16 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

16 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fehriye’yi iade etmeyen Belçika terör konusunda AB’yi eleştirdi Avrupa Birliği’nin mevcut terör tedbirleri uygulanmazken yeni kararlar alması eleştirilere yol açıyor. 11 Eylül saldırılarının ..
AP’nin Türkiye raportörü Eurlings: Sözümün arkasında duruyorum, PKK da El Kaide de aynı Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye raportörü Camiel Eurlings, PKK ile El Kaide arasında fark olmadığı şekl..
Bakan Aydın, Medeniyetler İttifakı eşbaşkanı Medeniyetler arasında uzlaşmayı güçlendirmek için Birleşmiş Milletler çatısında başlatılan ‘Medeniyetler İttifakı’ uluslararası girişiminin ana iş..
Azeri vekiller KKTC’ye gidiyor Özel Azeri havayolu şirketi Improtex Travel’in ay sonunda KKTC’ye düzenli uçuş başlatacağını açıklamasından sonra Bakü yönetimi bu konuda yeni bir adım daha atı..
Çekilme öncesi Gazze’de iç savaş manzarası İsrail’in gelecek ay başlayacağı Gazze’den çekilme operasyonu öncesi Ortadoğu ısınıyor. Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilerin İsrail’e misilleme füze s..
Kaçak akaryakıt satan 148 istasyon kapatıldı Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sanayi Bakanlığı tarafından pazartesi gününden bu yana yapılan denetimler sonunda dört günd..
Erdemir’de sekizi yabancı 13 firma yarışacak Türkiye'nin en büyük yassı çelik üreticisi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'ndaki toplam yüzde 49,29'luk kamu payının ‘satış yöntemiyle blok' ola..
İspanyol bankacılık devi Türkiye’ye yatırım düşünüyor İspanya'nın en büyük bankalarından BBVA, dünyada daha fazla büyümek için farklı pazarlara yönelirken, bunlardan birinin de Türkiye olduğu..
Euromoney, Akbank'ı yedinci kez Türkiye'nin en iyi bankası seçti Dünyanın önde gelen finans dergilerinden Euromoney, yedinci kez Akbank'ı ‘Türkiye'nin en iyi bankası' seçti.
Başbakan, Erzurumlu işadamlarını doğduğu topraklara yatırıma çağıracak Başbakan Tayyip Erdoğan, Eylül 2005'te İstanbul'da yapılması planlanan bir toplantıda Erzurum'a yatırım için işadamların..
Dışbank’ın adı Fortis oluyor Hollanda-Belçika şirketi Fortis'in, Türkiye'nin yedinci büyük özel bankası konumundaki Dışbank'ın yüzde 89,34 hissesini satın alması işleminin geçen hafta tamamla..
Roche’un açılışında devleti vali yardımcısı temsil etti İsviçre merkezli ilaç devi Roche'un Kocaeli Gebze'de yaptırdığı ilaç fabrikasının açılışına, hükümetten hiçbir yetkili katılmadı.
İşçi olarak gelen Afrikalılar patron oldu Almanya’ya yıllar önce çalışmak için giden çok sayıda Türk vatandaşı, zamanla işçi sınıfından işveren konumuna geçti. Benzer bir durum Afrika’dan Tür..
‘Umarım Tüpraş tekrarlanmaz’ Rusya Sanayi ve Enerji Bakanı Viktor Hristenko, TÜPRAŞ’ın iptal edilen özelleştirme ihalesinin iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde olumsuz bir hava doğurduğunu..
Yurtdışı uçuşlarına 7-10 Euro arasında zam geliyor Özel havayolu şirketleri, yakıt fiyatlarındaki artış sebebiyle iç hat uçuşlarının ardından yurtdışı uçuşlarında da zam kararı aldı.
Holdinglerin ‘ambalajlı su’ rekabeti Türkiye'de her yıl yaklaşık yüzde 20 büyüyen su sektörüne yerli ve yabancı büyük firmaların ilgisi artıyor.
Çalık: Türk Telekom ihalesinde birinci belli oldu, konu kapandı Türk Telekom'un yüzde 55'inin satışı ihalesiyle ilgili olarak Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, son noktayı koy..
Koç, Fortune 500'deki tek Türk firması Koç Holding, Fortune Dergisi'nin Global 500 şirket listesine Türkiye'den girebilen tek şirket oldu.
‘Komünistler bile fabrikaları sattı, bizde komünizm yeni başlıyor’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yıllarca yabancı sermaye karşıtı kesimler yüzünden ilerlenemediğini belirterek, "Kapılarımızı..
Rektöre, tarihî eser operasyonu üniversiteye kaydı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’a yönelik tarihi eser operasyonu genişliyor.
ÖSS sonuçları haftaya açıklanacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2005 Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarını gelecek hafta sonuna doğru açıklama..
İlköğretime de 100 temel eser Milli Eğitim Bakanlığı daha önce lise öğrencileri için hazırlanan "100 Temel Eser" okuma listesini ilköğretim öğrencileri için de hazırladı.
Suç dosyası kabarık çocuklara şehir dışı yasağı Yargının yeni TCK’yı esas alan kararlarına her gün bir yenisi ekleniyor. Kırıkkale’de çok sayıda sabıkası bulunan 15 yaşındaki üç çocuğa ‘şehir..
YÖK’e tepkiler çığ gibi: Amaç meslek liselileri tecrit etmek Yükseköğretim Kurulu’nun 22 Haziran’da İstanbul’da yaptığı toplantıda, meslek lisesi mezunlarına ÖSS’de uygulanan katsayı adaletsi..
[HABER YORUM] YÖK’ün inadı yasayla çözülür Kamuoyu YÖK’ten meslek liselerinin önünü açacak yeni bir düzenleme bekliyor. Ancak, YÖK tam tersini yaparak meslek liselerine verilen ek puanı sıfır..
Teziç eleştirileri anlamakta güçlük çekiyor YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, meslek liselerine ilişkin kararın 22 Haziran'da alındığını ve Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderildiğini belirte..
YÖK, meslek liselerini öldürdü müdahale edeceğiz Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, meslek lisesi mezunlarının ek puan katsayısını düşüren YÖK’e sert tepki gösterdi.
RTÜK’ün yeni başkanı: TV kapatmaya istekli değiliz Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yeni bir döneme Zahid Akman’la giriyor. Önceki gün Meclis’in olağanüstü toplanarak seçtiği yeni üyele..
Medyada iki önemli istifa Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Altaylı ve Sabah Gazetesi yazarı Yavuz Semerci, dün köşelerinde kaleme aldıkları ‘veda yazıları’yla görevlerinden ayrıldı.
Gazeteci Ömer Tarkan vefat etti Eski Basın Yayın ve Enformasyon genel müdürlerinden, gazeteci-yazar Ömer Tarkan, dün sabah Ankara’daki evinde ölü bulundu. Kalp krizinden vefat ettiği tahmin e..
İslam dışı gösterilmeye karşı çıkan Aleviler federasyon kurdu Aleviliği İslam dışı gösteren açıklamalar Alevi toplumunu hareketlendirdi. ‘Müslümanız’ diyen vakıflar birleşerek ortak hareket ..
Güvenlik birimleri TNT yüklü 5 lüks aracın peşinde Türkiye’yi kana bulamak isteyen teröristler bomba yüklü lüks otomobiller ile ülkeye giriş yapmaya hazırlanıyor.
‘Tişörtü kendi isteğimle giydim’ Özel Okullar Sınavı’nda, 828.719 puanla Türkiye birincisi olan Onur Karyağmaz ve ailesi bazı gazetelerde çıkan, ‘Zorla dershanenin ismi yazılı tişörtü giydird..
İstanbul bombacılarının finansörü Irak’ta gizleniyor İstanbul’da düzenlenen bombalı intihar saldırılarının firarileri Sadettin Akdaş ve Burhan Kuş’un Bağdat’taki ABD’lilerce düzenlenen bir op..
5 yılda 398 kişiyi barıştırdı Fransız ajansı AFP'nin Nobel Barış Komitesi'ne tanıttığı Diyarbakırlı kasap Sait Şanlı, 5 yıl içerisinde 155 kan davası, 87 kız kaçırma, 52 trafik kazası, 104 ya..
Libya’da idam edilen Türk'ün ailesi devlete kırgın Libya'da isnat edilen cinayet suçlarından idama mahkûm edilen ve infaz edilen 2 Türk'ten Yunus Özkan'ın ailesi yas tutmaya başladı.
Bediüzzaman'ın talebelerinden Sungur'un annesi için mevlit Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mustafa Sungur'un rahmetli annesi ve Nur talebesi Cemile Sungur Hanımefendi için yarın me..
Emniyet: Bir ayda 209 terörist yakalandı Terör örgütlerine yönelik son bir ayda yurt genelinde yapılan operasyonlarda 209 kişinin yakalandığı, bu kişilerle birlikte çok sayıda silah ve mühim..
PKK’yı destekleyen Iraklıya Almanya’dan vatandaşlık yok Almanya'nın Rheinland-Pfalz Eyaleti Yüksek İdare Mahkemesi, Alman vatandaşı olmak isteyen Dara F. adlı Iraklı bir kişinin talebini terö..
Mazotlu ilaçlama sinekleri yok etmiyor, insan sağlığını bozuyor Türkiye’de çok sayıda belediye vatandaşı ilaçlama yaptığına ikna edebilmek için mazotla dumanlama yapıyor. Bilimsel olarak hiçb..
Urfa dağlarında yeniden ceylanlar gezecek Nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için 7 yıl önce koruma altına alınan ceylanlar, tekrar çoğalmaya başladı. Yalnızca Şanlıurfa Atatürk Orman Çif..
Hamarat fırınlarda yemekler ücretsiz ve lezzetli pişiyor Elazığ’da ev hanımı olmak çok daha kolay. Hanımların en büyük yardımcıları ise ne pahalı mutfak aletleri ne de robotlar.
Soğuk zincirinden kopmuş besinleri kullanmayın Sıcakların başlamasıyla birlikte besin zehirlenmelerinde artış yaşandığını dile getiren uzmanlar vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı..
Klimalar sık sık temizlik ve bakımdan geçirilmeli İçinde bulunduğumuz mevsim itibarı ile vazgeçilmez hale gelen klimaların rahat ve konforlu ortamlar sağlamaları yanında, bazı hastalıklara da..
Sıcak havalarda ayran için Yaz aylarında doğru beslenmenin önemine dikkat çeken uzman diyetisyenler, alkollü ve asitli içecekler yerine doğal meyve suları ve ayran gibi içeceklerin tüketilmes..
Romatizma daha çok kadınlarda görülüyor Yapılan araştırmada, 50 yaş üzeri her 5 kadından birinde diz kireçlenmesi saptandı, kadınların yüzde 67’sinin hayatları boyunca en az bir kez bel ağrıs..
Bakanlıktan destek alamayan yönetmenler, ‘motor’ diyemiyor Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın geçen yıl çıkardığı sinema destek yasası, kâğıt üzerinde iyi dursa da uygulamada sinemacıların işini ..
‘Türk Edebiyatı’nın Dışa Açılımı Projesi’nde ilk adım Yunanistan’dan Yunanistan ve Türkiye arasında siyasi alanda yaşanan yakınlaşma edebiyata da yansıdı. Yunanistanlılar bundan böyle Türk ed..
Albaraka Türk Özel Finans Kurumu’ndan hat yarışması Albaraka Türk Özel Finans Kurumu, firmanın kuruluşunun 20. yılı dolayısıyla "Hat Yarışması" düzenliyor.
‘e-Kütüphane’ projesi 10 Eylül’de hizmete giriyor Kültür ve Turizm Bakanlığı, internette hizmete sunacağı ‘e-Kütüphane’’ projesini 10 Eylül’de hizmete açacak.
« » 1 2 3 4 5 6 7