14 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

14 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Borsa rekor kırdı İMKB Bileşik Endeksi, son günlerde gözlenen 28,000 puan seviyesinin üstünde tutunma çabalarının ardından bugün gelen alımlarla 28,500.87 puana ulaşarak tarihi rekor seviyesi..
'Gerekirse sınır ötesi operasyon yapılır' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, gerektiğinde, şartlar gerektirdiğinde sınır ötesi harekat da yapabileceğini belirterek, ''Temenni ederiz ..
Erdoğan'dan BBC ve Reuters'e kınama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Dünyadaki iki önemli televizyon veya medya grubu BBC ve Reuters'in Türkiye'de PKK terör örgütünü bir milis olarak ilan etm..
Irak'ta kan durmuyor Irak'ta şiddet olayları baş döndürücü şekilde tırmanırken, son 6 ayda çoğu sivil 3 bini aşkın Iraklı hayatını kaybetti. Irak içişleri ve savunma bakanlıklarının verilerin..
Kahramanmaraş'ta yangın kontrol altında Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.
Plajlarda karnaval var Türkiye'nin Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz sahil şeridindeki 10 plaj, sıcak yaz günlerinde müziğin ritmiyle daha da ısınacak. Turkcell’in gençlik kulübü gnçtrkcll’i..
Güler Sabancı, L'Express dergisinde Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, büyük bir grup olduklarını ve öyle kalacaklarını belirterek, ''Ama değişen ekonomik evrene uyum sağla..
Borsa'da tarihi rekor İyimser havanın etkisi altında bulunan Borsa, günü yeni tarihi seviyesi olan 28 bin 501 puandan tamamladı. Hisse senetleri yüzde 1.6 oranında değer kazandı. Döviz rez..
Erdemir'de yerli ittifakı Aralarında Kibar Holding, Auer, Borusan, Fiba, MNG ve KARDEMİR'in bulunduğu "Ereğli Ortak Girişim Grubu", ön yeterlilik için Özelleştirme İdaresi'ne başvurdu. Yaban..
Pepe: Gerekirse Yatağan'ı durdururuz Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, "Eğer Yatağan'da insan sağlığı açısından sınır değerleri aşılırsa, santrali tamamen durdurmamız söz konusu olacaktır" de..
DEHAP: Kaçırılan eri teslim edin DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Er Coşkun Kırandi'nin ailesine sağ selim teslim edilmesini istediklerini belirtti.
Dünya saygı ile andı İngiliz bombacı şoku Yvonne’a kötü haber Kayıp Türk Gamze’nin çantası hedef vagonda çıktı Prens Charles: Gerçek Müslümanlar saldırıları kınamalı Basında Müslümanlar tartı..
Garanti Yatırım'a ödül Garanti Yatırım Menkul Kıymetler, dünyaca ünlü finans dergisi Euromoney tarafından 3. kez Türkiye'de en iyi aracı kurum seçildi.
Motorinin litre fiyatı 2 kuruş arttı Motorinin rafineri çıkış fiyatında bugünden geçerli yapılan ayarlamanın ardından, pompa satış fiyatları litrede 2 Ykr arttı. Rafineri çıkışındaki artışlar..
'Halkbank'ta hesap kayıtları yasaya aykırıydı' Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına devam edildi.
Fikret Mualla sergisi uzatıldı Fikret Muallâ’nın 102. doğum yıldönümü nedeniyle İstanbul Modern’de düzenlenen Fikret Muallâ Retrospektif sergisi, ziyaretçilerin yoğun ilgisi nedeniyle 25 Ağus..
Rover Çinlilere satılıyor Mali krize girerek birkaç ay önce iflas eden ünlü İngiliz otomobil üreticisi MG Rover'ın, Çinlilere satılabileceği bildirildi.
Hollanda'da Peugeout 307'ler geri çağrıldı Fransız otomobil üreticisi Peugeot, bazı Avrupa ülkelerinin ardından Hollanda'da da 'Peugeot 307' modellerinin, kontrol için çağrılmasını kararlaştı..
Döviz rezervi 40 milyar doları geçti Türkiye’nin tarihinin en büyük cari işlemler açığını vermesine rağmen Merkez Bankası’nın döviz rezervi Hazine’nin tahvil borçlanmasının da etkisiyle geçen..
Terör kurbanları için saygı duruşu Londra'daki terör saldırılarında yaşamını yitirenler için Türkiye de dahil olmak üzere AB üyesi ülkelerde 2 dakika süreyle saygı duruşu yapıldı. AB üyesi ve..
Kahramanmaraş'ta 5 alanda orman yangını Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde orman yangını çıktı. İlçeye bağlı Büyük Çamurlu Köyü yakınındaki orman alanında, henüz belirlenemeyen bir nedenle ya..
Tenten'in de bir festivali var Herge ya da namı diğer Georges Remi'nin yarattığı unutulmaz çizgi roman karakteri Tenten için, çizerinin ana yurdu Belçika'da bir festival düzenleniyor. Bu yıl ..
Bağdat'ta 10 erkek cesedi bulundu Irak'ın başkenti Bağdat'ta, elleri ve gözleri bağlı halde başlarından vurularak öldürülmüş 10 erkeğe ait ceset bulundu.
Suudi tutukluya eşcinsel muamelesi ABD'nin terör zanlılarını barındırdığı Küba'daki Guantanamo üssünde sorgulamayı yürüten görevlilerin, önemli bir Suudi tutukluyu konuşturmak için kendisine ..
ABD'den KKTC'ye 10 milyon dolarlık proje Kıbrıs'ta gecen yılki referandumların ardından ABD Kongresi'nin KKTC için kabul ettiği 30.5 milyon dolarlık yardım paketi çerçevesinde Washington yöne..
Serdengeçti: Faizi düşürme imkanı yoktu Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, faizi indirmemelerinin IMF’nin ertelemesiyle ilgisi bulunmadığını açıklayarak "Şu anda faizleri düşürme imk..
Yoksulluk sınırı 1.802 YTL'ye indi Türkiye Kamu-Sen tarafından yapılan araştırmaya göre, Mayıs 2005'te 1807 YTL 95 YKr olan 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı, geçen ay yüzde 0.3 oranında..
Ebu Garib Cezaevi’nde bir Türk daha İstanbul’da 15-20 Kasım 2003’te bombalı saldırıların ardından kaçtıkları Irak’ta yakalanan Abdülkadir Karakuş, Burhan Kuş, Sadettin Aktaş’tan sonra saldırı..
Barolardan Erdoğan'a 'arka bahçe' tepkisi Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, baroların, hukukla ve ülkenin geleceğiyle ilgili görüş bildirmeye devam edeceğini belirterek, "TB..
Pendik'te olaylı gecekondu yıkımı Pendik Kurtköy'de ruhsatsız yapılan 44 bina ve gecekondunun yıkımı sırasında olaylar çıktı.
CHP: Hükümet Türkiye’nin içini boşaltıyor CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, AKP Hükümetinin elbirliğiyle Türkiye’nin içini boşaltmak istediğini savunurken, Genel Başkan Deniz Baykal’ın çağrısı..
Rekabet Kurulu'ndan BKM'ye ceza Rekabet Kurulu, "yönetim kurulu kararları ile ortak takas komisyonu belirlediği" tespit edilen Bankalararası Kart Merkezi'ne (BKM), asgari 5 bin 800 YTL tutarı..
Yabancı sermaye ticarette söz sahibi Yabancı sermayeli şirketler Türkiye’nin ithalatının yüzde 30’unu ihracatının ise yüzde 23.7’sini gerçekleştirdiler. Bu şirketlerin ihracat içerisindeki pa..
KİT'lere 3 yılda 9.1 milyar dolar yatırım Kamu 2006-2008 döneminde, özelleştirme kapsamındakiler dahil KİT'lerde toplam 12.4 milyar YTL (bugünkü kurlarla yaklaşık 9.1 milyar dolar) yatırım ya..
FDF 19.5 milyar YTL Ocak-Haziran dönemindeki faiz dışı fazla(FDF), 19 milyar 535 milyon YTL oldu. . Bu yılın Haziran ayında bütçe açığı 77 milyon YTL gibi, düşük düzeyde gerçekleşti. Maliye B..
Yoksulluk sınırı 1802 YTL Türkiye Kamu-Sen, dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırının, geçen ay 1802 YTL 49 YKr'ye düştüğünü bildirdi. Türkiye Kamu-Sen tarafından yapılan araştırmaya göre,..
Ders kitapları tarih oluyor ABD'nin Arizona eyaletindeki bir okula başlayacak yeni öğrenciler, dizüstü bilgisayar ve kablosuz iletişim teknolojili cihazlarla eğitim görecek. Uygulamanın yaygı..
Boğaziçi Köprüsü'nde Formula 1 şov Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda 21 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Türkiye Grand Prix'i öncesi takımların tanıtım organizasyonları sürerken, İstanbul'un son k..
6 aylık bütçe açığı 3.9 milyar YTL Konsolide bütçe açığı Haziran ayında, 2004 Haziran ayı rakamının 41'de birine inerek 77 milyon YTL'de kaldı. Yılın ilk yarısında bütçe açığı ise 3 milyar 86..
Malatya Doğanşehir'de şarbon şüphesi Malatya Sağlık İl Müdürü Sezai Demirel, Doğanşehir İlçesi Örencik Köyü'ne bağlı Kurudağ Mezrası'ndan bir kişinin deri şarbonuna yakalandığının belirlendiğ..
Irak'ta intihar saldırıları Irak'ın başkenti Bağdat'ta Yeşil Bölge yakınında düzenlenen eşgüdümlü intihar saldırılarında, 9 kişinin yaralandığı bildirildi. Polis ve hastane yetkilileri, hüküm..
Brad Pitt, hastaneden taburcu oldu Film yıldızı Brad Pitt'in, ABD'nin Los Angeles kentinde tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildiği bildirildi. Gribe benzer bir hastalık nedeniyle hastanede..
Eşcinsel muamelesi yapmışlar! ABD'nin terör zanlılarını barındırdığı Küba'daki Guantanamo üssünde sorgulamayı yürüten görevlilerin, önemli bir Suudi tutukluyu konuşturmak için kendisine eşcin..
Brad Pitt taburcu oldu Film yıldızı Brad Pitt, ABD'nin Los Angeles kentinde tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.Gribe benzer bir hastalık nedeniyle hastanede tedavi altına alınan 41 yaşı..
ABD, KKTC'de 10 milyon dolarlık proje başlatıyor Kıbrıs'ta gecen yılki referandumların ardından ABD Kongresi'nin KKTC için kabul ettiği 30.5 milyon dolarlık yardım paketi çerçevesinde Washing..
Kurtköy'de olaylı yıkım Pendik Kurtköy'de ruhsatsız yapılan 44 bina ve gecekondunun yıkımı sırasında olaylar çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurtköy Cambaztepe mevkiinde bulunan ve ruh..
Devamı gelebilir 'Gladyatör' filminin oyuncularından Djimon Hounsou, rol aldığı yeni filmi 'Ada'nın önceki gün New York'ta düzenlenen galasında 'Gladyatör'ün devamının çekilebileceğini söyled..
Sonunda başladı 'Görevimiz Tehlike 3'ün çekimleri nihayet başladı. Roma'da başlayan çekimler sırasında Tom Cruise, Tiber Nehri'nin üzerinden sürat teknesiyle...
Animasyon özel sayısı DVDartı dergisi yeni sayısında animasyon filmlerine geniş yer ayırdı. 'Canlandırma Kılavuzu' başlıklı dosyada 'Aslan Kral', 'Şrek', 'Tavuklar Firarda'...
Tahliye tünelinde 'kaçış' Mimarlık kongresi kapsamında açılan yüzü aşkın sergi içinde belki de en gözden ırak olanı 'Kaçak'. Çünkü bu sergi yeraltı metro ağının bir parçası olan 'tahliye tüne..
» 1 2 3 4 5 6 7