11 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

11 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul, Arnavut öğrencileri büyüledi Arnavutluk’un başkenti Tiran’daki Arnavut-Türk okulunda eğitim gören 60 Arnavut öğrenci İstanbul’da misafir ediliyor.
Hava Harp Okulu öğrencilerine alkış 2004-2005 Eğitim Öğretim Yılı Uçuş ve Kamp Eğitimi’ni gerçekleştirmek üzere Yalova Tatbiki Eğitim Kampı’na giden Hava Harp Okulu Öğrenci Alayı, hareketten ..
Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid: İstanbul’un yeni bir Sinan’a ihtiyacı var 22. Dünya Mimarlık Kongresi için İstanbul’a gelen Bağdat doğumlu İngiliz vatandaşı mimar Zaha Hadid, İstanbul’un, mima..
Srebrenitsa Avrupa’nın utancı Avrupa Birliği, 8 bin Müslüman Boşnak’ın öldürüldüğü Srebrenitsa katliamının 10. yıldönümünde ilk defa anma törenlerine katılıyor.
Dünya, 10. yıldönümünde katliamı anıyor Bosna’da 1995’te gerçekleştirilen Srebrenitsa katliamında hayatını kaybedenler, 10. yıldönümünde Potoçari’de düzenlenen uluslararası törenle anılacak.
Mitterrand, Müslüman yönetiminde bir Bosna istemedi Gecikmeli de olsa Bosna’daki savaşı durduran Dayton Antlaşması’nın mimarı dönemin ABD Başkanı Bill Clinton da hatıralarında Avrupa’nın Bosn..
‘Ermeni meselesine odaklananlar 10 yıl önceki katliamı örtbas etmeye çalışıyor’ Bosna Savaşı’nın sonlarına doğru BM korumasındaki bölge olan Srebrenitsa’da 8 binden fazla Müslüman Boşnak’ın k..
Fransız raporu: Boşnaklar göz göre göre ateşe atıldı Srebrenitsa’da 1995 yılında gerçekleşen katliama göz yumdukları gerekçesiyle Hollanda ile birlikte suçlanan Fransa’nın ulusal meclisi tara..
Fransız komutan, askerlerini Boşnak sivillere tercih etti General Janvier, katliam sırasında BM Barış Gücü komutanıydı. Tüm yetkileri elinde bulunduran Fransız komutan, Sırpların BM askerleri..
[HABER YORUM] Lüksemburg’dan AB Anayasası’na ‘evet’li suni teneffüs Avrupa Birliği’nin 6 kurucu üyesinden biri ve Avrupa bütünleşmesinde her zaman sıkletinden daha fazla rol almış olan Lüks..
İngiltere, Irak’tan asker çekme planı yapıyor Londra’daki terör saldırılarının yaraları sarılmaya çalışılırken ülke basınında yer alan haberlerde, Irak’tan İngiltere’nin ‘tamamen’ ABD’nin ise..
Kırgız halkı kadife devrimi onayladı Kırgızistan’da 24 Mart’taki kadife devrimin ardından yapılan cumhurbaşkanlığı seçimini geçici yönetimin lideri Kurmanbek Bakiyev kazandı. Kritik seçimlerd..
Rus madencilerin ‘sabun’ isyanını fırsat bilen firma dünya devi oldu Türkiye’nin önde gelen kişisel bakım firmalarından Evyap, yüzden fazla ülkeye ihracat yapıyor.
DYO, yangına dayanıklı boyanın patentini alacak Geleceğin en önemli teknolojilerinden biri olarak gösterilen ‘nanoteknoloji’li boya üreten DYO, patent için başvuruda bulundu. Böylece Yaşar Gr..
Sahibinden satılık 2’nci el internet siteleri Birçok sektörde olduğu gibi az kullanılmış ikinci el internet siteleri de sanal ortamda satışa sunuldu. İnternette ikinci el arabadan beyaz eşya..
İşadamları, Dış Hatlar’da kuyruk beklemeyecek Atatürk Hava Limanı ihalesini kazanan TAV (Tepe-Akfen-Vie), toplam 70 milyon dolarlık yatırımla Dış ve İç Hat terminallerinin çehresini değiştire..
Finans ve bilişim yüksekokulu kuruluyor "Kitlesel başarıda 1 numara" olduğunu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na tescil ettiren Kavram Dershaneleri şimdi de "İstanbul’un Manhattan’ı" denilen Zinc..
Yabancı sermaye tarihî rekor kırdı Türkiye’de, yabancı sermaye girişinde tarihi bir rekor kırıldı.
Faizler tek haneye düşmeden kira öder gibi ev almak hayal Kira öder gibi ev sahibi olmaya imkân sağlayacak mortgage (ipotekli konut kredisi) yasasının 2006’da yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ya..
Baro meclisinde farklı ses istemiyor İstanbul Barosu Genel Kurul toplantısında avukat Sahir Bafra’nın "Baro meclisi muhalefetsiz. Farklı düşüncelerin olmadığı meclis Uganda’da bile yok." sözl..
Hakimlere uyarı: Rapor alıp izne çıkmayın Yargı hizmetlerinin aksamaması için bütün izinleri durduran Adalet Bakanlığı, hakim ve savcıları gerçeğe aykırı doktor raporu almamaları yönünde uyar..
Hastanelerde ziyaret saatleri kalkıyor Hastanelerdeki hasta ziyaret saatleri kaldırılarak, vatandaşların hastalarını istedikleri zaman ziyaret edebilmesine imkan tanınacak. Bu konudaki ilk uy..
Dennis kasırgası 1,4 milyon Amerikalıyı yollara döktü Küba ve Haiti’de onlarca kişinin ölümüne yol açan Dennis kasırgası ABD sahillerine yaklaşırken, 1,4 milyon kişiye evlerini boşaltmaları i..
Elektrik akımına kapılan karga, 100 dekarlık tarlayı yaktı Konya’nın Karapınar ilçesinde elektrik akımına kapılan karga, 100 dekarlık hububat ekili alanın yanmasına sebep oldu.
Bakanlıktan 2 bin 500 meslek lisesi yöneticisine zimmet incelemesi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Teftiş Kurulu müfettişleri Türkiye genelindeki tüm endüstri meslek, kız meslek, ticaret ve turi..
Çeşme’de patlama: 3’ü ağır 21 yaralı İzmir'in Çeşme ilçesinde meydana gelen patlamada 21 kişi yaralandı. Cumhuriyet Meydanı'nda bir bankanın yanındaki çöp kutusuna konulan parça tesirli bomba..
Başbakanlık uyarınca üniversite, sınav sonucunu açıklamak zorunda kaldı Mersin Üniversitesi öğretim görevlisi sınavını kazanmasına rağmen, sonucunu öğrenemeyen Tunay Alkan, Başbakanlık Bilgi ..
Polise el bombalı saldırı: İki yaralı Tunceli'nin Hozat ilçesinde, polis noktasına el bombasıyla düzenlenen saldırıda, 2 polis memuru yaralandı.
Düğünde havaya açılan ateş sonucu 1 kişi öldü Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, düğünde havaya rastgele ateş açılması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
Kapıkule’de çile sürüyor, Hamzabeyli’yi bilen yok Gurbetçilerimizin her yıl tatillerini vatanlarında geçirmek için çıktıkları yolculuk, sınır kapılarında adeta kâbusa dönüşüyor.
Dezenfekte parası tatlı geldi Kapıkule Gümrük Kapısı’nda ‘dezenfekte çukuru’ karmaşası yaşanıyor. Gümrükler Genel Müdürü’nün ‘almayacağız’ dediği dezenfekte ücreti Edirne Valisi Nusret Miroğl..
Gençler, tatilde keyfiniz kaçmasın Aile içi iletişimin sorunsuz olduğu ailelerde birlikte geçirilen sürelere doyum olmaz. Bu yüzden ailenizle aranızda belirgin bir problem yoksa, tatilde bunu..
Pis sularla yıkanan yiyeceklerimiz dizanteri riskini daha çok artırıyor Pis sularla yıkanan yiyeceklerimiz dizanteri riskini daha çok artırıyor
Miniatürk’ün zemini her yıl Haliç’e doğru 10 cm kayıyor Dünyanın en büyük minyatür kentlerinden biri olan İstanbul’daki Miniatürk’ün zemini her yıl Haliç’e 10 cm. kayıyor.
Kapalı kütüphaneler, açılması şartı ile belediyelere devrediliyor Kültür ve Turizm Bakanlığı, personel gönderemediği için kapalı tuttuğu 200 kütüphaneyi belediyelere devrediyor. Bakanlık devi..
Festivalin ‘Caz Vapuru’ ada sahillerinde... 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali çerçevesinde dün saat 11.00’den itibaren cazseverler, Kabataş-Büyükada arasında caz müziği eşliğinde Boğaz ..
Uluslar Filarmoni Orkestrası Antalya'da Uluslar Filarmoni Orkestrası, 12’nci Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali kapsamında, içeriğinde "Kardeşlik ve barışın’’ yer aldığı Beethoven’..
Bakan Çubukçu'dan tebdil-i kıyafetle denetim Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, selefi Güldal Akşit’ten görevi devralır almaz tebdil-i kıyafetle teftişe çıktı. Çubukçu, yen..
AKP’li vekilin ani ölümü Ağrı’yı yasa boğdu AK Parti Ağrı Teşkilatı, arka arkaya gelen ölümlerle yasa boğuldu. Parti teşkilatı ilk kaybını üç gün önce verdi. Diyadin İlçe Başkanı Kasım Yenigü..
CHP’ye Amerikalı gelin CHP’li Abdulaziz Yazar (Hatay), oğlu Bülent Yazar’ı, ABD vatandaşı Deverie Kuziyen ile evlendirdi.
Ağar, seçim istemeyen anamuhalefete şaşırdı CHP lideri Deniz Baykal’ın erken seçim istememesi DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ı şaşırttı. İktidarın seçimden kaçmasını anladığını ifade eden Ağar..
Görüntü alan gazeteciye kızdı: Uyumuyorum, ne çekiyorsun? Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Sivas’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, fotoğrafını çekmek isteyen muhabirle tartıştı...
‘Dünyada Türkiye kadar devletçi mantığı savunan bir ülke yok’ AK Parti Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin, özelleştirmeye karşı çıkanları eleştirirken, Türkiye kadar ‘devletçi mantığı savunan’..
Affedilen teröristler dağdaki inlerine döndü MHP lideri Devlet Bahçeli Eve Dönüş Yasası ile affedilen terör örgütü mensuplarının tekrar ‘dağdaki inlerine’ döndüğünü söyledi.
Koray Avcı: Sergen ve Tümer kadar yeteneğim yok ama savaşçıyım Beşiktaş’a geçtiğimiz sezonun devre arasında Çaykur Rizespor’dan gelen Koray Avcı, Siyah-Beyazlı takımda kalıcı olmak istediğini..
Kartal rotayı yeniden Panteliç’e çevirdi Norveçli golcü futbolcuyu Olimpique Lyon’a satan Beşiktaş, golcü arayışlarına devam ediyor.
Lorant, Fenerbahçe'yi hatırlamak dahi istiyor Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant, Sarı-Lacivertli takımın kendisi için iki maç oynayacağı sıradan rakipten öte bir şey ifade etmediğini s..
Montoya ilk zaferini kazandı Formula 1'de, sezonun 11. yarışı olan İngiltere Grand Prix'sinin galibi, Mercedes McLaren'in Kolombiyalı pilotu Juan Pablo Montoya oldu. İngiltere'nin Silverstone..
İliç’in transferine Sırplar çok üzüldü Saşa İliç'in Galatasaray'a transferi Sırbistan-Karadağ gazetelerinde de geniş yer buldu. Bütün gazetelerin manşetten verdiği İliç transferinde Ekipa Spo..
Galatasaray, gurbetçi adaşını farklı yendi Almanya'da B.Dortmund'u 1-0 yenen Galatasaray, dün de pilot takımı Mülheim Galatasaray’ı 5-0'la geçti. Sarı-Kırmızılılar, rakibi karşısında ilk yarı..
« » 1 2 3 4 5 6 7