13 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

13 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Böyle olur boğa güreşi İspanya'nın Pamplona kentinde düzenlenen ünlü "Aziz Fermin" festivalinin yedinci gününde kızgın boğalar, önlerine kattığı binlerce kişiyi boş sokaklarda kovalamaya deva..
George Clooney'e benzeyenler yaşadı Grazzie dergisinin anketine göre, Beyonce'un kalçaları ve Catherine Zeta Jones'un gözlerine sahip olmayı isteyen İtalyan kadınların hayalini George Clooney..
Straw: Türkiye'ye verilen sözler tutulmalı AB Dönem Başkanı İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw, Türkiye'nin AB üyeliğinin stratejik önemine değinerek, Türkiye'ye verilen sözlerin tutulması..
Beyaz Saray Rove'la ilgili iddiaları önemsemiyor ABD'de eski elçi Joseph Wilson'un CIA ajanı eşi Valeri Plame'in kimliğini açıklayanın Başkan Bush'un Başdanışmanı Karl Rove olduğunun iddia ed..
Irak'ta 100 bin sivil öldürüldü iddiası İsviçre'nin "Uluslararası çalışma Kurumu" tarafından hazırlanan rapora göre savaş başladığından bu yana Irak'ta 100 bin sivil öldü. Raporda Amerikan as..
Prostat kanserine karşı seks ve şarap Düzenli cinsel yaşam ve kırmızı şarap prostat kanserini önlüyor. Son yapılan araştırmaya göre genç yaşlarda düzenli bir seks hayatı olan ve orgazm yaşaya..
Son Harry Potter 'kazara' satıldı Tüm dünyada çocuklar kadar yetişkinlerin de dört gözle beklediği Harry Potter serisinin sonuncusu "Harry Potter ve Melez Prens" 'yanlışlıkla' satışa çıkarıld..
Prens Albert tahtı devraldı Monaco Prensi Albert, babasının ölümünden sonra dün resmen tahta geçti. 81 yaşındaki Prens Rainer'in 6 Nisan'da hayatını kaybetmesinin ardından ülkede 3 ay resmi y..
Esselamünaleyküm... Srebrenitsa katliamının 10'uncu yılı nedeniyle düzenlenen anma törenlerine "Irak savaşının mimarlarından" Paul Wolfowitz de katıldı. Batı dünyasının temsilcileri arasında,..
Barıştan sonra ilk saldırı: 3 ölü İsrail'in ve Filistin arasındaki sözlü barış anlaşmasından bu yana dün ilk kez bir intihar saldırısı düzenlendi. İsrail'in kıyı kenti Netanya'da bir alışveri..
Bu kez Şam yanlısı bakan hedef oldu Eski başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesinden bu yana suların durulmadığı Lübnan'da bombalar patlamaya devam ediyor...Dün başkent Beyrut'ta Suriye yanlısı..
Dört bombacı belli ama... Dört bombacının kimliği teşhis edildi. Saldırıların büyük ihtimalle intihar eylemi olduğu belirtiliyor......İddia şu: Dört bombacı ölmüş ya da biri kaçmış olabilir. ..
Akbank'a 1.2 milyar dolar kredi Akbank bir yıl vadeli 1 milyar 250 milyon dolarlık sendikasyon kredisi için 25 bankaya yetki verdiğini açıkladı. Akbank'tan borsaya yapılan açıklamada 25 ulusl..
Garanti'den TAV'a 360 milyon dolarlık kredi Garanti Bankası, Atatürk Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinin kiralanması ihalesini kazanan TAV Havalimanları İşletmeciliği'ne (TAV), kirala..
İmar Bankası için iflas masasına başvurular bugün İmar Bankası iflas masasına başvurular bugün başlıyor. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) yapılan açıklamaya göre, bugüne kadar Fon t..
Zorlu Grubu hidrojen yakıt pili prototipi üretti Zorlu Grubu, hidrojen yakıt pili prototiplerini geliştirmeye başladı. Bu alanda geliştirilen teknolojiler arasında, cep telefonları, bilgisaya..
'KOBİ bankacılığında bir numara olmak istiyoruz' Finansbank Genel Müdürü Sinan Şahinbaş, bu yıl sonuna kadar KOBİ bankacılığında 200 bin müşteri ve 1.5 milyar dolarlık kredi hacmine ulaşmayı ..
Bilirkişi 'kaynak aktarımı yok' dedi Şevket Demirel, 'Bilirkişiler, Egebank'tan şirketlerime kaynak aktarımı olmadığını belirledi. Yürütmenin durdurulması için dava açacağım' dediDemir Sabanc..
'Gölcük kaliteyle ünlendi' Ford Avrupa Başkanı Fleming, Gölcük tesislerinin kaliteye bağlılığıyla ün kazandığını söyledi. Koç Holding CEO'su Özaydınlı da başarılarının, AB'yi ne denli önemsed..
Demir Sabancı'dan Düzce'ye yatırım Düzce Organize Sanayi'de 20 dönüm arsa alan Demir Sabancı, plastik ve polimel ürünler üretmeye hazırlanıyor. Sanayici Demir Sabancı'ya, plastik enjeksiyon v..
Demirel: Şirketlere kaynak aktarımı olmadı İşadamı Şevket Demirel, TMSF'nin Egebank'tan Göltaş Çimento'ya kaynak aktarımı konusunda Isparta Sulh Hukuk Hakimliği'nin yaptığı tetkiklerin bittiğ..
Eccelestone'a yat Berlusconi'ye TV Profilo tarafından İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin kardeşi Paolo Berlusconi için tek üretilen kırmızı-siyah televizyon ünlü işadamının salonunu süsle..
'2 yıl içinde KOBİ alanında liderliğe oturmak istiyoruz' Finansbank Genel Müdürü Sinan Şahinbaş, bu yıl sonuna kadar KOBİ bankacılığı'nda 200 bin müşteri ve 1.5 milyar dolarlık kredi hacmine ..
'Tüpraş'tan mal almayacak gibi kendi depolama kapasitemizi hazırlıyoruz' BP Akaryakıt Yönetim Grubu Dünya Başkanı Philip New, "Tüpraş'ın kim alırsa alsın biz en büyük müşterisi olacağız" diye..
Eşekleri aç bırakıyorlar kaçak sigara getiriyorlar Eşek ve katırları aç bırakıp sınıra götürüyorlar. Sınırdan geçen eşekler karşı tarafta otlarken kaçak sigara veya mazot yüklüyorlar. Eşekler..
Transit 40 yaşına girdi pastayı Türkiye'de kesti 77 yıl önce bayilik düzeyinde başlayan Ford-Koç işbirliği artık büyük başarılarla birlikte anılıyor. Transit modelinin 40. yaş kutlamaları Göl..
Zorlu ve Türkiye'ye çağ atlatacak patent Türkiye, teknoloji dünyasında Zorlu Grubu'nun yakıt pilleri ile 'ben de varım' dedi. 2006'da piyasaya çıkacak piller için dünya bilgisayar devleri ile..
'Ben gırtlak patlatıyorum arkadaş farklı konuşuyor' Başbakan Erdoğan Bakan Şener'i eleştirerek, "Biz, dünya devleri gelsin diye gırtlak patlatıyoruz. Kabine üyesi bir arkadaşımız yabancı serm..
Sırpların anma töreni sönük geçti Srebrenitsa katliamının 10. yıldönümünde Boşnakların önceki gün düzenlediği anma töreninin ardından dün de Sırplar kendi kayıpları için bir tören düzenledi. ..
ETA, elektrik santralını vurdu İspanya'nın Bask bölgesinde bir elektrik santralının yanında 4 patlama oldu. Vizcaya'da Amorebieta şehrinde meydana gelen patlamalarda ölen ya da yaralanan olma..
Barış sürecinde patlama İsrail'in Netanya kentinde dün bir alışveriş merkezine İslami Cihad örgütü tarafından düzenlenen intihar saldırısında 4 kişi öldü, 35 kişi de yaralandı. Saldırıyla bir..
Kaçak Kuran kursu maddesi için dava CHP kaçak Kuran kursu açanlara verilen cezanın indirimine ilişkin TCK düzenlemesinin iptali ve yürürlülüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesi'ne başvur..
Yüce Divan tanığının baskı 'tartı'sı Eski Enerji bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın döneminde yapılan bazı ihalelerde görevlerini kötüye kullandıkları ve ihaleye fesat karıştırdıkları..
'Sessiz devrim yaşanıyor' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye'de 'sessiz devrim' yaşandığını, siyasi ve ekonomik reformlarla büyük adımlar atıldığını söyledi. Avrupa Parlament..
Sezer adını kullanan bildirilecek Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu, Cumhurbaşkanlığı'nın adını kullanarak istemlerde bulunan kişilerin bildirilmesini istedi. Nehrozoğlu, kamu..
Akdamar'a AB ilgisi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine restorasyon masrafları Türkiye tarafından karşılanan Van Gölü'ndeki Akdamar Kilise'sinde çalışmalar son hız devam ediyor. Ermen..
Meclis'te sürpriz gündem hazırlığı RTÜK için toplanacak Meclis'e Sosyal Güvenlik Reformu'nun getirilmesi gündemde . TBMM bugün Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyelerinin seçimi için olağanüstü..
Gül'e İngiltere'de fahri doktor unvanı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İngiltere'nin ünlü üniversitelerinden Exeter Üniversitesi tarafından fahri doktorayla ödüllendirildi. Önceki gün İngilter..
Bakan Çiçek'ten yargıya geçmiş olsun sitemi Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "Yargıda siyasallaşma" iddiasıyla bildiri yayınlayan yüksek yargı organlarına sitem etti. Bakan Çiçek, Yargıtay Başkanı ..
'Filistin Kervanı' İstanbul'a geldi Strasburg'dan Kudüs'e doğru yola çıkan savaş karşıtları, Sultanahmet Meydanı'nda yaptıkları açıklamayla Filistin'e özgürlük istedi. Musevi asıllı ABD vatan..
Başbakan isterse hemen giderim TRT Genel Müdürü Demiröz istifa sinyali verdi: "Başbakan'a minnet borcum var, eğer isterse bir dakika durmam". Başkent kulisleri, tatile çıkan TRT Genel Müdürü ..
Turistlere lokumlu ayranlı muamele... İstanbul'a gelen turistler, yayık ayranı, Türk kahvesi ve lokumu gibi geleneklerle ağırlanacak ayrıca yakalarına nazar boncuğu takılacak. İstanbul'a gele..
Başına taşla vurdular İstanbul'da önceki gün Kadıköy'de de bir kapkaç olayı meydana geldi. Bağdat Caddesi'nde Alarko Sitesi'ndeki evinden çıktıktan sonra geçtiği tren yolu alt geçidinde saldı..
Polis mesaide! İstanbul Yenikapı'da saat 15.00 suları... Deniz otobüsü iskelesine komşu limandaki görüntüyü fark edenler şaşkın. Açık kapısının üzerindeki şemsiyenin gölgesinde bir polis otos..
Hayır cevabı alınca tabancasına sarıldı Gişe memuru Adnan C. Ç., televizyona çıkıp barış çağrısı yaptığı eşini, buluştukları kafede kurşunlayarak öldürdü. İstanbul Pendik'te altı aydır ayrı y..
Yılmaz Erdoğan'ın en komik filmi Yazıp, yönetip başrolünü üstlendiği 'Organize İşler' adlı filmi tanıtan Yılmaz Erdoğan, üç buçuk milyon dolar bütçeli proje için 'Yaptığımız en komik hikâye b..
Dolunay yine zirvede atv'nin yeni dizisi "Dolunay" da zirvedeki yerini aldı. Başrollerini Tan Sağtürk ile Yeşim Büber'in paylaştığı dizi film; etkileyici öyküsü, başarılı oyuncularıyla en dik..
Çıkın evimden Tarkan gelecek! Beykoz'daki Öğümce köyünde emlak fiyatlarının yükselmesine neden olan Tarkan'ın Bebek'e taşınmasıyla, bölgedeki emlakçılar sevinçli bir telaşa kapıldı . Tarkan'd..
Sağlıklı kemiklerin sırrı spor ve güneş Halk arasında kemik erimesi olarak bilinenen 'osteoporoz'un önlenmesi için düzenli egzersiz, süt tüketimi ve sağlıklı güneşlenme büyük önem taşıyor. Ul..
Portatif diyaliz cihazı hastalara umut oldu ABD'de piyasaya çıkan portatif diyaliz cihazı haftada üç kez hastaneye giden böbrek hastalarını sevindirdi. Böbrek yetmezliği nedeniyle vücutta bir..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8