13 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

13 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sakıp Sabancı Müzesi açıldı Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, genişletilen yeni galerisinde Slovenya’dan getirilen Osmanlılar’la ilgili resimlerin yer aldığı sergisiyle kapılarını aç..
Üzümün bir faydası daha Üzüzmün ‘doğum kontrol haplarının yan etkilerini azalttığı’ ortaya çıktı. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki K..
Şarap, brokoli ve köri kanser düşmanı ABD’de gerçekleştirilen bir araştırma, şarap ve brokolinin kanser ile mücadelede ‘önde gelen savaşçılar’ olduğunu ortaya koydu. Araştırma, Illinois Ünive..
6’ncı Harry Potter çılgınlığı başladı J.K. Rowling’in yarattığı Harry Potter serisinin altıncı kitabı olan ‘Harry Potter and half-blood prince’in bu hafta sonu yayınlanacak olması internette ..
Uzay mekiği, kadın komutana emanet 2003 Şubat’ında yaşanan Columbia uzay mekiği faciasının ardından Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), bugün ilk kez Discovery uzay mekiğinin fırlatılm..
Dikkat bugün yağış var Yurdun kuzeybatı kesimleri bugün yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor.
Şarap üretileceğini bilsek çalışmazdık Diyarbakır Devlet Hastanesi doktorlarından Plastik Cerrah İrfan Erdem ile Genel Cerrah Selçuk Mızraklı’nın Fransız ortaklarıyla Türkiye’nin en büyük şar..
Yıkım ekibinin üzerine kurşun yağdırdı: 4 yaralı Sultan-beyli’de yol genişletme çalışmaları nedeniyle bir binanın bahçe duvarını yıkmaya giden ekibin üzerine ateş açıldı. Biri polis memuru 4 ..
Evde 2 ay kilitli kalan çocukları polis kurtardı Konya’da 2 aydır babaları Mahmut Çengel tarafından eve kilitlenen yaşları 3 ile 9 arasında değişen 4 kardeş, polis ekiplerince kurtarıldı. Çoc..
Havada yumruklaşma Eski DSP’li vekil Faruk Demir, uçakta kendisine laf atan avukatı yumrukladı. Uçakta paniğe yol açan kavga inişten sonra havaalanında da devam etti.
Belediye Yasası için dava açıyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce geri gönderdiği Belediye Yasası’nı Meclis’te aynen ikinci kez kabul edildiği için bu kez zorunlu olarak onayladı. ..
17 imzayla 50 bin kişiye direkten ezan Kuşadası’nın Davutlar Beldesi’nde, yüzlerce yazlığın bulunduğu Sahil Siteleri mevkiinde, boş bir arsaya dikilen 25 metrelik direğin tepesine takılan hop..
Kuran kursları için iptal davası CHP, Türk Ceza Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un, izinsiz açılan Kuran kurslarına verilen cezayı azaltan maddesi ile yabancı ülkede suç işleyenl..
O Filistin eylemcisi Filistin’deki insan hakları ihlallerine dikkat çekmek için Fransa’dan bir hafta önce hareket eden ve 11 araçtan oluşan ‘Filistin Kervanı’ dün Sultanahmet Meydanı’nda eyle..
Kürt-Der’e faaliyet yasağı Diyarbakır’da kapatılması istenen Kürd-Der ile ilgili davaya 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde başlandı. Kürtçe savunma yapmak isteyen dernek yöneticileri, bu nedenle t..
Özel Kuvvetler şampiyon oldu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) gözbebeği ve yaptığı birçok önemli operasyonla dünyada haklı bir şöhret edinen TSK Özel Kuvvetler, bir başarıya daha imza attı.
Plajın açıldığı gün boğuldu Pazar günü 40 yıl sonra yeniden açılan Caddebostan Plajı, açıldığı gün ilk kurbanını aldı. Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi, Elektronik Bölümü, 3’üncü sınıf öğrenci..
Çiftliği Araplarda AKP’li Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nun Başbakan Erdoğan’la görüşmesinin ardından, Atatürk’ün kendi parasıyla kurup, Hazine’ye bağışladığı Yalova Çiftliği, turistik..
Dağ taş aranıyor Tunceli’de PKK’nın yol keserek kaçırdığı jandarma er Coşkun Kırandi’nin bulunması için komandolar helikopterlerle bölgeye indirildi. PKK’lı teröristlerin yol kesme eylemini b..
Ebu Garib’deymiş İstanbul’u kana bulayan 15-20 Kasım saldırılarını planlayan isimlerden Abdülkadir Karakuş’un Bağdat’ta ABD askerleri tarafından yakalandığı ortaya çıktı. Ankara, saldırıya ad..
Hidrojen pili yaptık, 2006’da pazardayız Alternatif enerji kaynaklarının geliştirilmesi konusundaki çalışmalarını sürdüren Zorlu Grubu, hidrojenle çalışacak ürünlerini 2006’da tüketiciyle bul..
Düzce’de enjeksiyon fabrikası kuruyor Demir Sabancı’ya, plastik enjeksiyon ve polimel ürünleri imalatı için, Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesinde 20 dönüm arsa tahsisi yapıldı. Düzce Ticaret v..
Pınar-Doğan organik sütü rafa girdi Pınar Süt ve Doğan Organik Ürünler’in toplam 18 milyon dolarlık yatırımla ürettiği Türkiye’nin ilk organik sütü piyasaya sunuldu. Pınar Süt, yeni ürünle ba..
Çilingirle oda açıp, sözleşmeyi değiştirdiler Enerji eski Bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan’ın dünkü Yüce Divan yargılamalarında, İskenderun Çevrim Santralı ihale sözleşmesinin çilingir ..
Tüketiciyle tek gecelik ilişki istemiyoruz Motorola Design Tour kapsamında İstanbul’a gelen Motorola Avrupa ve Singapur Tasarım Merkezleri Direktörü İgnacio Germade, ‘ödünsüz yalınlık’ (purit..
Çürük çıktı, askere gitmiyor Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın, Ağustos’ta askere alınması beklenirken, sürpriz bir şekilde ‘çürük raporu’ verilerek, ‘askerliğe elverişli olmadığı’ bildiri..
Yabancı sermaye desteği istiyoruz Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, ‘Hükümetimiz Türkiye’ye yabancı sermayenin olabildiğince gelmesinden ve Türkiye’nin kalkınmasında aktif rol oynamasından yanadır..
Misvak özlü diş macunu yaptık, lider oluruz ABD’li Colgate, misvak özlü diş macununu dünyada ilk kez Ar-Ge çalışmasına öncülük eden Türkiye’de piyasaya sundu. Şirket, İslam inancına göre sünn..
Ford: Gölcük’te muhteşem araç yaptık Ford, tiraci araç modeli Transit’in 40’ıncı yılını Ford Otosan Gölcük’teki tesislerinde kutladı. Ford Avrupa Başkanı John Fleming, Gölcük’teki tesislerin ..
Filiz Akın hep annem kalacak Bu yaz evleneceklerini açıkladıktan kısa süre sonra İlker İnanoğlu’ndan ayrılan Güzide Duran, yalnızlığa alışamadı. Mankenlik kariyerine devam ettiği ABD’den tati..
600 milyar Sinan Engin’e mi çıktı Ailesiyle Bodrum’da tatilde olan Beşiktaş’ın eski menajeri Sinan Engin’e Milli Piyango’dan 600 bin YTL (600 milyar lira) çıktığı haberi, ünlü tatil beldesind..
Oto hırsızı Asım Noyan Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği ve İstanbul’da birçok alanda artan suçları ve mafya babalarını alaycı bir anlatımla eleştiren ‘Organize İş..
« 1 2 3 4 5 6 7 8