14 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

14 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sinan Paşa Camii’nin şamdanları Bodrum’da müzayedede bulundu Beşiktaş’taki tarihî Sinan Paşa Camii’nden geçen sene çalınan 2 adet tarihî tombak şamdan, Bodrum’da satılmak üzere sergilendiği m..
B.Çekmece’deki tarihî köprü üzerinde eylem Büyükçekmece’de bir grup, tarihî Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü ve civarının AK Partili Mimarsinan Belde Belediyesi’ne bağlanmak istendiğini iddia e..
Kaza yapan sürücü otomobili bırakıp kaçtı Şişli’de aşırı sürat sebebiyle sürücünün hakimiyetinden çıkan otomobil yol kenarındaki aydınlatma direğini devirdi.
Doktorlardan basına sitem: ‘Alternatif tedavi’ haberleri kanserlileri kaçırıyor Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Haluk Onat, yanlış bilgilendirme ve alternatif tedaviye yönelik haberl..
CHP’li Nagehan Bayram, Blair’i mahkemeye verdi CHP İstanbul İnsan Hakları ve Hukuk Kurulu Başkanı Nagehan Bayram, İngiltere Başbakanı Tony Blair'in savaş suçlusu olarak yargılanması için Ulu..
Belediye memurları develerle Başkan Topbaş’ı protesto etti İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler, İSKİ ve İETT’de çalışan bir grup memur, maaş zammı oranlarını ve kendilerine ek ka..
Şişli yaz spor okulları açıldı Şişli Belediyesi tarafından organize edilen yaz spor okullarının açılışı yapıldı.
Yeni mezun 343 doktor, Hipokrat yemini ederek mesleğe başladı İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan 343 öğrenci Hipokrat yeminiyle doktorluk mesleğine ilk adımı at..
Fizik Olimpiyatı şampiyonları yurda döndü İspanya’nın Salamanca kentinde düzenlenen ‘36. Dünya Fizik Olimpiyatları’nda (IPhO) 2 altın ve 1 bronz madalya kazanan TÜBİTAK Ulusal Fizik Takımı y..
Tarihî türbelerin onarımı, bakımı ve işletmesi Büyükşehir’e devredildi Büyükşehir Belediyesi ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, İstanbul’daki 120 türbenin ‘bakımı, o..
‘Hintkeneviri yetiştiriliyor’ haberleri dikkatleri mezarlıklara çekti İstanbul’un iki büyük mezarlığında uyuşturucu tacirlerinin hintkeneviri yetiştirmesi dikkatleri yeniden mezarlıklara çev..
İstanbul Emniyeti’nde tayinler belli oldu İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan 32 ilçe ve 44 şube müdürlüğüne atanan yeni isimler belli oldu. 32 ilçe emniyet müdürlüğünden 19’unun ..
Şeker almaya gelen 24 çocuk intihar saldırısında öldü Irak’ta asker-sivil ayrımı yapma-yan terör, dün Amerikan askerlerinin dağıttığı şekerlerden almak için bekleyen çocukları vurdu.
Erdoğan, Putin’e Kıbrıs sözünü hatırlatacak Başbakan Tayyip Erdoğan, Rusya’nın tatil beldesi Soçi’de Vladimir Putin’in konuğu olacak. Ziyarette Kıbrıs’ın gündeme geleceği öğrenildi.
Talat: Azerbaycan bize destekte ciddi KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Azerbaycan yönetiminin izolasyonların kalkmasına yönelik olarak taahhüt ettiği adımların sözde kalmadığını, Bakü yön..
Çerçeve belgesine Rumlardan itirazlar gelmeye başladı Türkiye’nin müzakere çerçeve belgesinin, üye ülkelerden müteşekkil AB Konseyi’nde tartışılmaya başlanmasıyla birlikte Kıbrıs Rum yönetimi..
Şaron yine suikast emri verdi; Filistin ablukada İslami Cihad Örgütü'nün önceki akşam Netanya kentinde 4 kişinin ölümüne yol açan intihar saldırısına tepki olarak, Batı Şeria ve Gazze Şeridi'..
Washington, Taşkent’e baskısını artırıyor Özbekistan’ın Andican kentinde meydana gelen isyan sonrası Taşkent yönetimiyle ilişkileri kötüleşmeye başlayan ABD, ilk somut yaptırımını uygulamaya ..
‘2015’te Türkiye yük değil kazanç olur’ AB’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Avrupa Reform Merkezi, Anayasa referandumlarıyla başlayan olumsuz havanın aksine Türkiye’ye destek verdi.
İtalyan gazeteci başörtüsünü sordu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün İtalya Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gianfranco Fini ile düzenlediği ortak basın toplantısında İtalyan bir gazete..
Eylemcilerin kimliklerini tespit eden İngiliz polisi, ‘beyni’ arıyor İngiltere’nin başkenti Londra’da geçen perşembe meydana gelen ve 52 kişinin öldüğü patlamaların sorumluları olan 4 intihar..
Blair: Müslümalarla diyalogda kararlıyız İngiltere Başbakanı Tony Blair, Londra’daki saldırıların ardından Müslümanlara yönelik saldırıları eleştirdi.
Hıristiyan Demokratlar Babacan’a tavır aldı Avrupa Parlamentosu'nun (AP) en büyük grubu Hıristiyan Demokrat milletvekilleri Başmüzakereci Ali Babacan'a yönelik eleştirilerini sürdürüyor.
İlk hidrojenli otomobil yolda Hidrojen enerjisiyle giden Türkiye’nin ilk hibrit otomobili, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirildi.
Ferrari ve Maserati’yi Tofaş satacak Dünyaca ünlü otomobil markaları Ferrari ve Maserati, Türkiye’de artık Tofaş’ın sahip olduğu FerMas Oto Ticaret AŞ tarafından satışa sunulacak.
Otomotiv pazarı altı ayda yüzde 15 daraldı Otomotiv pazarı ilk altı ayda yüzde 15 daralarak 323,9 bin adede geriledi. Pazarın 2005’in tamamında yüzde 14 azalışla 650 bin adet civarına inmesi ..
Bolu Tüneli’nde ilk ışık ağustosta görülecek İstanbul-Ankara arasını 3,5 saate düşürecek Bolu Dağı Tüneli'nin yüzde 85'i tamamlandı. Tünel toplam 880 milyon dolara mal olacak. Geçiş projesi, ..
Gıda denetimi artınca ruhsat talebi patladı Gıda firmalarına yönelik denetimlerin sıkılaştırılmasının ardından ruhsat almak için yapılan müracaatlarda büyük artış oldu.
LPG’ye su katan kaçakçılar yakalandı Mersin ve İskenderun'dan Irak'a akaryakıt ve Likit Petrol Gazı (LPG) taşıyan tanker şoförlerinin yöntemleri yetkilileri şaşkına çeviriyor. Benzini ve moto..
Akaryakıtta denetim başladı 60 istasyon kapatıldı Akaryakıtta 1 Temmuz'da geçilmesi öngörülen ulusal marker (işaretleyici-renklendirici) denetimine, ihalenin iptali sebebiyle başlanamazken, i..
Krize rağmen en fazla sebze ihracatı Rusya’ya Türkiye'nin sebze ve meyve ihracatı bu yılın altı ayında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 26, ihracattan elde edilen gelir ise yüzde 31 o..
Türkiye, OECD'nin en ucuz 5'inci ülkesi Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Teşkilatı'nın (OECD) üyesi olan 30 ülkede yapılan karşılaştırmalı fiyat düzeyi sıralamasında Türkiye en ucuz 5'inci ülke..
Merkez Bankası’ndan sahte YTL uyarısı Yılbaşında geçilen Yeni Türk Lirası'nda çok sayıda güvenlik önlemi alınmasına rağmen piyasada sahte YTL'ler bulunuyor.
Carrefoursa, Gima ve Endi’yi 131 milyon dolara devraldı Fransız süpermarket devi Carrefour ve Sabancı Holding ortaklığı olan Carrefoursa, Gima'nın yüzde 60,2 ve indirim mağazaları Endi'nin yü..
Ziraat Bankası büyütülmeyecek Kamu bankalarının özelleştirilmesini de içeren yeni strateji kapsamında Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası'nın ‘büyümemesi' öngörülüyor.
İlaç yüzde 8 ucuzluyor Sağlık Bakanlığı Fiyat Değerlendirme Komisyonu, Euro'nun 1 yıl önceki TL karşılığının düşmesi sebebiyle, 15 Temmuz'dan itibaren ilaç fiyatlarında yüzde 8,33 oranında in..
BİM hisselerine 3,6 kat talep geldi İndirimli perakende sektörünün öncü kuruluşlarından BİM'in yüzde 43,1'inin halka arzında hisse fiyatı 26,6 Yeni Türk Lirası, halka arz büyüklüğü ise 290 mi..
TAV, Budapeşte Hava Limanı ile Avrupa’ya açılıyor Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da gerçekleştirdiği önemli projelerle hava limanı inşaat ve işletiminde dünya devleri arasında yer alan TAV, Avrupa'..
Çaykur'da fiyat artışı Çaykur, Kamelya ve Altınbaş çaylarına ortalama yüzde 4 oranında zam yaptı.
Motorine zam geldi Motorinin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına yüzde 1,41 civarında yansıması bekleniyor.
Alman sanayiciler: Türkiye Avrupa'nın oto merkezi oldu Alman Sanayiciler Birliği ile Otomobil Sanayi Birliği’nin yaptırdığı araştırma, Türkiye'nin, Avrupa'nın otomobil ve yedek parça merkezi ..
Teröre başvuranlar dine ihanet ediyor Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, gündemdeki konulara ilişkin Zaman’a değerlendirmelerde bulundu. ● Avrupa’daki Müslümanlar zarar gördü ..
Irak’tan hurda girişi yasaklandı ABD’nin Irak’a müdahalesinin ardından ortaya çıkan hurda malzemenin Türkiye’ye girişi yasaklandı.
Cezaevinde para taşınamayacak Ceza infaz kurumlarına gelen hükümlü ve tutukluların üzerinde bulunan paralar, miktarı ne olursa olsun, kurum görevlilerince alıkonulacak.
Valiler, Çevik Kuvvet’i geri istiyor 48 ildeki Çevik Kuvvet şubeleri ihtiyaç olmadığı gerekçesiyle 4 yıl önce kapatılmıştı. Uzman olmayan birimlerin provokatif eylemlerde yetersiz kalması üze..
THY uçağına bomba ihbarı asılsız çıktı Türk Hava Yolları’nın (THY) İzmir-Ankara seferinin yapılacağı uçakta bomba bulunduğu ihbarı asılsız çıktı.
PKK, Digor’da askerî birliğe roketatarla saldırdı Kars’ın Digor ilçesindeki piyade bölüğüne teröristlerce roketatar saldırısı düzenlendi. Alınan bilgiye göre Digor ilçe merkezindeki Piyade Bö..
Bölge halkı teröre tepkili: Eski günlere dönmek istemiyoruz Terör örgütü PKK’nın ‘yollara mayın döşeme’ ve ‘pusu kurma’ gibi terörist saldırıları artırması Doğu ve Güneydoğu’yu endişeye sevk ..
ABD’den PKK operasyonlarına ‘şartlı’ destek ABD yönetiminin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) terör örgütü PKK’ya karşı düzenlediği operasyonları ‘Türk sınırları içinde kalması’ koşuluyla de..
Bölücü terör örgütü: Kaçırılan askerin durumu iyi Terör örgütü PKK, yol keserek kaçırdığı jandarma er Coşkun Kırandi’nin sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Terör örgütü PKK/Kongra-Gel, w..
« » 1 2 3 4 5 6 7