15 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

15 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Belediye: Provokasyon İstanbul'un çeşitli semtlerinde, imar kanunlarına aykırı oldukları için hakkında yıkım kararı çıkarılan 600 bina bulunuyor. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında...
'Artık bir kaçak dam bile olmaz' Başbakan Tayyip Erdoğan, seçimleri kaybetmek pahasına kaçak yapılaşmayla mücadelede kararlı olduğunu söyledi. Dün İstanbul İl Genel Meclisi'nin...
Havaalanında VIP'e de arama Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri ve İstanbul Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, ABD'ye gidenlerin VIP yolcusu olsalar dahi aranacağını söyledi.
Adalet özelleşti bile! Ceza uyarısı Adalet Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan icra ve iflas dairelerinde, resmi hiçbir görevi olmayan kişilere 'iş' yaptırıldığı ortaya çıktı. Teşkilata sert b..
'Çoban hatası' var, eğitim şart! Gevaş ilçesinde yaşanan ve uluslararası basına da yansıyan 'toplu koyun intiharı'nın nedeni kesinleşti: Çoban hatası. Tarım İl Müdürü Murat Akbay, geçen hafta..
Barolar: Arka bahçe değiliz Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın TBB'yi 'yeni arka bahçelerden biri' olarak göstermesine sert tepki gösterdi.
Filistin Kervanı Ankara'da... Filistin'deki insan hakları ihlallerine dikkat çekmek için Fransa'nın Strasbourg kentinden yola çıkan 'Filistin Kervanı', Düzce, Adapazarı ve Bolu üzerinden dün ..
Çakıcı'ya iki davadan tahliye Alaattin Çakıcı'nın İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yurtdışına yasadışı yollardan kaçışıyla ilgili yargılanmasına devam edildi.
Türkiye-İspanya öncü görevde İspanya Başbakanı Zapatero'nun gündeme getirdiği 'Medeniyetler İttifakı' girişiminde eşdestekçiliği Başbakan Erdoğan yürütecek. BM: Doğu ile Batı arasındaki uçuru..
'Dini özgürlük tam yaşanmıyor' Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) en geniş grup olan Hıristiyan Demokratlar, Türkiye'de din özgürlüğüne ilişkin eleştirilerini sürdürüyor. Üç Hıristiyan Demokrat m..
Söz başkanlarda... Türkiye'deki 15 kadın belediye başkanı Avrupa Parlamentosu'nda Yeşiller Grubu'ndan Heide Rühle'nin inisiyatifiyle gerçekleştirilecek konferansa katılacak.
Sirkeci'de iki bakan Selanik ile İstanbul arasında başlayan 'Dostluk/Filia Ekspresi' seferlerine başlaması nedeniyle Sirkeci Garı'nda tören düzenlendi. Selanik'ten yapılan seferle İstanbul'a..
Sezer'den dört onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5395 sayılı 'Çocuk Koruma Kanunu', 5396 sayılı 'Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa Bir Ek Madde Eklenmesi Hakkında Kanun'...
'TÜBİTAK' için itiraz CHP, 5376 sayılı Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Kurulması Hakkında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün d..
'Gerekirse sınırlar aşılır' PKK'ya karşı sınır ötesi operasyonlar yapılabileceğini açıklayan Başbakan Tayyip Erdoğan, hükümetin terörle mücadele konusunda geri adım gibi bir niyetinin olmadığ..
Erdoğan'a ABD'den yanıt "PKK'ya karşı sınır ötesi harekât gerekirse yaparız" diyen Erdoğan'a ABD Genelkurmay Başkanı Myers'dan yanıt: Egemen bir ülke olan Irak'ın sınır ötes..
DEHAP: Sağ salim teslim edin DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan Tunceli-Pülümür yolunu kesen PKK'lı grup tarafından kaçırılan jandarma er Coşkun Kırandi'nin sağ sağlim teslimi için çağrı yap..
BBC: Amacımız objektif kalmak PKK'lılara 'terörist' demedikleri için kendilerini kınayan Başbakan Tayyip Erdoğan'a BBC'den yanıt geldi. BBC Dünya Servisi Genel Müdürü Nigel Chapman...
Houston'ın sorunu Columbia faciasının ardından uzaya göndereceği ilk mekiğin fırlatılmasını erteleyen NASA, araçta son anda çıkan problemin sebebini araştırıyor.
Tarihi eser mi, kalsın! Tarihi eser zengini Yunanistan'da yol çalışması ya da çevre düzenlemesi esnasında ortaya çıkan bazı kalıntılar, 'Amaç tarihi eser bulmak değildi' denilerek yeniden top..
Tatilde ağaç eve Hâlâ bir ağaç ev hayali kuran yetişkin çocuklar ve doğa tutkunlarının Fransa'daki adresi Epiniac. Burada yüksek ağaçların tepelerine kurulu ağaç evler...
Şarapova'ya ödül yok ABD'nin en büyük spor kanalı ağlarından olan ESPY'nin her yıl düzenlediği ödül töreni Oscar'ı aratmadı. Her daldan başarı kazanmış sporculara izleyenlerin oyları doğrultu..
Bebekler 'kirli' doğuyor ABD Çevre Çalışma Grubu tarafından hazırlanan bir rapora göre ülkede bebekler daha anne karnındayken zararlı kimyasal maddelere maruz kalıyor.
Zanlının fotoğrafı yayımlandı Londra'da geçen hafta düzenlenen saldırıları soruşturan İngiliz polisi, saldırganlardan biri olduğuna inandığı bir kişinin fotoğrafını yayımladı. Londra Terörle ..
Pakistanlıyı linç ettiler Londra'daki saldırılardan sonra yapılan itidal çağrılarına rağmen, İngiltere'de Müslümanlara yönelik 100'den fazla saldırı düzenlendi ve bir Pakistanlı dövülerek öld..
Motorinin litresi 2 kuruş arttı Motorinin rafineri çıkış fiyatında bugünden geçerli yapılan ayarlamanın ardından, satış fiyatları litrede 2 Ykr arttı. Rafineri çıkışındaki artışlar, pompa fiy..
İlk yarıda bütçe açığı 3.8 milyar YTL Bu yılın haziran ayında bütçe açığı 77 milyon YTL gibi, düşük düzeyde gerçekleşti. Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, haziran ayında bütçede ..
Büyüme yavaşlamadı cari açıkta risk yok' Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, "Büyümede sanıldığı gibi bir yavaşlama yok. Cari açıkta risk oluştuğuna yönelik çıkarımlar yanlış" dedi. S..
Erdemir'de yerli ittifaka 23 ortak Erdemir'e talip olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin çatısı altında birleşen Ortak Girişim Grubu'nda 23 şirket olduğu açıklandı. OGG içinde grup tems..
Veraset iptal davasını kaybetti Fransız L'Express dergisi Güler Sabancı'ya geniş yer ayırdı. Dergide Güler Sabancı için, "Türkler'in gündelik hayatını belirleyen ve üç nesilde inşa edilen bir..
Borsa yabancıyla rekor kırdı Özelleştirmelere yönelik iyimser beklentiler, yabancı yatırımcıların gelişen ülkelere akını dün borsayı 28.500 puan ile zirveye taşıdı. Gelişmekte olan ülkelere p..
Çeviri için 2.5 gün uyumadılar Türk Telekom'a teklif veren şirketlerin ilk teklifleri açıldıktan sonra Çalık-Etisalat Grubu ile Oger-Telecom Italia Grubu finale kalmıştı. İki grup arasında te..
'Türkiye İran olmadığı için yatırıma geldik' Önce Telsim'i incelemeye geldiklerini ancak Telekom'a yöneldiklerini belirten Oger Telecom Genel Müdürü Doany "İran'ın aksine Türkiye'deki kanunla..
Erdoğan, dar gelirlinin enflasyonunu hesaplattı Başbakan, 'ekonomideki iyileşmenin vatandaşa tam yansımadığı' eleştirileri üzerine marketlerden halkın en çok tükettiği ürünlerin fiyatlarını a..
Londra'ya polis müşavir İngiltere'deki bombalı saldırıların ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü Londra'da görev yapmak üzere Türk güvenlik müşaviri görevlendirdi. Yıllarca Bosna ve Kosova'da Bi..
ABD: Irak'ın da söyleyeceği olur ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Richard Myers, Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya karşı Kuzey Irak'a sınırötesi bir operasyon düzenlemeyi düşünmesi durumunda, ..
Ağar: Koltuk bölüşmek için olağanüstü toplandılar DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Herkes ıstırap içerisinde bağırırken, olağanüstü toplantı yapamayan TBMM'nin koltuk bölüşmek için olağanüstü ..
BBC ve Reuters'ı kınıyorum Başbakan, PKK'yı "milis" olarak niteleyen İngiliz medya kuruluşlarına sert tepki gösterdi . Başbakan Tayyip Erdoğan, PKK'yı milis olarak niteleyen BBC ve Reuters'a ..
Biz 'seçim' dersek mutlaka olur CHP lideri Deniz Baykal 2006'da erken seçim konusunda iddialı konuştu. Erdoğan'ın Çankaya'ya çıkmasına tepki gösteren Baykal kendisinin aday olma ihtimali için..
Fransızlar bayram yaptı Fransa'nın milli bayramı, Tur'da bu ülkeden David Moncoutie'nin zaferiyle pekişti. Lance Armstrong, Sarı Mayo'yu bu etapta da korumasını bildi. Fransa Bisiklet Turu'nd..
I Love Turkey Türk Bayan Basketbol Milli Takımı'nın 2 metrelik devi Korel Engin ya da Amerikalı ismiyle Corey, Türk olarak doğru tercih yaptığını düşünüyor. Çok değil, 2 ay sonra 2-11 Eylül
Yeni sambacı Obina Trabzonspor; Jefferson ve Eller'den sonra yine bir Brezilyalı ile anlaşıyor... Flamengo'nun 22 yaşındaki golcüsü Obina bordo-mavili ekibe çok yakın . Trabzonspor, yeni bir
Sola Dos Santos Fenerbahçe'nin ilgilendiği isimlerin sonuncusu Cruzeiro'nun sol kanat oyuncusu Dos Santos. Maldonado için ise 1.5 milyon euro bonservis bedeli istendi. Yabancı transferini bir..
Biscan da elden gitti 1.5 aydır siyah-beyazlı ekibi oyalayan Hırvat futbolcu, Yunan takımı Panathinaikos ile anlaştı. Kartal mecburen Soley'e döndü. Beşiktaş, Zurawski'den sonra Biscan'ı da k..
İçkiyle ilgisi yok Biyediç'in görevine içki içtiği için son verildiği iddiasına İstanbulspor'dan "Hiç alakası yok. Tütüneker ve ekibinin maliyeti, Biyediç'inkinin yarısı" yanıtı geldi. Dün bi..
Pazartesi Son Tango... Federasyon Başkanı Bıçakcı ve Başkanvekili Doğan, dünkü toplantıda da Dört Büyükler'in başkanlarını yeni havuz sistemi için ikna edemedi. Taraflar Pazartesi bir kez dah..
Murat hazır ya Beşiktaş? :0-0 Kartal, Köln ile berabere kalırken, kaleci Murat yenilgiyi önleyen isimdi. Beşiktaş gol yollarında büyük sıkıntı yaşadı. Avusturya'nın amatör takımlarından Schwa..
1 değil 2 bomba Gerets'in takviye istediği orta sahanın soluna Pires veya Gonzalez'den birini almak isteyen Galatasaray'da yönetim bu transfer dışında bir yıldızın daha peşinde koşuyor. Galat..
Acımasız gasp İzmir'de Alsancak'ta, kaldırımda yürüyen 30 yaşındaki Sevda Keser, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklandı. Çantası ve cep telefonu gasp edilen Sevda Keser'i boğuşma sır..
Şofben kurbanının ailesine dava İstanbul Beşiktaş'ta 8 yaşındaki Su Duygu Elmas, 4 ay önce evlerinin banyosunda su ile oynarken şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını k..
« » 1 2 3 4 5 6 7