18 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

18 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sezer'den 2 kanuna onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5401 sayılı ''Sendikalar Kanununun Bazı Maddelerinin Değiştirilmesine Dair Kanun'' ile 5403 sayılı ''Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı..
Google'da güvenlik endişesi İnternet arama motoru denildiğinde akla gelen ilk isim olan Google'ın hızla büyüyerek değişik alanlarda hizmet vermeye başlaması, güvenlikle ilgili endişeleri de b..
Rüştü'nün geleceği bu hafta belli oluyor İspanya'nın FC Barcelona Kulübü, sözleşmesi bulunan ancak takım kadrosunda yeri olmayan Rüştü Reçber'in geleceğini bu hafta çözüme kavuşturmayı hedefl..
Emre: 'Türkiye'ye dönmek geri adım olurdu' İngiltere Premier Ligi'nde mücadele eden Newcastle United'la anlaşan milli futbolcu Emre Belözoğlu, Türkiye'ye dönmenin ''Geri adım atmak'' olacağın..
Dünya petrol talebi bu yıl % 2 artacak Petrol ihraç eden ülkeler örgütü OPEC, dünya petrol talebinin bu yıl yüzde 2, önümüzdeki yıl ise yüzde 1.9 artmasını bekliyor. OPEC'in son aylık piyasa ..
Azerbaycan heyeti KKTC'de KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaların katılmak üzere dün İstanbul üzerinden KKTC'ye gelen, ''Azerbaycan milletvekille..
Kretschmer: 'Türkiye cesaretini kırmamalı' Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Kretschmer, ''Türkiye cesaretini kırmamalı, AB'den gelen sesler zaman zaman cesaret ..
İKSV'nin festivalleri tatile girdi 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’yle birlikte, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yılın ilk yarısında düzenlediği İstanbul Festivalleri sona erdi. İstan..
"Başucu Şarkıları" turnede Bülent Ortaçgil ve Zuhal Olcay, Başucu Şarkıları'nı Bodrum, İzmir ve Altınoluk'a taşıyor. İkilinin ilk konseri 2 Ağustos'a Bodrum Kale'de. İzmir Karşıyaka'da 4 Ağus..
Kürtçe kurs ilgi olmayınca kapandı Batman'daki Özel Kürtçe Dil Kursu'nun ilgi olmadığı için kapandığı bildirildi. Kurs sorumlusu Aydın Üneşi, kursun yapıldığı binanın kapasitesinin, kendileri..
Manisa'da iki bebeğe otopsi yapıldı Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nde ölen 2 bebeğe İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldığı, kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için kan ve dok..
Sübyancı Katolik rahip tutuklandı İtalyan savcılığı tarafından yapılan açıklamada, rahip Joseph Henn'in mahkeme kararıyla önceki gün tutuklandığı ve şu an Roma'da ev hapsinde tutulduğu kayded..
'Irak savaşı El Kaide'yi faal hale getirdi' İngiltere’nin başkenti Londra'daki metro istasyonlarıyla bir otobüse 11 gün önce düzenlenen terör saldırılarıyla sarsılan İngiltere'de yayımlanan b..
Iraklı Kürt Şeyh Zana'nın icraatına tepki Kuzey Irak’ta Şeyh Zana olarak tanınan bir Kürt şeyhi ve müritlerinin eylem ve davranışları, halk arasında infial yarattı. New York Times gazetesi, I..
Hizbullah, Irak'taki intihar saldırısını kınadı Hizbullah örgütü, Bağdat'ın güneyindeki Musayyib'de 90'dan fazla kişinin öldüğü intihar saldırısını kınadı.
Rusya ile yeni boru hattı Rusya lideri Putin ve Başbakan Erdoğan birlikte kahvaltı yaptı. Putin, iki ülke ilişkilerinin büyüyerek süreceğini, yeni petrol boru hatlarını ele aldıklarını söyled..
YÖK'ten Rektör Aşkın'a destek Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK), yapılan açıklamada, "Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü'nün konutunda yapılan aramanın hem rektörün, hem üniversitenin manevi ..
Manisa'da ölen iki bebeğe otopsi Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nde ölen 2 bebeğe İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı.
Alkol tüketiminde Türkiye OECD sonuncusu Türkiye, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ülkeleri arasında en az alkol tüketen ülke oldu. Kişi başına alkol tüketimi 1.5 litre düzeyinde ..
Danıştay'dan öğretmen eylemine vize Danıştay, bağlı olduğu sendikanın aldığı karar üzerine iş bırakan öğretmene aylıktan para kesme cezası verilemeyeceğini öngördü.
Garanti en iyi banka seçildi Dünyanın önde gelen uluslararası finans yayınlarından Global Finance, Garanti Bankası'nı 2005 yılında bireysel bankacılık alanında "Türkiye'nin En İyi Bankası" se..
Koç Faktoring'e uluslararası ödül Koç Faktoring (Koçfaktor), yılın ihracat faktoring şirketi sıralamasında ard arda üçüncü kez dünyanın en iyi 3. ihracat faktoring şirketi seçildi.
Stand-by iptal davasında cephe genişliyor Kamu İşletmeciliği Geliştirme Merkezi Vakfı’nın (KİGEM) 11 Mayıs 2005 tarihinde onaylanan stand-by anlaşmasının "yok hükmünde sayılması" istemiyle aç..
Avusturyalı bakan: Müzakereler ertelensin Avusturya Maliye Bakanı Karl Heinz Grasser, Türkiye'nin AB ile tam üyelik müzakerelerinin ertelenmesini savundu.
Otomotiv ihracatı doludizgin Türk ekonomisinin lokomotifi haline gelen otomotiv sektörünün ihracatı, yılın 6.5 aylık döneminde yüzde 35.9 oranında artarak, 7 milyar 175 milyon dolara ulaştı. ..
'Türkiye cesaretini kırmamalı' Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Kretschmer, ''Türkiye cesaretini kırmamalı, AB'den gelen sesler zaman zaman cesaret verici olmay..
Sinemalarda yaz şenliği Sezon içinde gösterime giren bazı filmleri izleyemediyseniz işte bir fırsat. "Sinema kültürdür" anlayışıyla yıl boyunca bağımsız filmleri seyirciyle buluşturan Umut Sa..
İlk altı ayda 25 bin şirket kuruldu Yılın ilk altı ayında yeni açılan şirket ve kooperatif sayısı, geçen yıla göre yüzde 16.7’lik artışla 25 bin olarak gerçekleşti. Kapanan şirket sayısı da y..
Belçikalı Inbev Rus Tinkoff'u aldı Dünyanın en büyük bira üreticilerinden Belçikalı InBev, hızlı büyüyen Rusya pazarında dördüncü büyük üretim kapasitesine sahip Tinkoff'un yüzde 100 hissesin..
Danıştay'dan off-shorezedeye müjde Danıştay 13. Dairesi, İmar Bankası'na el konulmadan önce kıyı bankalarındaki off-shore hesaplarından son bir ayda mevduat hesabına dönenlere ödeme yapılmaya..
Gençlerin yarısının kredi kartı var Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, kredi kartı sayısı 28 milyon 404 bine çıktı. Böylece 15 yaş üstü nüfusun yüzde 56.2’si kredi kartı sahibi..
Kredi kartı harcamaları % 40 arttı Türkiye'de yılın ilk altı aylık döneminde kredi kartı ile yapılan harcamalar, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 40 artışla 39.8 milyar YTL'ye ulaştı. B..
Bebeklere otopsi yapıldı Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nde ölen 2 bebeğe İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldığı, kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için kan ve doku örnekleri..
"Irak Savaşı El Kaide'yi faal hale getirdi" Londra'daki metro istasyonlarıyla bir otobüse 11 gün önce düzenlenen terör saldırılarıyla sarsılan İngiltere'de yayımlanan bir rapor, Irak savaşını..
Erdoğan, Putin ile görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile kahvaltıda bir araya geldi. Erdoğan ve Putin, kahvaltının ardından o..
Döviz büroları kapanıyor Vatandaşın döviz cinsinden tasarruf eğiliminin gerilemesi, YTL'nin değer kazanması ve dövizle yapılan işlemlerin azalması gibi gelişmeler döviz bürolarını vurdu.
Oto Ajanda PARROT KİTLERİ PİYASADA 2001 yılında dünyanın ilk Bluetooth araç kitini üreten Parrot'un ürünleri, Mobicom tarafından Türkiye pazarına sunuldu. İthal edilen tüm bluetooth
Tunick bildiğiniz gibi İngiltere'nin Newcastle kenti sakinleri, New Yorklu sansasyonel fotoğrafçı Spencer Tunick için soyundu. "Çıplak Dünya" adlı çalışması için daha önce Bruges, Barselona, ..
Yeşilçam "sesini" yitirdi Sinema ve seslendirme sanatçısı Alev Koral, tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 73 yaşında yaşamını yitirdi.Alzheimer hastası olan Alev K..
OKS sonuçları açıklandı OKS'de, Matematik-Fen (MF) ve Türkçe-Matematik (TM) puan türlerinde birinciliği 5 aday paylaştı. . Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlık Başöğretmen Salonu'nda, ..
Global Steel İzdemir'i almaktan vazgeçti Global Steel Holdings Ltd., İzmir Demir Çelik Sanayi (İZDEMİR) sermayesindeki yüzde 54.68 oranındaki payı satın almak amacıyla Türkiye İş Bankası ile ..
OKS'de beş birinci Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları açıklandı. OKS'de, Matematik-Fen (MF) ve Türkçe-Matematik (TM) puan türlerinde birinciliği 5 aday ..
Haberin Devamı>>> Caferi'nin Tahran ziyareti, iki ülkenin savaş yüzünden 25 yıldır bozuk olan ilişkilerinin normalleşmesi için atılan en büyük adımBulgaristan'da yeni koalisyon tamam
Harry Potter'dan rekor üstüne rekor Harry Potter serisinin 6'ncı kitabı "Harry Potter ve Melez Prens", ABD'de satışa çıkarıldığı ilk 24 saatte 6,9 milyon adet sattı. Piyasaya çıktığı ilk gün ..
Ajan skandalını Grossman mı başlattı NY Times Gazetesi’ne göre bir CIA ajanının adının basına sızdırılmasıyla patlak veren skandalın ardında, ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Marc Grossman’ın ..
Heykel özürlü bir kent 22.Dünya Mimarlık Kongresi'nde İstanbulgeçmişi ve geleceği açısından sorgulanırken, yerel yönetimler -kuşkusuz devlet desteğinde- İstanbul'a topyekûn yeni bir görüntü v..
Elin deriye dokunuşları Bir perküsyonistin en çok müzik yapmaktan hoşlandığı vurmalı deriden yapılanlardır. Derinin deri ile buluşması bambaşka bir sound ortaya çıkardığı gibi, müzisyenle din..
Ten Ten'in 77. yaşı kutlanıyor Hergé adıyla tanınan yazar George Rémi tarafından yaratılan efsanevi çizgi roman kahramanı Ten Ten ülkesi Belçika'da ilk kez büyük bir festivalle anılıyor.
Milli Reasürans'ta 'hayın' olmayan evler Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde hızla otantik yapısını yitiren Karadeniz'in hâlâ yaşayan sivil mimarisini inceleyen bir sergi var.
» 1 2 3 4 5 6