13 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

13 Temmuz 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çalık'a Tiran'dan kötü haber var Arnavutluk'ta 3 Temmuz 2005 tarihinde yapılan ama hâlâ 3 seçim bölgesinde sonuçları ilan edilmeyen seçimlerde birinci parti olarak çıkan Demokratik Parti'nin..
Sonuç Avea ile cepte Cep telefonu operatörü Avea, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile ilk mobil devlet uygulaması olan 'Mobil Bilgi' Projesi'ni hayata geçiriyor.
BBC: Terörist değil bombacı Britanya'nın yayın organı BBC'nin, Londra'da metro ağı ve otobüste meydana gelen patlamalarla ilgili haberlerini düzeltmeden geçirip saldırganlarla ilgili 'teröris..
Halkbank sil baştan 'Ağır cezada görülmeli' Yargıtay, eski Halkbank Genel Müdürü Yenal Ansen ile 12 sanığın, emniyeti suiistimalden beraatini bozdu. 'Zimmetten yargılanmalılar' diyen Yargıta..
Türkiye'nin istisnası hazır Türkiye-AB müzakerelerinde istisna konuları netleşmeye başladı. Ulusal Program'da en yoğun istisna talep edilecek alanlar, "taşımacılık, tarım, vergilendi..
Vestel'den dünyaya yakıt pili Zorlu Grubu, petrole alternatif enerji kaynakları geliştirme amacıyla hidrojen üzerinde iki yıl önce başlattığı laboratuvar çalışmasını tamamladı ve hidrojen yak..
Şevket Demirel yargı yolunda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından dokuz şirketine el konulan işadamı Şevket Demirel, şirketlerine Egebank'tan kaynak aktarılmadığına ilişkin bilirk..
Otokar ihracata doymadı Otokar Otobüs Karoseri Sanayi A.Ş., çeşitli tiplerdeki savunma sanayi aracı ve söz konusu araçların yedek parçaları ile eğitimlerinin yurt dışına 88.4 milyon dolar top..
Saldırı aydınlanıyor Britanya başkentinde 7 Temmuz'da metro ağındaki üç nokta ile bir belediye otobüsünde meydana gelen patlamalarla ilgili soruşturmada, dün kritik gelişmeler yaşandı.
Polis devleti yolda Madrid'in ardından Londra'nın da terör saldırısıyla vurulması karşısında, AB terörle mücadele paketi açıyor. AB Dönem Başkanı Britanya'nın bastırmasıyla Avrupa Komisyonu b..
İspanya'nın bombalı günü Terör saldırısı korkusuyla diken üstündeki Avrupa'dan dün İspanya'dan patlama ve Polonya'dan bomba ihbarı haberleri geldi. İspanya'da Bask bölgesinin bağımsızlığı içi..
Irak'ta ölü sayısı 100 bine ulaşmış Cenevre merkezli Uluslararası Etütler İhtisas Enstitüsü raporu: Irak'ta ABD'li ateşiyle veya çatışma sırasında 39 bin sivil öldü; toplam ölü sayısı 100 bin..
Okan Burak'a moral ziyareti Dışişleri Bakanı, Londra'da yaralanan Okan Burak'ı ziyaret etti. "Burak'ı iyi gördüm" diyen Gül, Exeter Üniversitesi'nden fahri doktora aldı. Pol..
'Türkiye'nin ötesi sınırdır' AB Dönem Başkanı Britanya, Türkiye'nin üyeliğine desteği sürdürüyor. Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu'nda konuşan Dışişleri Bakanı Jack Straw, "Dü..
İsrail'i intihar saldırısı vurdu Dünya hâlâ Londra'daki saldırıların etkisindeyken, dün İsrail'den patlama haberleri geldi. Kıyı kenti Netanya'da kalabalık bir alışveriş merkezinde düzenlenen..
Lübnan'da bir suikast daha Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta ilk kurbanı martta eski Başbakan Refik Hariri olan suikastlar zincirine dün bir yenisi eklendi. Son hedef, Şam yanlısı Devlet Başkanı E..
Sigortacının terör paniği İspanya'da özel sigorta şirketleri, hayat sigortasından terörizmi çıkarmak istiyor. Dün konuyu Ekonomi Bakanı Pedro Solbes'le görüşerek terörizme karşı...
ABD askerine Londra yasağı Londra'yı vuran saldırıların ardından Bush yönetimi, Britanya'ya 'yanınızdayız' mesajı verirken, Pentagon'un adadaki ABD askerlerine 'Londra'ya gitmeyin' emri verd..
'İnanç gereği öldürdüm' Hollanda'da İslam'ı eleştiren film çekmesinin ardından öldürülen yönetmen Theo van Gogh'un katil zanlısı Fas asıllı Muhammed Bouyeri, 'Allah adına yine öldürmekten kaç..
Çiçek'ten ince sitem Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yargı organlarının, 'kadrolaşma' tepkilerinin, hükümetle yargının kavgası olarak görülmemesini istedi. Çiçek, yargı sorunlarına kalıcı çözüm iç..
Atama tartışması büyüyor Hükümetle, Cumhurbaşkanı Necdet Sezer arasındaki atama tartışması, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarıyla yine gündeme geldi.
Ürdünlü konuk Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, resmi davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Ürdün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Khaled J. Al Sarayreh ile görüştü.
24 Temmuz'da Lozan'da eylem İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, 24 Temmuz'da Lozan'da büyük bir eylem yapacaklarını açıkladı. Dün, Milas'ta düzenlenen 'Milli Çözüm' konulu konferan..
Köşk, Belediye Yasası için dava açıyor Belediye Yasası'nı onaylayan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, belediyelere okul öncesi eğitim kurumu açabilme yetkisi veren maddenin iptali için Anayas..
'İçtüzük' raportörde CHP'nin tartışmalı TBMM İçtüzüğü değişikliğinin iptali davasında çok hızlı karar beklentisi gerçekleşmedi.
BBP binasına taşlı saldırı BBP Genel Merkezi, önceki akşam, bir grubun saldırısına uğradı. Önceki akşam saat 22.30 civarında 50 kişilik bir grup BBP'nin Tuna Caddesi'ndeki genel merkez binası..
Kızıltepe'de fatura basına Kızıltepe'de 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ve babası Ahmet Kaymaz'ın güvenlik güçleri tarafından öldürülmesiyle ilgili açılan soruşturmada fatura, basına çıktı.
PKK'lılar 60 aracı soydu Tunceli-Erzincan karayolunu kesen PKK'lı grup, araçları durdurup para ve ziynet eşyası gasp etti, araçların akülerini aldı. Ev iznine giden komando er Coşkun Kırandi ..
'Siyasiler bürokrata hep baskı yapar' Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ve Zeki Çakan'ın Yüce Divan'da yargılandıkları davada tanık olarak dinlenilen eski Enerji İşleri ..
Çiçek: Terörde işbirliği şart Türkiye'de artan şiddet eylemleri dün Bakanlar Kurulu'nda tartışıldı. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, "Türkiye'deki terör hepimizin gündeminde" de..
Suikast zanlısı içerdeymiş İzmir'de geçen aralık ayında 5 kilogram C-4 patlayıcıyla yakalanan terör örgütü üyesi Faruk Taştan'ın, halen Adıyaman Valisi olan Hikmet Tan'a bir yıl önce Van Vali..
Nazilli'de kapkaça çözüm: Kapkaçırma En kolay çözüm Kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık ve hırsızlığa karşı Nazilli Emniyeti'nin ürettiği çözüm: Kuşkulu herkesi topla! 'Pazar tedbiri' konul..
Bizans kenti için geri sayım Erciyes Dağı'nın 1789 rakımlı Gereme Harabeleri bölgesindeki Roma kentini ortaya çıkarmak için kazı çalışmalarına başlandı.
Organ bağışı için Aydın'a tebrikler Sağlık Bakanlığı verilerine göre 2004 yılında Türkiye genelinde 21 ilden 5 bin 62 kişi organ bağışında bulundu. Birincilik 1543 bağışla Aydın'da.
Uzun menzilli ezan Kuşadası'nın Davutlar beldesinde yüzlerce yazlığın bulunduğu Sahil Siteleri mevkiinde boş bir arsaya dikilen 25 metrelik direğin tepesine takılan hoparlörlerden yükseler ez..
Karne soruşturması Yaklaşık iki ay önce öğrencilere Atatürk'ü din düşmanı olarak gösteren çizgi roman dağıtıldığı iddialarıyla gündeme gelen...
Malatya'da da şarbon var Doğanşehir ilçesine bağlı Örencik Köyü yakınlarındaki Kurudağ mezrasında oturan sekiz kişi şarbon hastalığı teşhisiyle tedavi altına alındı.
Baba hapsetti polis kurtardı Babaları Mahmut Çengel'in iki aydır evde kilitli tuttuğu, üç ile dokuz yaşları arasındaki dört kardeşi, polis kurtardı.
Bu şerh 'yuva'yı koruyor 2001'de yürürlüğe giren ve başta aile yaşamı olmak üzere günlük hayatın birçok alanını düzenleyen Medeni Kanun'a göre; eşlerden biri, beraber oturdukları 'aile konut..
73'ünde ve parasız: Türk Dil Kurumu Türk Dil Kurumu (TDK) 73. kuruluş yıldönümünü 'dil kısırlığı' ve 'parasızlık' tartışmaları arasında kutladı. TDK Başkanı Prof. Şükrü Haluk Akalın, Türkçeni..
Sultanahmet'te bir 'kervan' Filistin'deki insan hakları ihlallerine dikkat çekmek için 5 Temmuz günü Fransa'dan hareket eden 20 araçlık 'Filistin Kervanı' İstanbul'da 'barış' gösterisi yapt..
Yatağan'a AİHM faturası AİHM, 10 avukatın açtığı davada Türkiye'yi 'Yatağan Termik Santralı'yla ilgili yargı kararlarına uymadığı' için 10 bin avro tazminata mahkûm etti.
Turistin ardından su dökülecek! Beyoğlu Platformu ve İlçe Belediyesi, Talimhane'deki otellerde yabancı turistlere Türk kültürünün tanıtılması amacıyla kampanya başlattı. Turistlere nazar bonc..
İstanbul 20 yılda temizlendi Yıllardır 234 kilometrelik sahil şeridine rağmen denize girilemeyen İstanbul'da yüzler gülüyor. Yaklaşık 20 yılda ve 3 milyar YTL'ye yürütülen çalışmalar sayesin..
Yağmur geliyor Bunaltıcı sıcaklar, yerini sağanak yağmurla gelen serin havaya bırakacak. Meteoroloji'ye göre, bugün Marmara'nın batısında başlayacak yağışlar, akşam saatlerinde Marmara'nın d..
İlk gün boğuldu 40 yıllık bir aradan sonra pazar günü açılan Caddebostan Plajı'nda bir genç boğuldu.
'Mozaikler' kül Simav'da, tabanında Doğu Roma dönemine ait M.S. 3. yüzyıldan kalma mozaikler bulunan tarihi ev, şüpheli bir yangın sonucu kül oldu.
Üç tren çarpıştı: 120 ölü Pakistan'ın güneyinde 3 yolcu treninin çarpışması sonucu 120 kadar kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı bildirildi. Polis yetkilileri, şu ana kadar 12 kişini..
Aslan 90'dan döndü Roda karşısında 2-0 geriye düşen Cimbom rakibini Necati ve Ümit ile yakaladı. Ama son dakika golüne teslim oldu. G.Saray, 16 Temmuz'da Slovan Liberec ile oynayacağı İnterto..
700 yıllık vazoya bir servet Londra'da dün rekor bir satış gerçekleşti. 14'üncü yüzyıldan kalan Çin hanedanlığına ait nadide vazo açık artırmayla 28 milyon dolara satıldı. Vazonun 10 yıldır t..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8