satarak rekor kırdı. Kitabın ikinci baskısı şim..
Paris'te heykele sansür! Türkiye'de sık sık yaşanarak tartışmalara konu olan 'çıplak heykellere sansür', bu kez özgürlükçü düşünceleriyle tanınan Fransızların gündemini işgal etti.
Çin, uzaya domuz spermi yolluyor Çin, özel tür bir domuzun spermini uzaya yollayarak etkilerini araştıracak. Ekim ayında uzaya yolculuk yapacak olan ‘Shenzou VI’ aracında, ‘Rongchang’ tipi do..
İlk kopya kedi 4 yaşına bastı Teksas A&M Üniversitesi araştırmacılarının embriyon trasferi yöntemiyle klonladığı ve ‘Copycat’ (Cc) adı verilen kedi, 4 yaşına bastı. A&M Üniversitesi araştırma..
Genç yaşlarda kalp krizleri neden arttı Geçen haftadan beri genç insanlarda art arda meydana gelen ani kalp ölümleri, kamuoyunda üzüntü ve merak yarattı. Bir kalp hastalığı yakıştırılmayan ge..
Londra zanlıları THY ile uçtu iddiası Londra'yı kana bulayan 4 teröristten 3'ünün geçen yıl Pakistan'ın Karaçi ve Lahor kentlerine giderek, burada 3 ay kaldıktan sonra tekrar İngiltere'ye dön..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8