13 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

13 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kapkaççı, çantayı vermeyen kadını öldüresiye dövdü Kadıköy’de, kapkaççıya çantasını vermemekte direnen kadın, kapkaççı tarafından dövülerek hastanelik edildi.
Kızgın ev sahibi yıkım ekibine kurşun yağdırdı Sultanbeyli’de yol genişletme çalışması kapsamında bahçe duvarı yıkılmak istenen evin sahibinin tabancayla ateş açması sonucu, 1 polis ve 2 zabı..
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde kaza: 1 yaralı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü tünel çıkışında bir kamyon, önünde seyreden başka bir kamyona arkadan çarptı.
Ayrı yaşayan eşlerin barış yemeği cinayetle bitti Pendik’te bir kişi, tartıştığı eşini tabancayla vurarak öldürdü. Polisten alınan bilgiye göre, Ankara Caddesi’ndeki bir restoranda buluşan A..
Belediye çöpten elektrik üretecek İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, bölgelerde kurulması planlanan tesislerle ilgili Hukuk Komisyonu raporunu oyçokluğuyla kabul etti.
Turistler nazar boncuğu ile karşılanıp Türk kahvesi ile ağırlanacak İstanbul Valiliği Turizmi Geliştirme ve Yerel Kalkınma Komisyonu, Türk adet ve geleneklerini yaşatmak için turistlere yönel..
Kur’an kursunu Diyanet Vakfı’na bağışladılar Zeytinburnu ilçesinde Hacı Vehbi Efendi Camii Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan 5 katlı Kur’an kursu binası, mülkiyet..
Rüşvet alırken kameraya yakalanan memur açığa alındı Beykoz’a bağlı Kavacık’taki kaçak iş merkezi inşaatına ruhsat vermesi karşılığında rüşvet alırken gizli kameraya yakalanan memur açığa alı..
Cerrah, yakınının cenazesini sloganlar arasında defnetti İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Karacaahmet Mezarlığı’nda bir aile yakınını defnederken, hemen yanında, 12 Temmuz operasyon..
Edirne’ye Disneyland benzeri eğlence kompleksi için çalışma başlatıldı Edirne’de, içinde Disneyland benzeri eğlence mekanının da bulunacağı uluslararası ölçekli "Hoşgörü Parkı" kurulması içi..
Kapıkule’de muhafaza kontrol noktası 4’e çıkarıldı Edirne Valisi Nusret Miroğlu, turizm sezonuna girilmesi ve yurtdışında çalışan işçilerin tatile gelmesi nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı’nda ..
Milletvekili Eyüp Ayar: Gebze’nin potansiyeli Kocaeli’ne kaydırılacak Kocaeli’nin en büyük ilçesi olan Gebze, İstanbul’a yakın olması nedeniyle irtibatını daha çok bu bölge ile sağlıyor.
Adapazarı Şeker’e 10 talipli var Özelleştirmeye çıkartılan Adapazarı Şeker Fabrikası’nı satın almak için 10 firmanın teklif verdiği bildirildi. 14 Temmuz’da teklif verme süresi sona erecek ol..
Taşköprü, kuruluş yıldönümünü sünnet şöleni ile birlikte kutladı Yalova’nın Taşköprü beldesi Belediye Başkanlığı’nca toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi.
Fenerbahçe kalecisi Serdar, memleketi Hayrabolu’ya teşekkür ziyaretinde bulundu Fenerbahçe’ye transfer olan kaleci Serdar Kulbilge, verilen 1 günlük izin nedeniyle Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçes..
İnegöl’e 2 yeni transfer İkinci Lig (B) Kategorisi takımlarından İnegölspor, Çorluspor'dan Müjdat ve Altay'dan Adnan'ı transfer etti.
Bursaspor, yeni sezon için bilet basmayacak Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, stat kapasitesi kadar bilet sattıklarını, bu nedenle yeni sezon maçları için bilet basmayacaklarını açıkladı.
Srebrenitsa, Sırpları ikiye böldü Srebrenitsa katliamının 10. yılını anma törenleri, Sırpların "iç sorgulamasında" yeni bir dönemi başlatırken, törenlere katılan ilk Sırp lider unvanını alan ..
‘Karadziç ve Mladiç yakalanmazsa bütün bildiklerimi açıklayacağım’ Eski Yugoslavya için kurulan Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi’nin Başsavcısı Carla Del Ponte, Srebrenitsa katliamından s..
Ortadoğu’da beş aylık ateşkese intihar saldırısı İsrail ile Filistin arasında beş ay önce varılan ateşkesle sağlanan sessizlik dün akşam saatlerinde düzenlenen intihar saldırısıyla tekrar boz..
Ermenistan’la yumuşama diplomasisi devam ediyor Sözde soykırımın 90. yılı çerçevesinde Türkiye aleyhtarı kampanyanın tırmanmasının ardından Türk ve Ermeni liderlerinin beklenen buluşması gerç..
İngiltere ve Amerika basını arasında Müslümanlara hoşgörü tartışması Londra’da geçtiğimiz hafta gerçekleşen terör saldırılarıyla ilgili Amerikan basınında yer alan ve "İngiltere Müslümanlara ..
Türk asıllı AP vekillerinden tuhaf ‘şiddete son verin’ açıklamasına jet düzeltme Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye asıllı üyeleri dün yaptıkları yazılı bir açıklama ile hem PKK'ye hem de A..
Ali Babacan AP’den geçer not aldı Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan ilk defa hitap ettiği AP üyelerinden geçer not aldı.
Irak’ta ölümlere tabut yetiştirilemiyor Silahlı saldırılar ve bombalama olayları sebebiyle her gün onlarca insanın hayatını kaybettiği Irak’ta tabutçular talebe cevap veremez hale geldi.
Avrupa’dan Türkiye’ye üçlü destek Türkiye’nin AB’ye üyeliği konusunda ‘imtiyazlı ortaklık’ seçeneğinin yüksek sesle dile getirilmeye başlandığı Avrupa’dan Ankara’ya üçlü destek geldi.
Koç’tan yabancı sermayeye destek: Bırakın sınırlamayı, teşvik edilmeli Devlet Bakanı Abdüllatif Şener'in 'yabancı sermayeye sınır getirilmesi gerektiği' açıklamasıyla başlayan tartışmalara iş..
Otokar, en büyük savunma sanayii ihracat siparişini aldı Koç Grubu’nun minibüs, midibüs, Land Rover arazi aracı ve zırhlı araçlar üreticisi Otokar, çeşitli tiplerde araç için toplam 88,4 mily..
Asya Finans, kredi kartı müşterilerine 101 hediye dağıttı Alışverişlerini Asya Finans kredi kartı ile yapan 101 talihli müşteri hediyelerine kavuştu.
Demir Sabancı Düzce'de yatırım yapmak için arazi aldı Sabancı Grubu’ndan ayrılan sanayici Demir Sabancı'ya, plastik enjeksiyon ve polimel ürünleri imalatı için, Düzce 1. Organize Sanayi Bölge..
Zorlu Holding, hidrojen pili geliştirdi evde doğalgazdan elektrik üretilecek Son yıllarda enerji sektöründe yatırımlara ağırlık veren Zorlu Holding, petrole alternatif enerji kaynakları geliş..
ABD, Çin ile tekstilde anlaşamadı, Kanada da kota koymaya hazırlanıyor 2005 yılı başında kotaların kaldırılmasıyla hemen bütün önemli pazarları istila eden ucuz Çin tekstilini, AB ve ABD’nin ..
Petroldeki tırmanış Türkiye’nin faturasını 8 milyar dolara çıkardı Dünya petrol piyasalarında petrol fiyatlarının 60 dolar sınırına dayanması, Türkiye’nin petrol giderlerini 6 yılda üçe katla..
BP’nin performans artıran tasarruflu yakıtı piyasada İngiliz petrol şirketi BP, araçlarda yakıt tasarrufu sağlayan ve performansı artıran BP Ultimate isimli benzin ve motorini satışa sundu.
İspanyol otel zincirinden 75 milyon Euro’luk yatırım İspanyol otel zinciri Barcelo, Türkiye'de 2 yıl içinde 75 milyon Euro'luk yatırım yapacak.
İmar Bankası iflas masasına başvurular başlıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) şu ana dek ödenmeyen tutarlar ve fazlaya ilişkin talepler için müracaatları almaya başlıyor.
Pınar’dan organik süt Gıda sektörünün önde gelen firmalarından Pınar, saf sütü pakete koydu. Kimyasal katkı içermeyen yemlerle beslenen ve bakımları sırasında ilaç verilmeyen ineklerden sağıl..
‘Sosyal güvenlikteki gecikme kredi notunu etkilemez’ Kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's, sosyal güvenlik reformunun yasalaşmaması üzerine IMF'nin 10 milyar dolarlık kredi anlaş..
Meclis, eylülden önce toplanabilir Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, IMF ile yapılan yeni stand-by anlaşmasının ilk gözden geçirmesinin ertelenmesine yol açan sosyal güvenlik reform tasarısının ..
‘Döviz rezervleri artıyor, 2005 ve 2006’da cari açık diye bir sorun olmayacak’ Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, döviz rezervleri arttığı sürece cari açıktan kimsenin korkmaması gerektiğini söyle..
Finansbank KOBİ’lere 1,5 milyar dolar kredi verecek Faizlerdeki düşüşle bankaların kredi pastasından aldıkları payı artırma çabasında küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) ön plana çıkarken..
‘Yargının vereceği kararı oğluma izah edebilmeliyim Tiyatrocu İsmail Hakkı Sunat, bir yıl önce Çanakkale’deki yazlığında yaşanan bir tartışma sonucu öldürüldü.
Er Coşkun’u kurtarmak için büyük operasyon Memleketi Trabzon’a giderken Tunceli- Pülümür karayolunu kesip gasp ve soygun yapan teröristlerce kaçırılan jandarma er Coşkun Kırandi’yi kurtarmak ..
Asker olduğunu künyesinden anladılar Vatani görevini yaptığı Adıyaman’dan memleketi Trabzon’a izne gelirken teröristlerce kaçırılan jandarma er Coşkun Kırandi’nin evinde endişeli bekleyiş dev..
Hedefimiz 2014 Kış Olimpiyatları’nı Türkiye'de yapmak Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, kıyı turizminin yanı sıra alternatif turizm türlerinin de değerlendirilerek Türkiye’nin önemli bir de..
Yağışlar yeniden geliyor, sele dikkat Yurdun kuzeybatı kesimlerinin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği bildirildi.
Yolsuzluk ihbarı yapanlar ödüllendirilecek Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Başbakanlık’a bağlı "yolsuzluğu önleme birimi" oluşturulmasını önerdi.
Mezarda uyuşturucu hasadı Kimsenin ziyaret etmediği mezarlar, uyuşturucu tacirlerinin üretim yeri haline geldi. Mezarlıkların güvenliğini üstlenen şirket, İstanbul’un iki büyük kabristanında ..
Çeteleri çökerten polis şefi Turizm Şubesi’ne atandı Alaattin Çakıcı, Sedat Peker ve Sedat Şahin gibi mafya operasyonlarını yöneten Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Müc..
İstihbarat’ın El Kaide raporu: En sert tepkiyi Gülen gösterdi Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı, İstanbul’da 4 ayrı bombalı saldırı gerçekleştiren, Londra’daki patlamaların da sorumluluğunu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8