14 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

14 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fransa, Schengen'i askıya aldı Avrupa Birliği terörle mücadele konusunda bir eylem planını devreye sokma kararı alırken, Fransa da Birlik içinde kontrolsüz dolaşımı sağlayan Schengen Antlaşma..
Katliam gibi kaza Pakistan’da üç yolcu treninin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 150’yi aşkın kişi öldü, binden fazla da yaralı var.
Matkaplı sevgili idam edildi ABD’nin Georgia Eyaleti’nde, matkapla eşcinsel sevgilisini öldürerek parçalayan idam mahkûmu Robert Dale Conklin zehirli iğneyle idam edildi.
AB’nin terörle mücadele paketi Londra’daki saldırıların ardından Avrupa’da artan terör korkusu ve AB ülkeleri genelinde alınabilecek önlemler, dün AB ülkelerinin içişleri bakanlarının yaptığı..
Demir Lady’ye isyan Seçimlere hile karıştırdığı ve ailesinin yolsuzluklar yaptığı iddiaları Filipinler Devlet Başkanı Gloria Arroyo’yu iyice köşeye sıkıştırdı. Dün onbinler ayaklandı ve Arroy..
Avrupa’da acil durum alarmı Başta Portekiz olmak üzere Avrupa’nın güneyinde son yılların en kurak yazı yaşanıyor. Portekiz’de son 60 yılın en kurak yazının yaşandığı ve ülkenin yüzde 97’sinin..
‘Türkiye’siz Avrupa Avrupa’sız Türkiye olmaz’ Fener Rum Patriği Bartholomeos, Brüksel’deki temaslarında ‘Türkiye’siz AB, AB’siz Türkiye olmaz’ mesajı verdi. Başta AB Komisyonu Başkanı Jose Ma..
Çocukları vurdular Muhammed, Ali, Hüsam’dı adları. Yine Amerikalılar gelmiş, şeker ve çikolata dağıtıyorlardı. Oyunlarını yarıda bırakıp sevinçle yanlarına koştular. ‘Bayım bana’ diye bağırış..
İngiliz bombacı şoku İngiltere, Londra’yı geçen perşembe günü kana bulayan teröristlerin İngiliz vatandaşı çıkmasının şokunu yaşıyor. Londra’nın banliyölerinde sıradan bir hayat sürdüren Paki..
39 yaş küçük adamla evlendi İngiltere’de müzik aletleri onarım dükkanı sahibi 70 yaşındaki Edna Townsend, org çalan sevgilisi 31 yaşındaki Simon Martin ile iki senedir sürdürdüğü mutlu birlik..
Avrupalı kadını akciğer kanseri öldürüyor Bir çok Avrupa ülkesinde kadınlarda akciğer kanserinden ölüm oranının giderek arttığı ortaya çıktı. 25 AB ülkesinde yapılan bir araştırma, ölümlerin ..
Bir ölüm, bir yaşam Çin'de aynı gün içinde pandalarla ilgili bir sevinç bir üzüntü yaşandı. Beş gün arayla iki pandanın ikiz doğurması sevindirirken önceki gün dünyanın en yaşlı pandası Mei M..
Robotların olimpiyatı Japonya’nın Osaka kenti, 31 ülkeden gelen robotların karşılaşmalarına ev sahipliği yapıyor. ‘RoboCup 2005’te iyi bir unvan kazanmak için araştırmacılar, stantlarda insan..
Beyşehir Gölü kuruyor Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü, su seviyesinin her yıl düşmesi nedeniyle hızla küçülüyor. Göldeki su seviyesi 18 metreden 7 metreye düştü, göl kıy..
Bir gecede göğüslerim yok olup penisim çıktı Bugüne kadar kadın olarak yaşayan Myanmar’lı 21 yaşındaki Thin Sandar’ın bir gecede göğüslerinin küçülüp penisinin çıkarak erkeğe dönüşmesi konuşu..
‘Telekom’da özel tekel istemiyoruz’ Türk Telekom ihalesinin ardından bir basın toplantısı düzenleyen telekomünikasyon dernekleri, sektördeki altyapı tekeline karşı altyapı rekabeti istedi.
Boyner: Kuru daldan düdük yapalım Gaziantepli bir işadamının kendisine, ‘Sen kuru daldan düdük yapıyorsun’ dediğini belirten Boyner Holding Murahhas Azası Cem Boyner, ‘Bu doğru. Kuru daldan d..
Gima’nın değerini 9 kat artırıp sattım FİBA Holding’in Gima ve Endi’yi CarrefourSA’ya satışı resmen tamamlandı. Operasyonun toplam tutarının 131 milyon dolar olduğu bildirildi. Fiba Holding’i..
Lübnan ‘kiralık uçak’la kurtuluyor Lübnan devleti için otoyol inşa eden Alman Walter Bau firması, ödemeler aksayınca 7 milyon dolarlık alacağı için İstanbul’da dava açtı. Bunun üzerine, Lübna..
Aksoy’un yapı izni olmayan arsası satıldı Batık bankalardan, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) geçen 454 gayrimenkul, dün TURYAP tarafından, düzenlenen müzayedede satışa sunuldu. Batık..
Temizel: Görevlinin babası öldü yazı gecikti Eski Maliye Bakanı ve bir dönem Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanlığı yapan Zekeriya Temizel ile 2 BDDK bürokratının, tasfiye..
WorldCom eski Başkanı’na rekor hapis: 25 yıl Telekomünikasyon şirketi WorldCom’da 2002 yılında yapılan 11 milyar dolarlık yolsuzlukta rol oynadığı iddia edilen WorldCom eski yöneticisi Bernar..
Otomobilin ana yakıtı hidrojen olacak İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Hidrojen Enerjisi Kongresi’nde konuşan Hyundai Motor Company Başkan Yardımcısı Moon-Sik Kwon, ‘2030’da hidrojen yakıt..
Demirel olayında ilişki zinciri var TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Şevket Demirel’in şirketlerine el konulmasına ilişkin olarak Göltaş’a kaynak aktarımının tespit edilebilecek bir şey olmadığını,..
‘Hayır’ diyen oyunun dışında kalır Dünyanın önde gelen demir-çelik üreticilerinden Mittal’ın Avrupa CEO’su Roeland Baan, yabancı sermaye konusundaki tartişmaların anlamsız olduğunu belirterek..
‘Erkek Yeter’ öldü Tam 25 yıldır 4 çocuğunu büyütmek ve daha önce başına geldiği gibi bir daha tacize uğramamak için başında kasketi, sırtında yeleği, elinde tespihiyle ‘erkek’ gibi davranıp ..
Erdoğan’ı içkiden kurtarın TBMM Milli Egemenlik Onur Ödülü’nün sahibi Prof. Dr. Gazi Yaşargil kendisi için verilen kokteylde Başbakan Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a sağlık..
Belediyelerin sınır savaşı ANAP’lı Büyükçekmece ve Bahçeşehir belediyeleri ile AKP’li Esenyurt Belediyesi arasındaki sınır savaşı kızıştı. Büyükçekmece Belediyesi, 500 yıllık tarihi olan ve i..
Penceredeki kábus Adana’da eşinden ayrı yaşayan 32 yaşındaki Artaç Özen, 2 yaşındaki kızına yine dehşet yaşattı. Geçen yıl Eylül ayında bıçakla öldürmeye kalkıştığı küçük yavruyu bu kez camda..
Bu ‘Onur’ Yaşargil’in TBMM’nin ilk Milli Egemenlik Ödülü Başbakan Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da katıldığı bir törenle dünyaca ünlü Türk beyin cerrahı Prof. Dr. Gazi Y..
İşte gerçek proje Daha yapımına onay çıkmadan tepki çeken 5.1 milyar dolarlık Haydarpaşa Projesi’nin gerçek çizimlerini Hürriyet ele geçirdi. Selimiye Kışlası’nın kaybolduğu proje, lale şekli..
Yüksek yargının zirvesindeki çift Danıştay Başsavcılığı’na dün yapılan seçimlerde 10. Daire Başkanı Zafer Kantarcıoğlu seçildi. Zafer Kantarcıoğlu’nun Anayasa Mahkemesi üyesi olan eşi Fulya K..
Bağımsızlığı gölgeler Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hükümet ile yargı arasında krize neden olan Hakimler ve Savcılar Kanunu’nu veto etti. Sezer vetoya, hakim ve savcıların Adalet Bakanlığ..
Ebu Garib Cezaevi’nde bir Türk terörist daha İstanbul’da 15-20 Kasım 2003’te bombalı saldırıların ardından kaçtıkları Irak’ta yakalanan Abdülkadir Karakuş, Burhan Kuş, Sadettin Aktaş’tan sonr..
Çocuk deneyi yasasını mutlaka düzelteceğiz Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TCK’da yapılan değişiklikle ‘Sağlıklı çocuklar üzerinde deney yapılamaz’ yasağını kaldıran ve çocuklar üzerinde ilaç dene..
Bunlar demode aktör Siyasi rakiplerine yönelik eleştirilerini sertleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet için ‘fosil’ ve ‘demode aktörler’ nitelemelerinde bulundu, ‘Sonları geldi’ ..
Bu sevdadan vazgeç Atatürk’ün Yalova Çiftliği’nin Arap sermayesine verilmesi kamuoyunu ayağa kaldırdı. Yalovalı siyasetçi Yaşar Okuyan, ‘Ata’nın ruhunu incitiyorlar. AKP bu sevdadan vazgeçsin..
Gerekirse gireriz Başbakan Erdoğan, Türkiye’de terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonların gerekirse sınır ötesine kaydırılabileceği mesajını verdi. Çatışmayı durdurun Karış karış İHD: PK..
Kütahya, doğalgaz çalışmaları ile şantiyeye döndü Doğalgaz ve içme suyu boru hattı yenileme çalışmalarının yapıldığı Kütahya’da, caddeler şantiyeye döndü.
TOBB: Erdemir’i satın alacak yerli konsorsiyumun içinde bulunabiliriz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Vekili ve İstanbul Deniz Ticaret Odası Başkanı Halim Mete, Alaplı Ticare..
Sabancı Holding, Düzce OSB’de kuracağı fabrika için ilk imzayı attı Düzce, Teşvik Yasası’nın etkisini görmeye başladı. Sabancı Holding adına şehre gelen Demir Sabancı, fabrika yatırımı için ..
Emet’te İlçe Tarım Müdürlüğü, gıda denetimlerine başladı Gıda konusundaki tek yetkinin 5 Haziran 2004 tarihi itibarıyla Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’na verilmesinden sonra bakanlık yoğun bir..
Milletvekili Kızılcıklı: Müdür Baştürk görevine dönecek AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, İnegöl’de yerel ve görsel medya temsilcileri ile bir araya geldi.
Gündüzlü köyüne arıtma tesisi kurulacak Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Gündüzlü köyünde doğal arıtma tesisi kurulacağı bildirildi. Köy Muhtarı Selim Çakmak, gazetecilere yaptığı açıklamada, ..
Yeni evlerinde de yangın çıkınca şok geçirdiler Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kirada oturdukları evde 5 kez esrarengiz şekilde yangın çıkması üzerine başka bir eve taşınan aile, yeni evde de ..
Gebze Belediyesi’nden 33 milyar lira ödüllü yarışma Kocaeli’ne bağlı Gebze Belediyesi, ilçenin sembol isimlerinden ünlü Türk ressamı Osman Hamdi Bey anısına ulusal resim yarışması başlattı.
Dünya şampiyonu güreşçi, mezun olduğu Nilüfer Lisesi’ni ziyaret etti Litvanya’da yapılan Gençler Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 66 kiloda dünya şampiyonu olan Refik Ayvazoğlu, memleke..
Bursaspor sezon açılışı maçını GS ile yapacak İkinci Lig (A) Kategorisi'nin iddialı takımlarından Bursaspor, sezon açılışı maçını 31 Temmuz'da Galatasaray ile yapacak.
Kocaelispor, yeni sezon fikstüründen memnun İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde mücadele eden Kocaelispor, 27-28 Ağustos'ta yapılacak maçlarla başlayacak lig fikstüründen memnun kaldı.
Gelişigüzel açılan su kuyuları şehrin su kaynaklarını yok ediyor Sanayide kullanılmak için İstanbul’un dört bir yanında açılan ve sayısı 25 bini bulan su kuyuları, su kaynaklarının kirlenmesi..
« » 1 2 3 4 5 6 7