15 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

15 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ERDEMİR'de 13 firma ön yeterlilik aldı Ereğli Demir Çelik Fabrikaları'ndaki (ERDEMİR) yüzde 46.12'lik Özelleştirme İdaresi hissesinin ''blok satış'' yöntemiyle özelleştirilmesini teminen, 24 ..
Şüphelilerden biri yakalandı Londra'daki bombalı saldırılarla ilgili olarak Mısır'da yakalanan şüphelinin, 33 yaşındaki Mısırlı bir kimya öğrencisi olduğu belirtildi. Mısırlı bir hükümet yetk..
Memur adayları için son gün Kamu kurum ve kuruluşlarının açık kadrolarına ilk defa atanacak adayların, 5 Temmuz'da başlayan tercih formu doldurma süresi, bugün mesai saati bitiminde sona eriy..
Memur adayları için son gün 5 Temmuz Kamu kurum ve kuruluşlarının açık kadrolarına ilk defa atanacak adayların, 5 Temmuz'da başlayan tercih formu doldurma süresi, bugün mesai saati bitiminde ..
Öğrenciler Nazım Hikmet'i de Heidi'yi de okuyacak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ilköğretim öğrencileri için "100 Temel Eser"i açıkladı. Hayattaki yazarların eserlerinin bulunmadığı liste..
WP: Suriye’de barışçı değişim olmalı Washington Post, "Suriye’de doğru hedef, siyasi iradesi varsa Esad’ın, yoksa başkalarının liderliğindeki barışçıl bir rejim değişikliğidir" diye yazdı. Or..
Nepal'de gemi battı: 40 ölü Nepal'de bir geminin batması sonucu 40 kişinin öldüğü, 56 kişinin kaybolduğu bildirildi
'El Kaide-PKK ayrımı olmaz' Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Alman Hıristiyan Demokrat Brok: El Kaide veya PKK gibi gibi terör örgütleri arasında ayrım olmaz.
'Medeniyetler İttifakı'nın eylem planı BM çatısında başlatılan "Medeniyetler İttifakı" uluslararası girişiminin ana işlevlerini belirleyecek olan Eylem Planı, eş başkanlığını Devlet Bakanı Me..
Avrupa'daki PKK'ya yakın takip Türkiye, PKK ve diğer terör örgütlerinin Avrupa'daki örgütlenmesini yeniden incelemeye aldı.
RTÜK Başkanı: TV kapatma isteğimiz yok RTÜK’te Zahid Akman başkanlığında yeni bir dönem başladı. Akman, TV'leri kapatmla isteklerinin olmadığını söyledi.
Caz Festivali'ne veda Çok sayıda yerli ve yabancı sanatçının katıldığı 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 16 Temmuz'da Babylon'da düzenlenen kapanış partisiyle veda ediyor. Son gecenin ..
'Cep'ler 1-5 YTL'ye kiraya veriliyor Konya'nın merkez Karatay İlçesi'nde bir cep telefonu satıcısı, cep telefonlarını günlük 1 YTL ile 5 YTL arasında değişen fiyatlarla kiraya veriyor. Oğuz B..
Erbakan'a 4. erteleme Kapatılan RP'nin son genel başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın ''Kayıp Trilyon'' davasında aldığı 2 yıl 4 aylık hapis cezasının infazı bir kez daha 6 ayl..
RTÜK Başkanı Akman oldu RTÜK Başkanlığı'na Aykut Zahid Akman seçildi. RTÜK'ün yeni seçilen üyeleri, başkan ve başkanvekilini belirlemek üzere bugün Bilkent'teki RTÜK Binası'nda toplandı. Topl..
RTÜK Başkanlığına Zahit Akman seçildi RTÜK Başkanlığı'na Aykut Zahid Akman seçildi.
Erbakan'ın hapis cezası ertelendi Kapatılan RP'nin genel başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın "Kayıp Trilyon" davasında aldığı 2 yıl 4 aylık hapis cezasının infazı bir kez daha..
Akbank 'en iyi banka' seçildi Euromoney, güçlü sermaye yapısı, yüksek sermaye yeterlilik rasyosu, krediler ve kredi kartlarındaki pazar payı ile net gelirlerindeki artış sayesinde Akbank'ı "T..
İş'ten KOBİ'lere 5 yıl vadeli kredi İş Bankası, yatırım teşvik belgesi alan işletmelere verdiği Küçük İşletmeler Orta ve Uzun Vadeli Yatırım Kredisi'nin azami 3 yıl olan vadesini, ilk bir yıl..
Avrupa Türkiye için bölündü The Pew Global Attitudes tarafından yapılan kamuoyu yoklamasına göre, Avrupalıların Türkiye'nin AB'ye girişi konusunda bölünmüş oldukları saptandı.  'Türkiye'n..
Paris Combo konseri iptal edildi 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında bu akşam (15 Temmuz Cuma) Babylon'da gerçekleşmesi planlanan Paris Combo konseri, grup lideri Potzi'nin eşi..
Akaryakıtta denetim dönemi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, petrol piyasasında şimdiye kadar yapılmış ''en büyük ölçekli'' denetimlere, 11 Temmuz pazartesi günü it..
'Ek Protokol sonuçlar doğuracak' Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi Michael Christides, Gümrük Birliği Ek Protokolü'nün imzalanmasının, gerek AB, gerekse Türkiye için bazı hukuki, siyasi ve eko..
'Medeniyetler İttifakı'na destek BM Genel Sekrteterliği'nin İspanya ve Türkiye'nin öncülük ettiği ''Medeniyetler İttifakı'' girişimine destek vermesi, İspanya hükümet yetkililerince memnuniye..
'Irak savaşı gerekli ama gerekçesi yanlış' ABD'de görevinden ayrılmak üzere olan Savunma Bakan Yardımcısı Douglas Feith, Washington'un Irak savaşının temel gerekçesini devrik Saddam Hüseyin r..
'Srebrenitsa'da Yunanlar katliam yaptı' Srebrenitsa katliamının 10 'uncu yılında Atina karıştı. Yunan To Vima gazetesi katliama Yunan vatandaşlarının da katıldığını yazdı ve katılanların foto..
AB kamuoyu Türkiye için bölündü Yapılan bir araştırmaya göre, Avrupalıların Türkiye'nin AB'ye girişi konusunda bölünmüş oldukları saptandı.
  Ölüm adımları   Öğretmen bombacı BBC: Patlayıcı el yapımı Ölüm adımları Öğretmen bombacı Milyonlar saygı duruşunda Gamze’den acı haber geldi
İngiltere'de holiganlar yakın takipte İngiltere'de polisin Müslümanlara karşı intikam saldırıları düzenleyebilecekleri kuşkusuyla aşırı sağcılar ve holiganları yakın takibe aldığı bildirildi...
Rektörün evindeki eserler inceleniyor Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararıyla Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın evinde yapılan aramada bulunan bazı tarihi eser..
Kilyos'ta gemi battı: Kaptan kayıp Kilyos açıklarında Panama bayraklı bir kuru yük gemisi battı. Geminin 10 mürettebatından 9'u kurtarıldı; kaptanı arama çalışması sürüyor.
PETKİM'de sıra var PETKİM Genel Müdürü Kenan Yavuz, petrokimya ürünlerine olan talepte önemli bir canlılık görüldüğünü, tüm ürünlerde firmalara sıra verdiklerini söyledi.Yavuz, ''talepte çok ..
Kiralık 'cep'ler dönemi Konya'nın merkez Karatay İlçesi'nde bir cep telefonu satıcısı, cep telefonlarını günlük 1 YTL ile 5 YTL arasında değişen fiyatlarla kiraya veriyor. Oğuz Ballı, model t..
Kilyos'ta yük gemisi battı Kilyos açıklarında Panama bayraklı bir kuru yük gemisi battı. Geminin 10 mürettebatından 9'u kurtarıldı. Alınan bilgiye göre, Romanya'nın Köstence Limanı'ndan Ambar..
Kuşlar 'cenneti' terketti Antalya'nın Serik İlçesi'ne bağlı Boğazkent Beldesi'nde 3 yıl önce aralarında dünyada nesli tükenmekte olan pasbaş patka, küçük kerkenez, bıldırcın kılavuzu, toy ve ..
DB: Türkiye yabancı sermayeyi çekecek Dünya Bankası'na göre, AB sürecinde Türkiye'ye "hak ettiği oranda" yabancı sermaye girişi olacak. Bu çerçevede Türkiye'ye, yıllık ortalama 5 milyar dolar..
İlaçta indirimli satışlar başladı Sağlık Bakanlığı Fiyat Değerlendirme Komisyonun, euronun 1 yıl önceki yüzde 5'in altında seyretmesi nedeniyle ilaç fiyatlarında yaptı yüzde 8.33 oranındaki i..
Erdemir'e 13 teklif geldi Erdemir'de bulunan yüzde 46.12'lik kamu payının blok olarak özelleştirilmesi için açılan ihalede, ön yeterlilik için 9'u yabancı olmak üzere 13 firma veya konsorsiyu..
ÖSS sonuçları haftaya açıklanacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2005-Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarını gelecek hafta sonuna doğru açıklama..
Gazeteci Ömer Tarkan vefat etti Eski Basın Yayın ve Enformasyon genel müdürlerinden, gazeteci-yazar Ömer Tarkan vefat etti.
Ve Goor G.Saray’da Yabancı transferinde sessiz kalan sarı kırmızılılar, Anderlecht'in de gündeminde yer alan ve Gerets'in bizzat görüştüğü Feyenoordlu sol açık Bart Goor ile her konuda anlaşm..
Caz Festivali'nde sona doğru 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali sona yaklaşıyor. Festival, bitişine üç gün kala, cazseverlere birbirinden keyifli mekanlarda konser seçenekleri sunuyor. Ü..
Dört film gösterimde Bu hafta üçü Fransız sinemasından biri Hollywood'dan dört yeni film gösterime giriyor. Günah Şehri'nin oyuncu kadrosunda, Bruce Willis ve Mickey Rourke gibi ünlü oyuncula..
Erdemir'de 13 başvuru Erdemir'de bulunan yüzde 46.12'lik kamu payının blok olarak özelleştirilmesi için açılan ihalede, ön yeterlilik için 13 firma veya konsorsiyum başvuruda bulundu. Ön yete..
Yağışlı hava geliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nce yapılan açıklamaya göre, yurdun iç kesimlerinde, bugün öğle saatlerinden itibaren etkili yağış görüleceği bildiri..
BİM'in hisseleri Borsa'da Ek satışla birlikte yüzde 43.1'i halka arz edilen Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM) hisseleri, bugünden itibaren İMKB Ulusal Pazar'da işlem görmeye başladı.
Kapasite kullanımı yüzde 81.5'e geriledi Geçen yıl haziranda yüzde 85.3 olan imalat sanayiinin üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanım oranı bu yıl yüzde 81.5’e kadar geriledi.
Erdemir'e 13 talip Erdemir'de bulunan yüzde 46.12'lik kamu payının blok olarak özelleştirilmesi için açılan ihalede, ön yeterlilik için 9'u yabancı olmak üzere 13 firma veya konsorsiyum başvu..
Pentegon'un üç numaralı ismi Feith'den Irak itirafı ABD'de görevinden ayrılmak üzere olan Savunma Bakan Yardımcısı Douglas Feith, Washington'un Irak savaşının temel gerekçesini devrik Saddam ..
Hakkari'de patlama: 2 yaralı Hakkari'de bir otomobilde meydana gelen patlamada, 2 kişi yaralandı. Kıran Mahallesi'nde seyir halinde olan Hacı Demir yönetimindeki 34 TU 9296 plakalı otomobilde..
» 1 2 3 4 5 6 7