12 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

12 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Filistin Kervanı Türkiye'de Avrupa'daki Filistinliler ile İsrailli işgal karşıtı insan hakları örgütlerince organize edilen 'Filistin Kervanı' dün Kapıkule'den Türkiye'ye girdi.
Tren saldırısı önlendi Kemah ilçesinde trene saldırı hazırlığı yaptığı belirlenen teröristlerle güvenlik güçleri arasındaki çatışmada bir terörist öldürüldü.
Toprak nerde, sel aldı sel nerde, hiç olmadı ki! Kontrolörler onaylamış Düzce'de deprem konutlarının altyapı inşaatlarını üstlenen 12 firma, kazı yapılan yerlerden çıkan toprağı kendilerine ..
Britanya ile afete karşı işbirliği Britanya ve Türkiye afete karşı işbirliği yaptı. Afet eğitimi veren Britanyalı uzmanların ilk tespiti, "Türkiye'de afete karşı ulusal bir plan yok&..
Yine 'anadil' soruşturması Eğitim-Sen'in ardından, şimdi de Kamu Em-ekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Büro Emekçileri Sendikası hakkında 'anadil kullanımını savundukları' gerekçesi..
Klonlamaya Türk desteği AB'nin araştırma kurumu Eurobarometre 32 Avrupa ülkesinde araştırdı: Tanrı'ya en çok inanan ulus olan Türkler, gen klonlamanın da baş destekçisi. Türklere göre ünivers..
11 saatlik mücadele Gebze ilçesine bağlı Darıca beldesinin Bağlarbaşı Mahallesi'nde yardımcısı Şaban Doğan ile birlikte kuyu açan yılların kuyucu ustası Yapıcı, önceki gün saat 12.00 sıraları..
Takdirnameler için dört duvar Hasköy ve Sungu belediyeleri sekiz yıldır çadırda yaşayan ve durumları Radikal'e manşet olan Tutal ailesi için Muş Valiliği ev yapımına girişti.
Yedi birayla üç ölümlü kaza... Sivas'ta 348 promil alkollü olduğu tespit edilen bir şoför, otomobiliyle yol kenarında yürüyen beş kişiye çarptı. İkisi çocuk, üç kişi hayatını kaybetti.
50 YTL'nin de sahtesi yapıldı Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek 50 YTL'lik 33 sahte banknot ele geçirdi.
Asansörde kanlı oyun Şişli'de, asansörde oyun oynayan dört çocuktan beş yaşındaki Mehmet Çetin, asansörde öldü. Çetin ailesi haftaya memleketleri Adıyaman'a taşınacaktı.
Türk profesör 'kraliyet' üyesi Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurdan Tözün, Britanya Kraliyet Doktorlar Koleji'ne (Royal College of Physicians) 'tam üye' seçildi.
Hava ne kadar sıcak? Meteoroloji, hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2-4 derece azalacağını açıkladı.
TEV gururla sunar Üç başarılı genç Merve Taşkan, ABD'deki Actor's Studio Drama School'da tiyatro yönetmenliği mastırı yapıyor. Doktorayı Harvard'da yapacak. Kamu yönetimi mezunu Pınar Bozkur..
Bizans 'Bizans' olarak kalacak Radikal'in gündeme taşıdığı, 'hoyrat restorasyon' haberleri üzerine, Fatih Belediyesi'nden ses geldi. Belediye Başkanı Mustafa Demir, surların restorasyonunda e..
O da bir can, belki Meluncan! Türkiye'de üç ayrı tarihte toplam dokuz yıl görev yapan ABD'nin İstanbul Başkonsolosu David Arnett, belki de damarlarında Türk kanı aktığını söyledi.
Gezi teknelerine gözaltı İstanbul Boğazı'ndaki gezi teknelerinin denetlenmesine, valilikçe kurulan komisyon tarafından başlandı.
10 bin çocuk yıldız aranıyor Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ile Marmara Üniversitesi (MÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nca 'Her Çocuk Bir Yıldızdır' projesi başlatıldı.
Türkler asla affetmez Wall Street Journal Avrupa, 20 ülkede 19 bin 163 kişi ile yaptığı 'Cinsellik ve Romantizm' araştırmasının sonuçlarını yayımladı: En iyi âşıklar İtalya'da. Türkiye sonlar..
Uzay için geri sayım... Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi, yedi astronotun Dünya'ya dönüş yolunda öldüğü Columbia faciasından iki buçuk yıl sonra ilk uzay mekiğini göndermek için geri sayım ..
Dirseklerde 'cep' hasarı Cep telefonuyla uzun süre konuşmak, dirsekteki bir sinire zarar... Alman Bild gazetesinin haberinde, cep telefonlarıyla uzun süre konuşanların, dirseklerindeki...
Sosyallik, bir eksiklik Bazı insanların neden aşırı sosyal ve arkadaş canlısı olduğu açıklandı. Bu davranışın nedeni bir genin eksikliği. ABD Akıl Sağlığı Enstitüsü uzmanları tarafından yürü..
Gösteri uçuşunda öldüler Kanada'da, binlerce kişinin izlediği gösteri sırasında iki küçük uçak çarpıştı. Merkezi Arkansas'ta bulunan 'Masters of Disaster' (Felaket Ustaları) adlı sivil akroba..
Dakikası 17 bin dolar Avustralyalı yıldız Nicole Kidman, Sydney'de konuk olarak katılacağı bir toplantıda, 25 dakikalık konuşmasının her dakikası için 17 bin 400 dolar (yaklaşık 23.5 bin YTL)..
Britney artık saklanmıyor At kuyruğu saçlarıyla 1999'da girdiği müzik dünyasında milyonların gözünün önünde büyüyen Britney Spears'in şimdi karnındaki büyüme konuşuluyor.
TIM: Türk Telekom'daki payımızı yükseltmeyeceğiz Telecom Italia (TIM) Başkanı Marco Tronchetti Provera, Türk Telekom konsorsiyumundaki katılım payını yükseltmeyeceklerini açıkladı. Provera, "..
IMF: Erteleme, 'karar' değil İcra Direktörleri'ne tavsiye Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye'ye dönük birinci gözden geçirmenin ertelenmesi açıklamasında ikinci kez düzeltmeye gitti.Tüpgaz..
Siirt yatırım rekortmeni Bu yıl kamu yatırımlarının en fazla artacağı il yüzde 1.240 ile Mardin oldu. Mardin'i yüzde 674'lük ödenek artışıyla Başbakan Tayyip Erdoğan'ın seçim bölgesi Siirt iz..
Faiz indirimine enflasyon freni Aralıktan bu yana her ay yaptığı faiz indirimine temmuzda ara veren Merkez Bankası, enflasyondaki düşüş sürecinin yavaşlamasını gerekçe gösterdi ve aşağı yönlü..
1 günde 52 bin turist geldi Antalya 2005 yılında turizmde rekorlar kırmaya devam ediyor. Kente, 10 Temmuz Pazar günü Antalya Uluslararası Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nden 51 bin 722 yolcu..
Borç ödemeyi durdurdu 2001 sonunda krize giren Arjantin, dış borç ödemeyi durdurdu. Halk parasını çekmek için bankalara hücum etti. Latin Amerika'nın en büyük ekonomilerinden olan Arjantin 20..
Akşamcı 25 isim buldu, ilk marka Fasıl! Koç-Tariş ortaklığıyla Ağustosta satışa çıkacak rakının adını, akşamcılar ve meyhane işletenler seçti. Tekel'in alkollü içkiler bölümünün özelleşmesini..
Teknolojinin cücesini satıyor TÜBİTAK bursu ile okuyan Türken, kendini nanoteknolojiye adadı. Türken, 'Türkiye bu alanda treni kaçırmasın' diye zirve bile düzenleyecek. Dünyada son 5 yıldır "..
Eskisi satıldı yeni Türk Telekom yolda Özelleştirmeden sonra piyasada tekel oluşmaması amacıyla devlet yeni bir sabit telefon hattı kuracak. Sabit telefonlarda Türk Telekom'un "tekel"i yıkılı..
İç talep korkuttu, faiz indirimine ara verdi! IMF'nin birinci gözden geçirmeyi ertelemesinin ardından Merkez Bankası, 'iç talep canlanıyor' dedi ve indirimi kesti. Yedi aydır üst üste faiz in..
Başkent dövize yatmış! Siyasi-bürokrat-memur kenti olarak bilinen başkent Ankara, turizm gelirleri ile ön plana çıkan illerden sonra döviz hesapları en çok artan 5'inci şehir oldu . Son 11 yı..
Oto kampanyaları çıldırdı indirim 10 bin YTL'yi buldu Firmalar, 2006 model yılının yaklaşması nedeniyle bekleyişe geçen tüketiciyi, 10 bin YTL'ye varan indirimlerle cezbetmeye çalışıyor. Otom..
Arjantin'den Türkiye'ye dönüş Şener "Yabancı sermayeye sınır getirilmeli, yoksa Arjantin'e döneriz" sözleri ile yabancı sermayede gruplandırmayı kastettiğini söyledi. Hükümet, yabancı sermaye..
Mahkeme yabancı gözlemcileri reddetti Mersin'de DEHAP İl Başkanlığı'nca düzenlenen Nevruz kutlamaları sonrasında Türk Bayrağı'nı yakma girişiminde bulundukları iddiasıyla 6 çocuğun yargılanma..
BBP Genel Merkezi'ne taşlı ve silahlı saldırı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Merkezi'ne dün gece kimliği belirsiz 40-50 kişilik bir grup taşlı ve silahlı saldırı düzenledi. Partiyi korumakl..
Yargıtay Başkanı'na Ağar'dan destek DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in henüz onaylamadığı Hakimler ve Savcılar Yasası'na tepki göstermek için "yargı siyasallaş..
Oğlunun tabutuna selam durdu AKP Milletvekili Melik Özmen ile Hakkari'de önceki gün PKK mayınıyla şehit düşen çavuş Ender Alper'in cenaze namazı Kocatepe Camii'nde birlikte kılındı. Camii'de ..
Meclis'i yasa boğdu Çeşme'de tenis oynarken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren AKP Milletvekili Melik Özmen, Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi. Geçi..
Meclis RTÜK için olağanüstü toplanıyor İktidarla muhalefet Meclis'in olağanüstü toplanarak RTÜK üyelerini seçmesi için anlaştı. AKP listesine, Kanal 7, TGRT, Yeni Şafak'tan isimler damgasını ..
'Hükümet, aklını başına toplasın' ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, hak ve özgürlük ihlallerinin buzdolabına konulup bekletilebilecek şeyler olmadığını ifade ederek, "Her hak ihlaline uğray..
Sarkozy: Türkiye Avrupalı değil Fransa'da iktidardaki Halk Hareketi Birliği'nin (UMP) lideri, İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy, ülke yönetiminin coğrafi strateji adına Türkiye'nin AB üyeliğini..
Yeşiller'in Türkiye kampanyası Yeşiller Partisi Eş Genel Başkanı Claudia Roth, Almanya'da yapılacak olası erken genel seçim kampanyasında Türkiye'nin AB üyesi olmasından yana tavırlarını çeki..
Meclis'te RTÜK mesaisi İktidar ve muhalefetin uzlaşarak çıkardığı RTÜK yasasında tatil unutulunca AKP, Meclisi toplantıya çağırmak zorunda kaldYargıdan Ata'ya saygı
At yarışları 1.AYAK: Son koşusunda, sert rakiplerinin arkasından dördüncü olan Sefahan, etkili pilotuyla en şanslı atımdır.Açılış Ülker'den
Horoz geç öttü!: 3-2 Süper Lig takımları özel karşılaşmalarla yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Denizlispor, Kızılcahamam'da düzenlenen Patalya Turnuvası'nda penaltı atışları sonunda Sa..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8